Editörler : Pangaea

aksungur1040
Memur
18 Haziran 2019 00:15

O zaman öğretmen olma kardeşim. Bu bölümü yazarken bize mi sordun.
harita94, 5 yıl önce

Kardeş demek istediğim o değil.mühendis adam eğitimle alakasız bir insan.ayrıca öabt de yok.eğitim sorularını nasıl cevaplayacağız ayrıca alanımızla ilgili de soru sormuyorlar diye biliyorum.ben harita kadastro öğretmeni olmak istiyoruldiyelim.komisyondaki adamlar nerden bilsin benim bölümümü de alanımla ilgili soru sorsunlar.

Antoni Gaudi
Yasaklı
18 Haziran 2019 03:04

matematik yapamayanlar integrali görünce elleri titreyenler puanları zar zor yetince matematik öğretmeni oldular..........................................

daha ne diyorsunuz siz.

birisi de gönül işi demiş

doğru memleket işi gönül işi :)

HakanMatt
Şube Müdürü
18 Haziran 2019 08:42

Haklısınız
Antoni Gaudi, 5 yıl önce

matematik yapamayanlar integrali görünce elleri titreyenler puanları zar zor yetince matematik öğretmeni oldular..........................................

daha ne diyorsunuz siz.

birisi de gönül işi demiş

doğru memleket işi gönül işi :)

reis63
Şef
18 Haziran 2019 13:46

Selam arkadaşlar ben de bir soru sormak istiyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsalar

sevinirim.

Açık-öğretim Fakültesi Konaklama İşletmeciliği Fakültesini 2016 yılında bitirdim,

Bitirdiğim fakülte mezunu olanlar Öğretmen olabiliyorlar mı?

Şimdiden teşekkürler.

harita94
Genel Müdür
18 Haziran 2019 15:55

o zaman söyle teknik eğitim fakültelerini tekrar açsınlar.emekli olanların yerine alttan illa ki birileri gelecek değil mi ? nereden gelecek bu adamlar ? anlat hadi bakalım çok merak ettim açıklamanı.

aksungur1040, 5 yıl önce
Siz formühendisler asla Teknik Öğretmen değilsiniz. 3975 sayılı kanun Teknik Öğretmenin hangi fakülteden mezun olduğun da bu unvanı alacağını belirtmiştir. Bu yüzder siz Teknik Öğretmen değilsiniz. Ancak formühendis yani formasyonlu mühendis olursunuz. Öğretmenlik mülakatına gidiyorsun mühendislik değil. Elbette EB den soracaklar. İşte bunlar öğretmen olacak sözüm ona. Teknik Öğretmenler okula, mühendisler şantiyeye.

Fzt-Unspokenfear
Aday Memur
21 Haziran 2019 07:33

Hala formasyonun kaldirilmasi bekleniyor bayram sonu dendi .

Hawke
Memur
22 Haziran 2019 00:42

Aksungur musun ne karnıyarıksın her ne bksan artık. Kapattıgınız teknık eğitim fakultelerini açın o zaman. Bilip bilmeden konusuyon cins cins . Ülkede teknık eğitim mi bıraktınız. Meslek liselerine nasıl öğretmen atayacaksın ya muhendıs iibfli vs bölümlerden atayacan ya da 2009da kapattıgınız teknık eğitim fakultelerini tekrar açacaksın aklın ermedığı işler hakkında yorum yapma

kmlsl
Aday Memur
22 Haziran 2019 08:48

Arkadaşlar elinde formasyonu olan eğitim fakültesi mezunlarının aldığı formasyon dersleri boşa mı gidecek yoksa bu konuya ayrı bir çözüm mü üretirler.Yani formasyonluları ve eğitim fakültesi mezunlarını eritip ondan sonra mı yola devam edilir sizce.Ayrıca formasyon derslerini almayanlara kpss de eğitim bilimleri soruları mı sorulacak.

Fzt-Unspokenfear
Aday Memur
03 Temmuz 2019 08:29

Hala yeni bir haber yok.

aksungur1040
Memur
09 Temmuz 2019 02:13

Merak etmeyin yeterince mezun var Teknik Eğitim Fakültelerinden. Mezunlar bittikten sonra atanmanız lazım.
harita94, 5 yıl önce

o zaman söyle teknik eğitim fakültelerini tekrar açsınlar.emekli olanların yerine alttan illa ki birileri gelecek değil mi ? nereden gelecek bu adamlar ? anlat hadi bakalım çok merak ettim açıklamanı.

aksungur1040
Memur
09 Temmuz 2019 02:27

İşte bu insanlar (!) öğretmen olacak. Kapattığın Teknik Eğitim Fakülteleri derken bile ne kadar iş bilmez ve fakülte kapatmaya yetkili olarak beni görüyor. Cidden siz lisans eğitimi ve üzerine de formasyon mu aldınız! Yazık olmuş o sınıfta yanan lambaya. 1) Önce karşınızdaki ile konuşmayı öğreneceksiniz. 2) Öğretmen sizin gibi konuşmaz. 3) Fakülte açmaya ve kapamaya kim yetkili onu öğreneceksiniz. 4) Teknik Eğitim Fakültelerini kim kapatmış onu öğrenecesiniz. 5) Niteliksiz mühendislikten ülke de binalar içler acısı bunu öğren. 6) Teknik liseler sizin gibi uygulama ve becerisi olmayan ve zamanında teknik lisede öğretmen olanlar yüzünden bitti. Öğren. 7) Gittiğiniz teknik lise de, TEF mezunu teknik öğretmenden torna, freze vb öğrenirsiniz merak etme. 8) Piyasa da tutunamamış ve iş bilmeyen mühendislik yapamayan sizin gibiler son çare olarak TEF mezunlarının teknik öğretmenliklerine can havliyle yapıştınız. Teknik liselerde öğretmen kalitesini düşürdünüz.
Hawke, 5 yıl önce

Aksungur musun ne karnıyarıksın her ne bksan artık. Kapattıgınız teknık eğitim fakultelerini açın o zaman. Bilip bilmeden konusuyon cins cins . Ülkede teknık eğitim mi bıraktınız. Meslek liselerine nasıl öğretmen atayacaksın ya muhendıs iibfli vs bölümlerden atayacan ya da 2009da kapattıgınız teknık eğitim fakultelerini tekrar açacaksın aklın ermedığı işler hakkında yorum yapma

aksungur1040
Memur
09 Temmuz 2019 02:41

Hem mühendis adam eğitimle alakasız adam diyecekseniz hem de diğer yorumunuz da formasyon kalkarsa eğitim sorularını nasıl yapacağız diyeceksiniz. Üstüne bir de öabt yok diyeceksiniz. Öabt yi iyice öğrenin, bildiğinizi sanmayın. Ciddiyim. Çünkü cümlenizden mantık bulmak zor. Demek mühendisler eğitimsiz oluyor. 1) Peki formasyonu ne için aldınız? 2) Öğretmenlik bir meslektir. Bu yüzden size mülakatta eğitim bilimleri soruyorlar. 3) Alanımla ilgili sormuyorlar derken mesleğin öğretmenlikle ilgili soruyorlar. 4) Yorumunuzu okuyan da bitirdiğiniz bölümü dünya da sadece siz okudunuz zanneder. 5) Merak etmeyin bitirdiğiniz veya atanmak istediğiniz alanı komisyon biliyordur. Sonuç olarak sizlere formasyon verilmesi hatadır. Hem zihniyetiniz hem mantığınız hem de mevcut TEF mezunları atanmadan sizlere bu hak verilmemeli.
harita94, 5 yıl önce

Kardeş demek istediğim o değil.mühendis adam eğitimle alakasız bir insan.ayrıca öabt de yok.eğitim sorularını nasıl cevaplayacağız ayrıca alanımızla ilgili de soru sormuyorlar diye biliyorum.ben harita kadastro öğretmeni olmak istiyoruldiyelim.komisyondaki adamlar nerden bilsin benim bölümümü de alanımla ilgili soru sorsunlar.

Fzt-Unspokenfear
Aday Memur
14 Ekim 2019 07:39

Daha tam olarak netlige kavusturamadilar.

biomedicalen
Kapalı
15 Ekim 2019 01:08

Bilgisi olan var mı? İki gün sonra kayıt için gidip gitmemekte kararsızım

fhurghan
Kapalı
15 Ekim 2019 07:48

bazi uniler paralari iade ediyor.
biomedicalen, 5 yıl önce

Bilgisi olan var mı? İki gün sonra kayıt için gidip gitmemekte kararsızım

biomedicalen
Kapalı
15 Ekim 2019 15:17

evet gördüm ama bazı üniversiteler de devam ediyor. formasyon alanlar öncelikli olacaksa ben de almayı düşünüyorum, yok eğer eşit olacaksak gerek yok. çünkü başka ile yerleşmem gerek formasyon sürecinde

fhurghan, 5 yıl önce
bazi uniler paralari iade ediyor.

fhurghan
Kapalı
15 Ekim 2019 15:20

oncelik yok esit.
biomedicalen, 5 yıl önce

evet gördüm ama bazı üniversiteler de devam ediyor. formasyon alanlar öncelikli olacaksa ben de almayı düşünüyorum, yok eğer eşit olacaksak gerek yok. çünkü başka ile yerleşmem gerek formasyon sürecinde

biomedicalen
Kapalı
16 Ekim 2019 00:21

peki ne zaman kalkar bilginiz var mı? belirsizlik beni delirtiyor

fhurghan, 5 yıl önce
oncelik yok esit.

Fzt-Unspokenfear
Aday Memur
27 Şubat 2020 18:57

Şubat 2021 de kalkacak deniyor.Süreyi uzattıkça uzattılar

kizilmetal
Şef
29 Şubat 2020 06:30

teknik eğitim fakülteleri kapatıldı yerlerine teknoloji fakülteleri açıldı. öğretmen ihtiyacida teknoloji fakültelerinden mezun mühendisler üzerinden karşılanıyor. arakadaş çok haklı soru sormuş derdin nedir anlamadım. meslek öğretmeni adayıyım diyor tercihini meslek öğretmeni olmak üzere teknoloji fakültesinden kullanmış özlük şartları ve okul içinde ki şartları tamamen farklı meslek öğretmenliği adı üstünde işte.neden edebiyat öğretmeni olsunki? yada teknik öğretmenlerin tabiri ile kültürcü olsun ki. sapla samani karıştırmayın. ben Elektrik öğretmenliğini kazanabiliyordum istediğim üniversite gelmedi alan dışı sınıf öğretmenliği de geliyordu ama gitmedim istediğim üniversitede Metal öğretmenliğine alan dışı gittim. kültürcülerdeki bu üstenci tavır baydı artık dağları ben yarattım gibi öğretmenlik benden sorulur havalarından kurtulun artık
aksungur1040, 5 yıl önce
Siz formühendisler asla Teknik Öğretmen değilsiniz. 3975 sayılı kanun Teknik Öğretmenin hangi fakülteden mezun olduğun da bu unvanı alacağını belirtmiştir. Bu yüzder siz Teknik Öğretmen değilsiniz. Ancak formühendis yani formasyonlu mühendis olursunuz. Öğretmenlik mülakatına gidiyorsun mühendislik değil. Elbette EB den soracaklar. İşte bunlar öğretmen olacak sözüm ona. Teknik Öğretmenler okula, mühendisler şantiyeye.
Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi