Editörler : E.Kayı Han
«464748495051525354555657»

Andelip26
Aday Memur
17 Mart 2019 17:59

215 kişi liste karışık olunca yaklaşık 150 civarı yazmıstım

Civilengineer10
Aday Memur
17 Mart 2019 18:04

Niye farklı farklı liste yapılmış bi bilginiz var mı?
Andelip26, 5 yıl önce

Andelip26
Aday Memur
17 Mart 2019 18:45

Hayır yok

Paramedik006
Aday Memur
18 Mart 2019 09:53

Arkadaşlar merhaba. bu sayfada bulunan herkese geçmiş olsun öncelikle. hesapta hiç para giriş çıkışı olmamasına rağmen adıma benden habersiz açılmış bank asya hesabından ve gittiğim kpss dersanesinin kapanmasından dolayı ihraç oldum. ne mahkeme var ne de adli soruşturma. 1 yıllık ggu aldmıştım 11.5 ay sonunda ihraç oldum. Artık tsk ya güvenim ve umudum kalmadığı için sizlere de tavsiyem bu sayfada bulunan herkes kendini ihraca hazırlasın. kötüye hazırlıklı olalım iyiye zaten alışkınız.

Benim aklımda olan bazı sorular sizinde vardır diye düşünüyorum ve edindiğim tecrübeleri yazmak istedim. 1 yıl boyunca dışarıda çalıştım. öncelikle dürüst oldum kime fetöden uzaklaştırma aldım dediysem beni kapının önüne koydu. bunu söyleyip boşa uğraşmayın umudunuz kırılıyor. Ben sağlık bakanlığından istifa ettim dedim, kendim de sağlıkçı olduğum için kartvizitim vardı. (inandırıcı olması için siz de yaptırın). inandılar mı bilmiyorum ama sonuçta kapılar açıldı. sigorta işine gelirsek; biz 4c li olduğu için dışarıda çalışana 4a yapıyorlar. nihayetinde önceki sigortanız görünmüyor. kamu görevinden çıkarılmıştır ibaresi görünmüyor. zaten bu işlemi yapanlar muhasebeci. hangi muhasebeci bu durumları işyeri sahibi ile paylaşıyo, sonuçta bir muhasebeci 20 farklı yerin dosyasını tutuyor. o yüzden içiniz rahat olsun sigorta konusunda.

Bir de CV meselesi var, içine tsk falan yazmayın. kimsenin dönüp te eski işyerini aradıkları yok. sallayın gitsin. yalnızca referansları yakın arkadaşlardan verin, ne söylemeleri gerektiğini ezberletin. Ben şöyle yaptım bir kaç yerde iş ilanı verdim. ankara ve istanbulda. gelen CV lere baktım. nasıl doldurulur ne söylenir, etkili olanlar neler, boş boş yazılanlar neler görmüş oldum. CV yi de böylece halletmiş olduk. Mülakatta ne giyilir ne söylenir herkesçe malum

Açık olalım kimse size müdürlük müdür yardımcığı gibi bir pozisyon vermeyecek. Ben subayım ben astsubayım orta sınıf yöneticiyim falan. bunlar geride kaldı. en baştan başlayacaksınız. ben sanayide işe başladım. pazarlamacılık yaptım yerleri süpürdüm sobayı yaktım herkesten önce geldim akşam en son çıktım:) 4 ay sonra patrondan sonra gelen eleman oldum. bu arada insanlar tanıdım iş teklifleri aldım. tabi bundan önce anketörlik yaptım, halı yıkamacıda çalıştım, inşaatta çalıştım, fırında çalıştım. ama bunların hepsi birer gün sürdü:) asgari ücrete yapılacak iş değildi bunlar.

Kendinizi iyi ifade ediyosanız pazarlamacılık yaparak işe bşlayın, hem altınızda araba serbest dolaşaçaksınız hem insanları tanıyacaksınız dışarıdaki işleri göreceksiniz. sabit bir iş yapmaktan çok ok daha iyidir. en kötü ben yapamıyorum deyip 3 ay sonra işi bırakırsınız. bi kere başlayınca gerisi geliyo zaten. Ama bi yerden başlamak lazım. Bi Bismillah deyip başlayın bi yerden ama bu yerin en düşük seviye olacağını unutmayın. Dürüst ve disiplnli olunca gerisi gelecektir zaten.

Dilim döndüğünce yaşadığım zorlukları başkaları da yaşarken bir nebze de olsa ışık olmaya çalıştım. aklınıza takılan birşey olursa buradan yazın karşılıklı konuşalım. özelden yazmayın burdan konuşalım ki belki başkaları da faydalanır.

Bu niye benim başıma geldi düşünceleri de bir kenara bırakın. ben hiç ummazdım ama oldu. 5 kuruş birikmişim de yoktur, üstelik eşim de atanamadı. hiç aklıma gelmezdi böyle birşey başıma geleceği. ama geldi işte. şimdi gündüz medikalde akşamları cafede çalışıyorum. ingilice ispanyolca ve italyanca çalışıyorum. ülkeler gezip insanlar tanımak istiyorum. sahil kenarında küçük bir turizm bürosu açıp rehberlik yapmak istiyorum. şimdilik bunlar ayakta tutuyor beni. ha bir de 1 yaşında dünyalar tatlısı oğlum var hepinizin ellerinden öper amcalar teyzeler. en büyük ayakta durma sebebim oğlumdur. siz de mutlaka ayakta kalmak zorundasınız. kim olduğunuz, ne olduğunuz, karakteriniz kişiliğiniz düşünceleriniz duygularınız farklı farklı ama tek bir ortak durum var. o da yaşanan mağduriyet. ancak ne olursa olsun ayakta kalmak zorundasınız. hoşçakalın...

gidengençlik
Aday Memur
26 Mart 2019 12:24

Tanık ifadesi ve A4 kağıtta ismim yazdığından dolayı tarafıma 6 yıl 3 ay ceza verildi :) tanık ifadesinin asılsız olduğunu belirttim 4-5 kişinin dinlenmesini ve baz istasyonu kayıtlarını istedim şu evde kaldık demiş o adrese ait baz istasyonu kayıtlarını mahkeme reddetti :) liste olayı zaten bi başka vaka adam o gün aramış ben il dışındayım gelemem demişim 15 Temmuz günü mahkeme bunu örgüt üyelerinin listesi saymış ceza vermiş işte arkadaşlar Türkiyenin adalet makenizması bu şekilde işliyor hatta mahkemede bu kararı üst mahkeme bozar dedi avukatım evet haklısınız dedi başkan buda şu demek oluyor ben ceza vereyim de üst mahkeme naparsa yapsın paylaşmak istedim bilin olanları kusura bakmayın güldüm ama gülmemek elde değil hakimim diyen insanların şu saçmalıklara inanması

Civilengineer10
Aday Memur
28 Mart 2019 14:17

Bugün de 160 kişilik bir ihraç listesi gelmiş.

Opt.21
Aday Memur
28 Mart 2019 15:48

4 aydr Ggu idim suç unsuru bulanamadığına dair beraat kararım vardı bugün itibari ile ihraç oldum

Civilengineer10
Aday Memur
28 Mart 2019 16:08

Geçmiş olsun
Opt.21, 5 yıl önce

4 aydr Ggu idim suç unsuru bulanamadığına dair beraat kararım vardı bugün itibari ile ihraç oldum

gidengençlik
Aday Memur
28 Mart 2019 16:39

Savunma alınmış mıydı suçlama ne idi soruşturma için
Opt.21, 5 yıl önce

Opt.21
Aday Memur
28 Mart 2019 17:28

Savunma alındı iki ay olacak yaklaşık olarak bi arkadaş ifadesinde ismimi gecirmis taniyordum okulda arkadaşım diye resmi ifadede ismim gecti diye geldigim durum bu

gidengençlik, 5 yıl önce
Savunma alınmış mıydı suçlama ne idi soruşturma için

jandarma adayı
Aday Memur
28 Mart 2019 17:36

Geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla hakkında ifade verdi eski bir arkadaşın. Sizde onun ifadesini kabul ettiniz diye ihraç oldunuz doğrumu anladım.

Opt.21, 5 yıl önce

Savunma alındı iki ay olacak yaklaşık olarak bi arkadaş ifadesinde ismimi gecirmis taniyordum okulda arkadaşım diye resmi ifadede ismim gecti diye geldigim durum bu

28 Mart 2019 18:05

Geçmiş olsun ifadeyi kime nerede verdiniz acaba
Opt.21, 5 yıl önce

Ciguli 46
Şef
29 Mart 2019 22:33

öncelikle bütün arkadaşlara geçmiş olsun. bende 26 martta açıga alındım. daha sonra 701 khk ile 8 temmuzda ihraç oldum. düzenimi kurdum taki ekim ayında sabah evi aramaya gelene kadar. ben o hafta ailemle şehir dışına çıkmıştım evde olmadıgım için ebş aramışlar ve telefon ile bilgisayarımı alıp gitmişler. bende daha sonra haber aldım ve bulunduğum ildeki kom şubeye gittim fakat aramayı bşz yapmadık dış kaynak dediler önmeli bir şey değil ifadenizi başvuracaklar dediler ve bende avukat ile birlikte ankara emniyete gittim. orda ankesörlüden ihraç olduğumu ögrendim ve çok komiğime gitmişti güldüm. 6 gün göz altında kaldım, ifadelerimizi aldılar. toplamda yaklaşık 62 kişi felan vardı.itirafçı olanlar oldu.daha sonra mahkeme sevk ettiler ve mahkeme tutuklama kararı verdi. 2-3 hafta da sincan T tipi ceza evinde kaldım. kendimin içeriden avukatımında dışarıdan itiraz başvurusu sonrası adli kontrol şartı ile serbest kaldım. şubatta ilk mahkemem oldu ve hazirana ertlediler. içeride duyduğum kadarı ile bütün ihraç olanlar vöz altına alınıp ifadeleri alınacakmış. ggu olan arkadaşlar bence hiç umutlanmayın er yada geç ihraç ediyorlar özellikle hava kuvvetleri.

Ciguli 46
Şef
29 Mart 2019 22:39

hocam bu ihraç olan 215 kişi listesi elinizde mevcut mudur? bana gönderme imkanınız var mıdır?
Andelip26, 5 yıl önce

Mrtbbgfd
Aday Memur
20 Nisan 2019 23:58

Merhabalar.ben babam ihrac oldugu icin 8 aydir ggum.gozaltina alinma durumum olmadi.2 ay once savunmami yaptim.halen bekliyorum.benzer durumda olan varmi veya bilgisi olan?

21 Nisan 2019 09:21

Bugün GGU oluşumun ikinci yılı, içimden geçen yazacak o kadar çok şey var ki. Ama şimdilik içimde kalsın.

kartal5865
Aday Memur
21 Nisan 2019 10:49

Bende hava kuvvetlerinde uzman cavustum abim ihraç oldu 695 khk ile benide ihraç ettiler inşallah. Sizde benim gibi olmazsınız olmazsınız ifade. Mahkeme hiçbirşey yok zaten yapacak biseyleride yok çok sukur ama Gel gorki hiçbirşey anlatamiyorsun malesef

Hakkanet
Kapalı
22 Nisan 2019 15:46

ihraç olup olmadıgınız kim tarafından haber veriliyor

Civilengineer10
Aday Memur
22 Nisan 2019 19:26

İhraç olduğunuzda çalıştığınız birlikten arayıp haber verirler.
Hakkanet, 5 yıl önce

ihraç olup olmadıgınız kim tarafından haber veriliyor

goong
Aday Memur
26 Nisan 2019 23:09

İyi aksamlar herkese, 23 mart 2018 de esim ggu oldu, 10 mayis 2018 de gozaltina alindi 13 gun gozlati sürecinden sonra yurtdisi yasagiyla serbest bırakıldı.gozaltina alindigi il olan izmir yetkisizlik verdi son gorev yerine yolladi 7 ocakta iddianame yazildi ve dava acildi ilk mahkemesi 18 nisanda oldu ve sonucunda o mahkeme de yetkisizlik verip gozlati a alindigi ve bir onceki calistigi ile gönderdi.simdi 3. ilin kabul edip etmeyecegini bekliyoruz tabi bu surecte ilk durusmasi yapildigi icin adli islem gordugunden dolayı bugun itibariyle aciga alindigi ha eri geldi.

Toplam 1204 mesaj
«464748495051525354555657»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi