Editörler : supporters.
«545556575859606162636465»

Tourniquett
Daire Başkanı
21 Ocak 2021 11:07

Eğer okuyor olsalardı elbette zor olmazdı ama.....

drmemur1, 3 yıl önce

Asgari itirazımız herhangi bir açıklama yapılmadan reddedildi. Sonrasında nedenini nasıl öğrenebiliriz? ÜAK dan gerekçeli karar talep edebilirmiyim dilekçe ile? Tekrar başvuru yaptığımda yanlış nerdeyse anlamak için. Mesela ben yayın ekleyerek en erken mayısta başvuracağım ama yine de tez danışmanı olduğum 2 scı expanded yayını nereye koyacağım? Başlıca yazar göstermeden kendimi 1a ya koyabilir miyim? Başlıca yazar gösterip tezleri ilişkilendirsem bu sefer tüm jüriler anlar mı? Ben sadece 1. İsmi lisansüstü öğrenci gösterip kendimi ve sonrakileri author olarak seçmiştim. Nasılsa tez danışmanlıkları bölümünde bu tezler var diye düşünmüştüm. Hatamı anlayayım ki hatam varsa eğer bidaha asgari şart karşıma çıkmasın. ÜAK neden tek cümle ile reddediyor itirazımızı 2-3 satır yazsa açıklasa çok mu zor

kuzeybulent
Aday Memur
21 Ocak 2021 13:17

Kıymetli hocalarım, maalesef hep aynı şeyler ve bunları okumak bizleri çok üzüyor. Onca emek veriyoruz 1 tane egolu meslektaşımızın gazabına uğruyoruz..Benim durumumda böle traji-komik...7 jüri üyemden bir tanesi şaibeli olduğunu düşündüğü bir dergideki yayımlandığım makalemi gerekçe göstererek asgariden beni bıraktı.

1. Beni asgariden bırakan hocanın şaibeli derginin babası ve Eric alan indeksinden dışlanmış bir dergi de 2019 da yayın yapmış hem de tek isim...

2. 6 tane diğer jüri üyem demek ki daha az biliyor bu işleri...

3. Bütün emeğim için lütfettiği 5 satır ret gerekçesi...

Bu iş böle sübjektif şekilde devam ederse daha cok davalar açılır...Biraz argo olacak ama Leblebi değil bu ya Doçentlik ...sana göre bana göre dergi mi yorumlanır.İnsan aklıyla dalga geçiliyor...

kuzeybulent
Aday Memur
21 Ocak 2021 13:21

Bu arada itirazımı yaptım..Umarım hayırla sonuçlanırsa buradan itiraz dosyamı sizlerle paylaşacağım belki bir arkadaşımıza faydası olur. Başka bir sıkıntıda itiraz dosyam ÜAK gitti ama ne zman görüşülecek meçhul...Yani bildiğiniz mechullerdeyiz...Bu kadar insan hayatı için önemli konuda malesef herşey meçhul, herşey standart dışı ve kişisel değerlendirme...

mustafa6144
Aday Memur
23 Ocak 2021 14:27

Herkese merhaba. Benim de Ekim 2020 başvurum, yedek jürinin yanlış puan değerlendirmesi (1.a. bölümünde doktora öncesi olarak girdiğim 4sci/sci-e makalemi beyannamede dr. sonrası kullanmış şeklinde yorumlayıp 'asgari başvuru şartlarını sağlamamıştır nedeni olabilecek durumlardan 2. maddesine göre) nedeniyle iptal edildi.En son jüri üyesi kendisi.Malesef yedek de olsa 1 jürinin etiğe veya asgari vermesi yetiyor. Asgari şartları sağladığım halde böyle bir durumdan hakkımı aramaya çalışıyorum. Sağlık bilimleri alanından başvuru yaptım İtiraz dilekçesi ve dosyasını da Üniversitelerarası kurula kargolamıştım. Bayram Tanrıbuyurdu adlı birisine teslim edildiğini öğrendim kargodan ama doğru yere mi teslim edildi paranoya yapmaya başladım, bilgisi olan var mı bu süreç ile ilgili?

Ydocent
Şef
23 Ocak 2021 15:43

Uak a yaptığımız itiraz dilekcelerimizin sonucunu olumlu ya da olumsuz mutlaka burada paylaşalım.

4 ocak da ellerine dilekcem ulaştı.

Evrak kayıttan öğrendim.

8 ocak daki asgari toplantısına girmedi. Subatta görüşülecek ve sonucu sizlerle paylaşacağım.

Aslinda adaylara önem verilen bir süreçten

geçiyoruz.

Juri uyeleri aslinda bu durumdan şikayetçi diye

düşünüyorum. Eskiye nazaran hizli bir sürece girdik. Digital hersey. Sinir oluyorlar ve sureci durdurmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Tum mesele bu.

Itiraz olumsuz gelir ise dava açacağım.

Yeniden başvuruda da juri belirlenmeden iptalleri

duyuyoruz. Aklanmadan bize ferah gün yok.

drjam
Aday Memur
23 Ocak 2021 22:02

selam ekim ayindan asgariden kaldim, yeni doneme kitap bolumu ekleyerek ve ekim basvurusunda yanlislikla puanlayamadim yayinlari eklesem sorun yasarmiyim?

Ass.prof
Aday Memur
23 Ocak 2021 22:35

Hocam, özel değilse asgari gerekçesi neydi?

drjam, 3 yıl önce
selam ekim ayindan asgariden kaldim, yeni doneme kitap bolumu ekleyerek ve ekim basvurusunda yanlislikla puanlayamadim yayinlari eklesem sorun yasarmiyim?

drjam
Aday Memur
23 Ocak 2021 22:41

selam puani var sandigim, puaniolmayan makale degerlendrmesi ve dergi editorlugu girdim DBS ye, subata bunlari cikarip yayin ve kitap bolumu eklesem sorun olurmu sizce?

Ass.prof
Aday Memur
24 Ocak 2021 00:44

2 yayın ekleneceği için sorun olmaz.

hamush
Şube Müdürü
24 Ocak 2021 11:39

Arkadaşlar, başta Fatih Savaşan ve Yekta Saraç olmak üzere Üak ve Yök kurulundaki hocalar ile Cumhurbaşkanlığına iletilmek üzere bir bilgi notu hazırlamamız istendi. Doçentlik sürecinde yaşanan sorunları 10 maddede toplayın, biz iletelim diyen hocalarımız var. Yaşadığınız sorunları maddeler halinde foruma, özel mesajla veya [email protected] adresine yazmanızı rica ediyorum. Bu sorunlarımızı doğru kişilere iletip belki bir kısmını çözmek için fırsat olabilir, desteklerinizi bekliyorum. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

drjam
Aday Memur
24 Ocak 2021 12:50

selam gecmiste asgariden kalan bir aday, yeni yabanci dil ve kriterlere goremi yoksa basvurdugu donem kriterlerine gore mi degerlendirilir sizce?

mustafa6144
Aday Memur
24 Ocak 2021 14:29

Üak'a gönderilen itirazları nasıl takip ediyoruz? Telefonla kimseye ulaşamıyorum:(

mustafa6144, 3 yıl önce

Herkese merhaba. Benim de Ekim 2020 başvurum, yedek jürinin yanlış puan değerlendirmesi (1.a. bölümünde doktora öncesi olarak girdiğim 4sci/sci-e makalemi beyannamede dr. sonrası kullanmış şeklinde yorumlayıp 'asgari başvuru şartlarını sağlamamıştır nedeni olabilecek durumlardan 2. maddesine göre) nedeniyle iptal edildi.En son jüri üyesi kendisi.Malesef yedek de olsa 1 jürinin etiğe veya asgari vermesi yetiyor. Asgari şartları sağladığım halde böyle bir durumdan hakkımı aramaya çalışıyorum. Sağlık bilimleri alanından başvuru yaptım İtiraz dilekçesi ve dosyasını da Üniversitelerarası kurula kargolamıştım. Bayram Tanrıbuyurdu adlı birisine teslim edildiğini öğrendim kargodan ama doğru yere mi teslim edildi paranoya yapmaya başladım, bilgisi olan var mı bu süreç ile ilgili?

drjam
Aday Memur
24 Ocak 2021 17:06

belkide itiraz etmeden yeniden basvuru yapmak daha mantikli)

nnyb
Aday Memur
24 Ocak 2021 21:33

yeni başvurusunu yapacağı zaman kriter neyse onun üzerinden değerlendirilir.

drjam, 3 yıl önce
selam gecmiste asgariden kalan bir aday, yeni yabanci dil ve kriterlere goremi yoksa basvurdugu donem kriterlerine gore mi degerlendirilir sizce?

mustafa6144
Aday Memur
24 Ocak 2021 22:22

Haklıyken insan hakkını aramak istiyor, Üak da sanırım itiraz etmemizi istemiyor zira süreci de takip edemiyoruz:( Bilgi edinme hakkımız var güya..dijitalleşen Üak güya..

drjam, 3 yıl önce
belkide itiraz etmeden yeniden basvuru yapmak daha mantikli)

Ydocent
Şef
24 Ocak 2021 22:40

Dbs sistemindeki guncel durum bilgisi, hic bir ise

Yaramıyor. En önemli sorunlari bence bu. İletişimin güçlenmesi gerekiyor.

UAK birimlerindeki elemanların sayısı yetersiz, maile yanit yok. Telefona yanit yok.

Uak a herhangi bir evrak gönderdiğinde, elin kolun

bağlı kurbanlik kuzu gibi bekliyorsun.

Evrak kayıt, toplanti gündem maddelerine alinma, görüşülmesi, karara bağlanması juri süreçlerine a it bilgiler kesinlikle ve kesinlikle şeffaf bir şekilde

ekrandan adaya görünür olmalıdır.

hamush, 3 yıl önce
Arkadaşlar, başta Fatih Savaşan ve Yekta Saraç olmak üzere Üak ve Yök kurulundaki hocalar ile Cumhurbaşkanlığına iletilmek üzere bir bilgi notu hazırlamamız istendi. Doçentlik sürecinde yaşanan sorunları 10 maddede toplayın, biz iletelim diyen hocalarımız var. Yaşadığınız sorunları maddeler halinde foruma, özel mesajla veya [email protected] adresine yazmanızı rica ediyorum. Bu sorunlarımızı doğru kişilere iletip belki bir kısmını çözmek için fırsat olabilir, desteklerinizi bekliyorum. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

pharmak
Kapalı
24 Ocak 2021 23:08

Hocalarım merhaba,

hamush
Şube Müdürü
25 Ocak 2021 11:25

Arkadaşlar, tüm cevaplar için teşekkür ederim. Tüm mesj ve mailler ile forumların eski sayfalarında bu konu çokça konuşulmuş. Gün içinde Konu ile ilgili kısa bir bilgi notu hazırlayıp buradan paylaşacağım. Ayrıca bilgi notunu başta sendikalar, üak, yök ve cimer ile TBMM eğitim komisyonuna göndereceğim. Ayrıca konuyu takip edeceğini söyleyen bürokrat ve danışmanlara da bilgi notunu ileteceğim. Bilgi vereyim dedim. İlginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim.

frmn
Şube Müdürü
25 Ocak 2021 12:44

Hocam belki de ÜAK da yaşadığımız en büyük sıkıntı İdarenin Anayasal bir hak olan Eşitlik ilkesine uymayan bir çok kararının bulunmasıdır.

Şöyleki;

09.Mart 2019 sonrası bir çok para alan ama şaibeli olmayan dergi jüriler tarafından değerlendirilmeyip sadece ücretli olmaları nedeniyle adaylar mağdur olmaktadır.

En önemlisi ise 09.Mart 2019 sonrası Aynı Doçentlik başvuru alanından AYNI dergi ile Bir aday doçent olurken başka bir aday doçent olamamaktadır, Bu adayın dergisi değerlendirilmemekte ve yapılan itirazlarda ÜAK tarafından eşitlik ilkesi gözetilmeden reddedilmektedir.

Bunu belirtebilirseniz seviniriz.

hamush, 3 yıl önce
Arkadaşlar, tüm cevaplar için teşekkür ederim. Tüm mesj ve mailler ile forumların eski sayfalarında bu konu çokça konuşulmuş. Gün içinde Konu ile ilgili kısa bir bilgi notu hazırlayıp buradan paylaşacağım. Ayrıca bilgi notunu başta sendikalar, üak, yök ve cimer ile TBMM eğitim komisyonuna göndereceğim. Ayrıca konuyu takip edeceğini söyleyen bürokrat ve danışmanlara da bilgi notunu ileteceğim. Bilgi vereyim dedim. İlginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim.

kuzeybulent
Aday Memur
25 Ocak 2021 13:11

Kesinlikle vurgulanması gereken en can alıcı ,en somut , en büyük hak ihlali budur.. Eğer bir yerlere ulaşılacaksa bu konu çok net vurgulanmalıdır.. Elinize sağlık...

frmn, 3 yıl önce

Hocam belki de ÜAK da yaşadığımız en büyük sıkıntı İdarenin Anayasal bir hak olan Eşitlik ilkesine uymayan bir çok kararının bulunmasıdır.

Şöyleki;

09.Mart 2019 sonrası bir çok para alan ama şaibeli olmayan dergi jüriler tarafından değerlendirilmeyip sadece ücretli olmaları nedeniyle adaylar mağdur olmaktadır.

En önemlisi ise 09.Mart 2019 sonrası Aynı Doçentlik başvuru alanından AYNI dergi ile Bir aday doçent olurken başka bir aday doçent olamamaktadır, Bu adayın dergisi değerlendirilmemekte ve yapılan itirazlarda ÜAK tarafından eşitlik ilkesi gözetilmeden reddedilmektedir.

Bunu belirtebilirseniz seviniriz.

Toplam 2687 mesaj
«545556575859606162636465»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi