Editörler : E.Kayı Han
«20212223242526272829303132

esmetehan
Aday Memur
27 Aralık 2019 16:16

Evet arkadaşım tüm branşlardan 100 alıp da o tüm branşlardan elelen hatta en sonlarda olan arkadaşlarda var. Ya düşünün ki adını soy adını söylese kendine tanıtsa 10 puan verirsin bu insanlar hiç mi soru bilemedi de elediniz . Haklarında disiplin soruşturması olanlar bile kazandı eşi Fetö örgütünden atılanlar bile kazandı . Boşuna mı çalıştı bu insanlar aylarca . Boşuna mı umut etti . Kaşımızın üstünde kara var anlaşılan . Ben pes etmeyeceğim yine katılacağım .Yine kimseye minnet etmeyeceğim . Elbet İlahi adalet benden yana olacaktır . Zaten buralarda kimsesi olmayanlar bir haber almak için burda veya böyle sitem etmek için buralarda . Hani evet ben hakkımla kazandım diyen yok mu ? onlarca sayfa ,onlarca okunma , yorumlar vardı hani .

Bence Plastik pipet önce hakkını ara sonra vazgeç derim ben.

Plastik pipet, 4 yıl önce
Bende kazanamadım .Üzülmedim de gerçekten.Hakkımla kazandım diyenlere de itibar etmiyorum.Çünkü hakkıyla giren yok denecek kadar az.Bu sınavlara 100 -98-96 puan alıpta elenen arkadaşlarım var benimde bu gruba dahil olduğum .Şimdi bu puanları alan insanlar 5 kişinin karşısına çıkıp konuşamıyorlar dilini yutuyorlar heralde.Yazıklar olsun diyorum Çünkü kimse liyakata önem vermiyor .Ben şahsım adına artık bu sınavlara girip vakit ve nakit kaybı yaşamak istemiyorum o yüzden de girmeyeceğim .Kpss ye çalışıp başka bir kuruma geçmeye çalışacağım. Herkese geçmiş olsun

ugurlevent06
Memur
27 Aralık 2019 16:29

Eğitim Fakültesi mezunu bir kardeşinizim.hiç kimseye torpil ile girdi demiyorum. diyemiyorum. çünkü ben Allah'a güvendim ve çok çalıştım. Arkadaşlarda torpil aramazlar çoluk çocuğuna birisinin kafasını ezerek haram lokma yedirmezler diye düşünüyorum. Mülakat da 6 soruya da komisyonu tatmin edecek derecede doğru cevap verdim. Yazılı puanım 96 ve eminim yazılı puana göre atanma olsa idi atama durumum olabilirdi. sıralamaları ve mülakat puanlarımızı bile bilmiyoruz. şimdi yapacak-diyecek tek kelime bulamıyorum. belki de Allah ey kulum sen öğretmen olursan şımarırsın demiştir bana. inşallah bir gün bu kurumdan gitmeyi mevlam nasip eder. elim kolum şu an kalkmıyor. yorgun ve çaresizim. 2 çocuğuma gece vardiyasından gelince sarıldım ağladım. ben mahkemeye vb gitmeyeceğim arkadaşlar. hakkımı Mahkem-i Kübraya tehir ettim. çok çalışıp inşallah kurumdan gideceğim öğretmenliğe. lütfen dua arkadaşlar. ölümü bu ülkede hiç kimse öldüremedi ve ben Allah'ın sonsuz adaletine güveniyorum.

mustafa tumay
Aday Memur
27 Aralık 2019 16:34

Valla arkadaşlar eğer torpil için birinin yanına gttiysem çocuklarımın yüzünü görmek nasip olmasın

mustafa tumay
Aday Memur
27 Aralık 2019 16:37

kazanmışım ama gitmekte de kararsızım tercih yapmasam kalırmıyım yerimde bilmiyorum

MWWY
Daire Başkanı
27 Aralık 2019 19:36

Öncelikle bende kazanamadım yazacaklarım yanlış yorumlanmasın.

Gayet umutluydum mülakat iyi geçmişti tüm adaylara yaptıkları gibi beni de zorladılar. Yanlış cevabı verinceye kadar soracaklarını bildiğimden, gittikçe detay içeren sorularına komisyonu uğraştırmamak için YANLIŞ soruya doğru cevap vererek ellerinden kurtuldum. Hiç kimsenin itiraz etmesine mahal vermemek için aday yanlış cevap verene kadar soru sormak akıllıca gelse de çokça soru cevaplamış olduğumdan ve puanımda pek kötü olmadığından kendimi çok şanslı görüyordum. Bu tür mülakatlarda adaylardan tüm soruları doğru cevapladım diyen kişi bağlamdan kopuk veya fazla iyimserdir diyebilirim.

Günümüzde halen devam eden referans olayının kişiyi daha iyi tanımak için bir bilgi kaynağı olarak görüldüğü bir gerçek ama tek başına yeterli de değil. Bu mülakat için ki -ileride genel prensip olarak kabulde görebilir- idarenin tüm mülakat adaylarına liyakatle baktığı ancak karar vermesine sebep olan değerlendirmeye daha çok hizmet gerekleri açısından yaklaştığı söylenebilir. Bu ne demek.

Aslında biraz kolaycılık demek, idare kendisi açısında -hizmete etkisi olsun veya olmasın- sadece genel müdürlüğün iş yükünü artıran sebepleri ortadan kaldıracak bir atama sistemi oluşturulmuş. Personel ihtiyacı olan bölgelerden, kurumlardan yükselterek veya unvan değiştirerek personel ataması yaparak yeni personel açığı oluşturmayacak şekilde ve atama yapılacak yer kadroları durumu gözetilerek atamalar yapılmış. Daha açıkça bölge esası ve ihtiyacı dikkate alınarak İnfaz Koruma Başmemuru ve İnfaz Koruma Memuru açığı olan yerlerden sadece Başmemur atanmış, varsa teknisyen gibi kadrolardan üst pozisyonlara atama yapılmış. Başmemur ihtiyacı olan yerlerden başmemurlar İdare Memuru, Sayman, Şef ve Öğretmen olarak atanarak yine İdare Memurları Öğretmen olarak atanarak yeni boş kadro oluşturmamaya dikkat edilmiş. Bayan memurlara pozitif ayrımcılık yapılarak çok üst seviyede temsil oranından atamaları yapılmış ki erkek egemen suç oranlarıyla suç dünyasında ve dolayısıyla ceza infaz kurumlarında nasıl sonuçlar doğuracak hep beraber göreceğiz.

Plastik pipet
Aday Memur
27 Aralık 2019 20:17

Referans demişsiniz de zaten adayların kurumlarından bu kişiler hakkında bilgi isteniyor bu insan nasıl biridir vs diye kurum müdürlerine soruyorlar Gidip de mv yada bakanlıktaki birine sormasına veya bu kişileri aratmasına gerek yok .Adayı en iyi tanıyacak olan kişinin kurumda çalıştığı amirleridir herhalde .Neyse çok uzatmakta istemiyorum umarım istediğim yerlere gelirim bileğimin hakkıyla

caner.can
Aday Memur
27 Aralık 2019 22:31

Ben de anlamakta zorlanıyorum. ha şunu anladım mesele fetö de değil. eskiden çalıştığım kurumda zaman gazetesi abonesi olanlar müdür oldu. kelle siyasetçi fetöcülerin yerleştirdiği kimseler en kıritik noktalarda. bu sınavda referanslar yarıştı bence. ben kefilim diyen referanslar kabul gördü. memurlar zaten mülakatla memur oldu. görevde yükselmede mülakat ne yazık ki torpil demek. bu şaibelerin giderilmesi için mülakat sisteminden bir an önce vaz geçilmeli. zira bu milli güvenlik meselesi haline almış görünüyor. liyakat esas alınmalı.

ugurlevent06, 4 yıl önce

Eğitim Fakültesi mezunu bir kardeşinizim.hiç kimseye torpil ile girdi demiyorum. diyemiyorum. çünkü ben Allah'a güvendim ve çok çalıştım. Arkadaşlarda torpil aramazlar çoluk çocuğuna birisinin kafasını ezerek haram lokma yedirmezler diye düşünüyorum. Mülakat da 6 soruya da komisyonu tatmin edecek derecede doğru cevap verdim. Yazılı puanım 96 ve eminim yazılı puana göre atanma olsa idi atama durumum olabilirdi. sıralamaları ve mülakat puanlarımızı bile bilmiyoruz. şimdi yapacak-diyecek tek kelime bulamıyorum. belki de Allah ey kulum sen öğretmen olursan şımarırsın demiştir bana. inşallah bir gün bu kurumdan gitmeyi mevlam nasip eder. elim kolum şu an kalkmıyor. yorgun ve çaresizim. 2 çocuğuma gece vardiyasından gelince sarıldım ağladım. ben mahkemeye vb gitmeyeceğim arkadaşlar. hakkımı Mahkem-i Kübraya tehir ettim. çok çalışıp inşallah kurumdan gideceğim öğretmenliğe. lütfen dua arkadaşlar. ölümü bu ülkede hiç kimse öldüremedi ve ben Allah'ın sonsuz adaletine güveniyorum.

Text36
Aday Memur
28 Aralık 2019 09:30

1-merhaba arkadaşlar suçsuz yere SORUŞTURMA geçiripte TAKİPSİZLİK alan kurumda herhangi bir disiplin soruşturması olmayan ama kazanan varmı?

2-kimse demesin torpil olayı yok kesinlikle torpil

3-kurumunuzda fetöden takipsizlik alan ama kazanan varmı?

4-sorma amacım benim takipsizlik kararım vardı acaba ondan mı elendim merak ediyorum.

Text36
Aday Memur
28 Aralık 2019 09:47

Danıştay, kameralı kayıt olmadığı için, sözlü sınavda başarısız sayılma işlemini iptal etti böyle bir karar var bizim mülakatta da kamera kaydı yoktu zaten kamera kaydı olsa da bu 66 alıpta kazananları ve 100 alıpta elenenleri çok merak ediyorum.,

bana bir örnek verin kurumunuzda fetöden takipsizlik alıpta kazanan varsa (ben güvenlik soruşturmasından elendim diyorum diye kendimi avutuyorum takipsizlik kararım var hakkımda disiplin cezası dahi açılmadı) itiraz edecem gerekirse danıştaya kadar giderim ama fetö den takipsizlik alıpta kazanan olmuşsa çünkü ben takipsizlik kararım var diye elendim diye avutuyorum kendimi

MWWY
Daire Başkanı
28 Aralık 2019 13:38

Boşuna kendinizi kurmayın hiç soruşturma geçirmeyenler de atanamadı. Beş katı adayın çağırıldığı mülakatlarda herkez kendince bir sebep bulabilir atanamamasıyla ilgili olarak. Bir kişiyi başarılı bulmaları için dört kişiyi başarısız bulmaları gerekiyor, bu mülakat öncesinde de böyle sonrasında da böyle. Ben neden elendim? sorusundan çok idare kimleri hangi özelliklerinden dolayı diğerlerine tercih etti? sorusunu sormalıyız.
Text36, 4 yıl önce

Danıştay, kameralı kayıt olmadığı için, sözlü sınavda başarısız sayılma işlemini iptal etti böyle bir karar var bizim mülakatta da kamera kaydı yoktu zaten kamera kaydı olsa da bu 66 alıpta kazananları ve 100 alıpta elenenleri çok merak ediyorum.,

bana bir örnek verin kurumunuzda fetöden takipsizlik alıpta kazanan varsa (ben güvenlik soruşturmasından elendim diyorum diye kendimi avutuyorum takipsizlik kararım var hakkımda disiplin cezası dahi açılmadı) itiraz edecem gerekirse danıştaya kadar giderim ama fetö den takipsizlik alıpta kazanan olmuşsa çünkü ben takipsizlik kararım var diye elendim diye avutuyorum kendimi

srp6755
Aday Memur
28 Aralık 2019 21:20

arkadaşlar fetoden kendi ya da eşi soruşturma geçiren var mi bana özelden yazabilir mi ben bu yüzden elendiğimi düşünüyorum yada bildiğiniz feto soruşturması geçirip de sınavı kazanan war mi

MWWY
Daire Başkanı
28 Aralık 2019 22:15

Daha önce FETÖ soruşturması geçirdiği söylenen bir arkadaş atanamadı. FETÖ soruşturması geçiren birisinin atanacağına inanmıyorum FETÖ soruşturmasında takipsizlik kararı verilmiş olsa dahi komisyon atama yaparak kendi durumunu sorgulanır hale getirip riske atmak istemeyecektir.

Takipsizlik kararı verilen kişilerin yeni görevlere atanması kanuni haklarıdır, belki liyakat seviyeleri yerindedir ama uygulamada en azından bir süre daha kimsenin risk üstlenebileceğini sanmıyorum.

srp6755, 4 yıl önce
arkadaşlar fetoden kendi ya da eşi soruşturma geçiren var mi bana özelden yazabilir mi ben bu yüzden elendiğimi düşünüyorum yada bildiğiniz feto soruşturması geçirip de sınavı kazanan war mi

srp6755
Aday Memur
28 Aralık 2019 22:16

soruşturma geçiren eşim khk ile ıhraç oldu bu durum beni etkiler mi

MWWY
Daire Başkanı
28 Aralık 2019 22:18

Bir kaç yıl daha etkileyebilir ama karamsar olmayın ömür boyu devam edecek bir süreç olacağını sanmıyorum.

srp6755, 4 yıl önce
soruşturma geçiren eşim khk ile ıhraç oldu bu durum beni etkiler mi

srp6755
Aday Memur
28 Aralık 2019 22:24

gecemize gündüzümüze katıp çalıştım çocuğumu ihmal ettim ama malesef sözlü denilen sınavda elendim herşeyin hayırlısı diyorum

MWWY
Daire Başkanı
28 Aralık 2019 22:54

Sınava mülakata giren herkesin az veya çok emek verdiğini düşünüyorum, Allah herkesin emeğinin karşılığını zayi etmesin. Bu sınav vasıtasıyla bilgilerimizi gözden geçirdik, yenilerini ekledik, tecrübemiz arttı. Dolayısıyla herkes kazançlı ama atanamayanların azı bunun farkında. Atanamama durumuna takılıp kalmakla -ne oldu, nasıl oldu, neydi demekle- vakit geçirip kendimizi karamsar bir hale sokmak veya eskisinden daha iyiyim yeni sınavlara ve görevlere daha hazırım diyerek umut dolu bir hayat tercihinde bulunmak durumundayız. Karar sizin tabi benimkiyse yazımdan belli.

srp6755, 4 yıl önce
gecemize gündüzümüze katıp çalıştım çocuğumu ihmal ettim ama malesef sözlü denilen sınavda elendim herşeyin hayırlısı diyorum

MWWY
Daire Başkanı
28 Aralık 2019 23:10

Atanamama durumuna takılıp kalmakla, idarenin tercihine etki eden sebepleri güncel atama prensiplerini sorgulamak arasında arasında fark olduğu düşüncesindeyim. Yukarıda zaten ilk sorgulamaları yazdım ama forumdaki diğer arkadaşlarım çok katkı vermiyor. Bir kısmı zafer sarhoşluğundan bir çoğuysa atanamayınca foruma ve konuya ilgisi kayboldu. CTE atama ve terfi sistemi oluşturmak için çalıştay yapıyor yeni prensipler belirliyor, eskiyle yeninin bir karışımı var ama biz personeline bakışı nedir? sorgulayan inceleyen yok.

Tarasbulba35
Kapalı
29 Aralık 2019 11:36

Uzmanlık müfettişlik kaymakamlık yada herhengi bir gys uds sınavının birincisi şampiyondur Cok ekstra bir durum yoksa komisyonada birinciye saygi gisterip formalite gecicek bir mülakat yapmak düser çunku o birincidir sampiyondur ve muhtemelen alanında o karsisindaki komisyon uyelerinin tamamından iyidir ..ama görüyoruz ki elenebikiyoe..bilimsel yada baska bir aciklama gelmiyor aklima ...Yuce Yaratici hakedenlerin planlarimiza ve hedeflerimize ulaşabil memizde yardimcimiz olsun...

MWWY, 4 yıl önce

Atanamama durumuna takılıp kalmakla, idarenin tercihine etki eden sebepleri güncel atama prensiplerini sorgulamak arasında arasında fark olduğu düşüncesindeyim. Yukarıda zaten ilk sorgulamaları yazdım ama forumdaki diğer arkadaşlarım çok katkı vermiyor. Bir kısmı zafer sarhoşluğundan bir çoğuysa atanamayınca foruma ve konuya ilgisi kayboldu. CTE atama ve terfi sistemi oluşturmak için çalıştay yapıyor yeni prensipler belirliyor, eskiyle yeninin bir karışımı var ama biz personeline bakışı nedir? sorgulayan inceleyen yok.

Stuanton
Aday Memur
29 Aralık 2019 14:10

Mülakatı kazanan bazı arkadaşlar gitmek konusunda kararsız olduklarını yazmışlar ama bu saatten sonra yapacakları bir şey yok.Tercih yapmasalar bile res'en atamaları yapılacak.

Plastik pipet
Aday Memur
29 Aralık 2019 14:25

Ben soruşturma falan geçirmedim ama yine elendim Soruşturma geçirenleri zaten elemezler bundan dolayı diye düşünüyorum Mesaj atın diyen arkadaşlar mesaj atılmıyor size ... sizin mesaj atmanız gerekiyor
Toplam 625 mesaj
«20212223242526272829303132

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi