Editörler : E.Kayı Han

kutülamare
Memur
18 Şubat 2020 12:04

Sınavın olacağı kesin ama ilan tarihi meçhul. Belirsizlik ve sanırım ümitsizlik var. Kimse pekte umursamıyor burayı. Yaza doğru ilan verilir Allah'ın izniyle. Şu kazananların tercih sonuçları açıklandıktan sonra sıra yeni sınav ilanına gelir. Kazanmak isteyenler çalışmaya başlamalı bence. xxxGerçekten gönülden isteyen, emek veren tüm kardeşlerime selam. Allah yardımcımız olsun.

Tarasbulba35
Kapalı
24 Şubat 2020 15:16

Sinav aralıkta diyenler var kesin gibi

kutülamare
Memur
24 Şubat 2020 16:41

Sınavın kesin yapılacağı ama tarihi hakkında bir malumatı olan yok. Aralıkta yapılması düşük ihtimal değil mi, çünkü aralıkta hiç sınav yapılmıyor. Eğer sene sonuna kalacaksa hiç iyi olmaz.

jatek_10
Şube Müdürü
24 Şubat 2020 19:43

arkadaşlar normalde sınavlar herzaman 2 yılda bir olur.cte genel müdür yardımcısı fatih muşmal bir a

jatek_10
Şube Müdürü
24 Şubat 2020 19:47

arkadaşlar cte genel müdür yardımcısı fatih muşmal 2019 gys öncesi bi açıklamasında biz bir sene gys bir sene uds yapmayı planlıyoruz dedi yani bu yıl içinde uds yapılırsa yyapılır bu sözlerini en sonki gysde unvan değişikliği yapılmayışı(sosyolog sağlık memuru teknisyyen vs) ünvanları için destekliyor ancak niye sınav ilanı açılmadı şahsen anlamadım herhalde 2021 de gen gys hem uds bir olacak bence 2021 in ilk altı ayı içinde sınav yapılmış olur gibi geliyor

medet-yarab
Aday Memur
24 Şubat 2020 19:50

bu sene OLUR İNŞALLAH hayırlısıyla
jatek_10, 4 yıl önce

arkadaşlar cte genel müdür yardımcısı fatih muşmal 2019 gys öncesi bi açıklamasında biz bir sene gys bir sene uds yapmayı planlıyoruz dedi yani bu yıl içinde uds yapılırsa yyapılır bu sözlerini en sonki gysde unvan değişikliği yapılmayışı(sosyolog sağlık memuru teknisyyen vs) ünvanları için destekliyor ancak niye sınav ilanı açılmadı şahsen anlamadım herhalde 2021 de gen gys hem uds bir olacak bence 2021 in ilk altı ayı içinde sınav yapılmış olur gibi geliyor

jatek_10
Şube Müdürü
25 Şubat 2020 16:19

şahsi düşüncem böyle ama tavsiyem 2 ay sonra sınav olacakmış gibi ders çalışmaya başla sınav zorlaştı malum bence önümüzdeki sınavda alımda çok olmaz(idare mem.,şeflik için) iyi bi puan almak lazım

medet-yarab, 4 yıl önce
bu sene OLUR İNŞALLAH hayırlısıyla

Serhad-190521
Aday Memur
26 Şubat 2020 00:12

Merhaba arkadaşlar konu dışı olacak. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? İnfaz koruma memuru olarak atandım. Sözleşme imzaladktan sonra istifa etme hakkin yok deniyor. 1 sene çalışmak zorunluluğu var diyorlar doğru mu acaba ?

afulutas
Genel Müdür
26 Şubat 2020 00:14

Öyle bir zorunluluk yok. İstifa edebilirsiniz.

Serhad-190521, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar konu dışı olacak. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? İnfaz koruma memuru olarak atandım. Sözleşme imzaladktan sonra istifa etme hakkin yok deniyor. 1 sene çalışmak zorunluluğu var diyorlar doğru mu acaba ?

kutülamare
Memur
26 Şubat 2020 10:03

Var mı haber?

Tarasbulba35
Kapalı
27 Şubat 2020 09:06

Aslinda sayin genel mdr yardımcılarından biriyle tanışıklığı olan bir arkadaşımız bilgi alıp burada paylaşsa harika olur biz uzagiz oralara 1000 km..

kutülamare, 4 yıl önce

Var mı haber?

kutülamare
Memur
27 Şubat 2020 10:58

Var mı böyle bir iyilik yapacak arkadaşımız?

Tarasbulba35
Kapalı
08 Mart 2020 10:56

Bir gelisme yok mu acaba

yas3131
Memur
08 Mart 2020 11:29

Arkadaşlar cezaevi ogretmeni alimi varmış sizce nasıl olacak alımlar bolum şartı olmamıştı yazın alımında ve de ilan ne zaman gelir sinav öncesi alım olur mu

mühendis31
Kapalı
22 Nisan 2020 14:34

Sınavsız Mülakatsız Hizmet Yılı Esaslı Ünvan Değişikliği hakkı

KORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE HERKESİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMELİ SINAVSIZ MÜLAKATSIZ HİZMET YILI ESASLI ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ HAKKI.

27.03.2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7103 Sayılı Kanunun 25.Maddesine istinaden 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdamları sağlanmış personellere statüleri korunarak ve sınavsız olarak mezuniyet unvanlarına atanma imkanı verilmiştir. 7103 Sayılı Kanunun hazırlığı aşamasında yayımlanan Kanun Tasarısı Gerekçeleri 25.Maddesinde; Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olanlardan öğrenim durumları dikkate alınmadan memur kadrosuna atananlar, kamudaki unvan değişikliği sınavlarının kurumdan kuruma göre değişiklik göstermesi, uzun süreler boyunca sınav açılmaması gibi nedenlerle mağdur olmaktadırlar? ifadeleri yer almakta olup benzer durumda bulunan diğer kamu çalışanları açısından hayati önemde bir tespitte bulunulmuştur. Halen kamuda eğitim durumları ve mesleki unvanlarına uygun olmayan kadrolarda çalışmak zorunda kalarak mağdur olan önemli sayıda personel bulunmakta olup, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında istihdamları sağlanan personellere tanınan mezuniyet unvanlarına sınavsız atanma hakkının, bir defaya mahsus tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin mağdur durumda bulunan binlerce kamu personelinin mağduriyetini gidereceği hususunu bilgilerinize arz ederim.

afulutas
Genel Müdür
22 Nisan 2020 14:46

Herşey hizmet yılı değil maalesef. Ben meslekte 16. Yılımı çalışıyorum. Dediğiniz şekilde olursa büyük ihtimal yazı işleri müdürü olurum zira bulunduğum ilde benden fazla süreli çalışan ya 5 ya 10 kişi. Ama dediğim gibi herşey bu değil işte. 30 yıldır çalışıpta uyaptan düşen evrakı 2 yıllık katibe götürüp buna ne yapacağız diye soranlar var.

mühendis31, 4 yıl önce

KORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE HERKESİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMELİ SINAVSIZ MÜLAKATSIZ HİZMET YILI ESASLI ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ HAKKI.

27.03.2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7103 Sayılı Kanunun 25.Maddesine istinaden 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdamları sağlanmış personellere statüleri korunarak ve sınavsız olarak mezuniyet unvanlarına atanma imkanı verilmiştir. 7103 Sayılı Kanunun hazırlığı aşamasında yayımlanan Kanun Tasarısı Gerekçeleri 25.Maddesinde; Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olanlardan öğrenim durumları dikkate alınmadan memur kadrosuna atananlar, kamudaki unvan değişikliği sınavlarının kurumdan kuruma göre değişiklik göstermesi, uzun süreler boyunca sınav açılmaması gibi nedenlerle mağdur olmaktadırlar? ifadeleri yer almakta olup benzer durumda bulunan diğer kamu çalışanları açısından hayati önemde bir tespitte bulunulmuştur. Halen kamuda eğitim durumları ve mesleki unvanlarına uygun olmayan kadrolarda çalışmak zorunda kalarak mağdur olan önemli sayıda personel bulunmakta olup, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında istihdamları sağlanan personellere tanınan mezuniyet unvanlarına sınavsız atanma hakkının, bir defaya mahsus tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin mağdur durumda bulunan binlerce kamu personelinin mağduriyetini gidereceği hususunu bilgilerinize arz ederim.

kytkbl
Kapalı
22 Nisan 2020 21:07

bir zamanlar kurumların görevde yükselme yönetmeliklerinde EK-1 formu vardı sizin dediğiniz gibi yıla ekstra puan verirlerdi sonra eşitlik ilkesine aykırılıktan kaldırıldı, sizinkisi geri özlem, olmaz bu iş....
mühendis31, 4 yıl önce

mühendis31
Kapalı
29 Nisan 2020 12:23

olursa ne ala olmazsa canımız sağolsun.

metni cimere meclise kamu başdenetçisine iletirseniz olma ihtmali artar.

kytkbl, 4 yıl önce
bir zamanlar kurumların görevde yükselme yönetmeliklerinde EK-1 formu vardı sizin dediğiniz gibi yıla ekstra puan verirlerdi sonra eşitlik ilkesine aykırılıktan kaldırıldı, sizinkisi geri özlem, olmaz bu iş....

mühendis31
Kapalı
04 Mayıs 2020 04:26

Tüm kamu alımları merkezi atama esaslı sadece kpss puan üstünlüğü ile gerçekleşmelidir. Mülakatlar sözlü sınavlar tarihe karışmalı. Görevde yükselme ile Ünvan değişikliği hakkı ise sadece yazılı sınav baz alınarak gerçekleşmeli.

Torpile mülakata adam kayırmaya son!!!

cte_katibi
Aday Memur
20 Haziran 2020 15:12

Var mı bir gelişme ?

Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi