Editörler : cihan27E.Kayı Han
25 Temmuz 2013 15:13

Hizmetli kadrosu kaldırılmalıdır

MEB. Bünyesinde bulunan hizmetli memur kadrosu kaldırılmalıdır halen birçok okulda taşeron firma yapmakta işleri şuan itibari ilede bu yapılabilir ve bu şekilde işler çok daha hızlı yürütülür başbakanlık ve meb. bakanı bu konuda iyi düşünüp bu kadroları kaldırılmalıdır ve hizmetlilerin tamamı memur kadrosuna geçmelidir.

şövalye_
Aday Memur
25 Temmuz 2013 15:22

meb.de neredeyse çeyrek asırdır çalışıyorum şuana kadar hizmetli ve memur için doğru dürüs hak veren hükümet yada bir sendika görmedim bizler üvey evlatmıyız merak ediyorum yada başka ülkenin insanımıyız neden bizler için bişi talep edilmiyor arkadaşlar bizler için hak talep edilmiyorsa birilerini desteklemenin alemi yok o sendikalardan istifa etmeliyiz hemen EBS. üyesi olanlar özellikle sizlere iş düşüyor bu konuda

Dilovası Ağası
Aday Memur
25 Temmuz 2013 16:57

hizmetlilerin tamamı memur kadrolarına geçirilmelidir duyarsız olmayalım lütfen.

delege41
Daire Başkanı
26 Temmuz 2013 11:22

kadro verilmelidir artık yapılan adaletsizliktir.

körfez4141
Aday Memur
26 Temmuz 2013 11:56

çağdaş bir çalışma sisteminden bahsedenler bugün çağdaşlığın çesinden anlamıyorlarlar hizmetlileri köle olarak kullanmaktan vazgeçin artık sizlerin kölesi değildirler.

delege41
Daire Başkanı
26 Temmuz 2013 17:08

medeni bir şekilde çalışma ortamı istiyoruz.

şövalye_
Aday Memur
28 Temmuz 2013 16:37

memur kadrosu istiyoruz insanca maaş ve sosyal haklar.

delege41
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 17:34

bakın bakalım sendikalar bizim için bişi talep ettimi yok

delege41
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 18:42

http://www.memurlar.net/haber/390986/ Kamusen hizmetli ve memurlar için taleplerini sıralamış ama memur sende bunları göremedim arkadaşlar memur senli arkadaşların istifa ve tepkilerini bekliyorum açıkcası bizi düşünmeyen sendikaya neden üye olalımki.

nakahh
Aday Memur
30 Temmuz 2013 10:47

%10 zam falan diyorlar ama yine mağlup oılurlar verecekleri an fazla %4

nakahh
Aday Memur
30 Temmuz 2013 10:49

Çok fazla zamda istemiyoruz şu hizmetli kadrosunu tamamen kaldırılması çoğu yerlerde şirket var

nakahh
Aday Memur
30 Temmuz 2013 10:52

100 üniversite varsa 50 sinde temizlik şirketi var hizmetliler başka işler yapıyorlar, Adelet neresinde bu işin ya hepten ya hiçten. Bu tür işleri şirketlere vermeliler en azından başkaları da iş güç sahibi olur. Bizde başka birimlerde başka işler yaparız örnğ. evrak getir götür çay şeker vs

hayridas.
Aday Memur
31 Temmuz 2013 15:31

zamdan geçtim memur kadrosu versinler zam onların olsun artık günümüzde kurum amirleride taşeron firmalara verilmesi taraftarı ama devlet bu konuda hala direniyor yasada açık memur uluslar arası anlaşmalar ve anayasamıza göre hizmetli olarak çalıştırılamaz.

körfez4141
Aday Memur
01 Ağustos 2013 10:54

kadro hakkımız resmen yok sayıldı

katip-61
Genel Müdür
02 Ağustos 2013 01:15

talebe bakar mısın? taşeron adamın günahı nedir? asgari ücretle kölelik mi yapacak okulda bu nasıl bir anlayış? bunun sonu devlet güvencesinin kaldırılarak bütün kamu çalışanlarının özelleştirilmesine kadar gider. ben bu mantığı anlamakta zorlanıyorum. taşeronlaşmaya ve taşeron kültürüne hayır.

herkes kendi işini kendi mesleğini yapsın. taşeron uygulamalara son verilsin.

başkan41
Şube Müdürü
05 Ağustos 2013 11:42

sınavı kazan sende devlet memuru ol arkadaşım devlet sektörünün daha iyi hal alabilmesi için taşeron firmalara vermesi taraftarıyım verilsinde devlet zaten millete vere vere bu hale geliyor ama görmesi gereken kesimi hiç görmüyor. bizlerde sınavla görevde yükselme istiyoruz.

katip-61, 11 yıl önce

talebe bakar mısın? taşeron adamın günahı nedir? asgari ücretle kölelik mi yapacak okulda bu nasıl bir anlayış? bunun sonu devlet güvencesinin kaldırılarak bütün kamu çalışanlarının özelleştirilmesine kadar gider. ben bu mantığı anlamakta zorlanıyorum. taşeronlaşmaya ve taşeron kültürüne hayır.

herkes kendi işini kendi mesleğini yapsın. taşeron uygulamalara son verilsin.

Dilovası Ağası
Aday Memur
05 Ağustos 2013 16:53

hizmetli memurların tamamı memur olmalı memur hizmetlilik yapamaz.

katip-61
Genel Müdür
05 Ağustos 2013 19:20

kim diyor bunu neye dayanarak diyorsun. aç oku bir gelişmiş ülkelerin kamu personel kanunlarını..

Dilovası Ağası, 11 yıl önce

hizmetli memurların tamamı memur olmalı memur hizmetlilik yapamaz.

everest41
Memur
06 Ağustos 2013 12:02

arkadaş ya sen bazı şeyleri bilmiyorsun yada sallıyorsun orada arkadaşın yazdığı konu doğru sen burada yayınla bende sana arkadaşın konusunun doğruluğunu kanunla ispat edeyim sen sanırım taşeronda çalışıyorsun sanada sınavsız memurluk versin istiyorsun oku çalış memur ol bizler okuyoruz neden üniversite bitirmek için 4 yıllık okuyorum aynı zamanda olmazsa tekrar kpss ye gireceğim sende hakların için sınava gir gelde konuş oldumu.

katip-61, 11 yıl önce

kim diyor bunu neye dayanarak diyorsun. aç oku bir gelişmiş ülkelerin kamu personel kanunlarını..

gladyatör35
Aday Memur
06 Ağustos 2013 13:27

sonuna kadar destekliyorum arkadaşlar hepinizi.

katip-61
Genel Müdür
06 Ağustos 2013 23:49

arkadaşım ben devlet memuruyum. taşeron kültürü ezici ve yıkıcı sonuçları olan bir durumdur. bunun her gün örnekleri artıyor. insanları köle gibi kullanarak asgari ücretle çalıştıran zihniyeti savunan sizlersiniz ben değilim. ben adalete inanırım eşitlik olması gerektiğini söylüyorum. bunun sonu şoförlük de kalksın, mübaşirlik de kalksına kadar gider. çünkü her işi taşeron firmalara yaptırabilirsiniz. bu kamu vicdanını yaralar.

devlet seni hizmetli olarak atamış. sana görevde yükselme ve ünvan değişikliği hakkı tanımış ama sen oturduğun yerden diyorsun ki benim işimi asgari ücrete taşeronlar yapsın bende masa başına oturayım. sanırım sizin mantık böyle işliyor. hakkını arayacaksın ama haksızlık yapmayacaksın.

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi