Editörler : ayşegül bgm
21 Eylül 2019 12:34

İstanbul Üniversitesi Sözleşmeli İçin Yardım
Arkadaşlar merhaba 2018 kpss puanım 69 bu puanla 2.atamada olmayacağını biliyorum 3.atama olup olmayacağı ise meçhul. Sizce buna başvurup 2020 kpss sine mi hazırlanmalıyım ? Ama 3. atama yapılır ve puan 69 lara inerse diye de tedirginim. Fikri olan var mı ?

merttrex
Memur
21 Eylül 2019 12:50

Bence 2. atama aralığın son haftası 3. atamada olur gibi geliyor üniversite hastanesi pismanlıktır.

2019hemsire
Aday Memur
21 Eylül 2019 12:54

Pişmanlık derken biraz açabilir misiniz 1 sene çalışmayı düşünüyorum sadece eksileri nedir acaba
merttrex, 5 yıl önce

Bence 2. atama aralığın son haftası 3. atamada olur gibi geliyor üniversite hastanesi pismanlıktır.

Hayalperi
Memur
21 Eylül 2019 21:26

1 sene nasıl çalışacaksın? Zaten KPSS Temmuz gibi olur Aralık'ta falan başlatırlar 1 sene istifa da edemezsin. Yani şu dönem de işsizlik varkenbence artık lüksümüz yok ayırt etmeye üniversite yada devlet diyerek. Ben de uzak olmasam başvururdum
2019hemsire, 5 yıl önce
Pişmanlık derken biraz açabilir misiniz 1 sene çalışmayı düşünüyorum sadece eksileri nedir acaba

2019hemsire
Aday Memur
21 Eylül 2019 22:31

Yani senelik sözleşme yapıldığı için 1 sene çalışırım sonrasında 2020 kpss puanımı değerlendiririm demeye çalıştım. Ama zaten 69 puana inmesi zor gözüküyor
Hayalperi, 5 yıl önce
1 sene nasıl çalışacaksın? Zaten KPSS Temmuz gibi olur Aralık'ta falan başlatırlar 1 sene istifa da edemezsin. Yani şu dönem de işsizlik varkenbence artık lüksümüz yok ayırt etmeye üniversite yada devlet diyerek. Ben de uzak olmasam başvururdum

pipa143
Memur
22 Eylül 2019 00:11

İstifadan sonra da 1 sene cezanız olur üniye başlarsan bakanlık ataması anca 2020de istifa etsen 2021 son atamalara tercih verebilirsn

2019hemsire
Aday Memur
22 Eylül 2019 00:44

Senelik sözleşme yapılmıyor mu yanlış mı biliyorum ? Yani diyelim ki başladım aralık gibi seneye aralıkta yenilemezsem sözleşmeyi çıkamıyor muyum ? O tarihtem sonra 2020 kpss puanımı kullanırım diye düşünmüştüm
pipa143, 5 yıl önce
İstifadan sonra da 1 sene cezanız olur üniye başlarsan bakanlık ataması anca 2020de istifa etsen 2021 son atamalara tercih verebilirsn

Hayalperesthemşire
Müsteşar
22 Eylül 2019 11:01

Bazıları saçmalamış kimseye aldırış etme, girersin seneye yıl sonu sözlsme yenilemeden ceza almadan çıkar gidersn, alımları beklersn, başka üniversitelerde geleblr size, puanlar düşmeye devam edicek, istabulda 1 yıl yapabilirmym diye düşün ona göre git

2019hemsire, 5 yıl önce
Senelik sözleşme yapılmıyor mu yanlış mı biliyorum ? Yani diyelim ki başladım aralık gibi seneye aralıkta yenilemezsem sözleşmeyi çıkamıyor muyum ? O tarihtem sonra 2020 kpss puanımı kullanırım diye düşünmüştüm

pipa143
Memur
22 Eylül 2019 13:22

İstife et de yapabiliyo musun bir sene daha tercih gör, soruşturman olumsuz gelince ağlama da

2019hemsire
Aday Memur
22 Eylül 2019 13:42

Ne biçim üslubunuz var istifa edeceğim dedim mi doğru okuyor musunuz sözleşme bitene kadar çalışacağım dedim bilginiz yok burda boş yere kafa tutuyorsunuz
pipa143, 5 yıl önce
İstife et de yapabiliyo musun bir sene daha tercih gör, soruşturman olumsuz gelince ağlama da

2019hemsire
Aday Memur
22 Eylül 2019 13:44

Evet ben de tam öyle düşünmüştüm istanbulda yaşıyorum şuan zaten ama puan 69 a düşer mi ondan şüpheliyim
Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Bazıları saçmalamış kimseye aldırış etme, girersin seneye yıl sonu sözlsme yenilemeden ceza almadan çıkar gidersn, alımları beklersn, başka üniversitelerde geleblr size, puanlar düşmeye devam edicek, istabulda 1 yıl yapabilirmym diye düşün ona göre git

Hayalperesthemşire
Müsteşar
22 Eylül 2019 19:13

Bu yıl devlet size olmaz kesin bişi, seneye kpss öncesi alım görürsek çok net gidersn istedgn yere, paraya ihtiyacın yoksa bekle derim özelde falan çalış, aile yanı zTen, yok para lazım diyorsan üniversite maası tabiki daha iyi özelden, girip çalışırsn, kpssye orda çalışıp hazırlanabilirmisin onu da düşün

2019hemsire, 5 yıl önce
Evet ben de tam öyle düşünmüştüm istanbulda yaşıyorum şuan zaten ama puan 69 a düşer mi ondan şüpheliyim

2019hemsire
Aday Memur
22 Eylül 2019 20:21

Aslında acelem yok ama 3. Atama falan olmazsa 2020 kpss sine girmem gerekecek. Her halukarda gireceksem de bu esnada çalışayım diye düşündüm üniversitede. Şartlar çok mu kötü gerçekten

Bu yıl devlet size olmaz kesin bişi, seneye kpss öncesi alım görürsek çok net gidersn istedgn yere, paraya ihtiyacın yoksa bekle derim özelde falan çalış, aile yanı zTen, yok para lazım diyorsan üniversite maası tabiki daha iyi özelden, girip çalışırsn, kpssye orda çalışıp hazırlanabilirmisin onu da düşün

Hayalperesthemşire
Müsteşar
22 Eylül 2019 22:09

Bu biraz şans, güzel bir ortama denk gelirsn mutlu mesut çalışırsın, İstanbul üniversitesi tabiki yoğun bir yer, istanbuldajş eğitim arastrmalardan farkı yoktur, zamanlada o yoğunluğa tempoya alışırsın, zTen kalıcı değilsin orada

2019hemsire, 5 yıl önce
Aslında acelem yok ama 3. Atama falan olmazsa 2020 kpss sine girmem gerekecek. Her halukarda gireceksem de bu esnada çalışayım diye düşündüm üniversitede. Şartlar çok mu kötü gerçekten

2019hemsire
Aday Memur
22 Eylül 2019 22:34

Evet yoğun olacağından şüphem yok ama el alışkanlığımda artsın istiyorum 4 ekime kadar iyice düşünmem gerek sanrım çok teşekkürler

Bu biraz şans, güzel bir ortama denk gelirsn mutlu mesut çalışırsın, İstanbul üniversitesi tabiki yoğun bir yer, istanbuldajş eğitim arastrmalardan farkı yoktur, zamanlada o yoğunluğa tempoya alışırsın, zTen kalıcı değilsin orada

23 Eylül 2019 00:21

3. atamada çok yüksek ihtimalle atanacaksın. 4 alım olur bence o yüzden boşuna panik yapıyorsun. Kaldı ki sen zaten 3. alımda atanacaksın. 3. alımda 68 puanlıların atandığını görünce pişman olursun üniversite hastanesine başvurduğuna ama iş işten geçer. Karar senin ama bence üniversite hastanelerinden uzak dur.

2019hemsire, 5 yıl önce
Evet yoğun olacağından şüphem yok ama el alışkanlığımda artsın istiyorum 4 ekime kadar iyice düşünmem gerek sanrım çok teşekkürler

Hmsirelisans
Aday Memur
23 Eylül 2019 00:21

Benimde puanım 68.8 acaba başvursammı bilemedim kocaeli açarmı acaba onu bekliyorum aslında

2019hemsire
Aday Memur
23 Eylül 2019 12:45

Tereddütüm bu yüzden zaten 3.atama olur ve gidemezsem üzülürüm diye düşünüyorum. Bir şey sormak istiyorum şimdi bu sözleşmeli alıma başvurup kabul edilirsem ama herhangi bir şey imzalamadan vazgeçersem herhangi bir cezası var mı ?
fizyoterapistbatuhan, 5 yıl önce

3. atamada çok yüksek ihtimalle atanacaksın. 4 alım olur bence o yüzden boşuna panik yapıyorsun. Kaldı ki sen zaten 3. alımda atanacaksın. 3. alımda 68 puanlıların atandığını görünce pişman olursun üniversite hastanesine başvurduğuna ama iş işten geçer. Karar senin ama bence üniversite hastanelerinden uzak dur.

2019hemsire
Aday Memur
23 Eylül 2019 12:46

Ben de çok kararsızım malesef
Hmsirelisans, 5 yıl önce

Benimde puanım 68.8 acaba başvursammı bilemedim kocaeli açarmı acaba onu bekliyorum aslında

Hmsirelisans
Aday Memur
23 Eylül 2019 13:22

Başka bi üniversite hastanesi gelir bize diye düşünüyorum yada 3. Alım olursa gidebiliriz ama herşey belirsiz işte

2019hemsire, 5 yıl önce
Ben de çok kararsızım malesef

brkyvzk
Aday Memur
24 Eylül 2019 11:19

Merhaba arkadaşlar. Lütfen bu sözlerimi şahsi algılamasın kimse. Ne yapıyorsak biz kendimize yapıyoruz. Üniversite hastanesine 68lerle 69larla yerleşebilir miyiz diye konuşuyoruz. Gerçekten ihtiyacınız yoksa çalışmaya başvurup gitmemezlik yapmayalım. İzmir'de bu durum yaşandı İstanbul'un bir önceki alımında da bu yasandi. 74 72 ler havalarda ucuyor. Bizler başvurduk gitmeyerek puanları kendimiz bu hale getiriyoruz. Burdan atama bekleyen tüm arkadaşlara seslenmiş olayım. Devlet düşünüyorsanız bir sene daha hazırlanmayı düşünüyorsanız gidip üniversite hastanelerine başvurup kendinizi de bizleri de yormayın. Gideyim başvurayım gelirse aman gideyim mantığı bizlere zarar veriyor. Tabi ki ihtiyacın vardir çalışacaksındır başvur git çalış almışsın puanı en büyük hakkın elbet. Sadece bile bile bile lades oynama. Atanmayı kafana koymuşsun 2. Alım 3. Alımda atanirim olmazsa 2020 kpss den atanirim eğer mantık buysa üniversite hastanelerinden uzak durun. Hak hukuk değil elbet ama bu konu için başvurup gitmeyeceksenis eğer bir kişinin hayalleriyle oynadığınızı unutmayın. Herkesin hakkında en hayırlısı olsun

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi