Editörler : Pangaea

Kapalı
04 Kasım 2018 13:20

mülakat başvurusu, 2017-2018 puan seçimi bilgilendirme

arkadaşlar mülakatta hangi puanı seçeceğiniz hakkinda !! (ilk defa gireceklere ve tercih yapacaklara detaylı anlatım) .Öngörüdür. ama %99 bu şekilde olacaktir .

bilgisayar sizi yüksek puanınza göre otomatik olarak atamayacak çnkü bir hata olabilir. ya bilgisayar benim düşük puanımı alırsa,olmaz mı olur. yazılımlar hata yapabilir.bunu riske atmazlar. elden seçim isterler. Ki bi sıkıntı olduğunda itiraz edemeyesiniz diye. vay efendim benim düşük puanım alınmış vs. gibi :) o halde hangi puanınızı istiyorsanız mülakata başvururken puanın olduğu butonda ; işte alansız iseniz p10, alanlı bir öğretmenseniz p121 puanlarınızın 2017 ve 2018 yıllarında ki puanları gözükecek sizde hangisi yüksekse onu seçip sonra mülakata başvuracaksınız. sonra meme gidip onaylatıyorsunuz mem de size sorarlar zaten. misal 2018 puanını seçmişssin diye sizde evet dersiniz onaylarsınız . daha sonra tercih yapmaya hak kazandığınzda açılan tercih işlemlerinde puan bölümünde zaten mülakatlı puanınz gözükecek, kpss puanınz dğil. doğal olarak tek puan olacak. yeniden 2017-2018 seçemezsiniz yani.daha önce tercih yaptıysanız biliyorsunuz ki tercih sayfasında sizin puanınızı otomatik olarak gösteriyor. gerisi kolay sıralamanızı şehir şehir yapacaksınız işte. 21 i açmak isterseniz açacaksınz .. sonra da meb e mem e gdip onaylatacaksınz. işte. bu kadar basit.

brkydvn
Aday Memur
04 Kasım 2018 13:26

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Peki mülakat başvurusu onayı için Mem'e gittiğimizde diplomamız e-devletten alınmış olsa herhangi bir sıkıntı çıkar mı sizce? Henüz alamadım diplomamı.

fayel
Kapalı
04 Kasım 2018 13:32

edevletten kabul etmemişlerdi benim geçen yıl. okuldan mezun olurken geçici mezun belgesi almanız gerekiyordu ben almamıştım sonra mecbur gidip okuduğum şehire diplomamı aldım ama siz ünv arayıp sıkıştırın dipllomayı hazırlamamış olabiliyorlar çnki veya gidip geçici mmezun belgesi almanız lazım. ama dedğim gibi bende e devlet mezuniyet belgesini kabul etmemişlerdi belki başka memlerde kabul ederler bilemiyorum

brkydvn, 5 yıl önce

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Peki mülakat başvurusu onayı için Mem'e gittiğimizde diplomamız e-devletten alınmış olsa herhangi bir sıkıntı çıkar mı sizce? Henüz alamadım diplomamı.

Dantebg
Memur
04 Kasım 2018 13:34

Hocam 21'i açmak ne demek onu da anlatır mısınız?

brkydvn
Aday Memur
04 Kasım 2018 13:35

Çok teşekkür ederim hocam

fayel, 5 yıl önce

edevletten kabul etmemişlerdi benim geçen yıl. okuldan mezun olurken geçici mezun belgesi almanız gerekiyordu ben almamıştım sonra mecbur gidip okuduğum şehire diplomamı aldım ama siz ünv arayıp sıkıştırın dipllomayı hazırlamamış olabiliyorlar çnki veya gidip geçici mmezun belgesi almanız lazım. ama dedğim gibi bende e devlet mezuniyet belgesini kabul etmemişlerdi belki başka memlerde kabul ederler bilemiyorum

fayel
Kapalı
04 Kasım 2018 13:46

20 tane tercih hakkınız vardir. bu 20 tercihi iyi ayarlamanız gerekir. benim tecrübelerime göre 5 er 5er ve bölge bölge ayırın . ilk beşe olabilme ihtimalini olanları yazın. sakın imkansız olanları değil bu iş hayal işi değil. kendinizin bilincinde olun 75 puanla hizmet bölgesi 1. bölge olan şehrin tam ortasında bir yeri yazmayın mesela. daha sonraki 5 e olacak gibi olanları yazın . daha sonraki 5 e de bence kesin olur dediklerinizi. en sondaki 5 e ya da 3e de kendi 21. inizi yazın yani kesin kesin olacak dediklerinii 21e kalmamak için. 21 ise şöyledir. ilk 20 tercihinizde bir yer çıkmadı iyi tercih yapamadınız. 21 i açtıysanız bilgisayar sizi 21 e kalan puanlar içerisinde otomatik olarak sıralar. puanı, verilen kontenjan içinde olan kişiler kesin atanır böylece . ama 21 i açmazsanız ve sadece 20 tercih yaparsanız ve kötü tercihse bunlar ve nihayetinde bir yer çıkmazsa; kontenjanda olsanız dahi atanamazsınız. sizin yerinize kontenjanda olmayan ama 21 i açan şanslı kisi atanır mesela :D iyi tercihi de son atamada oluşan kurum bazlı taban tavan puanlarından fikir edinerek oluşturursunuz o tabloda hangi şehir hangi okul kaç puanla öğretmen almış hepsi yazar. yüksek puanlı kişiler nereleri tercih etmiş. ben puanıma göre nereleri yazabilirm benim puanıma yakın alan illr hagileri olmuş o tablodan bakıp sizde bi tercih listesi yaparsınız. geçen yılla aynı olmaz tabi ama en azından fikir oluşturur. 21 i açtiğinizda '' bu tercihlerim dışında herhangi bir ile atanmayı kabul ediyorum'' demek istiyorsunuz yani.

Dantebg, 5 yıl önce
Hocam 21'i açmak ne demek onu da anlatır mısınız?

fayel
Kapalı
04 Kasım 2018 13:48

ama siz yine de gidip dilomanızı alın . çnkü eğer kontenjandaysanız atandığınızda zaten kesinlikle mezuniye belgesinin aslını istiyorlar. gidin alın yani geçiciyle uğraşmayın iki defa git gel yapmış olursunuz çnkü

brkydvn, 5 yıl önce

Çok teşekkür ederim hocam

brkydvn
Aday Memur
04 Kasım 2018 13:50

Gidip alacağız hocam mecburen dediğiniz gibi atanırsak "inşallah" o zaman zaten gerekli olacaktır :)

fayel, 5 yıl önce

20 tane tercih hakkınız vardir. bu 20 tercihi iyi ayarlamanız gerekir. benim tecrübelerime göre 5 er 5er ve bölge bölge ayırın . ilk beşe olabilme ihtimalini olanları yazın. sakın imkansız olanları değil bu iş hayal işi değil. kendinizin bilincinde olun 75 puanla hizmet bölgesi 1. bölge olan şehrin tam ortasında bir yeri yazmayın mesela. daha sonraki 5 e olacak gibi olanları yazın . daha sonraki 5 e de bence kesin olur dediklerinizi. en sondaki 5 e ya da 3e de kendi 21. inizi yazın yani kesin kesin olacak dediklerinii 21e kalmamak için. 21 ise şöyledir. ilk 20 tercihinizde bir yer çıkmadı iyi tercih yapamadınız. 21 i açtıysanız bilgisayar sizi 21 e kalan puanlar içerisinde otomatik olarak sıralar. puanı, verilen kontenjan içinde olan kişiler kesin atanır böylece . ama 21 i açmazsanız ve sadece 20 tercih yaparsanız ve kötü tercihse bunlar ve nihayetinde bir yer çıkmazsa; kontenjanda olsanız dahi atanamazsınız. sizin yerinize kontenjanda olmayan ama 21 i açan şanslı kisi atanır mesela :D iyi tercihi de son atamada oluşan kurum bazlı taban tavan puanlarından fikir edinerek oluşturursunuz o tabloda hangi şehir hangi okul kaç puanla öğretmen almış hepsi yazar. yüksek puanlı kişiler nereleri tercih etmiş. ben puanıma göre nereleri yazabilirm benim puanıma yakın alan illr hagileri olmuş o tablodan bakıp sizde bi tercih listesi yaparsınız. geçen yılla aynı olmaz tabi ama en azından fikir oluşturur. 21 i açtiğinizda '' bu tercihlerim dışında herhangi bir ile atanmayı kabul ediyorum'' demek istiyorsunuz yani.

Dantebg
Memur
04 Kasım 2018 13:54

Anladım hocam, 21'de yer seçmiyoruz sadece açıyoruz yani.Edebiyat branş sıralamasında ilk 20'deyim ama tercih konularını mülakat sonrasına bırakmıştım, yine de paylaşımlarınız benim için ön bilgi oldu teşekkür ederim.
fayel, 5 yıl önce

fayel
Kapalı
04 Kasım 2018 13:57

ilk 20 de iseniz. hizmet bölgesi 1 olanları( bölge ve okul olarak iyi imkanlı yer demek) , en iyi yerleri yazabilirsiniz rahatlıkla çıkar. hayırlı olsun şimdiden:)

Dantebg, 5 yıl önce
Anladım hocam, 21'de yer seçmiyoruz sadece açıyoruz yani.Edebiyat branş sıralamasında ilk 20'deyim ama tercih konularını mülakat sonrasına bırakmıştım, yine de paylaşımlarınız benim için ön bilgi oldu teşekkür ederim.

Dantebg
Memur
04 Kasım 2018 13:59

Teşekkür ederim hocam :) hayırlısıyla mülakatı atlatalım da.
fayel, 5 yıl önce

ilk 20 de iseniz. hizmet bölgesi 1 olanları( bölge ve okul olarak iyi imkanlı yer demek) , en iyi yerleri yazabilirsiniz rahatlıkla çıkar. hayırlı olsun şimdiden:)

04 Kasım 2018 14:33

Teşekkürler hocam

Peki hem p10dan hem de p121 den tercih yapmak mümkün değil mi? p121 puanım kafi ama p10dan tercih yapmak istiyorum ama önümde p10dan kaç kişinin tercih yapacağını bilmiyorum bu yüzden ölü tercih yapabilirim :)

fayel
Kapalı
04 Kasım 2018 15:03

tabiki yapamazsınz. branşınız hangi puandan alım yapıyorsa o puanı seçebiliyorsunuz sadece. sakın başka puanlar seçmeyin. zaten çıkmıyo başka puan hangi alanlı iseniz sadece p121 çıkıyor alansız iseniz sadece p10 puanınz çıkıyor

abdullah132413, 5 yıl önce

Teşekkürler hocam

Peki hem p10dan hem de p121 den tercih yapmak mümkün değil mi? p121 puanım kafi ama p10dan tercih yapmak istiyorum ama önümde p10dan kaç kişinin tercih yapacağını bilmiyorum bu yüzden ölü tercih yapabilirim :)

04 Kasım 2018 15:53

Biz p10 ile ihl, p121 ile din kültürü seçebiliyoruz. Bundan dolayı diyorum. p121 ile tercihte sıkıntı önümde kaç kişi olduğu belli. Ama p10 da kimin p121 seçeceği kimin p10 puanıyla tercih yapacağı belli değil tabii olarak :)

04 Kasım 2018 15:56

Düzelteyim:

Biz p10 ile ihl, p121 ile din kültürü seçebiliyoruz. Bundan dolayı diyorum. p121 ile tercihte sıkıntı yok önümde kaç kişi olduğu belli. Ama p10 da kimin p121 seçeceği kimin p10 puanıyla tercih yapacağı belli değil tabii olarak :)

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi