Editörler : "eskiyara"Pangaea
12 Eylül 2012 22:58

Eş durumundan sonra boşanma

7 yıldır evliyim ve boşanmak üzereyim. Bulunduğum ile eş durumuyla geldim. Boşandıktan sonraki durumum ne olur? Bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.

mostar_25
Şef
12 Eylül 2012 23:03

Hocam öncelikle boşanma aşamasında olduğunuz için üzgünüm. Atamanız yapılmışsa boşandığınız için geri gitmezsiniz çalıştığınız yerde devam edersiniz.

_e_r_e_n_
Aday Memur
12 Eylül 2012 23:16

Hocam çok teşekkür ederim. Emin misiniz peki? Eylül 2009'da atandığımda evliydim. 3 dönem sonra eş durumuyla Ankara'ya geldim. Özür durumunun ortadan kalkmasından dolayı bir atama gerçekleştirilebilir mi? Zor durumdayım. Kararım buna bağlı diyebilirim.

tunc1912
Memur
12 Eylül 2012 23:26

hocam sen zorunlu hizmeti tamamlamış mıydın ya da mevcut calıstıgın okul zorunlu hizmet dahilinde mi ?

bunlar hayırsa rotasyona tabi tutarlar.

serkan0180
Kapalı
12 Eylül 2012 23:32

boşanmadan dolayı tayin hakkı verilmez ama boşanmak üzere olan eşiniz size herhangi bir rahatsızlık verirse tehdit gibi suç unsuru olursa tayin hakkı elde ediyorsunuz... Hakkınızda hayırlısı

pink.floyd.
Memur
12 Eylül 2012 23:34

hocam siz resmi nikahı yaptığınız andan itibaren eğer ki eşiniz doğu görevini yapmışsa otomatikman sizde muaf olursunuz. ki anlattığınızdan anladığım kadarıyla 5 mayıs 2010 tarihinden önce başladığınızdan ötürü zaten doğu görevi affından yararlanmışsınız .

ha sorduğunuz boşanma durumunun bir özür sayılıp sayılmadığı ise ; eskiden boşanan eşler 6 ay içinde bu durumu mazeret göstererek tayin isteyebiliyordu yani eskiden sayılıyordu lakin artık biraz zorlaştırdılar. müfettiş raporu filan lazım .

_e_r_e_n_
Aday Memur
12 Eylül 2012 23:38

Zorunlu hizmeti tamamlamadım. Zaten atandığımda evli olduğum için muaftım. Zorunlu hizmet bölgesinde de çalışmıyorum. Buradan hiçbir yere ayrılmak istemiyorum. Bu, oğlum için büyük bir yıkım olur. Başka yolu olmalı. Akıl verin bana.

Akkılıc
Genel Müdür
12 Eylül 2012 23:41

7 yıl önce başlamışsan muafsın. istersen boşanma gerekçesiyle başka bir yerleşim yerine atanma başvurusu yapabilirsin. İstemezsen aynı yerde devam edersin

pink.floyd.
Memur
12 Eylül 2012 23:45

hocam zaten 5 mayıs 2010 dan öce öğretmenmişsiniz ve bu tarihte zorunlu hizmete af geldi . yani tamamlamayı bırakı zorunlu hizmete hiç başlamayanlar bile zorunlu hizmetini yapmış sayıldı

_e_r_e_n_
Aday Memur
12 Eylül 2012 23:48

Boşanayım mı arkadaşlar? Kalıyor muyum yani burada? :)

Akkılıc
Genel Müdür
12 Eylül 2012 23:49

bu kararı kendin vermen daha doğru olur. istenmedik bir durum

_e_r_e_n_
Aday Memur
12 Eylül 2012 23:53

Bu konuda beni aydınlattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.

13 Eylül 2012 03:08

boşanma,özür olmaktan bile çıktı.rahat ol

nigardan
Aday Memur
15 Haziran 2013 18:05

merhabalar 13 yıllık evliyim iki çocuğum var eylul 2012 de urfaya atandım ilk atama olarak eşim istanbulda ve daha önceden almış olduğumuz boşanma kararının yazın eş durumu ısteyebılmek için ertelemiştik çocuklar için burda yaşamak çok zor oldu istanbula dönmek zorundayız agustosta es durumu isteyip istanbula tayin olursam ve sonra boşanırsam sorun yaşarmıyım?

öznur.c
Aday Memur
24 Ağustos 2014 23:29

bunu ben de merak ediyorum.nigardan hocam 1 yıl olmus bunu yazalı son durum nedir ?

dogan007
Şef
24 Ağustos 2014 23:58

İstanbula eşdurumundan gitseniz bile boşandıktan sonra zorulu hizmettinizi tamamlamadığınız için tekrar zorunlu hizmet kapsamında olan bir okulda çalışmanız gerekli. İstanbulu tercih ederken okulun zorunlu hizmet bölgesi olup olmadığını araştırın. Eğer zorunlu hizmet bölgesinde olan okula atanırsanız boşansanız bile başka okula atamanız olmaz.

nigardan, 11 yıl önce

merhabalar 13 yıllık evliyim iki çocuğum var eylul 2012 de urfaya atandım ilk atama olarak eşim istanbulda ve daha önceden almış olduğumuz boşanma kararının yazın eş durumu ısteyebılmek için ertelemiştik çocuklar için burda yaşamak çok zor oldu istanbula dönmek zorundayız agustosta es durumu isteyip istanbula tayin olursam ve sonra boşanırsam sorun yaşarmıyım?

talihsizöğretmen
Genel Müdür
25 Ağustos 2014 00:06

İstanbulunhemen hemen her yeri zorunlu hizmet hocam. hiç birşey olmaz .

talihsizöğretmen
Genel Müdür
25 Ağustos 2014 00:11

benim de aslında bu bağlamda sıkıntım var. ben de eş durumundan Ankara'ya tayin istedim. Bizim allaha şükür boşanma gibi bi derdimiz yok ama benim eşim haritacı ve özel sektörde. aldığı her işe paralel olarak ssk yatma yeri değişiyor. şirket nerden iş almışsa ve eşim nerdeyse ordan gösteriliyor ssk sı yani. şimdi ben gelsem ve eşimin ssk sı ankara yerine atıyorum şırnak olsa nolacak? yani sordum bu durumu daha önce de ama içim hiç rahat değil. bana dediler ankaranın haymana gibi bala gibi zorunlu hizmeti olan bir ilçesine gönderirler. gerçekten net bir şekilde böyle mi olur yoksa yeniden mi uzağa gitmem gerekir? bir de her sene özür grubu evraklarını okula teslim etmemiz gerekiyormuş ya yani özrümüzün devam ettiğini gösteren evrakları; bu evrakların teslim zamanı ne zamandır, periyodik olarak aynı aylar mıdır yoksa pat diye evraklarımı isterler mi bunu merak ediyorum? aydınlatırsanız sevinirim.

dogan007
Şef
25 Ağustos 2014 00:58

Puanınıza göre bir okula atanırsınız. Eşiniz ankara dışında sigortasını gösterirse zorunlu hizmet yükümlülüğünüz bulunduğu için zorunlu hizmet olan bir okula ya da eşinizin olduğu ile atama hakkınız olur. Branşınıza göre ankaranın zorunlu hizmet bölgesi de olabilir ki bu çok zor bir durum ildışı atama isteyenlerle aynı anda isteyeceksiniz puanınız yetersiz kalır (2010 mayıs sonrası atandığınız anlaşılıyor)

Her yıl mayıs sonu haziran başı zorunlu hizmetinizi erteletmeniz gerekli...diğer sorunuza cevaben

talihsizöğretmen, 10 yıl önce

benim de aslında bu bağlamda sıkıntım var. ben de eş durumundan Ankara'ya tayin istedim. Bizim allaha şükür boşanma gibi bi derdimiz yok ama benim eşim haritacı ve özel sektörde. aldığı her işe paralel olarak ssk yatma yeri değişiyor. şirket nerden iş almışsa ve eşim nerdeyse ordan gösteriliyor ssk sı yani. şimdi ben gelsem ve eşimin ssk sı ankara yerine atıyorum şırnak olsa nolacak? yani sordum bu durumu daha önce de ama içim hiç rahat değil. bana dediler ankaranın haymana gibi bala gibi zorunlu hizmeti olan bir ilçesine gönderirler. gerçekten net bir şekilde böyle mi olur yoksa yeniden mi uzağa gitmem gerekir? bir de her sene özür grubu evraklarını okula teslim etmemiz gerekiyormuş ya yani özrümüzün devam ettiğini gösteren evrakları; bu evrakların teslim zamanı ne zamandır, periyodik olarak aynı aylar mıdır yoksa pat diye evraklarımı isterler mi bunu merak ediyorum? aydınlatırsanız sevinirim.

esila arda
Aday Memur
09 Temmuz 2015 04:14

merhaba arkadaşlar eş durumu sonrası boşanmayla ilgili sorum olacaktı bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi? ben sağlık personelim ilk atanma olarak işe başladım zorunlu görev süremi(2yıl)tamamladım ama bu süre sonunda eş durumu ile (eşim özel sektörde çalışmakta)tayin isteyip eşimin yanına geldim (1yıldır evliyim) ama problemlerimizden dolayı boşanmaya karar verdik şimdi bu problemin yanında tek sıkıntım bide geldiğim yere tekrar gönderilirmiyim bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

kusterii
Memur
09 Temmuz 2015 10:49

hukuken sorun olmaz da 2 çocuğun varsa bence ikinizde 100 kez daha düşünün. İstanbul gibi yerde çocukları perişan etmeyin

nigardan, 11 yıl önce

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi