Editörler : supporters.
28 Eylül 2013 20:16

5. Promosyon Vergi Müfettiş Yardımcıları Atama Süreci

Öncelikle atanmaya hak kazanan tüm meslektaşlarımı tebrik ederim.

Süreç sizce nasıl işler?

Bazı kişiler 4-5 ay gibi bir sürede atanırsınız diyor fakat bazıları 1 yılı bulur atanmanız diyor.

Güvenlik soruşturmalarının yapılacak olması 3. promosyonun 30 eylül pazartesi eğitime başlayacak olması, 4. promosyonun eğitime ne zaman başlayacağının bilinmemesi vs. durumları dikkate alacak olursak süreç uzun olacak gibi duruyor. Sizin süreç hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

bratislava
Daire Başkanı
28 Eylül 2013 20:17

En erken mayıs.

El sera el inspector
Daire Başkanı
28 Eylül 2013 20:28

3. promosyon 3 ay eğitimde kalacak ve 3 aylık refakate gidecek. Bu sırada 4. promosyonu eğitime alırlar. Onlarda 3 ay kalacak. 4. promosyon refakate gittikten sonra 3. promosyonun ikinci 3 aylık eğitimi başlayacak. Bu eğitimden sonra 3. promosyon görev yerlerine gidecek ve yerlerine Ankara'ya 4. promosyon ikinci 3 aylık eğitimi için gelecek. 3 ay sonunda onlarda görev yerlerine gidecekler. Sıra 5. promosyona bu süreç sonrası gelecek gibi gözüküyor. Yani 5. promosyon için yukarıdaki planda şaşma olmazsa 1 yıldan önce başlaması zor gözüküyor. Tabi VDK nın başka planı varsa bilemem.

BRIC
Daire Başkanı
28 Eylül 2013 21:11

halkbank ve gazi ile anlasılms diye duydum yılbasndan snra netlesir 3.promosyon gbi olmz merak etmeyn

azteca
Aday Memur
28 Eylül 2013 21:31

3.promosyon 30 eylülde eğitime başlamayacak.eğitim bayramdan sonra olur

El sera el inspector
Daire Başkanı
28 Eylül 2013 21:43

Tebligatlarını elden alanlar varmış. 30 unda VDK eğitim merkezine gitmeleri istenmiş.

Tüp Bakanı
Aday Memur
28 Eylül 2013 21:45

Kasım ayında askere gitsek bir sorun olur mu?

idaremidare
Kapalı
28 Eylül 2013 22:03

Sınav açma ve eleman almadaki aceleciligi, iş ve eğitime baslama konusunda da bekliyoruz.

28 Eylül 2013 22:12

Atamalar konusunda önemli diğer bir konuda müfettiş yardımcılarının atamasının yapılacağı yerlerdeki fiziki mekan konularıdır. Malumunuz 5. promosyondan önce 600 yardımcı çalışacakları yerlere atanacak. Anadoluda bina sıkıntısının olduğu söyleniyordu.

İstanbul'da yapılan 2 binanın inşa çalışmalarına devam edilyormuş. Antalya'da da bina çalışması yapılacak diye duydum. Hatta arsasını almışlar. Faaliyet raporunda İzmir ve Ankara'da da bina yapılacak deniliyordu. Yer sıkıntısı da eğitime başlama konusunda etkili olacaktır.

ojos
Memur
28 Eylül 2013 22:20

ama eğer denildiği gibi 1 yılda başlaycaksak peki 7 ve 28 eylüldekiler 2 yıl sonra mı başlaycak sanki..böyle bişey olmaz...bence bi planı vardır vdknın..4 ve 5 birkeştirbilirler.ne olcak sanki 310 kişi için ayrı yapcaklarına 2000 ile birkelştirirler..ister klasik ister testle olsun sonuçta ünvanımız aynı..

28 Eylül 2013 22:24

Süreç uzayacaksa kasımda bende askere gitmek istiyorum. Fakat süreci 4-5 ay gibi tutarlarsa o zaman kötü olur. Çok belirsizlik var.

puritan35
Kapalı
28 Eylül 2013 23:04

şimdiden müfettiş triplerine girmişsin, gel sen, ben sana göstercem yazılıyla test farkediyor mu, farketmiyor mu?

ojos, 11 yıl önce

ama eğer denildiği gibi 1 yılda başlaycaksak peki 7 ve 28 eylüldekiler 2 yıl sonra mı başlaycak sanki..böyle bişey olmaz...bence bi planı vardır vdknın..4 ve 5 birkeştirbilirler.ne olcak sanki 310 kişi için ayrı yapcaklarına 2000 ile birkelştirirler..ister klasik ister testle olsun sonuçta ünvanımız aynı..

bratislava
Daire Başkanı
28 Eylül 2013 23:21

Sınav paldır küldür olunca haliyle tüm süreci öyle algılıyor millet. O nasıl olsa ünvanımız aynı olayı sökmüyor pek. Öyle olsa vdk bu kadar karışık olmazdı. Geçeceksiniz o 1-2-3-4' üncü promosyonla bir tutulma hayallerini.

ojos, 11 yıl önce

dertyas
Şube Müdürü
28 Eylül 2013 23:30

birincisi promosyon dönemi 4. promosyonla kapandı 2. si unvan aynı olsada kurum ve üstadların gözünde her zmana fark olacaktır 3. sü neden promosyonlar birleşsin tıpış tıpış bekliceksiniz promosyon birleşmesi olmaz..

ojos, 11 yıl önce

olacakolacakolacak
Aday Memur
28 Eylül 2013 23:30

hala bazı arkadaşlar yok testle girdiniz sınavınız kolaydı bilmem ne bela ! triplerinde. arkadaşım kpss'de ortak yarıştık açıkla madem kpss puanını ak kara çıksın ortaya. Yüzde 5'lik dilime girdim. Daha önce sayıştay mülakatından elendim.(klasik sınavdı geçtik) Klasik olsaydı da müfettişlik için ne yapmak gerekiyorsa yapmaya hazırdık hazırız... Aynı ünvan değilmiş. Bırakın bu işleri... bir mesleğin kalitesini sayı belirlemez.

bratislava
Daire Başkanı
28 Eylül 2013 23:38

Ünvan aynı diyorsun da, yüzdelik dilim vurgusunu neden yapıyorsun o zaman? Bu testle girme olayını eleştiriyi niye herkes kişisel algılıyor ayrıca. Testle girenler girecek tabi, ne yapacak işsiz mi oturacak. Konu o değil. Konu ne var canım klasik sınav iş mi çıkışı. Aynı hatayı ilk başlarda denetmen kökenliler yapıyordu, biz hesap uzmanlarıyla, maliye müfettişleriyle aynıydık zaten canım diyerek sonra onlar da farketti bıraktı bu mevzuyu. Düşmeyin aynı hataya.

olacakolacakolacak, 11 yıl önce

hala bazı arkadaşlar yok testle girdiniz sınavınız kolaydı bilmem ne bela ! triplerinde. arkadaşım kpss'de ortak yarıştık açıkla madem kpss puanını ak kara çıksın ortaya. Yüzde 5'lik dilime girdim. Daha önce sayıştay mülakatından elendim.(klasik sınavdı geçtik) Klasik olsaydı da müfettişlik için ne yapmak gerekiyorsa yapmaya hazırdık hazırız... Aynı ünvan değilmiş. Bırakın bu işleri... bir mesleğin kalitesini sayı belirlemez.

dertyas
Şube Müdürü
28 Eylül 2013 23:48

17 ağustos sınavı çalışanla çalışmayanı ayırt etmeyen bir sınavdı zaten çoğuda çıkmış sorulardı zaten.Benim bu sınavı kazananların "yok canım kolay görünümlü zor bir sınavdı.Aslında zor du" tarzı lafları.17 ağustos sınavı Maliye tarihinin en kolay sınavıydı.Sonuçta ne oldu emek verenle vermeyen ayırt edilmedi 4072 kazandı mülakatı kazandı.%5 dilime giren öyle adamlar tanıyorum ki eski sistem olsa bunlar vdk yolundan geçemezdi.Bu kadar yüksek alımlar b c ç de bırakmaz zaten.

olacakolacakolacak
Aday Memur
28 Eylül 2013 23:52

Bratislava, kardeşim emek vermişsin tebrik ederim. Klasik sınavda başarılı olarak yerleşmişsin tekrar tebrik ederim. Ama testle yerleşenlerinde emek verdiğini unutmamak gerekir. 4000 kişinin girdiği mülakatta 1600 kişi arasına girmek (1600 memurlar net duyumudur bilgim yok) her halükarda takdir edilesi bir durumdur. Sözüm şu ki ''testle girdiler kolaydı meslek ne hale geldi'' vs ibarelerinin hiç bir geçerliliği yoktur. Gelin tanış olalım , Kimse kimseden üstün değil, Farkı hep beraber yeterlilikte ve kurum içinde elde edilen performanslar üzerinden göreceğiz. Son olarak nasıl girdiğimiz değil neler yapacağımızın değerlendirileceği o büyük günde buluşmak ümidiyle. Büyük mükelleflerde isen tanışmak ümidiyle.

olacakolacakolacak
Aday Memur
28 Eylül 2013 23:55

dertyas kardeş haklı olduğun yerler var. öncelikle sınavın kolay olduğu konusunda. Kapının önünden geçemezlerdi demek biraz önyargılı değil mi ?

bankacı25
Şef
28 Eylül 2013 23:58

gaziyi bilmiyorum ama halkbankasının yeri alınmış. öyle bir yıl falan sürmeyecekmiş.

BRIC, 11 yıl önce

halkbank ve gazi ile anlasılms diye duydum yılbasndan snra netlesir 3.promosyon gbi olmz merak etmeyn

bratislava
Daire Başkanı
28 Eylül 2013 23:58

Ben iki gruba da mesafeliyim. Testle giren herkes yetersizdir diyenler ve klasik sınav iş mi diyenler. Bir çok tanıdığım var benim de, başka kurumlarda vdk klasikten daha zor sınavları vermiş ama mülakatı geçememiş, 17 ağustos sınavıyla şimdi müfettiş yardımcısı olmuş. Konu o değil değil zaten sen de anladın sanırım. Tebrik ederim bu arada.

Bratislava, kardeşim emek vermişsin tebrik ederim. Klasik sınavda başarılı olarak yerleşmişsin tekrar tebrik ederim. Ama testle yerleşenlerinde emek verdiğini unutmamak gerekir. 4000 kişinin girdiği mülakatta 1600 kişi arasına girmek (1600 memurlar net duyumudur bilgim yok) her halükarda takdir edilesi bir durumdur. Sözüm şu ki ''testle girdiler kolaydı meslek ne hale geldi'' vs ibarelerinin hiç bir geçerliliği yoktur. Gelin tanış olalım , Kimse kimseden üstün değil, Farkı hep beraber yeterlilikte ve kurum içinde elde edilen performanslar üzerinden göreceğiz. Son olarak nasıl girdiğimiz değil neler yapacağımızın değerlendirileceği o büyük günde buluşmak ümidiyle. Büyük mükelleflerde isen tanışmak ümidiyle.

Toplam 3520 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi