Editörler : oto-danisman-expert
04 Mayıs 2012 09:56

Eskişehir 1'nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı 2012 Adayları Buraya.

Merhaba Arkadaşlar,

2012 yılında Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığına İşçi Alımı İçin Başvuracak Olan Arkadaşlar Burada Toplanıyoruz.

2012 de başvuru yapan,mülakata katılan ve işbaşı yapan arkadaşlar geçtikleri tüm bu aşamalarından edindikleri tecrübelerini ve bilgilerini burada paylaşacaktırlar.

Ayrıca,Yeni işbaşı yapan arkadaşlar ve yeni başvuru yapacak olan arkadaşlar meslek bölümlerini burada paylaşırlarsa seviniriz.Hem tanışalım hemde bilgi paylaşımı yapalım.

ilginiz için teşekkürler.

Havaikmalci92
Aday Memur
04 Mayıs 2012 10:14

Selam Arkadaşlar.

Adım Kenan,Eskişehirliyim.Metal işleri mezunuyum.Bu sene Hava ikmal için başvuru yapacağım.Dershaneye giden var mı ? KPSS çalışmalarınız nasıl gidiyor ?Umarım iyi gidiyordur...

Tüm adaylara başarılar diliyorum.

Havaikmalci92
Aday Memur
04 Mayıs 2012 10:24

nand arkadaşımın diğer konuda yazdıklarıdır bu konuya girenler için yararlı olacağını düşündüğüm için buraya taşıdım(alıntıdır);

Arkadaşlar Öncelikle hepinize hayırlı olsun ve hepinize başarılar dilerim.

Şimdi arkadaşlar maddelere bir göz atın isterseniz.

1- nihai listede asil yedek ayrımı yoktur ve herkes eşittir. Eğer ki mülakat'a girmeye hak kazandı iseniz kpss puanınızın bir hükmü kalmamıştır. hepiniz eşitsiniz. Çünkü içeride ki işleri genel kültür ve genel yetenek bilginiz ile yapmayacaksınız buna emin olun.

2- Mülakat gününüz posta ile mutlaka elinize geçer tahminen 15 gün içinde mülakata çağırılırsınız ama ne olur ne olmaz 2 günde bir telefon ile bilgi alın, birşey kaybetmezsiniz.

3- Mülakat'a herkes aynı gün girmez, guruplar halinde yapılır.

4- Mülakat tan önce HİBM hakkınıza mutlaka bir ön araştırma yapacaktır (Güvenlik soruşturması gibi diyebiliriz.) ki asıl en önemlisi budur. Haakkınızdaki önemli bilgilere mutlaka erişecektir.

5- Mülakatın amacı sizlerin mesleki bilgilerini ölçmektir. ve Mülakat'taki en önemli şey sizin mesleki bilginiz olacaktır. Başka şeyleri kafanıza takıp telaşlanmayın.

6- Komutan karşısı denilen durum aslında sizin ile şahsi konular hakkında yapılan göüşmedir. Anne baba ne iş yapar, evlimisin bekarmısın, nerelerde çalıştın v.b. konulardır ve emin olun ki size sordukları soruların cevaplarını zaten kendileri çok iyi biliyordur. ne sorulursa sorulsun mutlaka DÜRÜST davranın, sizi sizden iyi bildiklerine emin olun.

7- Mülakat soruları herkese farklı sorulur ama zorluk derecesi aynıdır. Amaç mesleki bilgisi iyi olanı seçmektir. Sözlü ve uygulamalıdır. Ve mülakat sorularını hiçkimse bilemez bana ne sorulduğu sizin hiçbir işinize yaramayacaktır çünkü herkese farklı sorarlar.

8- Mesleki bilgisi iyi olan kazanır.

9- Torpil olduğunuşimdiye kadar GÖRMEDİM VE DUYMADIM. Hak eden hak ettiği gibi uygulama ve souç görür ben buna gönülden inanıyorum.

10- Asil kazanan ve yedek kazananlar mülakat sonucuna göre belli olur ve işkur aracılığı ile aynı zamanda posta dan gelecek resmi yazı ile size duyurulur.

10- Asil kazananların güvenlik sonucunda ve diğer sebeplerle, kendi isteğiyle iş başı yapmaması/yaptırılmaması halinde yedeklerden sıra ile çağırılır. Aksi halde yedek olmanın bir avantajı yoktur.

Herkese başarılar dilerim. Mülakatı bir atlatın sonra güvelik soruşturması, maaş v.b. ile ilgili konularda da bilgi vermeye çalışırım.

Saygılarımla...

havarecep
Aday Memur
09 Mayıs 2012 21:34

güncel...

havarecep
Aday Memur
09 Mayıs 2012 21:37

havaikmal92;

verdiğin bilgiler için teşekkürler..

gülşen gül
Aday Memur
11 Mayıs 2012 17:57

Bende skişehirliyim yeni başvurular ne zaman olacak bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Havaikmalci92
Aday Memur
14 Mayıs 2012 12:24

havarecep;

Rica Ederim.Bölümünüz Nedir ?

Havaikmalci92
Aday Memur
14 Mayıs 2012 12:29

gülşen gül ;

yeni başvurular 2012 kpss sınavından sonra başlıyacak.işkur'a gidip başvuru yapabilirsiniz.

Havaikmalci92
Aday Memur
14 Mayıs 2012 12:36

Güncel

havarecep
Aday Memur
16 Mayıs 2012 16:06

havaikmalci92;

ben eskişehir y.emre meslek lisesinden mezunum.bölüm kalıpcılık.ama bölüm adında değişiklik olmuş ben mezun olduktan sonra makina olarak değiştirilmiş. zaten benim kafamı kurcalayan konu da bu.alımlar açıklandıgında mezun oldugum bölümden ötürü sıkıntı yaşayabilirim.kpss ye hazırlanıyorm bu arada dersaneye gidiyorum.sizin bölüm nedir??

Havaikmalci92
Aday Memur
22 Mayıs 2012 17:34

havarecep;

bölümüm metal teknolojileri(yeni adıyla).Eski adı Metal İşleri.

Benim Bölümümün adıda değişti ama sanırım sizinki kadar pek sorun olmuyacak.

İnşallah Bölüm Adınız Sorun Olmaz.

gülşen gül
Aday Memur
23 Mayıs 2012 11:06

tşk ederim bilginiz icin yani biz başvuruda bulunamıyoruz demek ki benim bölümüm elektronik 84 puanım var ama olmadı yeni kpss yede girmeyecegim ben haziranda alım olacak diye duymuştum demek ki yanlış bilgiymiş....

Havaikmalci92
Aday Memur
25 Mayıs 2012 14:16

gülşen gül ;

rica ederim.

şuan için alım yok.kpss sınavından sonra alımlar başlıyacak ama yinede sürekli takipteyiz.geçenki alımlarda soruşturması biten elektronikçiler bu ay iş başı yaptılar.

şuan işbaşı yapan arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum.

inşallah allah bizede nasip eder :)

gülşen gül
Aday Memur
29 Mayıs 2012 00:25

Sadece zor diyorum başka yorum yok 2 kez mülakata katıldım artık diyecek bir şey yok.Evet işbaşı yapanlara hayırlı olsun diyelim .

gülşen gül
Aday Memur
29 Mayıs 2012 00:29

Alımla ilgili bir bilgi aldıgınızda sitede paylaşırsanız sevinirim tekrar tşk ederim

sonteknisyen
Daire Başkanı
06 Haziran 2012 13:08

ooooo hava ikmalciler buradaymış :) Bende lise önlisans bölümü neden bu kadar sessiz diyordum hava şkmalcilerden.meğer başka bölümde toplanmışsınız.

Bölümüm elektronik(teknisyen), hepimiz hakkında hayırlısı arkadaşlar.(İlk alımı 0,02 puanla kaçırmış biri olarak 2012 tekrar deneyeceğim...)

Havaikmalci hangi kursa gidiyorsun?

sonteknisyen
Daire Başkanı
06 Haziran 2012 13:12

gülşen zor derken ne gibi bir zorluk?

havarecep sen hangi kursa gidiyorsun?

havarecep
Aday Memur
18 Haziran 2012 23:33

eskişehir de süremer diye bi kursa gidiyordum ama ankaraya geldim burda kursa gidiyorum ihtiyaç a ya arkadaşlar benim tek sıkıntım bu bölüm adı değişmesi diplomama kalı yazıyor ama makina oldu kalıp adı altındada alım yok nasıl olucak anlamıyorum

ahmet y şahin
Aday Memur
14 Temmuz 2012 18:47

bu sene hava ikmale kaç kişi alınacak?

Havaikmalci92
Aday Memur
18 Temmuz 2012 19:37

@ ahmet y şahin

Geçen ki Alımlarda 500 kişi civarında işçi alınmış.

Duyumlara Göre Bu Sene Fazla Alım Olmayacakmış.Ama Yinede Belli Olmaz.

Geçen sene forumda konu takibi çoktu.ama şuan konu resmen ölü.

Havaikmalci92
Aday Memur
18 Temmuz 2012 19:39

@ sonteknisyen

egemize gidiyorum.sen ?

Toplam 630 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi