Editörler : swat3410
02 Ağustos 2021 23:05

Kripto para ve İstifa

Arkadaşlar selamlar. Son günlerde kripto paralae ile ilgili hem TV hem de sosyal medyadan devamlı haber bombardımanına maruz kalıyoruz. Ama hoşuma giden birşey var ki sizlerle de paylaşmak istedim. Anladığım kadarıyla kripto paradan en çok kazananlar içerisinde bizim teşkilattan oldukça fazla meslektaşımız var. Ben İstanbul da bizzat birkaçını gördüm ve oldukça durumları iyiydi. Yine Ankara Cevikte bi abimiz bu konuda sadece teşkilatta değil komple memlekette ses getirmiş vaziyette ki İstanbul kadrosu da onu konuşuyor. Lakin o işin daha profesyonel tarafindaymis duyduğum kadarı ile. Umarım hepsinin sonu güzel olur ve bizim gibi ay sonunu zor getiren meslektaşlarına da kıyısından köşesinden biraz bulaşır diyelim.

salomon42
Genel Müdür
02 Ağustos 2021 23:54

26 yıldır borsa falan filan oynarım. sana şu kadarını söyleyim o ses getiren meslektaşım 1/2/3/4/ veya 5 sene sonra yiyecek ekmeğe muhtaç olur, inşaallah yanılırım.

kozanoglu0188
Kapalı
03 Ağustos 2021 07:15

Nedense hiç kimse haram mı helal mi demeden oynuyor.

dostum yaşar
Daire Başkanı
03 Ağustos 2021 07:17

muhtemelen yanılma ihtimalin çok yüksek.
salomon42, 3 yıl önce

26 yıldır borsa falan filan oynarım. sana şu kadarını söyleyim o ses getiren meslektaşım 1/2/3/4/ veya 5 sene sonra yiyecek ekmeğe muhtaç olur, inşaallah yanılırım.

saruk khan
Şef
03 Ağustos 2021 07:28

Grafiğe bakarak oynuyorlar

dostum yaşar
Daire Başkanı
03 Ağustos 2021 07:55

bugün kripto para haram veya helal diyemiyorum. devlet 10 sene sonra maaşları bu paralar üzerinden öderse. zannedersem helal denilecek
kozanoglu0188, 3 yıl önce
Nedense hiç kimse haram mı helal mi demeden oynuyor.

kozanoglu0188
Kapalı
03 Ağustos 2021 08:40

Sizde haklısınız
dostum yaşar, 3 yıl önce
bugün kripto para haram veya helal diyemiyorum. devlet 10 sene sonra maaşları bu paralar üzerinden öderse. zannedersem helal denilecek

polmuratmk
Genel Müdür
03 Ağustos 2021 11:49

En son bizim büroda çalışan ve kripto paradan 30 bin kazandım, hepiniz girin kriptoya neyiniz varsa basın diye milleti bulaştırmaya çalışan bir arkadaş vardı. Birkaç gün önce şarka gitmeden sorduğumda 3000 dolar zarara girdim demişti...2-3 arkadaş daha vardı bu coin başka coin diyen, şuan onlarında sesi çıkmıyor onlara da çok söyledim bu borsa gibi kumarın büyüğü girmeyin bu işlere diye... Çok para hırsı iyi değildir eldekilerde gider .Sonu belli olan bir şeydi zaten böyle bir kazanç şekli yok 1 koy 1000 al... Sonunda olacağı bu 1000 koyan 1 alacak...Haram tavsiye edenlere uymayın, bulaşmak yerine kıyısından köşesinden bile geçmeyin...

hataycanfeda
Yasaklı
04 Ağustos 2021 14:33

Tam aradığım abimsin. Ben de ufak çapli kripto para borsa vs işleri yapiyorum. Çok dişe gelir bir karım olmadı henüz. Ama senin gibi bu işlerde tecrübeli bı abime sormak isterim bu işten para kazandım diyebilmek için ne kadar para kazanmış olmak lazim

salomon42, 3 yıl önce

Nowadays
Memur
04 Ağustos 2021 15:21

borsa kumar değildir güçlü şirketlere yatırım amaçlı hisse alırsanız paranızın değerini korursunuz ama hemen kazanma amaçlı emanet paralarla oynarsanız batarsınız bende katılıyorum kazanma şekline birileri on katı kazanıyorsa birileri kaydediyordur alın terinizi hiç etmeyin yatırımı parçalı yapmak faydalıdır.

polmuratmk, 3 yıl önce

En son bizim büroda çalışan ve kripto paradan 30 bin kazandım, hepiniz girin kriptoya neyiniz varsa basın diye milleti bulaştırmaya çalışan bir arkadaş vardı. Birkaç gün önce şarka gitmeden sorduğumda 3000 dolar zarara girdim demişti...2-3 arkadaş daha vardı bu coin başka coin diyen, şuan onlarında sesi çıkmıyor onlara da çok söyledim bu borsa gibi kumarın büyüğü girmeyin bu işlere diye... Çok para hırsı iyi değildir eldekilerde gider .Sonu belli olan bir şeydi zaten böyle bir kazanç şekli yok 1 koy 1000 al... Sonunda olacağı bu 1000 koyan 1 alacak...Haram tavsiye edenlere uymayın, bulaşmak yerine kıyısından köşesinden bile geçmeyin...

salomon42
Genel Müdür
04 Ağustos 2021 17:08

bu işten kazandım diyebilmen için herkesin farklı kriteri vardır,

benim kriterim hayatımda değişiklik yapabilecek parayı kazanmak, son bir yılda 30 bini 300 bin yaptım ama beni kurtarmaz, 900/ 1 milyon falan olursa tamam diyeceğim,

26 yıldır borsacıyım, borsanın coinin kitabını yazarım,

yıllar içinde binlerce borsacı, iddiacı, ganyancı, foreksçi vb., uzmanlar, astsubaylar, öğretmenler, sağlıkçılar, polisler vb. tanıdım, kazanan görmedim,

kim kazandı biliyor musunuz, para piyasalarından anlamam ben döviz, altın, arsa alırım, sağlamcıyım diyenler, kaplumbağa misali eninde sonunda tavşanı geçtiklerini gördüm,

26 yıllık tecrübemi size 2 kelimeyle söyleyim UZAK DURUN, ya da yaşayıp öğrenin.

hataycanfeda, 3 yıl önce

Tam aradığım abimsin. Ben de ufak çapli kripto para borsa vs işleri yapiyorum. Çok dişe gelir bir karım olmadı henüz. Ama senin gibi bu işlerde tecrübeli bı abime sormak isterim bu işten para kazandım diyebilmek için ne kadar para kazanmış olmak lazim

hataycanfeda
Yasaklı
04 Ağustos 2021 17:11

Cevap için teşekkürler abi. O zaman önce 1 milyon kazanacağız ondan sonra istifa etmeyi düşünecegiz :) anlasildi

salomon42, 3 yıl önce

benim kriterim hayatımda değişiklik yapabilecek parayı kazanmak, son bir yılda 30 bini 300 bin yaptım ama beni kurtarmaz, 900/ 1 milyon falan olursa tamam diyeceğim,

yıllar içinde binlerce borsacı, iddiacı, ganyancı, foreksçi vb., uzmanlar, astsubaylar, öğretmenler, sağlıkçılar, polisler vb. tanıdım, kazanan görmedim,

kim kazandı biliyor musunuz, para piyasalarından anlamam ben döviz, altın, arsa alırım, sağlamcıyım diyenler, kaplumbağa misali eninde sonunda tavşanı geçtiklerini gördüm,

26 yıllık tecrübemi size 2 kelimeyle söyleyim UZAK DURUN, ya da yaşayıp öğrenin.

salomon42
Genel Müdür
04 Ağustos 2021 17:18

espri yaptığını düşünerek, sesli güldüm kardeşim.

hataycanfeda, 3 yıl önce

Cevap için teşekkürler abi. O zaman önce 1 milyon kazanacağız ondan sonra istifa etmeyi düşünecegiz :) anlasildi

sodespol
Aday Memur
04 Ağustos 2021 17:19

Devrem aynı mesleki yildayiz galiba. Kazananı görmedim demişsin, nerede çalışıyorsun bilmiyorum ama Ankara'da çalışsan eminim kazananı görürdün. İsmini soylemeyim ama Ankara'daki bir arkadaş neredeyse tüm Ankara kadrosunu zengin etti desem abartmış olmam galiba. Madem bu işlerin içindesin o meslektaşımız ile görüş derim. Milyon dolar kazanmak lafı Ankara lugatina katan bir arkadaş. Bizzat yanımdaki arkadaşa bir haftada 800 bin TL kazandırdığına ben şahidim, ne kadara mi? 50 bin TL'yi 800 yaptı ve bizim arkadaş aceleci olmasaydı şimdi en az 2 milyon TLsi olacaktı. Şuan hala Ankara kadrosunda mi istifa mı etti bilmiyorum

salomon42, 3 yıl önce

salomon42
Genel Müdür
04 Ağustos 2021 17:25

kardeşim o kazandı dediklerin eninde sonunda kaybedecekler, onun için kimse kazanamaz diyorum, onun için tavşan diyorum, isteyen inanır isteyen inanmaz, 3 yıl önce 30 bini 1,5 milyon yaptım, sonra ben de kaybettim, bu işler böyledir.

bulaşan çıkamaz

kimse kazanamaz

uzak durun, derim nokta.

mardinpolice
Memur
04 Ağustos 2021 18:49

şirketlerin reklamcıları yine piyasaya çıkmış kipto şöyle bitcoin böyle kardeşim nedense hep bi arkadaş kazanıyor :)) hiç kazananı görmedim ama arkadaşı köşeyi döneni çok duydum:)) adama diyorum hep bi arkadaş kazandı diyorsunuz diyorum ne alaka ya bi arkadaş 500.000 kazandı diyor:)

İzmirliBeyefendi
Aday Memur
04 Ağustos 2021 19:19

Ayni yerde çalıştığım samimi olduğum arkadaş 3 yil gibi sürede bir maaşlık parayi şuan 900 bin dolar yapti ve o kadar ayaklari üzerine basiyorki istifa etmiyor. 20 yili doldurmasina bir kac yil kaldi parasiz emekli olacak.

salomon42
Genel Müdür
04 Ağustos 2021 21:36

sevgili kardeşim 3 yılda 1 maaşı 900 bin dolar yapmak imkansızdır, bir anımı anlatayım,

bir arkadaşla aynı ekipte 1 yıl çalıştık, 2 kızı tıpta okuyordu, 50 milyon lira değerinde kıymetli arsası vardı, ekipte her gün müteahhitleri gezerdik, arsa satışı için onlarla pazarlık yapardı, müteahitlere arsayı gösterirdik falan fikan, arkadaş 5/6 ay önce intihar etti şizofrenmiş, hayal dünyasında yaşıyormuş, arsası da yokmuş, kızları da tıpta okumazmış, uzun olmasın diye yazmadım daha neleri vardı, Allah rahmet eylesin.

İzmirliBeyefendi, 3 yıl önce

Ayni yerde çalıştığım samimi olduğum arkadaş 3 yil gibi sürede bir maaşlık parayi şuan 900 bin dolar yapti ve o kadar ayaklari üzerine basiyorki istifa etmiyor. 20 yili doldurmasina bir kac yil kaldi parasiz emekli olacak.

Nizamettin1453
Genel Müdür
04 Ağustos 2021 22:26

Herkes borsa herkes coin herkes para şöhret peşine müptela ellerden telefonlar saatlerce düşmüyor, grafikler ardı ardına izleniyor. Tam ahirzaman tam esir almış bizleri ermperyalizm.

Halimiz kötü dahada kötüye gidiyoruz maneviyat diplerde edebiyat diplerde bilim dipte şiir hiç yok, sanat yok, tarih bilinci yok, ... Vesselâm

Srd34
Kapalı
04 Ağustos 2021 22:52

Kimse lafımı yanlış anlamasın, ekonomi lisans mezunu 3 üniversite diplomalı meslekte ise 15 yıllık b

Srd34
Kapalı
04 Ağustos 2021 22:55

Kimse lafımı yanlış anlamasın, ekonomi lisans mezunu 3 üniversite diplomalı meslekte ise 15 yıllık bir abiniz/kardeşinizim. Borsa yatırımları biraz öngörüdür çünkü aldığınız hissenin arkasında çalışan bir şirket, sermaye vardır. Ancak kripto para öyle değil, misal Amerikalı spekülatif bir denyo bir Twitt atar coinler yerin dibine girer. Veyahutta Çinli biri uydurma bir coin çıkarmaya başlar piyasa uçuşa geçer çünkü spekülatif bir şekilde yülselir veya düşer. Grafik, tablo, analiz v.s coin piyasında hepsi hikaye. Yani bir nevi kumar. Kumarda ise her zaman kasa kazanır. Saygılarımla...

Toplam 96 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi