Editörler : supporters.

2018kpsss
Şube Müdürü
28 Nisan 2019 12:09

97 puan aldım ama bi işe yaramadı uzman yardımcılığı için

Poison-İvy
Aday Memur
22 Mayıs 2019 15:22

neden mülakatta mı elendiniz?

2018kpsss, 5 yıl önce
97 puan aldım ama bi işe yaramadı uzman yardımcılığı için

Gulll0002
Aday Memur
02 Temmuz 2019 15:29

bende aynı durumdayım. vardiyalı bir kamu kurumunda sözleşmeli çalışıyorum. evde hazırlanmayı denedim. biraz ilerledi sonra motivasyonumu kaybettim bir de baya baya unutmuşum. kursa yazılmak istiyorum. sizce nasıl olur?

g00gle
Aday Memur
02 Temmuz 2019 16:51

Merhaba. öncelikle neden olmasın. ben de sgk da memurum. sgk denetmen yardımcılığı için ilk defa a grubundan sınava hazırlanmayı düşünüyorum. kurs hoca araştırmaları içerisindeyim. nedense çok da umutluyum. asla olmaz diye bir şey yok. kendine güven ve çalışmaya başla. bir adım at

Turbokiller
Memur
02 Temmuz 2019 17:51

ankara ticaret odası uzman yardımcılığı iyi midir, sözleşmeliymiş ama maaş durumları nasıl dostlar

Gulll0002
Aday Memur
03 Temmuz 2019 12:46

bende çok umutluyum. inşallah olur kurs hoca konusunda neye karar verdiniz?

g00gle, 5 yıl önce

Merhaba. öncelikle neden olmasın. ben de sgk da memurum. sgk denetmen yardımcılığı için ilk defa a grubundan sınava hazırlanmayı düşünüyorum. kurs hoca araştırmaları içerisindeyim. nedense çok da umutluyum. asla olmaz diye bir şey yok. kendine güven ve çalışmaya başla. bir adım at

R.Cetin07
Aday Memur
03 Temmuz 2019 14:28

Merhaba arkadaşlar. Bende memurum ve çok yoğun olan bir kurumda çalışıyorum. Bu sene dershaneye gittim. Çalıştığım için hafta içi ders saatleri uymadığı ve akşam ders olmadığı için mecbur hafta sonu derslerine katıldım. Haftanın 5 günü iş hafta sonu dershane. Dershane Sabah 9 da başlayıp akşam 6 ya kadar sürüyordu. Hergün sabah 7 de kalkmaktan yoruldum ve mart gibi dershaneyi istemeyerekte olsa bırakmak zorunda kaldım. Hafta içine Resmi tatil denk gelse diye dua eder olmuştum. Neyse lafı daha fazla uzatmanın anlamı yok. dershane düşünen arkadaşlar iyice düşünsünler öyle karar versinler. Önümüzdeki sene için çalışmaya devam ediyorum ara vermeden

summer blues
Memur
08 Temmuz 2019 15:01

Merhaba arkadaşlar, ben de şuan Ankara'da bir kurumda memur olarak görev yapmaktayım. Malumunuz, hem yaşımızın müsait olması, hem de memur maaşlarıyla geçinmenin bile zor olduğu durumda; hadi bir de henüz enerjimiz ve bilgimiz de var diyince A kadrolara hazırlanmaya başladım. Geçen yıl kendi puan türümden 83 puan aldım, ancak YDS puanı lazımdı, bu yıl onu da halledeceğim ağustos ve eylül yds sınavlarında inşallah. Sonrası alan derslerine çalışmaya devam, malum mülakatlar da oldukça zorlu geçiyor. Üstelik bunları yaparken evliyim de, bir miktar evliliğimizden de çalıyoruz zaman olarak ama hepsi yine kendimiz için, daha iyi geçinebilmek için..

Uzun lafın kısası bu yol evet zahmetli, evet yıpratıcı fakat pes etmeden mücadele edersek başaramayacağımız şey yoktur diye tahmin ediyorum..

Maliye ist1
Aday Memur
09 Temmuz 2019 12:12

Eee napalım. 30 yaşındaysan düz memursan aöf mezunuysan. Ulan zaten aöf mezunusun daha ne yapacak girmişsin memurluğa

albino12
Aday Memur
09 Temmuz 2019 20:34

aynen aöf okuyup örgündekilerin hakkını yedikleri kalmıyo gibi bide a demez mi :D ama bunlarda suç yok devletin böyle bi sistem yapmasında hata

Maliye ist1, 5 yıl önce

Eee napalım. 30 yaşındaysan düz memursan aöf mezunuysan. Ulan zaten aöf mezunusun daha ne yapacak girmişsin memurluğa

Poison-İvy
Aday Memur
25 Temmuz 2019 13:01

mezuniyetle ne alakası var kpss ye herkes eşit sorularla süreyle giriyo akıllı olunda siz kazanın o zaman sonra da böyle çatlarsınız işte

albino12, 5 yıl önce

aynen aöf okuyup örgündekilerin hakkını yedikleri kalmıyo gibi bide a demez mi :D ama bunlarda suç yok devletin böyle bi sistem yapmasında hata

Poison-İvy
Aday Memur
25 Temmuz 2019 13:11

demek ki örgün aöf fark etmiyo siz bu karaktersizlikle örgün okusanız da kimseye pek bir faydanız olmamış olmayacak. hatta çevre kirliliği yapacaksınız. ben hedefime ulaşacağım siz de böyle fitne tohumları ekip boş yapmakla vakit harcayacaksınız

Maliye ist1, 5 yıl önce

summer blues
Memur
25 Temmuz 2019 17:25

Sevgili poison-ivy; sen mücadelene devam et.. Önemli olan vazgeçmemektir. Hala birşeyleri başarabilecek yaştasın, yaştayız.. Yaşı 35+ olan arkadaşlar var, onlar ne yapsın, isteseler de olmuyor artık; ancak senin önünde 5 yıl gibi çok çok uzun bir zaman var.. Allah yolumuzu bahtımızı açık etsin..

Poison-İvy, 5 yıl önce

demek ki örgün aöf fark etmiyo siz bu karaktersizlikle örgün okusanız da kimseye pek bir faydanız olmamış olmayacak. hatta çevre kirliliği yapacaksınız. ben hedefime ulaşacağım siz de böyle fitne tohumları ekip boş yapmakla vakit harcayacaksınız

Hakyol10
Aday Memur
25 Temmuz 2019 20:51

Meraba dostum ben memurdum istifa ettim a grubuna bu sene evde hazırlandım daha önce hiç girmemiştim 9 ay yemeden içmeden çalıştım 90 üstü p48 bekliyorum olmaz diye bişey yok. Şimdi de yds ye hazırlanıyorum bakalım o nasıl geçecek. İktisat ve maliyede hiç altyapım yoktu ama matematiğin biraz iyiyse özellikle fonksiyonlar parabol ve biraz da limit gördüysen çok kolay kalanı da sözel zaten. Mesajla ulaş detaylı bilgi verebilirim

Hakyol10
Aday Memur
25 Temmuz 2019 20:58

Herkes kapasitesine göre kardeş demek ki kapasiten yokmuş adam aslanlar gibi almış puanını girmiş işine ağlamanın lüzumu yok. O adam ders görmeden bunları yapmış sen gördüğün halde yapamamışsın sıkıntıyı kendinde ara başkalarında aramakla çözemezsin
cnkmo, 5 yıl önce

bir yıl hazırlık 4 yıl oku 1 yıl erasmus sonuc acıktan okuyan adam calısıyo biz işsiziz

cnkmo
Şef
26 Temmuz 2019 02:47

kapasiten yokmuş derken ? biz zamanında zaten puanı alıp 5 -6 senemizi bölüme vermişiz.üniye gideceğimize her sene kpss ye girsek zaten atanırdık.ben zaten kpss ye hiç girmemişim kapasite diyosun.iktisatın sayısal kısmını parabolle limitle anlatman da ayrı bi olay ama benim dediğimi ancak benim halimde olan anlar.yoksa açıkta okuyan adam kendisine verilen diplomayla 5 sene başka şehirde örgün okuyan adamın diplomasının aynı olmasının haksızlığını idrak edemez ya da işine gelmez.

yapcak bişey yok çalışıyoruz artık benim kişilerle derdim yok sistemin saçmalığını anlattım ama herkes işine geleni söylüyor tabi

Hakyol10, 5 yıl önce
Herkes kapasitesine göre kardeş demek ki kapasiten yokmuş adam aslanlar gibi almış puanını girmiş işine ağlamanın lüzumu yok. O adam ders görmeden bunları yapmış sen gördüğün halde yapamamışsın sıkıntıyı kendinde ara başkalarında aramakla çözemezsin

cepgoz
Aday Memur
26 Temmuz 2019 11:20

A GRUBUN DA YAŞ SINIRI VAR MI YAŞ 36 OLDU DA

VE BİR DE SADECE GY VE GK 88 ALMIŞ OLMAK BİR İŞE YARAR MI

alixxx
Şef
26 Temmuz 2019 11:35

Bir çok kurumda yaş sınırı ne yazık ki yaş sınırı 35!

cepgoz, 5 yıl önce

A GRUBUN DA YAŞ SINIRI VAR MI YAŞ 36 OLDU DA

VE BİR DE SADECE GY VE GK 88 ALMIŞ OLMAK BİR İŞE YARAR MI

Poison-İvy
Aday Memur
26 Temmuz 2019 13:34

KARDEŞ İYİ OKUDUYSAN BEN ÖNLİSANSI ÖRGÜN OKUDUM NEDEN ÇÜNKÜ BABAM BEN KIZ ÇOCUĞUNU BAŞKA ŞEHRE OKUMAYA GÖNDERMEM DEDİ VE BEN BULUNDUĞUM İLÇEDE OKUMAK ZORUNDA KALDIM. BABAM KANSERDEN VEFAT ETTİ BEN DGS GİRDİM KAZANDIM GAZİ ANKARA İİBF MALİYE BÖLÜMÜNÜ AMA MADDİYATTAN DOLAYI BİTİREMEDİM MEMLEKETE DÖNDÜM AÖF TAMAMLADIM. DAHA SONRA EVDE HAZIRLANIP 89 PUANLA ATANDIM. ANLATABİLM Mİ HERKES SENİN GİBİ BALLI GÜLLÜ YETİŞMİYOR. SİZİN KİMSEYİ ELEŞTİRMEYE HAKKINIZ YOK. BAŞKALARININ HİKAYESİNİ BİLMEDEN ATIP TUTMAYIN. KENDİ EMEĞİNİZİ KUTSALLAŞTIRIP BİZİM EMEĞİMİZİ O KUŞ BEYNİNİZLE KÜÇÜMSEMEYE KALKMAYIN SAKIN. DİPLOMA İNSANIN CEHLİNİ ALIR VARSA EŞEKLİK BAKİ KALIR DİYE BOŞUNA DENMEMİŞ!!!!!!!

cnkmo, 5 yıl önce

kapasiten yokmuş derken ? biz zamanında zaten puanı alıp 5 -6 senemizi bölüme vermişiz.üniye gideceğimize her sene kpss ye girsek zaten atanırdık.ben zaten kpss ye hiç girmemişim kapasite diyosun.iktisatın sayısal kısmını parabolle limitle anlatman da ayrı bi olay ama benim dediğimi ancak benim halimde olan anlar.yoksa açıkta okuyan adam kendisine verilen diplomayla 5 sene başka şehirde örgün okuyan adamın diplomasının aynı olmasının haksızlığını idrak edemez ya da işine gelmez.

yapcak bişey yok çalışıyoruz artık benim kişilerle derdim yok sistemin saçmalığını anlattım ama herkes işine geleni söylüyor tabi

cnkmo
Şef
26 Temmuz 2019 14:33

benim dediklerimi dikkatli okursan zaten senin durumunun istisnai bir durum olduğunu bilip üzerine alınmaman lazım.madem bu şartlarda okudun zaten benim kastettiğim aöflülerden değilsin üzerine alıncak bi durum yok bu bir.ikincisi ben de maddi problemler yüzünden başka şehirde okuyamadım ballı börekli bi durumum yok yani..şimdi sen kendi başarını söylerken bizi gömüp ne emek verdiğimizi bilmeden konuşursan aynı dediğin kuş beyin sende de oluyor.okuduğumuzu iyi anlayalım ona göre yorum yapalım

Poison-İvy, 5 yıl önce

KARDEŞ İYİ OKUDUYSAN BEN ÖNLİSANSI ÖRGÜN OKUDUM NEDEN ÇÜNKÜ BABAM BEN KIZ ÇOCUĞUNU BAŞKA ŞEHRE OKUMAYA GÖNDERMEM DEDİ VE BEN BULUNDUĞUM İLÇEDE OKUMAK ZORUNDA KALDIM. BABAM KANSERDEN VEFAT ETTİ BEN DGS GİRDİM KAZANDIM GAZİ ANKARA İİBF MALİYE BÖLÜMÜNÜ AMA MADDİYATTAN DOLAYI BİTİREMEDİM MEMLEKETE DÖNDÜM AÖF TAMAMLADIM. DAHA SONRA EVDE HAZIRLANIP 89 PUANLA ATANDIM. ANLATABİLM Mİ HERKES SENİN GİBİ BALLI GÜLLÜ YETİŞMİYOR. SİZİN KİMSEYİ ELEŞTİRMEYE HAKKINIZ YOK. BAŞKALARININ HİKAYESİNİ BİLMEDEN ATIP TUTMAYIN. KENDİ EMEĞİNİZİ KUTSALLAŞTIRIP BİZİM EMEĞİMİZİ O KUŞ BEYNİNİZLE KÜÇÜMSEMEYE KALKMAYIN SAKIN. DİPLOMA İNSANIN CEHLİNİ ALIR VARSA EŞEKLİK BAKİ KALIR DİYE BOŞUNA DENMEMİŞ!!!!!!!

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi