Editörler : supporters.
03 Ağustos 2010 12:28

İdarı hakimlik sınavına hangi bölüm mezunları girebiliyor?

yeterince hukuk dersi almak gibi bir şartları var peki uluslararası ticaret mezunu bu sınava girebilir mi? (çankaya üni.) daha önce başvurusu kabul edilen var mı acaba, hiçbir yerde ayrıntılı bilgi bulamadım bu konuya dair. bilgilendirirseniz çok sevinirim.

avukat38
Kapalı
03 Ağustos 2010 16:42

Tabi canım açık öğretim mezunlarda bile giriyor kaldı ki u.arası ticaret başvur ne diyecekler bende merak ettim.

besmart
Şef
03 Ağustos 2010 17:03

Gör bizi ne olur.

KPSS-2010
Şef
03 Ağustos 2010 17:20

İibf, hukuk ve siyasal bilgiler fakültesi mezunları girebiliyor. Bu fakültelerin içindeyseniz hangi bölümde olduğunuz fark etmiyor bildiğim kadarıyla.

'güz.perisi'
Kapalı
03 Ağustos 2010 17:24

bu bölümü boğaziçi üniv. uygulamalı bilimler yüksel okulu içinde almış

çankaya üniv. idari bilimler fakültesi olarak almış,

ancak uluslararası ticaretin iibf v siyasalla ilişkisi yok alınmayabilir yinede bakanlığı arayıp sorun derim...

avukat38
Kapalı
03 Ağustos 2010 17:27

ya diyorum açık ögretimler bile girsin bence almazlarsa dava açsın kesin kazanır...............

'güz.perisi'
Kapalı
03 Ağustos 2010 17:32

yargı reformundan sonra sadece hukuk mezunları girebilecek.

hakimadayı35
Aday Memur
03 Ağustos 2010 21:24

son zamanlarda forumda baya bi yazılıyo idari hakimlik alımında sadece hukukçular girecek diye yeni yargı reformu taslığında bununla ilgili bi düzenleme göremedim ben kanun zaten 2007 de değişti ve ibarede şu şekilde "hukuk fakültesinden mezun olanlar dışından alınacak adaylar bakımından her dönemde alınacak aday sayısının yüzde yirmisini geçmemek üzere ihtiyaç oranında" şeklinde oldu bunun zaten ucu açık yani ihtiyaç oranında oldu isterlerse almayabilirlerde zaten ama alınıyo bu oran dahilinde bunu iddaa edenlerin dayanağı nedir açıklayabilirler mi

hakimadayı35
Aday Memur
03 Ağustos 2010 21:28

haaaa bide bu küçümseyici bi yaklaşımla açıköğretim mezunları bile sınava giriyo ibaresini yazan arkadaşlar kendilerini ne sanıyosa... merak etmeyin açıköğretimliler sizin giremediğiniz yerlerin hepsine giriyo ve başarılı oluyo oturup kendi halinize yanın bence . açıköğretim mezunu idari hakimlerin var olduğunu bilmiyolar sanırım

ruken2010
Aday Memur
08 Mart 2012 15:23

Açık öğretimliler her yerde başarılı oluyor. Çünkü kendi kendine öğrenmeyi biliyorlar. Bu konuda uzmanlaşmışlar. Ben Adalet Meslek Lisesinde kadrolu Adalet öğretmeniyim. KPSS puanımla ilk tercihime atandım.Açık öğretim Kamu Yönetimi mezunuyum. Bizi küçümseyeceğinize siz neredesiniz ona bir bakın.

matrock_lawyer
Daire Başkanı
08 Mart 2012 15:41

EZİKLER........Bir ayrılında gelin

haydikısmet
Aday Memur
09 Mart 2012 08:53

kimse kimseyi küçük göremez. arkadaşlar kibir en büyük yanılgıdır

GOLDFLAY
Memur
10 Mart 2012 18:18

Arkadaşlar ben açıköğretim mezunuyum :D ve bundan gurur duyuyorum :D Hem öğretmenim hem öğrenciyim.... Uzaktan eğitim artık daha da yaygınlaşacak... Alışın bence...

maiyet
Memur
13 Mart 2012 23:52

Neden herkes acaba bu Açık Öğretimlilere takılmış durumda anlamadığım nokta bu ..Su kendilerine göre yorum yapan arkadaslara soruyorum okdukları Üniversitelerden kaçkişi bu Hakimlik mesleğini kazabilmişte kendilerini ön plana çıkarıyolar.. Sonucta su an kazanan Üniversiteler Ankara Siyasal ,Hukuk İstanbul Siyasal ve Hukuktur hani diğerleri diğerleri ne biliomusunuz söleyim ya bölüm birincisi yada ...... yadasını siz kendiniz söleyin saygıarımla

isocansın
Memur
14 Mart 2012 20:53

ben aöf işletme mezunuyum şimdi polisim ben de idari hakim olmak istiyorum aöf deyip geçmeyin... açıköğretim filan diye kasmayın cesaretiniz varsa başarırsınız...

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi