Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
28 Kasım 2021 20:54

Hasta olmaktan usandım, bir öneriniz var mı?

Ya ben hasta olmaktan usandım hastalık bana gelmekten usanmadım bağışıklığı güçlendirmek için var mı bildiğiniz vitamin takviyesi felan yada önerdiğiniz bir şey ?? Konuyla ilgili bilgisi olan varsa beni yönlendirsin de bende bi bakayım

turkca
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2021 09:19

ne o abla/abi ; tosuncuk tarlasının reklam ürünleri de yaramamış sanırım:! :& :^^ :* ............

liebestraum
Şube Müdürü
29 Kasım 2021 13:39

IF yapıyorum, kaliteli C vitamini takviyesi alıyorum, düzenli spor yapmaya çalışıyorum, ara sıra paça ve kemik suyu çorba içiyorum, mısır şurubu ve çin tuzu olan gıdalardan uzak duruyorum. Bu şekilde son 6-7 senedir sadece 2-3 gün hasta geçirdim. Öncesinde pek çok rahatsızlığım vardı. Özellikle aralıklı oruç çok fark yarattı bende. Sigara içiyorsanız mutlaka bırakın, stresi azaltın (sporun çok faydası oluyor bu konuda) ve az ama kaliteli gıda ile beslenmeye çalışın.

sorgulamak
Kapalı
30 Kasım 2021 16:33

Protein ağırlıklı beslenin

Şeker ve un içeren ürünlerden uzak durun

Çayı ve kahveyi azaltın

En az 8 saat uyuyun

Yürüyüş yapın

Benim yorumum bu...

fuzulishu
Aday Memur
01 Aralık 2021 00:54

Keçiboynuzu pekmezi, sirkeli su, bol meyve tüketimi, sık sık su içmek, düzenli uyku, düzenli yemek yemek

WinterSoldier
Kapalı
01 Aralık 2021 03:01

Bu kompleks bişey herhangi vitamin vs bu sorunu çözmez,spor,sağlıklı beslenme,kaliteli uyku kan değerleri ve vitamin değerlerini de normale çekerseniz ardından bağışıklık güçlendirici takviyeleri düzenli almalısınız orta ve uzun vadede farkı görürsünüz spor sağlıklı beslenme uyku vsden herhangi biri eksik olursa bi işe yaramaz.

03 Aralık 2021 00:37

en önemlisi d vitamini seviyenizi öğrenmenizi tavsiye ederim bagışıklık ve saglık için hayati önem taşıyor

Atakum5506
Kapalı
04 Aralık 2021 16:37

Kardeşim bol protein tavuk suyu kemik suyu bol bol sebze meyve mesela nar suyu çok etkili meyveler den yeşillik balik ürünlerinden vazgeçme

fencı_05
Şef
04 Aralık 2021 17:08

Ayaklarını sıcak tut başını serin hasta olup da düşünme derin derin

murat3021
Aday Memur
31 Mart 2022 11:56

kronik hastalık olabilir

dehame1990
Aday Memur
01 Nisan 2022 17:19

Hastalar risalesini okumanızı tavsiye ederim .. Maddi şifa için : bal

abdullah ara
Aday Memur
01 Nisan 2022 18:42

Düzenli spor yap Sağlıklı beslen Hijjene dikkat et Ek takviye istersen alabilirsin

esato
Aday Memur
01 Nisan 2022 22:27

İnternetten kendi kan grubuna uygun beslenmeyi araştırıp ona uyarsan, kısa süre sonra farkı görmeye başlarsın inşallah.

okulön
Memur
05 Nisan 2022 14:27

D vitamini.. Hastanelerde yapılan testlerle normal düzey diye gösterilen yetersiz oluyor. Ayrıca alabilirseniz arı ürünleri propolis, polen kullanın.

hector34
Daire Başkanı
06 Nisan 2022 16:18

arı ürünlerine alerjin yoksa propolis, perga ve ham bal öneriyorum..propolis ve perga beeo marka olabilir..balları çok pahalı..market ballarında şifa özelliği pek yok maalesef ısıtıldığı ,filtre edildiği için..ham bal olması lazım..bulamazsan bana yaz satışını yapıyorum ;)

13 Nisan 2022 05:32

7 veya 8 saat düzenli, mümkünse hiç bölünmeyen gece uykusu kadar bağışıklığı güçlendiren bir şey yoktur.Öncelikle bu düzeni oturtun.

Onun dışında unlu,şekerli, fazla yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durduğunuz bir beslenme şekliniz olmalı.

Bir de haftanın en az 3 günü 3gzersiz yapmak(birer saatlik açık hava yürüyüşleri ve vücut ısınma hareketleri de olabilir)bağışıklığı güçlendirir.

27 Ağustos 2022 17:40

çörekotu günde 1 tatlıkaşığı

31 Ağustos 2022 21:06

Her Sabah ı paça çorbası, her yemekte sarımsak soğan antibiyotik özellikleri ev yoğurdu, tereyağ ve bal ( organik )

akabeli3206
Aday Memur
01 Eylül 2022 10:39

d vitamini takviyesi yap zımba gibi olursun

DemeYahu
Aday Memur
01 Eylül 2022 11:19

Sık hasta oluyorsanız ilk olarak alerjiden şüphelenin. belli besin alerjileri yada ev tozu, akar alerjisi sık hasta eder.

Demirisg
Aday Memur
01 Eylül 2022 21:18

Bende bağışıklık sistemim kuvvetli olmasından muzdaribim. Sivrisinek ısırsa 15-20 dakikada ısırdığı yer kaybolur. Bu arada haftalık iğne oluyor ve kortizon kullanıyorum bağışıklık sistemimi zayıflatmam için. Doktoruma bu durumu iyileştirmek için nasıl beslenmeliyim diye sorduğumda "beslenme ile alakası yok sadece sağlıklı beslen" dedi. Belki de bilmediğin bir hastalıktır bunlara sebep olan, detaylı bir check-up yaptırmanızı tavsiye ederim.
Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi