Editörler : Lanet
13 Ocak 2021 06:12

Hangi marka Tv almalıyım?(Sony, Philips, Samsung)

Öncelikle üçünün de Fiyatları birbirine yakın en fazla bin tl oynuyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Philips / 75PUS8505 / 75" / 189 Ekran / Ambilightlı / 4K-UHD / Android TV

( Ambilight özellik çok hoş görünüyor yoksa philips tv almam ama hanım da "bu da farklı bir teknolojiymiş, güzel" deyince kafa gitti benim..)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung / 75TU8000 / 75" / 189 Ekran / Uydu Alıcılı / 4K-UHD / Smart LED TV

(Samsung renkleri daha canlı ve akıllı tvde bir adım öndedir belki? (Samsung'un ekran kalitesini hiç deneyimlemedim, bilemiyorum, samsung samsung'tur pişman ettirmez diye düşünüyorum)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Sony / KD-75XH8096 / 75" / 189 Ekran / 4K-UHD / Android Smart Tv

(11 yıl önce elektronikte sonyden şaşmayacaksın deyip aldığım 42" sony lcd tv evde halen taş gibi duruyor çok memnunum ama sony androidde, smartta ne kadar iyidir bilemiyorum yoksa sony'den de şaşmam)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

2-3 bin tllik bir şey alacak olsam neyse de rakam 12-13bin civarında olunca tercih yapmakta zorlanıyorum alıp pişman olmak da var. Lütfen deneyimlerinizi ve tercihlerinizi benimle paylaşır mısınız?

( Lg, Toshiba, Vestel gibi diğer markaları düşünmüyorum..)

MontanaMontana
Aday Memur
15 Ocak 2021 00:12

Cevap veren olmadı ama uzun araştırmalarım sonucu şu televizyonda karar kıldım;

Sony 75XH9096 75" 189 Ekran 4K UHD Smart TV

betulkkk
Aday Memur
18 Ocak 2021 11:53

Ben de annemlere hediye almak için araştırıyorum , herkes LG önermişti

0 SoneS 0
Aday Memur
19 Ocak 2021 02:34

Merhaba, tavsiyem şudur. Görüntü kalitesi iyi büyük bir tv alın. İşlemcisi vs. iyi olmasına gerek yok. Bu cihaza bir tv box alın 300-1000 tl fiyata. Cihazı android telefonlardaki gibi kullanın rahatça. Tv'lerde kendi işlemcileri zayıf oluyor. Fazla para vermek gerekiyor iyi bir işlemci için. Tv box içinde iptv kullanırsınız bütün kanallar da olur.

owen055
Aday Memur
19 Ocak 2021 18:39

LG neden düşünmüyorsunuz ki?

shark21
Memur
19 Ocak 2021 19:35

Philips kesinlikle almayın 55 inç var hiç memnun değilim Samsung yada LG iyi tercih olacaktır

0 SoneS 0
Aday Memur
19 Ocak 2021 19:37

Bu öneriyi beğenemeyen pahalı TV satmaya çalışan bayi mi acaba? :D
0 SoneS 0, 3 yıl önce
Merhaba, tavsiyem şudur. Görüntü kalitesi iyi büyük bir tv alın. İşlemcisi vs. iyi olmasına gerek yok. Bu cihaza bir tv box alın 300-1000 tl fiyata. Cihazı android telefonlardaki gibi kullanın rahatça. Tv'lerde kendi işlemcileri zayıf oluyor. Fazla para vermek gerekiyor iyi bir işlemci için. Tv box içinde iptv kullanırsınız bütün kanallar da olur.

bozkurt.355
Aday Memur
19 Ocak 2021 22:19

Arçelik 55 inc ultra 4K Smart Pişman etmez, Yerli Malı alın.

mselman
Aday Memur
20 Ocak 2021 02:21

Eğer 3 markadan birini alacaksanız;

Kesinlikle Samsung alın pişman olmazsınız.

Ve kesinlikle Philipsi tavsiye etmiyorum.

Menüsü çok karışık ve kullanışlı değil.

acanunal
Aday Memur
20 Ocak 2021 07:24

Geçenlerde bir tanıdığa philips 55pus7805 aldık, gayet güzel tv, görüntü keskinliği ayarları vs güzel, kanal geçişleri çok iyi, kumandası özellikle çok kibar, zarif, ses kalitesi iyi, fiyatı uygundu, teknosadan 5450ye aldık 28.12.2020 de.

sedo122590
Aday Memur
20 Ocak 2021 07:49

Bende Philips vardi amblight olanlardan ama çok sikintiliydi pişman olduk 2. Yılında garantisi biter bitmez arızalandı ses var görüntü yok servisi bunların kronik sıkıntısı bu dedi tv yi aldığımız giyatin yarisina tamir ucreti istediler bizde samsungg aldik bundan çok memnunuz halada kullanıyoruz ama bununda sıkıntısı ekranda lekelenmeler oluştu yuvarlak yuvarlak garantiden hallettik ama inşallah birdaha yapmaz ayni sikintiyi bir arkadaşımdaki samsung tv de yapmıştı bilgin olsun

utku_a
Aday Memur
20 Ocak 2021 13:29

Vestel

eminsayin
Aday Memur
20 Ocak 2021 19:32

Sony tabiki

durdu06
Şef
20 Ocak 2021 21:31

Vestel tavsiye ederim
mselman, 3 yıl önce

Eğer 3 markadan birini alacaksanız;

Kesinlikle Samsung alın pişman olmazsınız.

Ve kesinlikle Philipsi tavsiye etmiyorum.

Menüsü çok karışık ve kullanışlı değil.

MontanaMontana
Aday Memur
20 Ocak 2021 22:10

Lg'nin pahalı olanlarında bile kanal geçişlerinin 4-5 sn kadar uzun sürdüğünü ve netflix-youtube gibi uygulamaları çok yavaş açtığı için insanlara bıkkınlık geldiğine dair yorumlar okudum

betulkkk, 3 yıl önce
Ben de annemlere hediye almak için araştırıyorum , herkes LG önermişti

MontanaMontana
Aday Memur
20 Ocak 2021 22:16

tv box, iptv falan.. uzun işler. (Tabi önerilerin için teşekkür ederim)

Ama mesajımda da belirttim 12-13 bin tl ayırmıştım uzun süreli kullanabileceğim bir tv olsun diye.

Evimde 12 yıldır Sony Lcd var. Bir kez bile arıza vermedi. Hiç pişman etmedi.

Sony 75XH9096 için Oled'e en yakın renk ve kaliteyi veren, işlemcisinin kanal ve uygulama geçişlerinin çok seri olduğuna dair yorumlar okudum.

Henüz almadım fiyatların düşmesini ve ya 2021 modellerinin çıkmasını bekliyorum.

0 SoneS 0, 3 yıl önce

MontanaMontana
Aday Memur
20 Ocak 2021 22:19

Bence* ne arçelik ne de vestel hem beyaz eşyada hem elektronikte eski kalitelerini vermiyorlar.

Büyük ihtimalle Türkiye'deki alım gücünü, bir tv'ye verilebilecek en fazla parayı falan hesaplayıp ona göre üretim yapıyorlar. O yüzden elektronikte yerli malı düşünmüyorum.

bozkurt.355, 3 yıl önce
Arçelik 55 inc ultra 4K Smart Pişman etmez, Yerli Malı alın.

MontanaMontana
Aday Memur
20 Ocak 2021 22:27

keşke hepinize bir mesajda toplu yanıt verseydim kusura bakmayın artık..

sedo122590 arkadaşın da dediği gibi forumlarda philips'in garanti süresince sıkıntı çıkarmadığını ama garantisi biter bitmez peşpeşe arızalar vermeye başladığını okudum ben de.

Tabi Elektronik alışverişi hele ki tv işi tamamen şans işi..

Ben bu arıza şansızlığını sıfıra yakına indirmek için Sony tercih edeceğim. Cevaplarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.

acanunal, 3 yıl önce
Geçenlerde bir tanıdığa philips 55pus7805 aldık, gayet güzel tv, görüntü keskinliği ayarları vs güzel, kanal geçişleri çok iyi, kumandası özellikle çok kibar, zarif, ses kalitesi iyi, fiyatı uygundu, teknosadan 5450ye aldık 28.12.2020 de.

OOP.008
Şef
20 Ocak 2021 22:59

Bence samsung ben 2x aldim yillardir kullaniyorum. Ek tavsiye: televizyonu duvara asip karsisina gecip kablosuz internrte baglanacaksin ve video film dizi izleyeceksin. Oncelikle tv hizli olsun. Seni yormasin kumanda elindeyken bekletmesin. Evde cocuk varsa cok dikkat et elini atmaya calisacaktir. Asilsan dusmeyecek tarzda tabiri caizse tvyi taş gibi tutacak bi aparat alip saglam sekilde monte ettir.

hettib
Aday Memur
21 Ocak 2021 09:19

İptv dediğin şey bildiğin korsan yayın. Korsan mı tavsiye ediyosunuz millete
0 SoneS 0, 3 yıl önce

zahanos
Aday Memur
21 Ocak 2021 10:44

Vestel 50" 4k smart tv fiyatı da uygun kaliteli yerli malı. Kullanıyorum gayet ideal
Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi