Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Ekim 2022 12:14

Müdür yardımcılığı mı öğretmenlik mi?

müdür yardımcılığı sınavlarına girmeyi düşünüyorum.öğrenciyle doğrudan muhatap olmamak ayrı odanın olması ek dersini tam almak vs bunlar bana cazip geliyor.diğer yandan sürekli okulda olmak yaz tatilinde bile okula gelmek düşüncesi zorluyor.fikirleriniz nelerdir?

turuncukorku
Aday Memur
06 Ekim 2022 13:08

İdareciliğin sabit ek dersinin olmasının dışında hiçbir cezbedici tarafı yok.

Sizin de söylediğiniz gibi özellikle tatil dönemleri göz önüne alındığında kesinlikle öğretmenlik.

06 Ekim 2022 14:19

Yaz tatilinde okula gitmek eğlenceli bir şey bence. Gidiyorsun bir temiz hava alıp geliyorsun öğrenci falan da yok.

islandintheocean
Aday Memur
06 Ekim 2022 15:55

ben de tam bu ruh halindeyim. 18 yillik ogretmenim ve artik cok yoruldum.

drogba-71
Daire Başkanı
06 Ekim 2022 16:04

sabit ek ders istiyorsan derse girmek istemiyorsan düşünülür yoksa rezillikten hamalliktan baska bir sey degil. Ne amirsin ne memur.

Ogrenciyle ugrasmak istemiyorum diye giren adam sorunlu ogrencilerle idareye gelen kopuk takimla ugrasiyor bunların velileri de ayrı dert.

Bunun yaninda velilerle ugrasiyorsun ogretmenlerle ugrasiyorsun müdürün öküzun tekiyse onunla uğraşıyorsun.

Meslekte 2. Senemde kazanmistim gitmedim bana gore olmadığını anlamistim.

Karakter meselesi yapi meselesi benden idareci olmaz demistim.

Bazi adam da ogretmen olamaz. İdareci olmasi lazim. Iyi tart bic.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
06 Ekim 2022 16:48

valla öğretmene memura zulmetmeyeceksen ol,

yoksa ek dersi var başka birşeyi yok.

Sonbaharygmrlri
Aday Memur
06 Ekim 2022 17:47

çok teşekkür ederim detaylıca yazmışsın.Ben artık öğrencilerden bıktım açıkçası.Dersten kopuk ilgisiz.Lisede öğretmenim ben.Zaten öğrenci de öğretmeni sallamıyor eskisi gibi.Bilemiyorum değer mi değmez mi

drogba-71, 2 yıl önce

sabit ek ders istiyorsan derse girmek istemiyorsan düşünülür yoksa rezillikten hamalliktan baska bir sey degil. Ne amirsin ne memur.

Ogrenciyle ugrasmak istemiyorum diye giren adam sorunlu ogrencilerle idareye gelen kopuk takimla ugrasiyor bunların velileri de ayrı dert.

Bunun yaninda velilerle ugrasiyorsun ogretmenlerle ugrasiyorsun müdürün öküzun tekiyse onunla uğraşıyorsun.

Meslekte 2. Senemde kazanmistim gitmedim bana gore olmadığını anlamistim.

Karakter meselesi yapi meselesi benden idareci olmaz demistim.

Bazi adam da ogretmen olamaz. İdareci olmasi lazim. Iyi tart bic.

SSelmasss
Şube Müdürü
06 Ekim 2022 18:34

Bizim müdürle müdür yardımcısı yaz tatilinde dönüşümlü okula gidiyorlar. 1 hafta biri öteki hafta diğeri tatilini yapıyor böylece 2 aylik yaz tatilinin bir ayını tatil yapiyorlar milli egitimin haberi olmuyor çaktirmiyorlar ve ek derslerini de full alıyor uyanıklar :)

majesteleri7
Şube Müdürü
06 Ekim 2022 18:41

Ne idareciliği hocam ne bu milletin ne derdi biter ne de devletin işi.sıkıldıysan yorulduysan 15saatini al 2 gününü boşalt dersinden başka bi şeyle uğraşma.çok pişman olursun

06 Ekim 2022 22:13

Branşınızdan sıkıldıysanız idareci olun az öğrencisi olan bir okulda çalışırsınız.

Niki35
Aday Memur
07 Ekim 2022 07:40

Üç yıl müdür yardımcılığı yapmış ve daha yeni de müdür olmuş biri olarak yazıyorum, sakın olmayın. Yapılacak iş değil, derdi sorunu sıkıntısı bitmiyor. Bu yaz bir gün bile yıllık izin kullanamadım, 9-5, bazen daha da geç bitiyor okuldayım, veli şikayetleri, öğrenci sorunları, öğretmenlerin istekleri bitmiyor. Okuldan sonra aklım okul işinde, hafta sonu bile okul işi yapıyorum, telefonlarınız susmaz. Oradan buradan aranıp rahatsız edilirsiniz, bulunduğunuz okulda mutlu değilseniz il içi tayin ile daha iyi bir okula öğretmen olarak geçin. Ya da illaki idareci olacaksanız öğrenci sayısı maksimum 100-250 olan başta imam hatipler olmak üzere bu tarz okulları yazın, iş yükünüz daha az olur en azından.

Melike500
Aday Memur
07 Ekim 2022 11:34

hocam eğer geerçekten yapmak istiyorsanız yapın bence eğer daha sonra sınıfı özlerseniz istifa edip geçersiniz bence bütün öğretmenler meslek hayatlarında bir kez dahi olsa idarecilik yapmalarını çok isterim kendi öğretmenliğimizi yargılamamız içinde iyi bir fırsat oluyor ben idarecilik yaparken eğer hakkı ile yapılırsa öğretmenliğin ciddi anlamda ne kadar kutsal ve ulvi bir meslek olduğunu gördüm öğretmen arkadaşlarımın hepsinden farklı yöntem teknik ve yaklaşım öğrendim hele bazı öğretmen arkadaşlarım vardıki yaptıkları uyguladıkları eğitim para ile pul ile ölçülemez ,idarecilikte empati becerilerinin kesinlikle çok gelişmiş olması gerekiyor öğretmeni anlaman gerekiyor veliyi anlayıp hepsinin seviyesine uygun iletişim becerileri geliştirmeniz lazım zümreler arası sorun olduğunda bu sorunu adil bi şekilde çözmek gerekli öğrenci bi sorunla geldiğinde ona çözüm üretmek lazım aslında idarecilik hem çok kolay hem çok zor kağıt kürek işleri en kolayı

M Y T H
Daire Başkanı
07 Ekim 2022 11:41

Eline geçtiyse hiç durma. İdarecilik hele müdürlük mis mis

Turhan06
Daire Başkanı
07 Ekim 2022 22:07

3 yıl müdür yardımcılığından sonra bıraksaydınız. Neden müdür oldunuz o halde? Madem idarecilik bu kadar kötü. Demezler mi adama.
Niki35, 2 yıl önce

Üç yıl müdür yardımcılığı yapmış ve daha yeni de müdür olmuş biri olarak yazıyorum, sakın olmayın. Yapılacak iş değil, derdi sorunu sıkıntısı bitmiyor. Bu yaz bir gün bile yıllık izin kullanamadım, 9-5, bazen daha da geç bitiyor okuldayım, veli şikayetleri, öğrenci sorunları, öğretmenlerin istekleri bitmiyor. Okuldan sonra aklım okul işinde, hafta sonu bile okul işi yapıyorum, telefonlarınız susmaz. Oradan buradan aranıp rahatsız edilirsiniz, bulunduğunuz okulda mutlu değilseniz il içi tayin ile daha iyi bir okula öğretmen olarak geçin. Ya da illaki idareci olacaksanız öğrenci sayısı maksimum 100-250 olan başta imam hatipler olmak üzere bu tarz okulları yazın, iş yükünüz daha az olur en azından.

Kagiş
Müsteşar
07 Ekim 2022 22:27

Bu devirde okul idareciliği yapılacak iş değil! Hele ki muavinlik amele iş! Müdür hoydur hoydur gezerken sen okulda karakol komutanı gibi bekliyorsun! Okula gelen veliyi, sınıftaki arıza öğrenciyi hep sana postalıyorlar! Her ne kadar sorumluluk müdürde olsa da tüm işleri muavinlere paylaştırıp kenara çekiliveriyorlar!! Sen de meydanı boş bulduğunu zannedip inisiyatif almak istediğinde "Niye bana sormuyorsun da kafana göre iş yapıyorsun!?" derler!

Ya müdür ol ya da öğretmen olarak kal, dersine gir ve çık! Gerisini boşver!

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
08 Ekim 2022 15:45

madem öyle senin zorun neydi idareci oldun ?

Niki35, 2 yıl önce

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi