Editörler : swat3410E.Kayı Han

yapayzekaa
Aday Memur
20 Temmuz 2021 20:40

Polis maaşı 7.500, katip maaşı 5.000, polisler özgürce çalışıyor, katipler sürekli hakim ve savcıların baskısı altında çalışıyor. Bence en rahatı polislik.

Emper
Aday Memur
20 Temmuz 2021 22:42

güzel tartışma..

Tuncay1071
Aday Memur
20 Temmuz 2021 23:37

Bence Katiplik yapan birine sor sonra Polislik mesleğinin içinde olan farklı görevlerde( asayiş,Çevik,trafik,vs.) çalışan arkadaşların görüşünü al daha isabetli olur

Akaki Akakiyevicc
Aday Memur
21 Temmuz 2021 00:22

sakın ama sakın katipliği düşünme.

polis olduğunda on pişman olursun

katip olduğunda bin pişman olursun.

SAKIN

Azami ücretli
Aday Memur
21 Temmuz 2021 12:31

Hiçbiri !! Yurtdışında çöpçülük yapın daha iyi...

Kdemır
Aday Memur
21 Temmuz 2021 22:12

Tabi ki katiplik, keşke katip olsaydım
22 Temmuz 2021 13:39

Bu soruyu polislere sorsan çok büyük bir kısmı hiç düşünmeden katiplik diyebilir. Tam tersi zaten de mümkün katiplere sorsan onlar da düşünmeden polislik der. 6 Yıl boyunca emniyet teşkilatında çalıştım POMEM'li idim bizim zamanımızda PMYO'lar bile POMEM'lere pek iyi gözle bakamzdı :) Ama emniyette şartlar, işler çok değişti şimdi FYO'su dışarıdan alım komiseri, bekçisi çok çok enteresan oldu POMEM'leri mumlarla arıyorlardır. Ben polisken hukuk fakültesini bitirdim şuan avukatım o sebeple bir nebze katipliği de polislikle karşılaştırabilirim ama bana sorsan ikisi de olma derim :) Çünkü emniyet kesinlikle sevilmeden yapılacak yer değil parasına aldanma gerçekten tahmin edebileceğinden çok çok daha az zamanın olacak kendine, katiplik desen press meslek tam hakimi savcısı müdürü sürekli ezme derdin de işgüzar avukatı, vatandaşı, torpillisi sürekli baskı kurma derdinde olur tabii kötü taraflarını anlatıp sizi demoralize etmek istemem ama ben şu aşama da bir tercih yapsaydım polislik derdim hakkınızda hayırlısı olsun.

burakarda38
Aday Memur
22 Temmuz 2021 15:17

Kardeşim tabiki katiplik,başında damın olur kışın üşümezsin,yazın sıcaktan yanmazsın,WC için umumi WC, cami WC si aramazsın, hangi bölgede çalışacağım acaba demezsin, işe nasıl gideceğim nerde çalışacağım demezsin, milleti aramaktan ellerin kapkara olacak diye düşünmezsin,her önüne gelenden emir almazsın,acaba ne zaman tayinim olacak demezsin,çoluk çocuğun eğitimi bölümecekmi diye düşünmezsin, Çayın var, çorban var,hafta sonun var , bayramın var, her akşam evinde huzurun var, bayramlarında anan baban akraban var,öğlen yemek yeme vaktin var, her şey para değil ,iş maddiyatsa çalışan bi bayanla evlenirsin kefline bakarsın. Ben saatlerce neden polis olunmaz diye anlatabilirim. Nejat Uygur polis şiiri var onu bile okuman tercih yapman için kafi.

burakarda38
Aday Memur
22 Temmuz 2021 15:20

Ben Adliyede uzun süre görev yapmış bir polis olarak size katılmıyorum.
KarobasaN, 3 yıl önce

Bende katibim 6 yıldır bu zamana kadar sayılıdır işimin yoğun olmadığı zaman,

Eğer ki tercihiniz katiplik olursa mutlaka başvuracağınız adliyede herhangi bir kaleme gidin şöyle bir iki gün vakit geçirin ömür boyu sürebilecek bir macera için iki gün size çok şey anlatacaktır. Bu mesleğin yukarıda ki polislerin anlattığı kadar rahat olmadığını ozaman anlayacaksın. Boşuna sizi yönlendiren insanlara beddua ederek ömür geçirmeyin, gidin bakın görün kendiniz karar verin.

customs_officer
Şube Müdürü
22 Temmuz 2021 16:11

Katiplik, yalnız idare mahkemesinde.

Drysare
Aday Memur
22 Temmuz 2021 22:33

İkisi de zor meslek. Ben katibim eşim polis. Hakim savcı baskısı altında çalışmak zor. Ayrıca 8/5 de değil. Hafta sonu da nöbeti var. Polis liğin de gecesi gündüzü yok
22 Temmuz 2021 23:25

5 senedir görevde olan bir katip olarak düşüncem. Polis olursan 2 senede bir yer değiştirme konusu var. Sürekli tayincisin. Kendi memleketinde katiplik yapacaksan çok iyi. 2 bin lira az olsun katıplik olsun derim. İki mesleğinde kendine göre tabiki zorlukları ve rahat tarafları vardır ama tavsiyem katiplikten yana olur. Amirinde iyiyse tadından yenmez mesala öndeki çalıştığım amir babacandı Sabah alarm kurmuyordum sabah kaçta uyarnirsam işe gidiyor akşam istediğim saatte çıkıyordum. Tabiki amirle ilgili kötü birisiyse 2 dk niye geç geldin diye tutanak tutanlarda var.

Sytalinx
Aday Memur
22 Temmuz 2021 23:28

Dostum kazan öyle karar ver. Şimdi bunları konuşmak için çok erken, şimdiden tercih yapmaya başlama üzülürsün... Bir polis abin olarak söylüyorum
23 Temmuz 2021 01:13

Adli birimler hep streslidir....

KamudaMemur
Genel Müdür
23 Temmuz 2021 21:44

işsizlik ikisindende daha zor. Ben olsam dışarıda gezmeyi seven biri isem polisliği, gezmeyi yürümeyi sevmeyen masa başı iş olsunn istersem katipliği seçerim. katiplikte bir nevi masa başı diyebiliriz değilmi

23 Temmuz 2021 22:55

muhahahaa katiplik huzur ve sakinlik öyle mi onu ancak rüyanda görürsün adliyede şoforluk hariç hiçbir kadroda sakinlik huzur vesaire olmaz adliyeden geçişleri açsınlar bir tane adam kalmaz hepsi başka kurumlara geçer hiyerarşi demişsiniz de hiyerarşinin babası katiplikte vardır o mesleği icra edenler bunu gayet iyi bilir

mahoni47, 3 yıl önce
Güzel kardeşim, her şey para değildir, insan belli bir yaştan sonra huzur arıyor, sakinlik arıyor, paran var zamanın yok, paran var, huzurun yok, kısacası haftasonu bir plan yapayım ailemle/arkadaşlarımla dersin, ona dahi izin verilmiyor, ek görevlerden, fazla mesailerden dolayı...Kısacası hiyerarşi ve gece görevi olan mesleklerden özellikle üniformalı ve hiyerarşi olan mesleklerden uzak durun, dünyaya bir kere geliyoruz çünkü.
23 Temmuz 2021 22:57

birine beddua edeceksen katip ya da mübaşir ol demen yeterli o kadar deyim ben

23 Temmuz 2021 22:59

en mantıklı yorumu bu arkadaş yapmış ama yanlış bilgi var katip maaşı lisans mezunu 4250 lira yol ve yemek ücreti de bu rakamın içinde

yapayzekaa, 3 yıl önce
Polis maaşı 7.500, katip maaşı 5.000, polisler özgürce çalışıyor, katipler sürekli hakim ve savcıların baskısı altında çalışıyor. Bence en rahatı polislik.
23 Temmuz 2021 23:39

4250 olur mu temmuz zammıyla evli kişilerin 5000 oldu

Katibix
Şube Müdürü
24 Temmuz 2021 09:16

Evliyim cocugumda var ve 4570 aldim
furkanfurkanmalatyaa, 3 yıl önce

4250 olur mu temmuz zammıyla evli kişilerin 5000 oldu

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler