Editörler : supporters.
11 Şubat 2013 15:12

2013-2014 Yılı Todaie Yüksek Lisans Programları

Arkadaşlar merhaba. Konuyla ilgili çok bilgim olmadığından görüş ve önerilerinize müracaat etmek istiyorum. Yüksek lisans için Todaie Kamu Yönetimi Gündüz programını düşünmekteyim. Önceki yıl çıkmış soruları cevapladığımda 80 net civarı yapıyorum. Biraz daha çalışarak 45 GY ve 55 Alan netiyle istediğim programı kazanma imkanım var mıdır?

Todaie de yüksek lisans yapan arkadaşların görüşleri nelerdir? Saygılarımla

mertelci
Aday Memur
16 Şubat 2013 23:30

Ben de bu sınava gireceğim. Şimdilik araştırma aşamasındayım bi kaç güne kadar materyalleri toplayacağım. Yalnız halen başvuru koşullarında yabancı dil şartı var mı anlayamadım. :(

tolga-55
Şube Müdürü
25 Şubat 2013 12:49

gncl

edzodiya
Aday Memur
26 Şubat 2013 12:21

arkadaşım bu sınavda ingilizce şartını nerden öğrenebiliriz ben bir türlü bulamadım

oymata
Aday Memur
01 Mart 2013 08:57

arkadaslar bu kurumun bize ne gibi artilari oluyor

*kimi*
Şube Müdürü
07 Mart 2013 09:19

Ben de Başvuracağım Arkadaşlar, Şu An Çıkmış Soruları Falan Ayarladım, Nerden Hazırlanmak Lazım, Piaysada 1-2 Kitap Var Ama Eski Baskı, Sınava da Az Bir Süre Var, Siz Nasıl Hazırlanıyorsunuz?

meray80
Memur
07 Mart 2013 11:03

bende sınava girmeyi düşünüyorm. piyasadaki kitaplar oldukça eski.nasıl hazırlancaz kısa zamanda bilmiyorum. alese çalışmaya başladım.ales puanımda yoktu benim.

*kimi*
Şube Müdürü
07 Mart 2013 11:24

Çıkmış Soruları Çözüp Günncel Meseleleri Yakından Takip Etmek Gerekiyor Galiba

hdmrhn
Aday Memur
07 Mart 2013 13:50

yüksek lisans için yabancı dil şartı aranmıyor ama doktora için var

*kimi*
Şube Müdürü
07 Mart 2013 14:46

Yazılı Sınava Nasıl Hazırlandınız Peki?

hdmrhn, 11 yıl önce

yüksek lisans için yabancı dil şartı aranmıyor ama doktora için var

hdmrhn
Aday Memur
11 Mart 2013 13:44

bu sınavda 60 soru genel kültürden çıkıyor 20 türkçe 20 matematik 20 tanede güncel bilgilerden türkçe matematik soruları çok zor değil ales soruları ile birebir aynı diyebilirim güncel bilgilerde oscar ödülünü alan film en iyi oyuncu yada toplatıları sorabiliyolar şu toplantı nerde yapıldı gibi yani biraz medyayı takip etmek işinize yarayabilir. alandada ben geçmiş sorulara baktım, kalkınma planlarına, sanayi kalkınma planlarına ,düşünürlere, okullara,dünyada yaşanan krizlere, türkiyede yaşanan krizlere, cumhuriyet kurulduğundan beri türkiyenin dönem dönem uyguladağı politikalara yerel yönetimlere, türkiyenin yönetim şekline, ab ye bide örgütlere baktım eğer bunlara hakim olursanız yaparsınız. mülakattada hemen hemen aynı sorular çıkıyor.başarılar

*kimi*
Şube Müdürü
12 Mart 2013 08:58

Teşekkürler Hocam

hdmrhn, 11 yıl önce

bu sınavda 60 soru genel kültürden çıkıyor 20 türkçe 20 matematik 20 tanede güncel bilgilerden türkçe matematik soruları çok zor değil ales soruları ile birebir aynı diyebilirim güncel bilgilerde oscar ödülünü alan film en iyi oyuncu yada toplatıları sorabiliyolar şu toplantı nerde yapıldı gibi yani biraz medyayı takip etmek işinize yarayabilir. alandada ben geçmiş sorulara baktım, kalkınma planlarına, sanayi kalkınma planlarına ,düşünürlere, okullara,dünyada yaşanan krizlere, türkiyede yaşanan krizlere, cumhuriyet kurulduğundan beri türkiyenin dönem dönem uyguladağı politikalara yerel yönetimlere, türkiyenin yönetim şekline, ab ye bide örgütlere baktım eğer bunlara hakim olursanız yaparsınız. mülakattada hemen hemen aynı sorular çıkıyor.başarılar

KaraBenNemsi
Aday Memur
20 Mart 2013 12:49

85 net yapıp alesten de 80 üstü puan alırsanız çok rahat kazanırsınız.

erz24
Kapalı
26 Mart 2013 09:34

kütahyada idareci olarak çalışıyorum eğitim öğretim alanında yüksek lisan yapmak istiyorum şehir dışında olanlara nasıl bir proğram düzenliyorlar bilginiz varmı

never give up
Kapalı
26 Mart 2013 10:21

arkadaşlar todai de doktora kazanırsak,

KaraBenNemsi
Aday Memur
27 Mart 2013 03:24

Eğitim öğretim alanında yüksek lisans yapabilmeniz için Ankara'da görev yapıyor olmanız gerekiyor.

*kimi*
Şube Müdürü
27 Mart 2013 08:49

Ben İzin Konusunu Merajk Ediyorum, Öğrenciler İzinlerini Kendileri Kurumlarından Alacak Diyor, Ya Kurum İzin Vermezse? Nasıl İşliyor İzin Sistemi Acaba?

KaraBenNemsi, 11 yıl önce

Eğitim öğretim alanında yüksek lisans yapabilmeniz için Ankara'da görev yapıyor olmanız gerekiyor.

hdmrhn
Aday Memur
27 Mart 2013 14:43

izinli yapmak istiyorsanız kamu yönetimi alanında yapabilirsiniz

erz24, 11 yıl önce

kütahyada idareci olarak çalışıyorum eğitim öğretim alanında yüksek lisan yapmak istiyorum şehir dışında olanlara nasıl bir proğram düzenliyorlar bilginiz varmı

hdmrhn
Aday Memur
27 Mart 2013 14:45

siz nerde çalışıyorsunuz bilmiyorum ama genelde kurumlar izin veriyorlar ama hiç riske atmayım derseniz todaiede kurumdan yazıyla izin istiyor yani pek sorun olmaz

*kimi*, 11 yıl önce

Ben İzin Konusunu Merajk Ediyorum, Öğrenciler İzinlerini Kendileri Kurumlarından Alacak Diyor, Ya Kurum İzin Vermezse? Nasıl İşliyor İzin Sistemi Acaba?

glam
Kapalı
27 Mart 2013 15:52

Todaie ye gitmek hedefim. Birkaç sene daha memurluk yapmam lazım. Gereken hazırlıkları yapmaya devam diyelim.

*kimi*
Şube Müdürü
27 Mart 2013 20:27

Tamam Teşekkür Ederim:)

Toplam 95 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi