Editörler : swat3410E.Kayı Han
«11121314151617181920212223

orhanreis24
Daire Başkanı
14 Eylül 2017 13:14

Ayrıca havalimanlarinda pasaportta gbtde silah ruhsatta ve trafik şubede genç kişilerden ziyade yaşı 45 50 olanlar var o yaşa gelenlerde o işlere yarıyo işte,polislik sadece asayişi sağlayıp terörle mücadelede aktif görev yapmak bunlarda var

kuralsız6021, 7 yıl önce

Kardeşlerim kızmayın ama bu teşkilat huzurevi değil. Allah aşkına 30 yaşındaki adamdan kaç sene verim alınabilir ki devlet yatırım yapsın bu adama. Bence yaş sınırı çok abartılsa 25 olmalı. Çünkü yaşlı yaşlı adamı alıyorlar sonra teşkilattaki hiyerarşiye uyum da sağlayamıyor. Benim yaşım var diyor başka da bir şey demiyor adam. Bir de hasbelkader bir üniversite bitirmiş. Oldu Einstein Kardeşim. Yaşça küçük bile olsa sicilen saygı göstermeli kendinden önce mesleğe başlayana. Ama asam gelmiş 28-30 yaşına belki evli, belki çolu çocuğu var; gurur meselesi yapıyor. Yani diyorum ki teşkilatta yaşlıya hayır!...

ayşe sanem
Şube Müdürü
14 Eylül 2017 13:48

Yaş yükseltilmeli neden? Şöyle bir örnekten bahsedelim.

Bir insan günümüz şartlarında 18 yaşında liseden mezun oldu diyelim. En iyi ihtimalle ilk senesinde üniversite sınavını kazandı. (Bu sırada PMYO sınavlarına girdi. Ama kazanamadı yine aynı şekilde üniversite okurkende girdiğini varsayalım yine PMYO kazanmadı. Malum alım sayısı çok az ve çoğu zaman hak etmeden giren sayısıda azımsanamayacak kadar fazla)

4. Senesinde yine en iyi ihtimalle mezun oldu bu gencimiz. Geldi 22 yaşına ki bu en iyi ihtimalle hadi hazırlık vs okumuşsa bu 23 yaşına denk gelir.

Sonra karşısına KPSS gibi bir şey çıkıyor. Lisans KPSS girenler bilir çalışmadan puan almak zor bir şeydir. 60 almanın o kadar zor olduğunu düşünmüyorum ama 60 alarak özellikle bayanlarda yerleşmek zor bir durum. İlla ki biraz hakkaniyetli bir puan almak lazım. Neyse 1 sene KPSS ye çalışıldı ( ki bu 2 sene falanda olabilir kişinin bilgi birikimine bağlı bir durum).

23 yaşında ki gencimiz 24 yaşında, 22 yaşında olan 23 yaşına geldi. POMEM alımı açıldı başvurdu. Girdi spor 100 falan emek verdi ama başarısız yazdı sonuç ekranında.

Şimdi mantıklı bir şekilde düşünsün yaş konusuna karşı olan insanlar. Bu yukarıda bahsettiğim durumu 5-6-7-8 kez yaşayanlar var. İlk fırsatı geçtim ikinci üçüncü seferde bile giremiyor insanlar. Yani yaş illa ki 28 e geldiğinde bir bakıyorsun adam 7 kere sınava girmiş emek vermiş ama olmamış. Bu yüzden 30 olsun 32 olsun deniyor.

Belki yaş yükseltilsin diyenler ki bende diyorum bunu biliyoruz 40 da olsa yine almayacaklar ama en azından hayata tutunmak ve istediği mesleği yapmak İçin bir şansı doğacak.

Kendimde dahilim bu duruma bende isterdim liseden direkt mezun olduğumda PMYO ya girip polis olmayı yada üniversiteden ilk mezun olduğumda girebilmeyi. Kimse meraklısı değil. Her seferinde parkura günlük 20 tl verip aylarca hazırlanmaya. Ama genç yaştayken almadılar biz ne yapalım?

hakikititanik
Aday Memur
14 Eylül 2017 15:23

Hislerime tercüman oldunuz. Ben hazırlık dahil 24 yaşında mezun oldum. Lise bittikten 1 sene sonra üniye başladım yani benim hatam diyelim. Şuan 2018 Kpss'ye hazırlanıyorum. 92 doğumlu olarak giriş hakkımız çok sınırlı.

ayşe sanem, 7 yıl önce

Yaş yükseltilmeli neden? Şöyle bir örnekten bahsedelim.

Bir insan günümüz şartlarında 18 yaşında liseden mezun oldu diyelim. En iyi ihtimalle ilk senesinde üniversite sınavını kazandı. (Bu sırada PMYO sınavlarına girdi. Ama kazanamadı yine aynı şekilde üniversite okurkende girdiğini varsayalım yine PMYO kazanmadı. Malum alım sayısı çok az ve çoğu zaman hak etmeden giren sayısıda azımsanamayacak kadar fazla)

4. Senesinde yine en iyi ihtimalle mezun oldu bu gencimiz. Geldi 22 yaşına ki bu en iyi ihtimalle hadi hazırlık vs okumuşsa bu 23 yaşına denk gelir.

Sonra karşısına KPSS gibi bir şey çıkıyor. Lisans KPSS girenler bilir çalışmadan puan almak zor bir şeydir. 60 almanın o kadar zor olduğunu düşünmüyorum ama 60 alarak özellikle bayanlarda yerleşmek zor bir durum. İlla ki biraz hakkaniyetli bir puan almak lazım. Neyse 1 sene KPSS ye çalışıldı ( ki bu 2 sene falanda olabilir kişinin bilgi birikimine bağlı bir durum).

23 yaşında ki gencimiz 24 yaşında, 22 yaşında olan 23 yaşına geldi. POMEM alımı açıldı başvurdu. Girdi spor 100 falan emek verdi ama başarısız yazdı sonuç ekranında.

Şimdi mantıklı bir şekilde düşünsün yaş konusuna karşı olan insanlar. Bu yukarıda bahsettiğim durumu 5-6-7-8 kez yaşayanlar var. İlk fırsatı geçtim ikinci üçüncü seferde bile giremiyor insanlar. Yani yaş illa ki 28 e geldiğinde bir bakıyorsun adam 7 kere sınava girmiş emek vermiş ama olmamış. Bu yüzden 30 olsun 32 olsun deniyor.

Belki yaş yükseltilsin diyenler ki bende diyorum bunu biliyoruz 40 da olsa yine almayacaklar ama en azından hayata tutunmak ve istediği mesleği yapmak İçin bir şansı doğacak.

Kendimde dahilim bu duruma bende isterdim liseden direkt mezun olduğumda PMYO ya girip polis olmayı yada üniversiteden ilk mezun olduğumda girebilmeyi. Kimse meraklısı değil. Her seferinde parkura günlük 20 tl verip aylarca hazırlanmaya. Ama genç yaştayken almadılar biz ne yapalım?

bos.konusan
Memur
18 Eylül 2017 17:28

++

tatar88
Aday Memur
21 Eylül 2017 19:28

YAPILIRMI BU BİZE MÜSLÜM BABA AHHH ULAN AKADEMİ

https://www.youtube.com/watch?v=2U3UrR5_FpM

ZAMANI İÇMİŞİZ HABERİMİZ YOK

habersız0
Aday Memur
23 Eylül 2017 13:49

bu sefer olacagına ınanıyordum 2 günddür uyku uyuyamıyorum. yas yukselmesi için ciddi baskı yapılmıstı.duzenleme yapılıyor denildi adamlar 31 aralıgı 1 ocak olarak bile degiştirmemişler.neyı duzenlemısler akadaslar ben hıc bırsey anlamadım..

murathanmeric
Aday Memur
23 Eylül 2017 16:41

Her önüne gelen için yaş düzeltmesi yapılsın iyi valla. sen 30a kadar girmemiş/girememiş ol 30dan sonra seni alsınlar. Millet çalışmıyor iş işten geçene kadar sonra devlete söyleniyor. Ne işi var 30a gelmiş adamın kurumda. Millet liseden sonra giriyor 20 yaşında sen 30 olsun diye ağla.

tatar88
Aday Memur
23 Eylül 2017 18:02

velet git başka konuda trolluk yap

habersız0
Aday Memur
23 Eylül 2017 18:53

senin gibi ınsan musveddesine cevap vermek ıstemezdim ama seni cahilliğinle bas basa bırakmak ıstemedım....Eskiden pomem saglık sartlarında gözden lazer cizdirmesı yaptıranlar giremiyordu kadınlarda boy 165 sartı vardı baska sartlarda vardır.simd ikadınların boyu 162 ye cekildi.lazer serbest oldu. Cogu İNSAN BAZI YAPILANMALAR YÜZÜNDEN akademinin önünden bile gecemedi. sen ilk girişte kazanacagını sanıyorsan yanılıyorsun pomemme gırmek öyle kolay degıl yeri gelir 5 6 sene denersın yıne de gıremezsın B u durumda sen de olabilirdin.. bilmediğin konu hakkında yorum yaparken konuyu arastırarak yorum yapmanı tavsiye ederim..hadı gıt baska yerde oyna.

murathanmeric, 7 yıl önce

Her önüne gelen için yaş düzeltmesi yapılsın iyi valla. sen 30a kadar girmemiş/girememiş ol 30dan sonra seni alsınlar. Millet çalışmıyor iş işten geçene kadar sonra devlete söyleniyor. Ne işi var 30a gelmiş adamın kurumda. Millet liseden sonra giriyor 20 yaşında sen 30 olsun diye ağla.

murathanmeric
Aday Memur
23 Eylül 2017 20:40

İlk girişte olmaz diye düşündüğüm için lisansı bitirir bitirmez girdim ben, ve 4. Denemede girdim ve ağlamadan girdim. Bu ülkede şuan istenen şartları sağlayan milyon aday var ağlamayın boşuna. Hak hukukla ilgisi yok bu durumun. Herşeyi belli kuralları şartlar vardır. Herkese göre şartları esnetelim iyi valla bu kurumun kalitesini sizin gibi ucuz insanlar seviyesine düşürelim, olur olur tabii.

habersız0, 7 yıl önce

senin gibi ınsan musveddesine cevap vermek ıstemezdim ama seni cahilliğinle bas basa bırakmak ıstemedım....Eskiden pomem saglık sartlarında gözden lazer cizdirmesı yaptıranlar giremiyordu kadınlarda boy 165 sartı vardı baska sartlarda vardır.simd ikadınların boyu 162 ye cekildi.lazer serbest oldu. Cogu İNSAN BAZI YAPILANMALAR YÜZÜNDEN akademinin önünden bile gecemedi. sen ilk girişte kazanacagını sanıyorsan yanılıyorsun pomemme gırmek öyle kolay degıl yeri gelir 5 6 sene denersın yıne de gıremezsın B u durumda sen de olabilirdin.. bilmediğin konu hakkında yorum yaparken konuyu arastırarak yorum yapmanı tavsiye ederim..hadı gıt baska yerde oyna.

orhanreis24
Daire Başkanı
06 Mart 2018 23:48

Bişey olacağı yokta yine gündemde dursun :)

tatar88
Aday Memur
07 Mart 2018 13:39

hayallerimizin üzerine salıcak kurdular sallana sallana

tatar88
Aday Memur
07 Mart 2018 13:44

88 liler unutmaz :)

habersız0
Aday Memur
12 Mart 2018 17:20

bu alımı sabırsızlıkla beklıyordum cunku , bazıları tarafından calısmalar devam edıyor yas yukselecek seklınde yorumlr yapılıyordu. yasla ılgılı duzenlme yok demek bu kadar zor mu ınsanların umutlarıyla oynuyorlar..

Toplam 454 mesaj
«11121314151617181920212223

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi