Editörler : Lanet
21 Nisan 2013 00:25

olumsuz düşünceler zinciri

aklımızda sürekli olumsuz düşünceler zinciri kuruyor ve her an kötü bir şeyler olacak gibi diken üstünde yaşıyorsak neler yapabiliriz emin olun insanın hayatının her dakikası ızdıraba dönüşüyor. çeken arkadaşlar bilir. bu konuda profesyonel destek alan ya da bu sıkıntıyı çeken /yenen arkadaşlar neler tavsiye edebilir maddi manevi tüm görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. teşekkürler...

21 Nisan 2013 16:26

yardımcı olabilecek kimse yok mu :(

mdkr
Daire Başkanı
21 Nisan 2013 17:12

kardeşim herkez yardım etmek isterde sıkıntı dediğin tam olarak ne yani her an olabilecek dediğiniz olay belirli bir olaymı yoksa değişkenlik mi gösteriyor daima

21 Nisan 2013 17:46

hocam durum şu sürekli olumsuz bir durum olacak mesela okulda sınıfta evde yolda gerginlik :(

vişne lekesi
Daire Başkanı
21 Nisan 2013 18:16

Her derdin ardında işleyen sonsuz bir kudret var.

Sonsuz bir rahmetin pergeliyle dönüyor kader bir kuş gibi hayatının başında.

21 Nisan 2013 20:58

vişne lekesi hocam çok güzel vücuda giydirdin olayın serencamını

21 Nisan 2013 22:25

hocam ne de güzel bir yazıymış tam manasıyla taş gediğe girdi ama bunu nefse kabul ettirmek mesele..

vişne lekesi
Daire Başkanı
21 Nisan 2013 23:41

istemek lazım kabul ettirebilmek için..çook istemek..Rabbim diyor ya isteyin vereyim diye..

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı
21 Nisan 2013 23:53

vişne hocam allah razı olsun ya valla bir nebze olsun paylaştığınız yazı içime su serpti dua edin bana da nolur çok yoruldum

mdkr
Daire Başkanı
22 Nisan 2013 11:51

insan kendini bildikten sonra sıkıntı yok

eğer kaderinde sıkıntı kaza bela ne bileyin ne varsa olur o anda yoksa olmaz zaten

kötü düşünecek bir durum olmamalı hayatta

nice kötü düşüncelerin sonuçları ne güzel çıkıyor

hocam boş kuruntuların hepisini salla takma birşey olmaz ALLAHIN izini ile

vişne lekesi
Daire Başkanı
22 Nisan 2013 12:00

Şimdi olacaksa bir şey yarına kalmaz,

yarına kalacaksa bugün olmaz.. diye bir yazı okumuştum..

mdkr
Daire Başkanı
22 Nisan 2013 12:08

yazı doğru olanı yazmış:)

asıl anlaması gereken hocamın olacak diye bir durum yok

her an herşey herkeze olabilir lakin

kaderinde varsa tabi

şimdi güzel bir gölge bul hocam uzan içini çeke çeke uyu süper oluyor:)

22 Nisan 2013 16:47

hocam sen de doğrusun ama hani sen gel bir de benim gözümle gör demiş ya mecnun baba bizimkisi de o misal gel sen bir de benim aklımla düşün bazen insanın kendine doğruları kabul ettirmesi kolay olmuyor işte ama çabalamak da iyi bir gösterge

vişne lekesi
Daire Başkanı
23 Nisan 2013 11:39

düşündüğümüz olumsuz şeylerin başımıza gelmeden o olayın ne kadar küçük ya da büyük olduğunu anlayamıyoruz..kafamızda kurduğumuzla ya da büyüttüğümüzle kalıp korku içinde yaşıyoruz..ama başımıza geldiğinde rabbim sabrını da veriyor..onun korkusunu aşmayı da..

yanlış anlamayın ama başınıza herhangi bişey geldiğinde aşacaksınız belki de bu korkuları..

mdkr
Daire Başkanı
23 Nisan 2013 12:29

hocam korkacak olayın olmadığını kabul etmek zormu bu kadar

mesela bu korkularla ne kadar süredir yaşıyorsunuz?

ve bu süre içerisinde korku duyduğunuz olaylardan kaç tanesi gerçekleşti bunuda biraz sorgulayın hani korku duyuluyor lakin gerçekleşmiyorsa kendiniz bu yöntemlede ikna edebilirsiniz

diye bilirsiniz ki boşuna koruyorum nede olsa olmayacak düşüncesi belki sizi biraz rahatlatabilri

vişne lekesi
Daire Başkanı
23 Nisan 2013 13:14

herkesin korkuları farklı farklıdır..hepimiz belli korkularla yaşıyoruz..

demişsiniz ki siz korkularınızı yaşadınız mı..evet yaşadım çoğumuz da yaşamıştır yaşıyordur..ama dediğim gibi herkesin derdi kendine büyük geldiği gibi korkusu da kendine göre büyüktür...benim demek istediğim korkularınızı yaşayın demek değil..başınıza geldiğinde anlayabilirsiniz atlatabilirsiniz biraz olsun bu düşünceleri ..

hepimiz burada fikirlerimizi yazıyoruz..sizin gibi düşünemem..o arkadaşımız da bizim gibi düşünemez..sadece farklı fikirleri paylaşıyoruz yaşadıklarımızdan yola çıkarak..

saçma fikirler de ortaya sunmuyoruz bence..

23 Nisan 2013 16:44

mdkr hocam sen kendi açından haklı olabilirsin ama belli ki bu tür bir sıkıntıyı yaşamamışsın tok açın halinden anlamaz derler ya sen de benim halimden anlayamazsın ancak çözüm için önerilerin varsa yol gösterici olursun rabbim elemneşrahleke suresinin başında buyurduğu gibi bizim göğüslerimizi de açıp genişletsin ferahlaştırsın inşallah. bazı şeyler anlatıldığı kadar kolay kabullenilmiyor malesef yoksa kim psikiyatristlere psikologlara para ve zaman harcar ?

mdkr
Daire Başkanı
23 Nisan 2013 22:04

hocam benim yazdığım sizin birde bu şeklide düşünseniz nasıl olur anlamında (bu düşünce türü sizin için zaman kaybıdır onuda bilemem)

edebiyatçı1453, 11 yıl önce

mdkr hocam sen kendi açından haklı olabilirsin ama belli ki bu tür bir sıkıntıyı yaşamamışsın tok açın halinden anlamaz derler ya sen de benim halimden anlayamazsın ancak çözüm için önerilerin varsa yol gösterici olursun rabbim elemneşrahleke suresinin başında buyurduğu gibi bizim göğüslerimizi de açıp genişletsin ferahlaştırsın inşallah. bazı şeyler anlatıldığı kadar kolay kabullenilmiyor malesef yoksa kim psikiyatristlere psikologlara para ve zaman harcar ?

vişne lekesi
Daire Başkanı
23 Nisan 2013 23:26

bu yazının bir kısmı bana mıydı yoksa edebiyatçı arkadaşa mı ? ben karıştırdım galiba :)

mdkr, 11 yıl önce

hocam korkacak olayın olmadığını kabul etmek zormu bu kadar

mesela bu korkularla ne kadar süredir yaşıyorsunuz?

ve bu süre içerisinde korku duyduğunuz olaylardan kaç tanesi gerçekleşti bunuda biraz sorgulayın hani korku duyuluyor lakin gerçekleşmiyorsa kendiniz bu yöntemlede ikna edebilirsiniz

diye bilirsiniz ki boşuna koruyorum nede olsa olmayacak düşüncesi belki sizi biraz rahatlatabilri

23 Nisan 2013 23:31

bakıyım bana yazılmıs gibi valla bana yazılmıs sanırım galiba yani :)

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi