Editörler : Pangaea
21 Şubat 2021 08:19

Formasyonlular 2. Öncelik mi oldu?
Son Ekpss atamasında formasyonu olanların 3. öncelik olduğunu gördük. Ancak sitenin birinde formasyonu olanlarında 2. öncelik olarak atanamadığını belirtmişler. Bu durumla alakalı net bir bilgisi olan var mı hocalarım? Ekpss de böyle bir mağduriyet yaşayan oldu mu gerçekte?

Penrose
Yasaklı
21 Şubat 2021 09:13

Sanırım buna benzer bir durum var

Penrose
Yasaklı
21 Şubat 2021 09:14

60 binciler gizli pazarlıklarla formasyonu olanları sıralamadan çıkarmış olabilir.

Esrükk
Memur
21 Şubat 2021 09:47

Öğretmen gruplarından biri bakan yardımcısıyla görüştükten sonra 1 Ocak 2021'den önce formasyonu olanların eğitim fakültesi mezunları muamlemesi göreceğini 1.öncelik olarak atanacağını söylemişti. Ekpss'de olanlarla bu çelişiyor. Bununla ilgili bilgisi olan veya resmi bir belge paylaşacak olan varsa çok makbule geçer.

21 Şubat 2021 09:47

Eğitim fakültesi mezunları arasında büyük bir yığılma var. Devlet öncelikli olarak o yığılma dan kurtulmaya çalışıyor sanırım. O yüzden mümkündür. Ama özel öğretmenler kadrolu atanıyorlar, kadro önceliği eğitim fakültesi mezunlarında, ondan kaynaklı da olabilir bahsettiğiniz durum.

Esrükk
Memur
21 Şubat 2021 11:32

bu durum ekpss'de önceden beri var olan bir durummuş. sözleşmeli öğretmenlikte aynı şekilde devam edecekmiş, formasyonlular için endişe olacak bir durum yok. sanırım formasyonu olmayanlar için durum kötü

sfkc
Aday Memur
21 Şubat 2021 11:48

Hocam inşallah öyledir yoksa yine büyük mağduriyetler ortaya çıkacak. Yanlış anlaşılmasın tzyl durumunda da bir mağduriyet söz konusu olacak.
Esrükk, 3 yıl önce

bu durum ekpss'de önceden beri var olan bir durummuş. sözleşmeli öğretmenlikte aynı şekilde devam edecekmiş, formasyonlular için endişe olacak bir durum yok. sanırım formasyonu olmayanlar için durum kötü

Esrükk
Memur
21 Şubat 2021 12:02

hocam 1 ocaktan önce formasyonu olanlar için bir problem yok. ben şahsen kendi bölümüm adına konuşayım(bölümüm türk dili) öğretmenlik bölümünü branş bazında sıralamadan çıkardığımda çok az bir oynama oluyor. ben ilk 400'ün içindeyim ve ilk 400'ün ciddi bir çoğunluğu bölüm mezunu olup formasyon alan öğretmen adayları. böyle bir haksızlık yapmaları demek , sınavda 1000 olup ama sırf öğretmenlik mezunu sıralama bazlı konuşursak hak etmeyen birini atamalarıdır. sonuçta bu atama bu sıralama üstünlüğüne göre yapılıyor ve formasyonlu veya eğitim çıkışlı fark etmeksizin sıralaması iyi olanın ataması yapılıyor. ben bir sorun olacağını düşünmüyorum.

sfkc, 3 yıl önce
Hocam inşallah öyledir yoksa yine büyük mağduriyetler ortaya çıkacak. Yanlış anlaşılmasın tzyl durumunda da bir mağduriyet söz konusu olacak.

Ranetki
Aday Memur
21 Şubat 2021 12:06

hocam milligazete sitesinde ve başka bir haber sitesinde aynı haberi buldum ekpss de formasyonu olup 2. öncelik sayılanla ilgili bir kısım var; "EKPSS tercih sonuçlarında öğretmen atamaları kısmındaki sonuçlar da açıklandı. Açıklanan sonuçlarda MEB'in alımlarda formasyonu olanlar 2. öncelikli olarak değerlendirildi." fakat düzgün bir kaynak olduğunu sanmıyorum. diğer haber sitelerinde ise formasyonu olmayan adaylar 3. öncelik olarak gösterilen resimler konulmuş. Açıkcası 2. öncelik kim oluyor tam belli değil, çok bilgi kirliliği var haber sitelerinde.

Esrükk, 3 yıl önce

Öğretmen gruplarından biri bakan yardımcısıyla görüştükten sonra 1 Ocak 2021'den önce formasyonu olanların eğitim fakültesi mezunları muamlemesi göreceğini 1.öncelik olarak atanacağını söylemişti. Ekpss'de olanlarla bu çelişiyor. Bununla ilgili bilgisi olan veya resmi bir belge paylaşacak olan varsa çok makbule geçer.

sfkc
Aday Memur
21 Şubat 2021 12:07

Hocam eşimde sizi gibi türk dili edebiyatı öğretmenliği mezunu. Kendisi çalışmadan sınava girdi 4000 li sıralamada ancak fen edebiyat mezunları çıkardımı 230 lu sıralarda. Oda sizin gibi düşünüyor fakat içime bi kurt düştü. Aslında böyle bir durumda ortalık yıkılırdı.
Esrükk, 3 yıl önce

hocam 1 ocaktan önce formasyonu olanlar için bir problem yok. ben şahsen kendi bölümüm adına konuşayım(bölümüm türk dili) öğretmenlik bölümünü branş bazında sıralamadan çıkardığımda çok az bir oynama oluyor. ben ilk 400'ün içindeyim ve ilk 400'ün ciddi bir çoğunluğu bölüm mezunu olup formasyon alan öğretmen adayları. böyle bir haksızlık yapmaları demek , sınavda 1000 olup ama sırf öğretmenlik mezunu sıralama bazlı konuşursak hak etmeyen birini atamalarıdır. sonuçta bu atama bu sıralama üstünlüğüne göre yapılıyor ve formasyonlu veya eğitim çıkışlı fark etmeksizin sıralaması iyi olanın ataması yapılıyor. ben bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Esrükk
Memur
21 Şubat 2021 12:25

hocam birkaç forum sitesinde bu sorunun 2016 yılında da olduğunu gördüm. sanırım ekpss'nin atama şartları bizimkiyle aynı değil ki aynı olmaması da gerekir. yani bu sorun önceden beri varmış. twitter'da meb yetkilisi birinin formasyonu olanları atayacağız ama 1 ocak 2021 'den sonrası için şu anlık yapacak bir şeyimiz yok,onları atayamayacağız diyordu. söylediğiniz haberi ben de okudum, haberin sonunda sizce bu atamalarda böyle bir sorun olur mu diye yazmışlar. tipik öğretmen atamalarından önce tık almak için yapılan zırvalıklar. güvenilir bir kaynak da değil.

Ranetki, 3 yıl önce

hocam milligazete sitesinde ve başka bir haber sitesinde aynı haberi buldum ekpss de formasyonu olup 2. öncelik sayılanla ilgili bir kısım var; "EKPSS tercih sonuçlarında öğretmen atamaları kısmındaki sonuçlar da açıklandı. Açıklanan sonuçlarda MEB'in alımlarda formasyonu olanlar 2. öncelikli olarak değerlendirildi." fakat düzgün bir kaynak olduğunu sanmıyorum. diğer haber sitelerinde ise formasyonu olmayan adaylar 3. öncelik olarak gösterilen resimler konulmuş. Açıkcası 2. öncelik kim oluyor tam belli değil, çok bilgi kirliliği var haber sitelerinde.

Esrükk
Memur
21 Şubat 2021 12:31

hocam şu an tekrar baktım sıralamama . ben kendi alanımda 361.ciyim . bizim bölümde sıralamaya bakılırken çağdaş türk lehçeleri,türk halk bilimi,tde öğretmenliği ve bölümü işaretlenerek bakılıyor. yani 4 bölüm aynı sıralama içinde oluyor. hocam öğretmenliği çıkarınca 319, diğer bölümleri çıkarıp sadece kendi bölümümü işaretleyince 311. oluyorum. yani 361 kişilik sıralamada tamı tamına 311 formasyonlu bölümü mezunu 42 ise eğitim fakültesi mezunu var. burada böyle bir saçmalık yapmalarının doğuracağı kaosu , çıkacak ihtilafı siz düşünün.

sfkc, 3 yıl önce
Hocam eşimde sizi gibi türk dili edebiyatı öğretmenliği mezunu. Kendisi çalışmadan sınava girdi 4000 li sıralamada ancak fen edebiyat mezunları çıkardımı 230 lu sıralarda. Oda sizin gibi düşünüyor fakat içime bi kurt düştü. Aslında böyle bir durumda ortalık yıkılırdı.

Apollon0007
Genel Müdür
21 Şubat 2021 13:08

engelli öğretmen atamalarına baktığımızda puanı daha yüksek bile olsa formasyonu olmayan

adayın 2.öncelik olduğunu formasyonu olanın ise puanı düşük bile olsa 1.öncelik olarak

atandığını görüyoruz..

Genel öğretmen atamalarında da aynı durumun devam etme ihtimali çok yüksek..

2.öncelik olduğunu bile bile kpss ye hazırlanmak formasyonu olmayanlar için

kesinlikle motivasyon kırıcı bir durum

bjklarin
Kapalı
21 Şubat 2021 14:51

Öğretmen atamaları için bekleyiş devam ediyor. 2021'de EKPSS ile yapılan öğretmen atamasında formasyonun dikkate alınmaması, önümüzdeki aylarda yapılacak atama ile ilgili endişeleri başlattı.

https://www.milligazete.com.tr/haber/6513938/ogretmen-atamalari-2021-ogretmen-atamasinda-formasyon-gecerli-degil-mi

formasyonu olanlar 2.öncelik oldu diyor resmen. formasyonsuzlar 3.öncelikmiş. formasyonsuzları kandırdığı gibi şimdi de formasyonu olanları mı kandırıyorlar acaba?

Madem Ekpss de uygulanan şey aynen Kpss de uygulanıyor diyorsanız o zaman formasyonlulara da geçmiş olsun ikinci öncelik oldular.

Penrose
Yasaklı
21 Şubat 2021 15:05

Talim Terbiye Kurulunun Sitesinde pdf olarak formasyonların açıklamaları vs var. Yeni bir düzenleme yok. Sorun olacağını sanmıyorum.

bjklarin
Kapalı
21 Şubat 2021 15:10

ekpss atama kılavuzunda formasyonluların ikinci öncelik olacağı yazıyor mu hocam? eğer orada yazmıyorsa o zaman büyük sorun olabilir.

Penrose, 3 yıl önce

Talim Terbiye Kurulunun Sitesinde pdf olarak formasyonların açıklamaları vs var. Yeni bir düzenleme yok. Sorun olacağını sanmıyorum.

bjklarin
Kapalı
21 Şubat 2021 15:12

bakan ha bire boşuna formasyon almayın paraya yazık falan diyordu acaba bu yüzden mi diyordu diye şüphe ediyor insan sonuçta bunlardan her şey beklenir bizleri kandıranların formasyonu olanları kandırmayacağını kim garanti edebilir?

Gobel1900
Şube Müdürü
21 Şubat 2021 16:20

Hocam milleti galeyana getirmeyin Allah aşkına bu hoş değil. Öyle büyük bir durum olsa memurlar. Net te haber yapardı. 2021 sonrası formasyonu olanlar atanamadık diyor haberlerde. Bunu zaten biliyoruz formasyonlular ın içi rahat olsun.Zaten formasyonlular bile atanamazsa Formasyonsuz arkadaşlar tezsiz yüksek lisans açılacak diye de boşuna beklemesin.Onu açmazlar. Gerçeklerden uzaklaşmayalım.
bjklarin, 3 yıl önce

Öğretmen atamaları için bekleyiş devam ediyor. 2021'de EKPSS ile yapılan öğretmen atamasında formasyonun dikkate alınmaması, önümüzdeki aylarda yapılacak atama ile ilgili endişeleri başlattı.

https://www.milligazete.com.tr/haber/6513938/ogretmen-atamalari-2021-ogretmen-atamasinda-formasyon-gecerli-degil-mi

formasyonu olanlar 2.öncelik oldu diyor resmen. formasyonsuzlar 3.öncelikmiş. formasyonsuzları kandırdığı gibi şimdi de formasyonu olanları mı kandırıyorlar acaba?

Madem Ekpss de uygulanan şey aynen Kpss de uygulanıyor diyorsanız o zaman formasyonlulara da geçmiş olsun ikinci öncelik oldular.

21 Şubat 2021 16:29

Yahu Ekpss atamaları kadrolu yapılıyor. Kadro önceliği söz konusu öğretmenlik olduğunda eğitim fakültesi çıkışlı öğretmenlerde. Formasyonlu hocaların öncelik değerinin iki olmasının nedeni bu. Ekpss atamalarında yaşanıyor böyle durumlar. Formasyon alan öğretmen arkadaşların içi rahat olsun, biz sözleşmeli atanıyoruz. Öncelik değerinde bir değişme olmaz.

fact
Aday Memur
21 Şubat 2021 16:35

Kesin eğitim fakültesi mezunu biri bu gazetede çalışıyor böyle bir haber yaptı gazetede okumadan anlamadan yayınladı Yeterince mağduriyet var zaten şu anda sadece tek bir gazetede çıkmış haberi paylaşmanın kimseye bir faydası olmaz

bjklarin
Kapalı
21 Şubat 2021 16:52

mesele tek bir gazeteyse buyur ikinci gazete ve orada da açık açık diyor ki formasyonu olanlar 2.öncelik oldular. bunu haber yaptıklarına göre normalde olan bir şey değil yoksa her zaman yapılan uygulamayı neden haber yapsınlar?

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

fact, 3 yıl önce

Kesin eğitim fakültesi mezunu biri bu gazetede çalışıyor böyle bir haber yaptı gazetede okumadan anlamadan yayınladı Yeterince mağduriyet var zaten şu anda sadece tek bir gazetede çıkmış haberi paylaşmanın kimseye bir faydası olmaz

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi