Editörler : Pangaea
«484950515253545556575859»
27 Eylül 2021 17:10

@serhat1365 adlı arkadaş başka bir başlık altında şöyle söyledi:

Bir İnşaat Mühendisi 90 puan almış olsun mezun... bu İnşaat mühendisi bu yıl Kamu yönetimi 1. sınıfa başladı diyelim ... Ösym açıklamalarına göre 90 puanlı Kamu yönetimi branş sıralamasına girmiş oluyor... sadece tercih zamanı Kamu yönetiminden tercih hakkı olmuyor çünkü mezun değil..

AYKlRl, 3 yıl önce

Arkadaşlar sıralamam 46iydi, 50 olmuş. Espri ya da saka değil. Ciddi ciddi gerilemiş sıralamam.

Nasıl oluyor ya bu, bölüm uluslararası ilişkiler.

AYKlRl
Daire Başkanı
27 Eylül 2021 17:17

Cevap icin teskkurler, osym duyurular kısmında bir metin oaylasmislar. Onu inceleyince benim anladigim su oldu:

Mesela kpss 2020'ye girmiş ama henüz uluslararası ilişkilerden mezun değil. 2020'de ve 2021'de mezun olanlar sıralamaya dahil edilince gerilemiş oldum.

Işe bak arkadaş ya, hep mi alyhime işliyor bu surecler. Yemin ediyorum murphy başıma gelenleri bilse kanunlarını bastan yazardı. Bu da talihin ayıbı olsun dedikce işler daha da zorlaşıyor. Az kaldı bölüm sonu canavarına demek ki.

3dilegimolsa, 3 yıl önce

@serhat1365 adlı arkadaş başka bir başlık altında şöyle söyledi:

Bir İnşaat Mühendisi 90 puan almış olsun mezun... bu İnşaat mühendisi bu yıl Kamu yönetimi 1. sınıfa başladı diyelim ... Ösym açıklamalarına göre 90 puanlı Kamu yönetimi branş sıralamasına girmiş oluyor... sadece tercih zamanı Kamu yönetiminden tercih hakkı olmuyor çünkü mezun değil..

27 Eylül 2021 17:25

Durumun mezuniyetle alakası yok. ÖSYM'nin açıklamasında "okuyor" gözükenlerin de sıralamaya dahil edildiği yazılmış. Az önce verilen örnekteki inşaat mühendisi birinin 90 puan alıp aynı sene kamu yönetimine kaydolması gibi... Ama bu 90 puan alan kişi kamu yönetiminden tercih veremicek. Çünkü mezuniyet şartını taşımıyor. Ama "okuyor" gözüktüğü için o da sıralamaya dahil edilmiş. Benim de anladığım bu...

AYKlRl, 3 yıl önce

Cevap icin teskkurler, osym duyurular kısmında bir metin oaylasmislar. Onu inceleyince benim anladigim su oldu:

Mesela kpss 2020'ye girmiş ama henüz uluslararası ilişkilerden mezun değil. 2020'de ve 2021'de mezun olanlar sıralamaya dahil edilince gerilemiş oldum.

Işe bak arkadaş ya, hep mi alyhime işliyor bu surecler. Yemin ediyorum murphy başıma gelenleri bilse kanunlarını bastan yazardı. Bu da talihin ayıbı olsun dedikce işler daha da zorlaşıyor. Az kaldı bölüm sonu canavarına demek ki.

AYKlRl
Daire Başkanı
27 Eylül 2021 17:29

Umarım ben yanılıyorumdur hocam. Gerçekten her defasında yeni bir şok yasıyorum. Aklı selimle yazmaya çalışıyorum ama inanılmaz dağıldı motivasyonum. Temmuz atamasında 25 kadar kişi atandı benim branştan. En azından 46'dan 30'a Falan düşer diyorsun da şuraya yazmak zorunda olduğum şeyleri görünce iyiden iyiye kaybediyorum inancımı.

3dilegimolsa, 3 yıl önce

Durumun mezuniyetle alakası yok. ÖSYM'nin açıklamasında "okuyor" gözükenlerin de sıralamaya dahil edildiği yazılmış. Az önce verilen örnekteki inşaat mühendisi birinin 90 puan alıp aynı sene kamu yönetimine kaydolması gibi... Ama bu 90 puan alan kişi kamu yönetiminden tercih veremicek. Çünkü mezuniyet şartını taşımıyor. Ama "okuyor" gözüktüğü için o da sıralamaya dahil edilmiş. Benim de anladığım bu...

27 Eylül 2021 17:38

Geçmiş yıllarda açılan başlıkları okuduğumda da bu durumla karşılaştıklarını ve sıralamalarının geriye düştüğünü söyleyenler olmuş. Yani eğitim bilgilerinin güncellenmesiyle birlikte her sene olan bir şey bu sanırım... İçinizi ferah tutun bu konuda...

AYKlRl, 3 yıl önce

Umarım ben yanılıyorumdur hocam. Gerçekten her defasında yeni bir şok yasıyorum. Aklı selimle yazmaya çalışıyorum ama inanılmaz dağıldı motivasyonum. Temmuz atamasında 25 kadar kişi atandı benim branştan. En azından 46'dan 30'a Falan düşer diyorsun da şuraya yazmak zorunda olduğum şeyleri görünce iyiden iyiye kaybediyorum inancımı.

ylçn92
Şef
27 Eylül 2021 18:03

Insanlar 90 veya daha yüksek puanlarla kendi bölümlerinden atanamadiklari icin özellikle bu yıl IIBF bolumlerini yazdılar.Bu durumda sizin siralamalarinizin ya cok az oynamasına ya da geriye gitmesine sebep oldu.

Örneğin gecen alımlardan once onumde 16 cift diplomalı fizyoterapist varken suan 18 kişi olmus bu.(çift diplomadan kastım başka bir bölüm+iibf bölümlerinden biri) Benden yüksek puanlı iki yada daha fazla fizyoterapist bu yıl iibf bolumlerini yazmış.

Yani arkadaşın dediği gibi panik olacak ya da bizleri etkileyecek bir durum söz konusu değil.

AYKlRl
Daire Başkanı
27 Eylül 2021 18:20

Arkadaşlar ikinize de teşekkür ederim.

Sahraçölü
Daire Başkanı
28 Eylül 2021 00:02

Evet degismis 564. İdim simdi 574 olmus 10 kisi daha eklenmis.arkadaslarinda dedikleri gibi mezun olup olmama durumlarindan kaynaklidir.

3dilegimolsa, 3 yıl önce

Merkezi yerleştirmeler yapılmadan önceki sıralamanızda bir değişiklik var mı? Yani aşağıdaki kutucuğu işaretlemeden sıralamanızı hesaplattığınızda bugünkü güncellemeden sonra sıralamanız değişmiş mi? Benim değişmiş de o yüzden soruyorum

sgkicra
Şef
28 Eylül 2021 23:13

doğru.. yükselme sınavı en son 5 yıl olmuş üzerinden..sonuçta memurluk kadrosu yerine icra diğer unvanlara geçmiş oluyorlar.normal olan aslında bu..

Maliye-iibf, 3 yıl önce

3 te de 4 de de alır belki sgk o zaman

Maliye-iibf
Kapalı
30 Eylül 2021 00:53

Mantıklı bir yaklaşım, bekleyelim bakalım, bir yanım çok umutlu bir yanım aşırı karamsar

sgkicra, 3 yıl önce

doğru.. yükselme sınavı en son 5 yıl olmuş üzerinden..sonuçta memurluk kadrosu yerine icra diğer unvanlara geçmiş oluyorlar.normal olan aslında bu..

bananediyenadam
Aday Memur
02 Ekim 2021 20:19

Merhaba kıymetli dostlarım,

Bir Ekonometri mezunu olarak 31 yaşında KPSS?ye emek vermeli miyim?

Özel sektör beni gerçekten yıprattı. Düşünceleriniz benim için kıymetli.

justwanttolive
Aday Memur
02 Ekim 2021 21:14

bende ekonometri mezunuyum hocam. tabiki değer. süre yeterli. ben özel sektöre hiç girmedim.m. yeni mezunum zaten. hakkımızda hayırlısı. kadro oalrak ortak kadrodan girebiliyoruz genelde. 90 üstü puan lazım yani

bananediyenadam, 3 yıl önce

sgkicra
Şef
03 Ekim 2021 10:09

resmen atanalı tam 4 yıl olmuş biri olarak ve 29umda işe başlayan biri olarak söyleyebilirim ki; memurluk sandığınız kadar iyi değil. Bizi memurluğa imrendiren işsizlik ümitsizlik, memurların garanti ücret alıp özelde aynı işe aynı pararı kazanamıyor olmamız... Şu an memurların birçoğu eskiden kalma memur birçoğu ssüt izni yıllık izinli ya da başkasının yerine bakıyor olabileceğinden işle ilgilenmiyor olabilir. diğer yandan memurların çoğu kpss ile işe girmiyor.(diğer faktörler) işverimleri bundan düşük.işleri yürüten sorumlu kişiler bazı kişiler oluyor bunlar işi hakkıyla-faylasıyla yapanlardır ve aynı ücret alıyorlar..tayin olurken özrünüz yoksa zor gidiyorsunuz... sadece işsizlikten ya da asgari ücretliden iyi.. bunun dışında özelde 10 12 saat çalıştığınızdan meemurluk iyi gelir. şu an yeni başlayan lisans memur 4566 tl alıyor olması lazım.başka şehirdesin kiradasın eşya alacaksın istemediğin yerde senelerce yaşayacaksın ve bu şehir kendi şehrinden-muhtemelen- kötü şehir.

bananediyenadam, 3 yıl önce

byk61
Aday Memur
03 Ekim 2021 13:04

Hocam ben 30 yaşına kadar özelde süründüm. 31 yaşında( İşletme mezunuyum) kamuya atandım, aynı zamanda 2.üni okudum. 3 yıl çalıştığım kurumdan MEB kazanarak 34 yaşında öğretmen oldum.

Doğru planlama ve inanma ile olur inşaallah.

justwanttolive
Aday Memur
03 Ekim 2021 13:06

2.ünide ne okudunuz? Ne öğretmeni oldunuz acaba
byk61, 3 yıl önce

Hocam ben 30 yaşına kadar özelde süründüm. 31 yaşında( İşletme mezunuyum) kamuya atandım, aynı zamanda 2.üni okudum. 3 yıl çalıştığım kurumdan MEB kazanarak 34 yaşında öğretmen oldum.

Doğru planlama ve inanma ile olur inşaallah.

03 Ekim 2021 23:30

Üstadlar AÖFden mezun oluyoruz o sebeple sıralamalarınız geriye düşüyor.

Maliyeci63
Aday Memur
11 Ekim 2021 15:38

Yok mu Ufuk?ta bir alım

Farukssss
Daire Başkanı
11 Ekim 2021 15:39

Sabırrrrr
Maliyeci63, 3 yıl önce

Yok mu Ufuk?ta bir alım

ylçn92
Şef
11 Ekim 2021 17:08

Bir önceki alımda kurumlardan 29 mayısa kadar talepler toplanmıştı ve bu sayede bazı kurumların alım yapacağı duyumu geliyordu öncesinden.22 aralıktaki alım için buna benzer bir tarih bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Ayda48
Aday Memur
11 Ekim 2021 17:32

4 ekimde talepler toplanmaya başlamış 19 kasıma kadar sürecekmiş sanırım memurlar nette bi haberde görmüştüm

ylçn92, 3 yıl önce

Bir önceki alımda kurumlardan 29 mayısa kadar talepler toplanmıştı ve bu sayede bazı kurumların alım yapacağı duyumu geliyordu öncesinden.22 aralıktaki alım için buna benzer bir tarih bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Toplam 13915 mesaj
«484950515253545556575859»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi