Editörler : Pangaea
05 Mart 2021 14:57

Mubasirkige basvurursan zabit katipligine basvuramassin ama icra katipligine basvurursun.

tessaiga, 3 yıl önce

Sağolun, mübaşirlik puanları yüksek sanırım.

Hem mübaşirliğe hem de zabıt ve icra katipliğine başvurabiliyor muyuz ? Yoksa birini mi seçmek gerekiyor

tessaiga
Aday Memur
06 Mart 2021 05:43

Teşekkür ederim

Biradetbeyfendi, 3 yıl önce

Mubasirkige basvurursan zabit katipligine basvuramassin ama icra katipligine basvurursun.

Svdaaaa
Memur
06 Mart 2021 20:59

78npuanla,ist. Anadolu adliyesine basvurdum szce sansm nedr hıcmı yok acba 225 kşi içine

furkanemytu
Yasaklı
06 Mart 2021 21:27

katiplikse klavye ile öne geçebilirsiniz

Svdaaaa, 3 yıl önce

78npuanla,ist. Anadolu adliyesine basvurdum szce sansm nedr hıcmı yok acba 225 kşi içine

Ebru2935
Memur
07 Mart 2021 22:34

Sinava cagrilacak kisiler ne zaman belli olur sözlüler ne zaman baslar biter sonuclar duyurulur sizce

tessaiga
Aday Memur
08 Mart 2021 15:27

Merhabalar, Zabıt katipliği için Ankara bama ve İcra katipliği için de Ankara'ya başvurdum, sınavlar imlalı mı olacak imlasız mı ? Bu önceden duyuruluyor mu yoksa sınav anında mı öğreniyoruz ?

Nil0908
Aday Memur
09 Mart 2021 02:34

Arkadaşlar lise mezuniyetim başvuru ekranında çıkmıyor aynı sorunu yaşayan var mı?

furkanemytu
Yasaklı
09 Mart 2021 13:43

imla konusunu cevaplayayım. mesela metin şöyle veriliyor;

"Türkçü bir toplumun hiçbir kesiri, olamaz hocanın şeyhin esiri.

Mesnetsiz haberler verip Mekke?den, çatırtı çıkartıp festen takkeden, Mercedes parası vurup tekkeden, dergahtan yolunu bulmayacaktır."

sınavda imlasız yazmak şöyle oluyor;

türkçü bir toplumun hiçbir kesiri olmaz hocanın şeyhin esiri mesnetsiz haberler verip mekkeden çatırtı çıkartıp festen takkeden mercedes parası vurup tekkeden dergahtan yolunu bulmayacaktır

bakın hiç nokta koymadım. kesme işareti, büyük harf, satırbaşı hiçbirini yapmadım. yani dümdüz yardırıp geçme sınavı bu.

tessaiga, 3 yıl önce

Merhabalar, Zabıt katipliği için Ankara bama ve İcra katipliği için de Ankara'ya başvurdum, sınavlar imlalı mı olacak imlasız mı ? Bu önceden duyuruluyor mu yoksa sınav anında mı öğreniyoruz ?

1 deli mavi
Daire Başkanı
09 Mart 2021 13:48

adalet bakanlığının yaş sınırı olmayan bir ilanı var mı ?

tessaiga
Aday Memur
09 Mart 2021 15:16

Teşekkür ederim.

furkanemytu, 3 yıl önce

imla konusunu cevaplayayım. mesela metin şöyle veriliyor;

"Türkçü bir toplumun hiçbir kesiri, olamaz hocanın şeyhin esiri.

Mesnetsiz haberler verip Mekke?den, çatırtı çıkartıp festen takkeden, Mercedes parası vurup tekkeden, dergahtan yolunu bulmayacaktır."

sınavda imlasız yazmak şöyle oluyor;

türkçü bir toplumun hiçbir kesiri olmaz hocanın şeyhin esiri mesnetsiz haberler verip mekkeden çatırtı çıkartıp festen takkeden mercedes parası vurup tekkeden dergahtan yolunu bulmayacaktır

bakın hiç nokta koymadım. kesme işareti, büyük harf, satırbaşı hiçbirini yapmadım. yani dümdüz yardırıp geçme sınavı bu.

GrandTurco
Aday Memur
09 Mart 2021 18:22

arkadaşlar benim lisans 82 puan var... ikm için ben manisada 150 kişilik olanı cezavini seçerim diyordum ama öyle parça parça değilmiş sanırım sadece Manisa Adli Yargı İlk derece mhk. vardı onu seçtim yani...ozaman toplam üzerinden düşüneceğiz 257'nin 3 katının içine gireceğim doğru mudur? düzeltmek istediğiniz fikir vermek istediğiniz şeyler varsa memnun olurum bilgim yok bu konuda pek.

selen 12331
Aday Memur
09 Mart 2021 19:22

Guvenlik sorusturmasi formuna nasil ulasiyoruz bilgisi olan varmi

Bendenizben
Aday Memur
09 Mart 2021 21:49

icra katipliği için il il telegram grubu var mı

kayseri_li38
Aday Memur
10 Mart 2021 15:16

Bende lisans mezunuyum ama lise diploması istiyor nasıl yapacaz yok lise diplomam elimde e devletten de bulmuyor nasıl yapacaz
Nil0908, 3 yıl önce

Arkadaşlar lise mezuniyetim başvuru ekranında çıkmıyor aynı sorunu yaşayan var mı?

Nil0908
Aday Memur
10 Mart 2021 20:26

Ertesi gün tekrar denedim diploma çıktı benim

kayseri_li38, 3 yıl önce
Bende lisans mezunuyum ama lise diploması istiyor nasıl yapacaz yok lise diplomam elimde e devletten de bulmuyor nasıl yapacaz

Knowntorock
Aday Memur
10 Mart 2021 21:17

ikm için sadece 1 il mi tercih edebiliyoruz?

mühendismervee
Aday Memur
11 Mart 2021 20:51

Arkadaşlar puanim 82 gaziantep 5 kisilik bam gelirmi

mühendismervee
Aday Memur
11 Mart 2021 20:57

15 pardon

mühendismervee, 3 yıl önce

Arkadaşlar puanim 82 gaziantep 5 kisilik bam gelirmi

aenema13
Memur
11 Mart 2021 22:07

Zabıt katipliği için lise diplaması istiyor ben ulaşamıyorum diplomaya.

Lisans mezuniyeti olan biri için lise diploması yüklenmesi şart mı ?

Toplam 127 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi