Editörler : E.Kayı Han
«232425262728293031323334»

howards
Şef
01 Şubat 2023 10:53

bu işin ciddiyetini hissettirmek için önce adliye çalışanlarının tamamının sendikalardan istifa etmesi gerek. Sendikalar personeli ciddiye almadığı için bizler de onları ciddiye almamalıyız. sırf sendika ödeneği almak için birçok hakkınızdan feragat ediyorsunuz. varsın 500-600 lira olmasın. 500-600 lira için; maaş iyileştirmesi, havuz(döner sermaye) yemek, yol, mesai, nöbet ücreti gibi haklardan vazgeçiyoruz. Sendikalar da sizi sendika ödeneği adı altında kandırıyor. Önce adalet hizmetleri kolu kurulmalı. Sonra da haklar alınmalı. Bizi temsil edecekse bir dernek kurulmalı. Bırakalım artık şu sendika saçmalığını. Sendika temsilcilerine maaş iyileştirmesi için çalışmalar yapılıyor mu diyorum bana başka memurlardan bahsediyor. Zaten katiplerin maaş diğer memurlardan yüksekmiş falan diye maval okuyorlar. Yok diğer kurum çalışanlarına haksızlık olur, sosyal adalet bozulurmuş, diğer memurlar da aynı hakları istermiş. Bunu diyen adamlar memursen-kamusen'li. Bana ne diğer memurlardan. Bırakın Allah için şu sendikaları! Müdürlük için sendikada yancı arayanlar siz kalabilirsiniz. Sizin müdürlüğünüzün de vatana millete bir hayrı dokunmayacak. Kendi menfaatini her şeyden önce tutan insandan kimseye hayır gelmez. Bir de biz adliye çalışanları olarak artık şu ikm'leri bizden saymayı bırakalım. Onlar bizden değiller. Aynı çatı altında falan değiliz biz onlarla. Bizim yaptığımız işi küçümseyip, biz hak ettik, kendinizi bizimle bir tutmayın, biz polisle askerle aynı tehlikede işler yapıyoruz, siz oturuyorsunuz gibi cümlelerle boş konuşup, siz de uğraşın diyen adamlarla aynı yolda yürüyemezsiniz.

kafabirmilyon
Aday Memur
01 Şubat 2023 19:11

Çok çalışan sendikalarınızın aidatlarını unutmayın ahali :)))

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi ile belediye ve MASKİ bünyesinde çalışan kadrolu işçilere yüzde 99.96 oranında rekor bir zam yapıldı. Bu artışla beraber işçilerin ortalama maaşı 17 bin 213 liraya yükseldi. :))

katipkalemi
Şube Müdürü
01 Şubat 2023 21:10

videoyu izleyelim izletelim. Adliye çalışanları iyileştirme bekliyor

https://youtu.be/y65QKlqIqeY

katipkalemi
Şube Müdürü
03 Şubat 2023 14:45

Adalet Bakanı Sn. Bekir BOZDAĞ akşam 21.00 de Ülke tv de canlıyayına katılacaak. Ülke tv nin paylaşımına yorum yazalım.

katipkalemi
Şube Müdürü
03 Şubat 2023 19:49

#hakkımız

Videoyu izler misiniz ? Adliye personeli iyileştirme bekliyor.

https://youtu.be/y65QKlqIqeY

İnfaz34
Aday Memur
03 Şubat 2023 19:50

Yok vallahi ben iyi gecioniom hatta parada biriktiriyor un burdan hukumetimizi eleştirmeyin az para millet aç edebiyatı yaparak

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
03 Şubat 2023 21:02

Canlı yayın basladi

gejo
Aday Memur
04 Şubat 2023 15:51

İş yavaşlatın arkadaşlar. Kimse helal harama girmesin. Ben başka bakanlıktayım ama s.ksen çalışmam artık. K.pek gibi çalışınca hakkını mı alıyorsun, hayır. O zaman ben de verilen paranın hakkını veririm sadece.

TRKızılElma
Aday Memur
04 Şubat 2023 16:25

Seçim yalanları loading hani yargı paketi geldi geliyor geldi geliyordu

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2023 16:10

Adalet Çalışanları etkinlik yapmalıyız. 7. Yargı paketinde Adliye çalışanlarının özlük hakları ile ilgili düzenlemelerin yer alması için etkinlikler yapmalıyız. Bu akşam 20.00 de etkinliğimizi yapalım. Hafta içinde de geniş katılımlı etkinlikler yaparız. Tüm platformlarda duyuralım. Geniş katılım için takip yapalım. Paylaşımlarda bakanı bakanlığı pgm yi sendikaları dernekleri etiketleyelim Bu akşam 20 .00'de Adalet Çalışanlarının özlük hakları için etkinlik yapıyoruz. Etiket #Adaletçalışanları Herkesi katılıma bekliyoruz

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2023 16:41

Bu akşam 20 .00'de Adalet Çalışanlarının özlük hakları için etkinlik yapıyoruz. Etiket : #Adaletçalışanları Herkesi katılıma bekliyoruz

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2023 19:59

Etkinliğe katılalım

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2023 21:52

Adalet Personeliiii ;;; Yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında son şekli verilecek olan 7. yargı paketinin Meclis'e sunulması bekleniyor. Yazılması gereken her yere yazalım. Sesimizi duyurmak için son saatler. Lutfen herkes yazsin lütfen

Memurs06
Aday Memur
05 Şubat 2023 21:53

Buralarda destek arayacağınıza, adalet bakanlığı personelleri sayfası var twitter'da. Gidin oralarda adınızı duyurun. Bu bakanlık personeli toplansa ses getiremeyeceği birşey yok. Fakat 2 yorum yazmaktan çekinen adamlar var..

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
15 Şubat 2023 16:02

Konuları öldürmemek için destek veren herkese teşekkürler.

Skylan
Kapalı
09 Mart 2023 00:17

Ben hala gecinemiyorum arkadaş, ya bu maaşları düzeltin yada tayin taleplerini kabul edin, Koca bir ayı elden kalan 3 kurusla geçirmeye çalışıyoruz yazıklar olsun buna sessiz kalanlara.bizi.bu duruma düşürenlere, sessiz kalan memur arkadaşım korkma az kaldı bu gidişle herkese yetmemeye başlar bu maaşlar biliyorum sıra sana gelesiye sen gene ses çıkarmıcaksın..

ikm10
Aday Memur
13 Mart 2023 16:43

twitter etkinliklerine katılalım arkadaşlar düzelir bir ihtimal elimizden gelen gayreti sarfedelim

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
17 Mart 2023 11:49

Sahi merak ediyorum, adliyede temizlik yapan, çay dağıtan devletten maaşını alanların... KPSS, Mülhakat, Uygulama veya sözlü sınav gibi elemelerden geçmeyen, herhangi bir diploma gereksinimi olmayan bu meslek gruplarına devletin verdiği maaşa hayret ve şaşkınlık içinde bakıyorum.

-Beğenmiyorsan istifa et şeklinde bir yaklaşım sergileyenler için dile getireyim;

Bu maaşı özel sektör vermiş olsa idi; haklısınız! İstifa edip özel sektöre geçebilirdim.

Ancak devletin bana görevden düşme sınavı falan açması lazım. Ben razıyım çaycı, temizlikçi, hizmetli olmaya.. İllaki işleri zordur, her iş zor.. İşi küçümsemiyorum..

Sadece devletin bunca elemeden geçirdiği personeline 11-12 bin TL... Hiçbir elemeden geçmeyen, şart dahi aranmayan personeline minimum 16 bin TL maaş veriyor olması içler acısı....

ANCAK! Çay dağıtırım, temizlik yaparım.. Yeter ki kiramı ödeyebileyim.. Yeter ki geçinme derdine düşmeyeyim! Nereye kadar susacak adalet bakanlığı personeli.. Nereye kadar korkacak..Nereye kadar üşenecek...Kaybedecek neyiniz var? ASGARİ ÜCRET MAAŞINIZ MI?

memur2147
Aday Memur
22 Mart 2023 12:31

Bir bankada çalışan arkadaşım istifa edip zabıt katibi oldu şuan çok pişman aylık en az 7000 tl kaybım var diyor.2012 yılında göreve başladığımda maaşım 1000 dolara tekabül ediyordu şuan700 dolar ediyor veya 10 adet çeyrek alabiliyordum şuan yaklaşık ve 6.5 çeyrek ediyor ondan sonra memur enflasyona ezdirilmiyor.Ha birde havuz paramız,fazla mesaimiz nöbet paramız vardı o da gitti.

Toplam 704 mesaj
«232425262728293031323334»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi