Editörler : E.Kayı Han
17 Kasım 2017 21:18

Şaşılık ve göz tembelliği katipliğe engel mi ?

Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var sol gözümde şaşılık var ve buna bağlı olarak görme kaybı var ama diğer gözüm yüzde yüz görüyor katiplik alımlarında sözlü sınava kaldım adalet bakanlığı alımlarında şöyle bir ibare var ;

--Açıktan atanacak bütün unvanlardaki personel için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekiyor.

bu sorun benim için ileride bir sorun olarak karşıma çıkar mı ?

17 Kasım 2017 21:31

çıkar

ibrahimka
Memur
17 Kasım 2017 21:36

"görevini devamlı yapmasına engel olabilecek " ibaresine dikkat etmek gerekiyor. problem olsa klavye uygulamasını da geçemezdiniz değil mi? Bilen arkadaşlar daha net cevap vereceklerdir tabi.

sedaarslan34
Aday Memur
17 Kasım 2017 21:42

ne gibi sorun çıkar acaba şaşılık o kadar fazla belli değil daha önce bu tür şeylerden elenenler oldumu acaba ?

on numara adam, 6 yıl önce

çıkar

17 Kasım 2017 22:16

Görevini yapmaya engel teşkil etmiyorsa hiçbir sorun çıkmaz. Görevini yapmaya engel olsa zaten uygulama sınavını geçemezdin.

sedaarslan34, 6 yıl önce

ne gibi sorun çıkar acaba şaşılık o kadar fazla belli değil daha önce bu tür şeylerden elenenler oldumu acaba ?

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi