Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Ekim 2021 16:09

İstifa edenin yeşil pasaport hakkı

istisnai bir durum ama belki bir bilen olur diye yazıyorum. askeri bir personelden uydum öğretmenlerde varmı diye yazıyorum. 2018 yılında öğretmenlikten istifa etmiştim. istifa ettiğimde 4/1 derecem vardı. biliyorsunuz normalde 3. dereceden istifa ettiğinizde yeşil hakkınız oluyor. Ama bu askeri personel arkadaşın dediğine göre istifa etmiş olsan bile 2021 de sonuçta 3. dereceye düşeceğinden yine hakkın oluyor. göreve devam etmiş gibi. alabilirsin diyor. Bunu nasıl doğrulatabiliriz

moideen
Kapalı
23 Ekim 2021 20:30

Bildiğim kadarıyla istifa anındaki dereceye bakılıyor. İstifa etmek yükümlülükten vazgeçmeyi ama aynı zamanda da haklardan da vazgeçmeyi içerdiği için...

23 Ekim 2021 21:28

ben de öyle biliyordum fakat dediğim örneği gördüm acaba sadece askerlere mi özel diye merak ettim

moideen, 2 yıl önce

Bildiğim kadarıyla istifa anındaki dereceye bakılıyor. İstifa etmek yükümlülükten vazgeçmeyi ama aynı zamanda da haklardan da vazgeçmeyi içerdiği için...

silivripdr
Daire Başkanı
23 Ekim 2021 21:30

sen o işi bi geçcen. 9 da istifa eden 15 yıl sonra alsın o zaman

moideen
Kapalı
23 Ekim 2021 22:11

Net olarak bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla istifa anındaki şartlara bakılıyor. Askerlerde belki farklıdır. Onu bilmiyorum.

O_tan_teyyare, 2 yıl önce

ben de öyle biliyordum fakat dediğim örneği gördüm acaba sadece askerlere mi özel diye merak ettim

17-59
Şube Müdürü
24 Ekim 2021 21:44

Yeşil pasaportu alıp istifa etseydin yeşil pasaport iptal olmuyor. Yukaridaki durumda yesil pasaport alma hakkı yok bildiğim kadarıyla.

Bayram05
Aday Memur
25 Ekim 2021 09:30

3. Dereceye ilerleyip ondan sonra istifa ederseniz yeşil pasaporta hak kazanıyorsunuz.

aşkim
Aday Memur
25 Ekim 2021 16:18

Açıktan atamayla atan bur sene çalış al yeşil pasaport

özgün düşünce
Aday Memur
26 Ekim 2021 13:54

muhtarlar ve ihtiyar heyetine de yeşil pasaport verilmelidir.

avirem
Kapalı
28 Ekim 2021 02:30

bence bu müesseseler kaldırılmalı

özgün düşünce, 2 yıl önce
muhtarlar ve ihtiyar heyetine de yeşil pasaport verilmelidir.
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi