Editörler : F16 Gökçen
11 Aralık 2019 21:51

Arkadaşlar şu durumu yorumlar mısınız? Burada aldatma varmı ya ?

4 senelik bir ilişkim vardı. Bu yilin Ocak ayında evlilik için karar almıştık. Ancak sonra vazgeçtim ve nisan ayında ona ısrar ederek onunla telefonda konuşarak ayrıldım. Yüz yüze konuşmak istedi ama bunun gerek olmadığını söyledim. Allah var ayrılmak istemedi çok ısrar ettim bitmesi gerektiğini. Çok ağlayarak kabul etti. Bu yilin Ocak ayinda iş yerinden bir kızla tanismistim. Ama arkadaştık. Birkaç kez evine çağırdı kahveye. Kabul etmedim cafede buluştum.Birkac kezde yemek yedik beraber. Ama bu süreçte sevgilimin olduğunu söylemedim çünkü arkadaştık onunla gerek duymadım. Nisan ayında sevgilimden ayrıldım ve haziran ayında bu kızla birbirimizden hoslandik. Bu ay nişan yapacağız. Bunu eski sevgilim öğrenmiş ve benleyken o kıza soylemedin sevgilinin olduğunu beni aldattın vs. gibi laflar söyledi. Ardından bana beddua etti. Oysaki ben o dönem o kızla arkadaştım o yüzden sevgilim olduğunu söylemek gereği duymadım. Sizce bu bir aldatma durumu sayılır mi ? Böyle bir beddua tutar mı ? Sinirimi bozdu.

cesaretinbedeli
Müsteşar
11 Aralık 2019 22:27

Vicdanın rahat değil

Bu yüzden sinirin bozulmuş

Yoksa neden bozulsun ki

Bedduaya gelince

Allah?ın işine karışılmaz

O ne derse o olur

Ama deneyimlerim de

Yaptıklarının sonucunu göreceksin diyor

Bakalım ne olacak

Bizi sonuçlardan haberdar etmeyi unutma

Nimoş3838
Kapalı
12 Aralık 2019 00:13

Beddua tutar mi tutmaz mi onu bilemeyiz.

Ancak alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler .

Bayandan ayrılmayı bu kadar ısrarla niçin istediniz o Da önemli bir detay

Gaziebru
Şef
12 Aralık 2019 08:58

Neden ısrarla ayrıldınız? Bence bu kızdan elektrik aldığınız için ona sevgiliniz oldugunu söyleme gereği de duymadınız yoksa çok samimi olmasanız da insan sevdiği oldugunu söyleyebilir. Ayrıca ayrıldıktan hemen sonra bu kızla sevgili olman evlilik yolunda gitmenizde eski sevgilin için oldukca düşündürücü bir durum .Hangi kız olsa beddua eder tutar mı ? kızın haklılık payı varsa elbette tutar.

Yasmince1990
Kapalı
12 Aralık 2019 10:25

ahı tutar haklı

sevdaaa00
Aday Memur
12 Aralık 2019 14:00

Belki kendine bile itiraf edemiyorsun. Hayatında biri varken diğerinden hoşlandın. Bu yüzden de o kızı terk ettin. O da yetmedi aynı yıl içinde nişanlandın. Buradan aldatma sayılmaz desin birileri vicdanın rahatlasın istiyorsun. O kızcağızın kim bilir ne kadar canı yanmıştır.

buradaburada95
Aday Memur
12 Aralık 2019 14:01

4 senelik sevgilinden ayrılıp 4 ayda nisanlaniyorsan ve bu kişide sevgilinin olduğunu gizledigin bir kişiyse sağlam aldatmissin. Tebrikler

emin8182
Aday Memur
12 Aralık 2019 14:09

Aldatmışsınız bariz çünkü onunla arkadaşken ortada bir şey yokken neden ısrarla ayrılasınız ki

idilbaserr
Kapalı
12 Aralık 2019 15:41

Tebrikler sana.Bildiğim tek şey Allah'ın adaleti varsa bedduası bir ömür yakanı bırakamaz.

sevdaaa00
Aday Memur
12 Aralık 2019 15:45

Kesinlikle. Can yakanın canı yansın demi

idilbaserr, 4 yıl önce

Tebrikler sana.Bildiğim tek şey Allah'ın adaleti varsa bedduası bir ömür yakanı bırakamaz.

TME3
Şef
12 Aralık 2019 22:57

Mutsuz olacağını düşünüp ayrıldığından kimseye laf düşmez, hayat senin hayatın rahatına bak

Dilazar
Aday Memur
12 Aralık 2019 23:07

Neden vazgeçtin peki

Yasmince1990
Kapalı
13 Aralık 2019 16:32

can yakanın canı beter yansın sen kaç kişiyi parmağında oynat sonra ahı tutar mı diye korkuyorsun o kızın yerinde olsam sana neler yapardım az bile yapmış

sevdaaa00, 4 yıl önce

Belki kendine bile itiraf edemiyorsun. Hayatında biri varken diğerinden hoşlandın. Bu yüzden de o kızı terk ettin. O da yetmedi aynı yıl içinde nişanlandın. Buradan aldatma sayılmaz desin birileri vicdanın rahatlasın istiyorsun. O kızcağızın kim bilir ne kadar canı yanmıştır.

buradaburada95
Aday Memur
13 Aralık 2019 22:04

Benim anlamadığım da şu. Bir insan 4 senelik bir sevgilisi varken öyle yada böyle baş başa görüştüğü bir başka kıza nasıl sevgilisinin olduğunu söylemez.?

Yasmince1990, 4 yıl önce

can yakanın canı beter yansın sen kaç kişiyi parmağında oynat sonra ahı tutar mı diye korkuyorsun o kızın yerinde olsam sana neler yapardım az bile yapmış

sevdaaa00
Aday Memur
14 Aralık 2019 11:43

Ondan hoşlandığı için. Söyle kız buna uzak duracaktı mesafeli davranacaktı.

buradaburada95, 4 yıl önce

Benim anlamadığım da şu. Bir insan 4 senelik bir sevgilisi varken öyle yada böyle baş başa görüştüğü bir başka kıza nasıl sevgilisinin olduğunu söylemez.?

buradaburada95
Aday Memur
15 Aralık 2019 14:14

Güzel taktikler demi :))

sevdaaa00, 4 yıl önce

Ondan hoşlandığı için. Söyle kız buna uzak duracaktı mesafeli davranacaktı.

Kutay87
Aday Memur
22 Aralık 2019 14:55

Arkadaşlar biraz abartmıyormusunuz. Herkes niye böyle düşünüyor. O kadar açıklama yaptım.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi