Editörler : E.Kayı Han
19 Mayıs 2022 23:03

Ayrıca temmuzda ayında yüzde kırk zam bekleniyor. Bu bizden fazla maaş aldığı söylenenler maaş zammını Ekim de alacakları düşünüldüğünde dört ay oldukça fazla bir maaş ile bu kişilerden fazla alacağız. O zaman görürüz kim kimden fazla maaş alıyor ortalama olarak.

19 Mayıs 2022 23:05

Benim maaşım 9200 TL. Yüzde kırk zam ile birlikte temmuz maaşım 13 bin oluyor. Ayrıca uzlaştırma ile birlikte yaklaşık 15 bin oluyor. Alsınlar bakalım nasıl alıyorlar bu parayı.

04 Haziran 2022 13:24

Alelade bir mağaza sorumlusu bendem fazla para alıyor , bu kadar da ezdirilmezki bir memur anlamıyorum

bozkurt.355
Aday Memur
04 Haziran 2022 21:31

4D liye bu kadar hak veren onu uzaya çıkaran kimse ona oy verenler sorgulasın.

umutsuzkatip
Şube Müdürü
14 Haziran 2022 14:49

Siteminize katılıyorum. İşçiler, güvenlik görevlileri çok değerli insanlar ve icra ettikleri görevlere saygımız sonsuz. Ancak imza hakkı olan, imzası olmadığında kararın geçersiz olduğu zabıt katiplerinin 6300 TL alması benim de çok gücüme gidiyor...

ruzgarhevalpektas
Aday Memur
19 Haziran 2022 14:52

Konu ile ilgili en çok bilgiye sahip olan insanlardan biriyi. Kendim 4 yıldır lisans mezunu sözleşmeli Zabıt Katibi olarak görev yapıyorum.6350 lira maaş alıyorum. Eşim de sürekli işçi olarak çalışıyor. Kendisinin şuan çıplak aylık maaşı 6300 lira. Bunun dışında her üç ayda bir 1910 lira tediye ikramiyesi, ayrıca her 6 ayda bir 4.500 lira ikramiye alıyor. Yani kendisinin yılda eline 92 bin lira geçerken benim yılda elime 76 bin lira geçiyor.

Kısacası demem o ki maalesef lisans KPSS'den 77 puan alarak mülakatlara girip adliyede memur olan biri, kura ile atanan işçilerden az alıyor. Gözümüz yok inşallah ayda 20 bin lira alır kamu işçilerimiz. Onların maaşı düşürülsun demiyoruz ancak memur maaşlarının kesinlikle işçilerden daha yüksek olması gerekir düşüncesindeyim. Şuan mesleğe yeni başlayan bir Zabıt Katibi/Mübaşir veya İKM'nin en az 9 bin lira maaş alması gerekirken 6 bin lira alınıyor...

tarihçi_08
Kapalı
19 Haziran 2022 16:31

Hocam bunu her yerde dillendirmemiz gerek. Ben de Zabıt Katibiyim lakin tüm memurlar bu konuda birlik olmalı. Vasıfsız işçiler Şube müdürleri ile yarışır hale geldi resmen. Bu maaş adaletsizliğine ayar çekilmesi lazım. Kimse kolay memur olmuyor. Bir Zabıt Katibi olmak için 3 aşamalı sınavdan geçmek gerekir. Ellerimiz titreye titreye kalbimiz güm güm sınava girdiğimizi biliriz. Tüm emeklerimizin karşılığı 6500 TL için miydi? Hem de 8. yıla gireceğim. Aynı mahiyette olmayan ve sınavla bile girmeyen sürekli işçi 9 bin küsür maaş alarak caka satıyor. Hele belediyelerdekiler daha bir rahat ve imza yetkisi ya da ağır bir sorumluluğu da yok bunların. Bu çalışma barışını bozan bir mevzu. Hak hukuk ve adalet gereği bunun için sessiz kalmayalım.
ruzgarhevalpektas, 2 yıl önce

Konu ile ilgili en çok bilgiye sahip olan insanlardan biriyi. Kendim 4 yıldır lisans mezunu sözleşmeli Zabıt Katibi olarak görev yapıyorum.6350 lira maaş alıyorum. Eşim de sürekli işçi olarak çalışıyor. Kendisinin şuan çıplak aylık maaşı 6300 lira. Bunun dışında her üç ayda bir 1910 lira tediye ikramiyesi, ayrıca her 6 ayda bir 4.500 lira ikramiye alıyor. Yani kendisinin yılda eline 92 bin lira geçerken benim yılda elime 76 bin lira geçiyor.

Kısacası demem o ki maalesef lisans KPSS'den 77 puan alarak mülakatlara girip adliyede memur olan biri, kura ile atanan işçilerden az alıyor. Gözümüz yok inşallah ayda 20 bin lira alır kamu işçilerimiz. Onların maaşı düşürülsun demiyoruz ancak memur maaşlarının kesinlikle işçilerden daha yüksek olması gerekir düşüncesindeyim. Şuan mesleğe yeni başlayan bir Zabıt Katibi/Mübaşir veya İKM'nin en az 9 bin lira maaş alması gerekirken 6 bin lira alınıyor...

EskilerBilirr
Aday Memur
19 Haziran 2022 16:40

Edit : Hakaret ve küfür yasak

tarihçi_08, 2 yıl önce
Hocam bunu her yerde dillendirmemiz gerek. Ben de Zabıt Katibiyim lakin tüm memurlar bu konuda birlik olmalı. Vasıfsız işçiler Şube müdürleri ile yarışır hale geldi resmen. Bu maaş adaletsizliğine ayar çekilmesi lazım. Kimse kolay memur olmuyor. Bir Zabıt Katibi olmak için 3 aşamalı sınavdan geçmek gerekir. Ellerimiz titreye titreye kalbimiz güm güm sınava girdiğimizi biliriz. Tüm emeklerimizin karşılığı 6500 TL için miydi? Hem de 8. yıla gireceğim. Aynı mahiyette olmayan ve sınavla bile girmeyen sürekli işçi 9 bin küsür maaş alarak caka satıyor. Hele belediyelerdekiler daha bir rahat ve imza yetkisi ya da ağır bir sorumluluğu da yok bunların. Bu çalışma barışını bozan bir mevzu. Hak hukuk ve adalet gereği bunun için sessiz kalmayalım.

tarihçi_08
Kapalı
19 Haziran 2022 16:52

Benim yazılarımı özellikle takip ettiğine göre işsiz sürüngen ben olmuyorum, sen bu sıfata daha layıksın. Hadi şimdi yaylan!
EskilerBilirr, 2 yıl önce

Jojomix
Memur
19 Haziran 2022 17:15

Kamuda çalışma barışının acil ve detaylı olarak ele alınması lazım. Şahsen çocuğumu üniversite okutma gibi bir niyetim yok şu düzende. Gider üniversitenin karşısında beraber tavuk dönerci açarız diyorum.
tarihçi_08, 2 yıl önce

Kemall4567
Şef
19 Haziran 2022 17:47

Dedi taşerondan kadroya geçen temizlikçi

EskilerBilirr, 2 yıl önce

denizdekiyakamoz
Aday Memur
22 Haziran 2022 12:39

Net ve güvenilir bilgidir; Adalet Bakanlığının işçi olarak aldığı temizlik personelleri aylık 8.800 TL aylık maaş + yol parası 300 TL alıyorlar, yemekte bizim gibi yemekhanede yerlerse farkı ödüyorlar, 10 yıllık zabıt katibi ne kadar alıyor ? bunu kim biliyor kim ses ediyor ?

E.Kayı Han
Editor
22 Haziran 2022 13:07

Net ve yanlış bilgi olmuş.

Adamlara bu ay yatan maaş 7463. TL içerisinde yol ve yemek parası da dahil.

denizdekiyakamoz, 2 yıl önce

Net ve güvenilir bilgidir; Adalet Bakanlığının işçi olarak aldığı temizlik personelleri aylık 8.800 TL aylık maaş + yol parası 300 TL alıyorlar, yemekte bizim gibi yemekhanede yerlerse farkı ödüyorlar, 10 yıllık zabıt katibi ne kadar alıyor ? bunu kim biliyor kim ses ediyor ?

FikiFiki
Memur
22 Haziran 2022 15:35

Ellerine geçen ortalama?
E.Kayı Han, 2 yıl önce

denizdekiyakamoz
Aday Memur
22 Haziran 2022 15:56

bizzat kendimiz hesaplayıp yatırıyoruz yani bir yanlıslık yok... ortalama olarak aylık nettir

E.Kayı Han, 2 yıl önce

Hukuk10
Genel Müdür
22 Haziran 2022 15:56

ama zaten amaç memurluğu cazip halden çıkarıp insanları farklı sektörlere gençleri başka alanlara yönlendirmek çünkü ülkede iki yıllık bitirende mühendislik bitiren de memur olmak istiyor kısaca ülkede lise üniversite bitiren herkes memur olmak istiyor kimse üretim ekim biçim yada piyasada başka bir işe girmek istemiyor yahu mühendisin memurlukta ne işi var bence doğru bir politika öyle hale gelmeli ki kimse memur olmak istememeli çünkü memur üretmeyen hazır tüketicidir ve devletin sırtında bir maaş olarak bir yüktür aslında, ülkede bu kadar memurda olmamalı bütçe neredeyse yarıdan fazlası memur maaşlarına gidiyor bu sürdürülebilir birşey değil devletin acilen şişkin memur kadrolarının düşürmesi memurlara daha fazla zam yapmaması ve yeni memur almaması gerekir aksi halde önümüzdeki dönemde ciddi sıkıntılar yaşarsınız memur maaşları düşük olmalı ki kimse memur olmak istemesin farklı alanlarda istihdam edilsin ülkenin memura değil üreten kendini geliştiren ve ara elemanlara daha çok ihtiyacı var

E.Kayı Han
Editor
22 Haziran 2022 16:13

ortalama aylık derseniz sıkıntı yok ama aylık derseniz o zaman yanlış olur.

Ben de bizzat kendim hesaplayıp yatırdığım için kuruşu kuruşuna söyledim.

Siz bu ay ellerine geçen dediğiniz zaman ortalama olmaz.

denizdekiyakamoz, 2 yıl önce

bizzat kendimiz hesaplayıp yatırıyoruz yani bir yanlıslık yok... ortalama olarak aylık nettir

denizdekiyakamoz
Aday Memur
22 Haziran 2022 16:18

bu ay 6 ay olunca :) ne ekleniyor E. Kayı Han ???

tarihçi_08
Kapalı
22 Haziran 2022 21:14

Ya hu kardeşim herkes memura sallıyor! Özel sektörü hatta serbest sektörü işlemez hale getirirsen millet elbette memur olmak ister. Kaldı ki memur olmak kolay değil her babayiğidin harcı değil. Devletin memur ihtiyacı bellidir her dönem ona göre alım yapar. Memuriyetin de belli başlı itibarı vardır ve olmalıdır da. Aksi halde bir süre sonra kimse de memurluk yapmak istemeyeceği gibi doğru düzgün hizmet bile alamayacak hale gelir hele ihtiyaç olan kurumlarda personel bulamaz ara eleman ve nitelikli eleman sıkıntısı yaşanır. Örneğin adliyelerde zaten her dönem her zaman ihtiyaç olur ve gelen personelin yetişmesi ve kalıcılığı zordur. Diğer türlü daha da zor olur. Genel anlamda memurlar gurbetçidir. Elbette hatırı sayılır maaşı ve kariyer imkanı olmalıdır. Kimse hayatından fedakarlık ederek okul okuyarak zaman geçirmek istemez. Alanında çalışmak ister. Memuriyette böyle bir düzen vardır. Az miktarda da olsa böyle bir imkan varken Türkiye gibi bir yerde dağa taşa bile üniversite açılmışken insanlar alanında devlet kademesinde de çalışmak ister. Memuriyetin bir itibarı olmazsa gelen geçen devlete çöreklenir. Memurlarda belli başlı yasaklar vardır, devlet memurlarının sabit aylığı dışında başka bir kazancı yoktur. Devlet tasarruf edecekse israfa yönelik bir sürü kalem var onlardan tasarruf etmelidir. Bir memur diye tutturmuş gidiyorsunuz ama nitelikli kamu hizmeti herkesin hakkıdır ve olmazsa olmazdır. (İstemiyorsan sen kamu hizmeti alma.) Nitelikli kamu hizmeti ve dolayısıyla nitelikli memur için memurların çalışma ve sosyal haklarının en iyi şekilde olması gerekmektedir. Keşke özel sektörde de personelini koruyan ve kariyerine yön veren hukuki düzen olsa, o zaman kimse memuriyet ya da özel sektör ayrımı yapmaz zaten.
Hukuk10, 2 yıl önce

ama zaten amaç memurluğu cazip halden çıkarıp insanları farklı sektörlere gençleri başka alanlara yönlendirmek çünkü ülkede iki yıllık bitirende mühendislik bitiren de memur olmak istiyor kısaca ülkede lise üniversite bitiren herkes memur olmak istiyor kimse üretim ekim biçim yada piyasada başka bir işe girmek istemiyor yahu mühendisin memurlukta ne işi var bence doğru bir politika öyle hale gelmeli ki kimse memur olmak istememeli çünkü memur üretmeyen hazır tüketicidir ve devletin sırtında bir maaş olarak bir yüktür aslında, ülkede bu kadar memurda olmamalı bütçe neredeyse yarıdan fazlası memur maaşlarına gidiyor bu sürdürülebilir birşey değil devletin acilen şişkin memur kadrolarının düşürmesi memurlara daha fazla zam yapmaması ve yeni memur almaması gerekir aksi halde önümüzdeki dönemde ciddi sıkıntılar yaşarsınız memur maaşları düşük olmalı ki kimse memur olmak istemesin farklı alanlarda istihdam edilsin ülkenin memura değil üreten kendini geliştiren ve ara elemanlara daha çok ihtiyacı var

xvatandaşşx
Şube Müdürü
22 Haziran 2022 23:56

Sen ne konuşuyorsun? Bu neyin kafası? Hangi alemden geldin ? Türkçe falan da biliyorsun heralde Türkiye de yasiyorsundur umarim çünkü Türkiye den bu kadar bi haber Türkiye şartlarından bu kadar bi haber olman için ya uzaylı yada yurt dışında yaşıyor olman lazim
Hukuk10, 2 yıl önce

Toplam 113 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi