Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Temmuz 2012 13:23

İl içi yer değiştirmeye yolluk var mı arkadaşlar?

İlçe değişirse alınır diye okumuştum.

DJ_METE
Şef
29 Temmuz 2012 13:23

evet var.

ali baba 23
Şube Müdürü
29 Temmuz 2012 13:49

dılekçe yazıyormuyuz yoksa gereek yokmu direk veriliyor...

29 Temmuz 2012 13:53

Mutlaka dilekçe veriliyordur.Ama hangi okula? Şu anda görevde olduğumuz mu yoksa tayinimizin çıktığı okula mı veriyoruz ben de bilmiyorum.Bilen arkadaşlardan rica etsek açıklayabilirler mi acaba? Malum ilk defa yer değiştiriyoruz...

Akhisar Spor
Aday Memur
29 Temmuz 2012 14:02

aynı ilçe içinde veya aynı il içinde okul değişkliğine yolluk yok

ilden ilçeye -ilçeden ilçeye-ilçeden ile yolluk alırsınız..

guerlian
Şube Müdürü
29 Temmuz 2012 14:12

Akhisar Spor,

Hocam, il dediğiniz merkez mi oluyor? İl içinde yolluk yok demişsiniz, ardından ilden ilçeye yolluk var demişsiniz.

necort
Şef
29 Temmuz 2012 14:25

sanırım belediye sınırını çıkınca alıyor sun

beydeba08
Müsteşar Yardımcısı
29 Temmuz 2012 14:46

aynı ilçe içerisinde köyden ilçe merkezi ya da farklı köy okuluna tayin olursanız alırsınız.ama aynı ilçe içerisinde yukarı mahalleden aşağı mahalleye tayin olursanız alamazsınız.

guerlian
Şube Müdürü
29 Temmuz 2012 14:50

beydeba,

Peki iki farklı ilçe?

karala
Yasaklı
29 Temmuz 2012 17:46

belediye

Fenci1071
Memur
29 Temmuz 2012 19:42

İlk atama dışındaki tüm yerdeğiştirmelerde yolluk alınır. İlçe-ilçe, il-il il merkezinden-ilçeye vb her durumda yolluk alınır.

Yolluğu ise; nerden yer değiştirme yapıyorsanız oranın belediyesinden yada otogarda ki zabıta müdürlüklerinden alacağınız rayiç bedelini(Yol km si) ayrılacağınız okulun memuruna veya idarecesine vererek onlar sizlerin adına yolluk evraklarınızı düzenleyip maliye gönderecekler. İlişik kestikten 3-4 gün sonra maaş hesabınıza yatar.

Akhisar Spor
Aday Memur
29 Temmuz 2012 20:08

syn guerlian

örnek vereyim

a-) il merkezinden herhangi bir ilçeye gidersen yolluk alırsın

b-)a ilçesinden b ilçesine gidersen yolluk alırsın

c-) a ilçesinden il merkezine gidersen yolluk alırsın

ama

aynı il merkezi içinde okul değiştirirsen yolluk alamasın ,aynı ilçe içinde okul değiştirisen yolluk alamasıın...

29 Temmuz 2012 20:34

bizim okula yan köyden gelen bir arkadaş almıştı. hatta köyler dip dibe. ama köyden ilçeye ilçeden de bizim köye hesaplamışlardı. Bu şekilde alan çok kişi biliyorum. ama bu geçen yıldı bu yıl bir şey değiştiyse bilemem

egeli4555
Daire Başkanı
29 Temmuz 2012 21:14

Peki il emrine düştükten sonra ilçeye gönderilince yolluk alınır mı? Ben almadım ama eğer alınıyorsa bir dahakine uğraşırım :P

Fenci1071
Memur
29 Temmuz 2012 21:21

Hocalarım, ilk atama dışında; tüm yollukları alırsın...

ZuZuLoYa
Memur
01 Ağustos 2012 22:35

A ilçesinden B ilçesine atandım.. Yolluk alabilmem için eski okuluma dilekçe vermem mi gerekiyor arkadaşlar? Süreç nasıl işliyor acaba?

han-hancı
Kapalı
01 Ağustos 2012 23:04

Hocam il içi atamalarda yolluk alabilmek için ikametgahınızın değişmesi gerekiyor.örneğin il merkezinde oturuyor köyde çalışıyorsanız,şimdi de tayininiz il merkezine çıkmışsa yolluk alamazsınız.ikametiniz aynı olduğu için.

Yolluk alabilmek için;

-atama kararnamesi

-ikametgah ilmuhaberi(nüfus müd)

-yol rayiç bedeli(belediyeden veya Şoförler odasından)

-Birde yolluğunuzun düzenlenmesi(biliyorsanız hesaplamayı kendiniz-bilmiyorsanız bir bilene hesaplatın)

ZuZuLoYa
Memur
01 Ağustos 2012 23:22

hmm.. ikametgahım değişmiyor.. o halde kesinlikle alamıorum dimi hocam

***ferro_07***
Genel Müdür
01 Ağustos 2012 23:23

hocam eşimde ilçeden köye gececek yolluk için ikemetgah şartmı?

han-hancı
Kapalı
01 Ağustos 2012 23:25

Hocam yollukta temel nokta ikametgahtır.Örneğin

A ilçesinde ikamet ediyorsunuz B ilçesinde çalışıyorsunuz(günlük gidip-geliyorsunuz.)

A ilçesine tayin oldunuz yolluk alamazsınız (Çünkü ikametgahınız A ilçesinde)

Herkes ikamet ettiği yeri ve tayini çıktığı yeri buna göre kıyaslasın.

Ayrıca yolluk için gerekli belgeleri ayrılacağınız okul müdürüne imzalatıp,kendinizde mal müdürlüğüne verebilirsiniz.

Yolluk işini halletmeden yeni okulunuza varıp yolluk istemeyin.işlemler çok uzar çok geç alırsınız.

Eski çalıştığınız yerde hallederseniz 1 hafta içinde alırsınız.

han-hancı
Kapalı
01 Ağustos 2012 23:28

İkametgah değişmiyorsa yolluk alamazsınız.

Toplam 90 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi