Editörler : oto-danisman-expert

AHmee58
Memur
16 Ağustos 2019 17:35

hemserim. sen cok guzel konusmussun ama cumlelerinin sonuna dogru ego kasmaya dogru gidiyor sendede. asker ordunun bel.kemigidir. oyle sokakta 3.5 torbacinin pesinden koşmaz. o yuzden askeri kimse arayamaz. inzibat gelir. toparlar gider. Krali gelse asker aratmam diyor hepimiz gecelim bence bu sacma konuyu.
BloodLe5s, 5 yıl önce
Polis yada Jandarma şüpheli bir durumda ya da görevli olduğunda karsisindaki kişinin makamı rütbesi farketmez herkese kimlik sorabilir ve kanunda belirtilen kişiler haricinde herkesin üzerini arayabilir. Ama nedense bazı KK, DK ve HK zabitleri ozellille jandarmayı halen asker kişi sandıkları için kendilerinden ast konumda olan Jandarma ASB 'ina Uzman Jandarmasina ve Uzman erbasina üzerlerini aratmamakta diretirler ama kanundan bı haber olan bı tipler ailesinin yada arkadaşlarının önünde rezil olurlar bazen:)) lütfen buradan bu konuyu okuyan zabıt ASB ve uzmanlara söylüyorum kışla içerisinde değilsiniz dışarıda devletin kanunları gecerli... ve bu kanunlara uyacaksiniz kendinizi güncelleyen astlariniza dediğiniz gibi okuyun cahil kalmayın yoksa ailenizin yanında sevdiklerinizin yanında uzulursunuz bozulursunuz küçük dusersiniz. kolluk kuvvetleri (ülkemizde kolluk kuvettinin kim olduğu bellidir Polis ve Jandarma) her zaman şüpheli gördüğü her sahsin üzerini arar kimliğini sorar sen direnirsen bu sefer paket eder zor kullanır gene istediğini alır savcı kararı ile... o yüzden okumak okumak okumak. sen saygılı olursan karşıdakine sana saygılı olur bu zamana kadar ailem ile ettiğim seyehatlarde dahil hiçbir zaman kurum kimliğimi gostermedim zaten aranmiyorsan kimliğine bakıp hemen veriyorlar neyin egosu bu EZİKLER....

iamapoliceman
Daire Başkanı
17 Ağustos 2019 11:10

:)
AHmee58, 5 yıl önce
hemserim. sen cok guzel konusmussun ama cumlelerinin sonuna dogru ego kasmaya dogru gidiyor sendede. asker ordunun bel.kemigidir. oyle sokakta 3.5 torbacinin pesinden koşmaz. o yuzden askeri kimse arayamaz. inzibat gelir. toparlar gider. Krali gelse asker aratmam diyor hepimiz gecelim bence bu sacma konuyu.

iamapoliceman
Daire Başkanı
17 Ağustos 2019 11:15

iş inada bindimi (kusura bakmayın)istesin polis yada jandarma savcılık kararı ile donuna kadar arar. kendinizi nerelerde görüyorsunuz bilmiyorum ama sevdiğiniz kişilerin yanında balon gibi sönmek istemiyorsanız bence hava basmayın
AHmee58, 5 yıl önce

hayathepyek
Aday Memur
17 Ağustos 2019 11:21

şöyle bir okudum da herkes bir şeyler söylemiş ortalıkta bilgi kirliliği var. konuyu kapatmaya geldim buraya, olay çok basit aslında bize öğretilen sivildeyken bir olay olduğunda yani polislik bir durum olduğunda polise inzibat çağır diceksiniz yada merkez komutanlığını arıyarak durumu bildirceksiniz tabi bu durum sıradan olaylar için eğer polis size suçüstü yaparsa buna yapıcak bir şey yok :D

vanhelsing3535
Kapalı
18 Ağustos 2019 16:37

Şu yorumları okuyorumda buram buram ego buram buram kıskançlik kokmakta. Yahu sen benim üstümü arayabilsen ne olur arayamasan ne olur. Ne sen askerin üstünü aradın diye statün yükselir ne ne arayamadın diye statün eksilir. Asker kiside üstünü aratmazsa ne yükselir ne alçalır. Yok ailesinin yaninda rencide edermis yok üzermis. Karsina yüksek bürokrat cikinca onuda rencide etsene ailesinin yaninda. Hakimi savciyı kaymakami etsene rencide. Bunlar boş laflar. Üstümü aramak isteyen devletin polisine jandarmasina asla direnmem. Buyursun arasin. Görevini yapiyor. Askeri personelde bu tarz kücük meselelere kafa yormasin. Ustunu arattin diye degerinden birsey kaybetmezsin. Sonucta ariyorsa üzerini devlet arıyor.

AHmee58
Memur
20 Ağustos 2019 18:13

Aramasinda sakinca yok. kimsenin zorunada gitmez kendini bir sey zanneden 3 5 arkadas ayiptir. Ego ego ego sanki bana mitci. arkadaslar. Dag da sonuna kadar pkk avliyacak dag da yatip kalkacak polis arkadasta gelecek sehirde askerin ustunu aricak! Ailesinin yaninda rezil edecek! Bu nedir? bana bunu aciklamasini yapsaniza!!!

AHmee58
Memur
20 Ağustos 2019 18:14

kimsenin hava bastigi yok. Seninki asker dusmanligidir. sehirde 3 5 torbaciyi yakalamakla ulke savunulmaz. Korunmaz. Senin gibiler askeri ariyamaz.
iamapoliceman, 5 yıl önce
iş inada bindimi (kusura bakmayın)istesin polis yada jandarma savcılık kararı ile donuna kadar arar. kendinizi nerelerde görüyorsunuz bilmiyorum ama sevdiğiniz kişilerin yanında balon gibi sönmek istemiyorsanız bence hava basmayın

vanhelsing3535
Kapalı
20 Ağustos 2019 19:17

Savcılık kararı ile donuma kadar ararmıs. Bak sen hele. Savcı yetki vermis diye bastıgı havaya bak. Savcı yetkiyi vermezse ne olacak. Sen sönmeyecekmisin balon gibi. En yakin arkadasim savcı. Defalarca o dedigin yetkiyi vermedigine şahit oldum. Gözaltı kararı isteyen kolluga hayir dedigine şahit oldumSen yaninda savcı olmadan askeri mahalde arama yapabiliyomusun nizamiyeden girebiliyomusun önce bi onu söyle.

AHmee58
Memur
20 Ağustos 2019 19:39

birak hemserim sen bunlari bunlarin ki vatan millet sakarya kaliteli asker dusmanidir. butun teskilat degil ha 3 5 tane cikiyor.iclerinden. bel e silahi koydum mu artistlik tasliyor. 97 98 dogumlu coluk cocuk tayfasi
vanhelsing3535, 5 yıl önce

Savcılık kararı ile donuma kadar ararmıs. Bak sen hele. Savcı yetki vermis diye bastıgı havaya bak. Savcı yetkiyi vermezse ne olacak. Sen sönmeyecekmisin balon gibi. En yakin arkadasim savcı. Defalarca o dedigin yetkiyi vermedigine şahit oldum. Gözaltı kararı isteyen kolluga hayir dedigine şahit oldumSen yaninda savcı olmadan askeri mahalde arama yapabiliyomusun nizamiyeden girebiliyomusun önce bi onu söyle.

iamapoliceman
Daire Başkanı
20 Ağustos 2019 19:40

ben asker düşmanlığı yapacak son kişiyim. çocukluğum, gençliğim TSK'ya bağlı garnizon ve lojmanlarda geçti. asker çocuğuyum... benim sitemim "polis beni arayamaz" diye böbürlenen, bizi astı olarak gören kişilereydi. aklı başında her polis herhangi bir uygulamada denk gelip personel kimliği gösteren askeri personele yardımcı olur. şahsen tanıdığım bir kişi yakın zamanda uzman onbaşı oldu ve kursun bitiminde "polis artık beni arayamaz" diye böbürleniyordu. milletvekili mi oldu bu? bu tür adamlara ne söylecektik?
AHmee58, 5 yıl önce
kimsenin hava bastigi yok. Seninki asker dusmanligidir. sehirde 3 5 torbaciyi yakalamakla ulke savunulmaz. Korunmaz. Senin gibiler askeri ariyamaz.

AHmee58
Memur
20 Ağustos 2019 19:48

kardesim ne dusundugun beni ilgilendirmez..yazdiklarin nereye gidiyor.otur bi dusun benim.gibi dusunuyordur buradaki herkes. Allah hepimizin yardimcisi olsun. Bunlar coluk cocuk muhabbeti. arar arayamaz. hadi gel.beni ara eline ne gecicek? anlim ak yuzum pek. Allah a hamd olsun. Ama biraz yok ararim savci soyle derse boyle olur felan filan bos muhabbetler. bilmem anlatabildim mi.
ben asker düşmanlığı yapacak son kişiyim. çocukluğum, gençliğim TSK'ya bağlı garnizon ve lojmanlarda geçti. asker çocuğuyum... benim sitemim "polis beni arayamaz" diye böbürlenen, bizi astı olarak gören kişilereydi. aklı başında her polis herhangi bir uygulamada denk gelip personel kimliği gösteren askeri personele yardımcı olur. şahsen tanıdığım bir kişi yakın zamanda uzman onbaşı oldu ve kursun bitiminde "polis artık beni arayamaz" diye böbürleniyordu. milletvekili mi oldu bu? bu tür adamlara ne söylecektik?

iamapoliceman
Daire Başkanı
20 Ağustos 2019 19:50

saygı gösterirsen saygı görürsün. senin karşında astın yok. polis torbacı peşinde koşarak vatanı koruyamazmış asıl polis düşmanı sensin. sen sadece teröristle mücadele ediyorsun, polis; gaspçısı, hırsızı, tecavüzcüsü, dolandırıcısı + teröristiyle mücadele ediyor.
AHmee58, 5 yıl önce
birak hemserim sen bunlari bunlarin ki vatan millet sakarya kaliteli asker dusmanidir. butun teskilat degil ha 3 5 tane cikiyor.iclerinden. bel e silahi koydum mu artistlik tasliyor. 97 98 dogumlu coluk cocuk tayfasi

iamapoliceman
Daire Başkanı
20 Ağustos 2019 19:54

yaşını bilmiyorum ama benden büyük olduğunu varsayarak abi diyorum. bak abi ben aklı başında hiçbir askere saygısızlık yapıp yaptığı işi küçümsemedim. niye? çünkü babam şarktayken bir giderdi 30-40 gün üs bölgesinden gelemezdi, işin zorluğunu gören bilir. polisin nasıl çalıştığını ne yaptığını bilmeden "torbacı peşinde koşarak vatan savunulamaz" diyorsun, vatanı birtek sen mi düşünüyorsun?
AHmee58, 5 yıl önce
kardesim ne dusundugun beni ilgilendirmez..yazdiklarin nereye gidiyor.otur bi dusun benim.gibi dusunuyordur buradaki herkes. Allah hepimizin yardimcisi olsun. Bunlar coluk cocuk muhabbeti. arar arayamaz. hadi gel.beni ara eline ne gecicek? anlim ak yuzum pek. Allah a hamd olsun. Ama biraz yok ararim savci soyle derse boyle olur felan filan bos muhabbetler. bilmem anlatabildim mi.

AHmee58
Memur
20 Ağustos 2019 19:56

hepimiz dusunuyoruz. Hepimiz.kardesiz polis sehit oldugundada yuregim yanar. asker sehit oldugundada. Sen ilk once don bir yazdigin postlara bak ne anlam cikartiyorsun..Ben senin yazdigin postlara gore yorum.yapmisim. Hepimiz bayrak icin can vermeye haziriz. Don mon bunlar terso.kelimeler be degerli meslektasim..
yaşını bilmiyorum ama benden büyük olduğunu varsayarak abi diyorum. bak abi ben aklı başında hiçbir askere saygısızlık yapıp yaptığı işi küçümsemedim. niye? çünkü babam şarktayken bir giderdi 30-40 gün üs bölgesinden gelemezdi, işin zorluğunu gören bilir. polisin nasıl çalıştığını ne yaptığını bilmeden "torbacı peşinde koşarak vatan savunulamaz" diyorsun, vatanı birtek sen mi düşünüyorsun?

iamapoliceman
Daire Başkanı
20 Ağustos 2019 20:00

yanlış kelime seçmiş olabilirim yanlış anlayan olduysa da özür dilerim. ben hala yaşlı astsb sb gördüğümde babam gözümün önüne gelir. ama polis beni arayamaz, torbacı peşinde koşarak vatan savunulamaz vb gibi şeyler de pek hoş değil....
AHmee58, 5 yıl önce
hepimiz dusunuyoruz. Hepimiz.kardesiz polis sehit oldugundada yuregim yanar. asker sehit oldugundada. Sen ilk once don bir yazdigin postlara bak ne anlam cikartiyorsun..Ben senin yazdigin postlara gore yorum.yapmisim. Hepimiz bayrak icin can vermeye haziriz. Don mon bunlar terso.kelimeler be degerli meslektasim..

AHmee58
Memur
20 Ağustos 2019 20:08

ee sen donuna kadar ararim diye şekil pesinde kosarsan, ailenin yaninda gomerim dersen. ayni konustugun gibi laflar soylerler. neysr allah hepimizin ayagina tas deydirmesin hepimiz kardesiz. Bizi bolmeye calisanlara inat. Intikam.almaya devam Pkk dan!
yanlış kelime seçmiş olabilirim yanlış anlayan olduysa da özür dilerim. ben hala yaşlı astsb sb gördüğümde babam gözümün önüne gelir. ama polis beni arayamaz, torbacı peşinde koşarak vatan savunulamaz vb gibi şeyler de pek hoş değil....

ornetorenk
Şef
21 Ağustos 2019 16:09

Polis kardeşlerimiz de biz askerler de bu vatan için canımızı ortaya koyan insanlarız. Karşılaştığım 100 polisten 98'i kimliğimi görünce aramamıştır. Kalan 2 tanesi de aramak istediğinde gıkım çıkmadı, elimden gelen yardımı da yaptım. Sonuçta düşman değil ya, bizlerin güvenliği için yapıyorlar bu uygulamayı.

volkanhkk
Aday Memur
22 Ağustos 2019 13:01

Avm girişleri güvenlik görevlisi,polis durdurmasında tabikide askeri personel kimliğimi onur ve gururla gösterip benden geçiş yapmasını sağlatıcam kendimi neden aratayım ama illaki arayayım derse izin veririm sorun olmaz boşuna ego kasmaya gerek yok o da öyle emir almış.Eğer o polisde askeri kimliğimi görüp salak saçma konuşursa :D

44asdas44
Aday Memur
23 Ağustos 2019 12:02

Asker suç üstü mü yakalandı yada hakkında yakalama kararı mı var nasıl arayacaksın düz kontrolde polis yada jandarma illaha diretir ego tatmin etmeye çalışırsa diyin askeri inzibat istiyoruz o zaman çağırmak zorundalar bu askeri öğrencilerden subay astsubay uzmanına kadar böyledir. Savcı kararı alırım diyorsanız istediğiniz kadar alın inzibatı çağırmak zorundasınız inzibat talebinde ama yani olayı bu kadar büyütmeye gerek yok zaten kimse de büyütme asker polis jandarma hepsi kardeştir aynı amaca hizmet ederiz ego kasmaya hiç gerek yok

bereli37
Aday Memur
30 Aralık 2019 01:41

Arkadaşım ohal kapsamı dışında polis askerin üstünü arayamaz fakat jandarma arayabilir aynı şey jandarmanın sivil polise karşı olan tutumu içinde geçerlidir yanı jandarmada polisi arayamaz tabi bunlar ihlal kapsamı dışındadır ohalde herkes birbirini arayabilir
Toplam 145 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi