Editörler : supporters.
04 Kasım 2011 13:43

Küçük Yatırımcı Ne Yapmalı

Merhaba

Burada bulunan çoğu arkadaş memurdur sanırım. Memur belli bir ücret alır harcamalarını yapar bir miktarda para biriktirir. Küçük Yatırımcıdır memur.

Bu birikimlerini nasıl değerlnedirmeli ki bu karşık piyasa ortamında birikimi batmasın ve erimesin.

Bu konularda ciddi bilgisi ve birikimi olan arkadaşların önerileri sanırım pek çok kişinin işine yarayacaktır.

ism.kara
Memur
10 Kasım 2011 11:22

hiç cevap yazan olmamış

ism.kara
Memur
11 Kasım 2011 10:23

borsamı, fon mu .........

f1979
Müsteşar Yardımcısı
11 Kasım 2011 10:38

bana göre borsa ama paranın tamamı borsaya değil bir kısmı borsaya yatırılmalı.bir kısmı da altına yatırılmalı benim düşüncem böyle.herkes farklı düşünebilir...

ism.kara
Memur
11 Kasım 2011 10:49

Borsayla ciddi olarak ilgielmiyormusunuz

f1979
Müsteşar Yardımcısı
11 Kasım 2011 10:58

ciddi olarak elimde hisse bulunduruyorum.bulundurmaya da devam edeceğim...

ism.kara
Memur
11 Kasım 2011 13:41

Borsada yatırım yaparken nelere dikkat etmek gerekir ve sizin hisselerini önereceğiniz şirketler var Mı

ism.kara
Memur
11 Kasım 2011 13:45

Vadeli mevduata en yüksek faizi hangi banka veriyor

agRonin
Aday Memur
11 Kasım 2011 16:02

gıda işi küçük yatırımcıya göre.

aç bi köfteci. her akşam say parayı tıkır tıkır.

artık herkeste kart var. kimse evde yemiyor :)

ism.kara
Memur
15 Kasım 2011 09:44

İş yeri açmak doğru ve güzel bir iş açmak gıda sektörü elbette güzel olur.

deys deys
Kapalı
17 Kasım 2011 09:30

önce altın alınmalı, sonra da bir ev parası yarınca bozdurup ev alınmalı. altını bir devlet bankasının kiralık kasasında biriktirin.

bychat
Aday Memur
17 Kasım 2011 16:40

bence küçük yatırımıcı parasını bölmeli

örnek: %25 nakit acil ihtiyaçlırı için karakkfün dostu bunu likit fon olarakta tutabilir,

%25 döviz ( %10 usd %10 euro )

%25 borsa karlılğı yüksek şirketlere yatır ve 10 yıllığına unut ( hoş kimse yapamazya)

%25 altın

tabi bu hep böyle kalalacakmı, olmaz öyle zamanlar gelirki ilenizde bulunan döviz birden yükselir 1.500 olun usd bir ay gibi bir zamanda 1.900 olur işte o zaman aç gözlü olmayıp usd nakite çevirip düşmesini bekleyeceksin, sabırla

öyle bir zaman gelirki altın örnek çeyrek altın 50 tl den 100 tl çıkar işte ozaman aç gözlü olmayacaksın satacaksın nakit, paranı ikiye katlamışsan ne mutlu sana

ism.kara
Memur
22 Kasım 2011 13:05

Vadeli faizi çok düşük bankarın kredi faizleri ise uçuyor

hsezer1
Yasaklı
22 Kasım 2011 16:47

Memur garanti iş sever:) küçüğk yatırımcıya samimice afyon gazlıgölde devremülk öneririm her firma iyi hangisi aklınıza yatarsa ama alagözü kıyaslayın karar vermeden sevgiler:) alagzöü görün istediğinizden alın. ama mutlaka gazlıgölün geleceğini fark edin

ism.kara
Memur
24 Kasım 2011 09:54

Alagözün fiyatları nasıl ve ne zman teslim edilecek

egitmen2003
Şube Müdürü
25 Kasım 2011 14:42

DMİTRİ LİFATOW UN ÇALIŞMASI ÜZERİNE

.

acizane

.

.

.

Vote up!

3.

Vote down!

-1. .

günümüzde o kadar çok haber kirliliği var ki;

aykırı bir kaç sesi kimse duymak istemiyor, bu haber sallama bir haber değil, adam oturmuş yılların verisini toplamış ve grafik çalışmasıyla çıkmış insanların karşısına, insanlar balık hafızalı olup bazıları dün ne yediğini bile unutabilmekte iken, birilerinin geçmiş dönemler üzerinden yaptığı kıymetli bir araştırma bence.

kısaca şunu anlatıyor orta çağ hariç 748 yıl boyunca altın ne zaman paund olarak 800 paundu geçmiş ise çok hızlı düşüşler başlamış diyor. 1920 dolar seviyesinde iken altın 1180 paundmuş, ve hızla düşüş yapacağını söylüyor.

burada bu arkadaşın göz önüne almadığı husus enflasyon ve üretim , bilgi çağına girmemiz, teknoloji etkisi gibi unsurlar olabilirsede, şu gerçek hiç değişmeyecektir,

HÜKÜMETLER VE MERKEZ BANKALARI KAĞIT PARA BASABİLİRLER, AMA, ALTIN ASLA BASAMAZLAR.

dolayısıyla ekonomi ve matematik kardeşliğinin istatitik bilimiyle içiçeliği göz önüne aldığımızda, atalarımızın dediği gibi düşünecek olursak;

ki: TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR,

şöyle bir sonuç çıkmaktadır.

ALTININ GERÇEK YÖNÜ, AŞAĞI TREND dir.

gözlerden saklanmaya çalışılan bir gerçeğe projektör tutmuş olamaz mı?

BİRGÜN, BİRİSİ GELİR VE HERKES GERÇEKLERİ GÖRÜR.

illizyon çağında, büyük projelerin sahnede oynandığı bir çağda, bütün değerleri tersdüz edecek bir şeylere gebe olan bir çağda, 2012 gibi çok önemli bir kavşakta, dengelerin yeniden kurulduğu bir çağda, dünyanın kutuplarının değiştiği bir çağda, iyiliklerin ve iyi olanların dirildiği bir çağa koşarken son kez oynanan bu tiyatro karşısında dikkatli olmak gerekiyor.

ÖZET OLARAK DİYEBİLİRİM Kİ;

herkes görmek istediğini görmeye çalışmasın, detaylar önemlidir. dikkate almaya belki revize edilmeye değer bir yazı, dediğim gibi belki okuyan birilerine ilham gelir.

yazıyı okuduktan sonra yaptığım çalışmalar ışığında rakamsal olarak altın fiyatının 1800 dolar max, evet max olması gereken kritik sınır olduğunu söyleyebilirim.

2. olarak yine altının gerçek yönünün varmak istediği hedef 1300 dolardır.

1800 dolar seviyesi üstünde ne kadar süre kalırsa dünya ekonomik yapısı ENFLASYONİST bir yapıyı beraberinde çağırıyor olacaktır.

ENFLASYON İSTENMEDİĞİ SÜRECE ÖZELLİKLE ABD TARAFINDAN BÖYLE BİR İSTEK OLMADIĞI SÜRECE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİZ; ALTIN 1800 DOLAR ÜST SINIRINI GEÇMEK İSTEMEYECEKTİR.

ŞAYET ENFLASYON HABERLERİ GELMEYE BAŞLARSA POLİTİKA OLARAK DEĞİŞİKLİK OLACAĞINI DUYARSANIZ, İŞTE O ZAMAN ALTIN 1800 DOLARI AŞABİLECEĞİNİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

?ALTIN 1300 DOLAR OLMAK İSTİYOR, GİDEBİLDİĞİ KADAR GİDECEKTİR.

?DOLAR 2,45 OLMAK İSTİYOR GİDEBİLDİĞİ KADAR GİDECEKTİR.

BU YAZININ IŞIĞINDA GÖRDÜĞÜM GERÇEKLER BUNLARDIR. DMİTRİ LİFATOW A TEŞEKKÜRLERİMLE.

HERKESE BOL KAZANÇLAR DİLERİM

egitmen2003
Şube Müdürü
25 Kasım 2011 18:03

altın artık kendisinden sıkılıp ayrılmak için gidenlere güzel bir veda öpücüğü verdi.şimdi çoğumuz düşünüyoruz 101,5-98 den aldım acaba satsam mı?yoksa daha da yükselir mi?birde benim gibi umutla 105 bekleyenler var.bakalım ne olacak bugün saat 19 00 bloomberg de altın konuşulacak

ism.kara
Memur
05 Aralık 2011 09:22

Altın son zamanlarda 1-1.5 yılda bir büyük ataklar yapıyor geçen yıl temmuz ayında altın gr 70-75 tl idi bugün 100 Tl civarında gr 30 tl artmış yüzde 50 ye yakın

o yüzden Altından korkmayın ve sabırlı olmayı bilin.

ism.kara
Memur
06 Aralık 2011 10:17

Arkadaşın yazdığı yorum ilginç altın yerinde saymıştır o yıllar borsanın gözde olduğu yıllardır küçük yatırımcıda borsaya gitmiştir.

Ama küçük yatırımcı sağlam yatırım olarak gördüğü altına geri dönmüştür.

Bir arkadaşım krediyle ev aldı sonra dedidiki elimdeki parayı altına yatırsaydım iki daire sahibi olacaktım.

egitmen2003
Şube Müdürü
06 Aralık 2011 10:56

10 gram 100 TL den aldınız çıkmadı ama düştü 98 TL oldu gene 10 gram alırsınız , gene düştü 96 oldu gene alırsınız 10 gram ve yükselmeye başladı diyelim..

100 + 98 + 96 = 3 kere alım yaptığımıza göre 3 böler alışımız ortalaması çıkar ortaya ki sonuç şudur 98 TL olur..

Yani paranızın hepsi ile alsa idiniz 100 TL yi bekleyecektiniz ama bu şekilde yaparak 98 TL de kara geçeceksiniz..

düşerken bile başka açıdan batığımız da kazananlardan oldunuz. ya da kaybı azaltmaya sebep oldunuz..

Ya hep ya hiç çıkarsa iyidir ama düşerse iyi değildir arkadaşlar

ism.kara
Memur
08 Aralık 2011 13:24

Ben anaormal zamalarda alıp satım yapanların dışında latından zarar eden görmedim

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi