Editörler : oto-danisman-expert

erdem.k88
Genel Müdür
17 Mart 2019 18:13

Hocam onu da araştıracağım en kısa zamanda çok teşekkürler.
Yobazmuallim, 5 yıl önce
Seat Ateca dizel al hocam suv olarak gayet güzel konforlu yakıtı çok iyi vs.

seyo
Aday Memur
17 Mart 2019 21:29

Bu paraya almana verme yazık edersin al Toyota benzin ya da hibrid modelimi ya da Honda dizeli al ya da Mazda 3 son kasa derim bana İnan sür bak 10 yıl sonra da saat gibi binersin araba bozulmaz rahat edersin illa alacaksan Alman BMW al 3 serisi.

Almanların araba geyik testi videolarını izle anlarsın tek geçen BMW dir.

erdem.k88
Genel Müdür
17 Mart 2019 21:37

haklısınız hocam toyota ve honda kendini ispatlamış markalar, fakat ben ikinci el piyasasını ve ikinci elde satılma hızı,değer kaybetme (kazanma ) durumunu düşündüğümden dolayı Almanı ön plana aldım. Şöyle örnek vereyim bir yakınıma 2016 kasımda sıfır passat 1,4 tsi comfortline 88 bin tl ye aldık şimdi aracın piyasası 120-130bin tl civarlarında hatta daha fazla. Altından daha fazla değerlendi anlam veremiyorum.

seyo, 5 yıl önce

Bu paraya almana verme yazık edersin al Toyota benzin ya da hibrid modelimi ya da Honda dizeli al ya da Mazda 3 son kasa derim bana İnan sür bak 10 yıl sonra da saat gibi binersin araba bozulmaz rahat edersin illa alacaksan Alman BMW al 3 serisi.

Almanların araba geyik testi videolarını izle anlarsın tek geçen BMW dir.

feti050505
Aday Memur
18 Mart 2019 00:16

Mercedes GLA 180 AMG paket öneririm.Yakit ortalama 4.7 litre çok geniş bir araç değil.Siz de zaten 3 kisiymissiniz.Tabii Bir de Mercedes kalitesi var.

917-Short Tail
Genel Müdür
18 Mart 2019 12:08

Bir arkadaşımda var bahsi geçen mercedes pek sevmiyor o aracı açıkçası ama kendisi genelde daha üst segment (5.20, E series, panamera vb)arabalara binmeye alışmış bir kişi.

Son detail bükücü
Genel Müdür
18 Mart 2019 15:08

Cla 180d ye yönelik olarak iki önemli hususu aktarmak isterim

Araç dış estetiğini arka bölümünün giderek küçülmesine borçlu

Bu sebeple arka koltuklara 1.70m ve üstü olup , topuklu kullanan kızçelerin binmemesi için dua etmek gerekiyor

Zira bindiği an kafasını tavana çarpıyor ve araç sahibinin karizma çiziliyor

İkinci husus ise şöyle ,

Cla serisi stuttgart sindelfingen ' de ve veya usa bmw x5 in üretildiği Spartanburg da üretilmiyor maalesef

Macaristan ın Kecskemét bölgesinde üretiliyor , işçi ücretlerinin avrupa ortalamasının çok altında olduğu ülkede ...

Dipçe : yönlendirme kanalize amaçlı değildir , genel kültüre katkı amaçlıdır

Son detail bükücü, 5 yıl önce

Merhaba ...

Tasarım / estetik/ dizayn hoş lakin malzeme kalitesi ve daha da önemlisi performans yönünden ve kullanılan 1,5dci renault motorundan kaynaklı olarak , ne yazık ki zihinlerimizde yerleşik olan "konvansiyonel mercedes konforu imajı'nı '' çizmeye asla muktedir olamıyor ... ( cla 180d )

Şahsi kanaatimdir , somut örnekler

1 ) 109bg yetersiz , hız ve makas için hayal kırıklığı

2 ) motor sesi iç kabine sızıyor ve rahatsız edici, ses izolasyonu özensiz başarısız

3 ) yerden yükseklik mesafesi yetersiz, 5 kişi ( ortalama 60 kg ×5 ve bagaj boş iken ) kasise değme ihtimali

4 ) ara modelden ziyade ikame model ve bu sebeple ait olduğu segmentin hakkını vermekten çok uzak

5 ) aero dinamik savrulma vb hususlarda mükemmel değil , mükemmele yakın da değil

6) mercedes marka özelinde yakıt sarfiyatı asla mütevazı olmayacaktır şehir içi 4 4,5 şehirler arası cruise 97km/h da boş bagaj iki kişi 3,8 lt /100 km nin altını göremedim

7) tek artısı marka ve logosudur lakin yakın arkadaşlar kanka kuzin vb samimi kişiler dahi binmeyi müteakip hayal kırıklığını saklama gereği duymamaktadır

Şahsi mütalaamdır , Mercedes düşünülüyorsa E serisi iyidir beklenti karşılama oranı asla mahcup etmez , lakin servis yedek parça bakım etc maliyetlidir ...

Tekrar hayırlı olsun , tanrım sağlık ve huzurla kullanmayı nasip etsin

erdil123
Aday Memur
18 Mart 2019 16:22

Dostum sana tavsiyem yakıtı biraz fazla olsa da şu sıralar kampanya olduğu için söylüyorum Volvo s60 170 bin küsür fiyat aralığında bayiye gittiğinde sıkı pazarlıkla alabilirsin yada v40 kesinlikle daha da ucuza alabilirsin. Ayrıca mazda 3 dizel otomatikte bakabilirsin. Bahsettiğim araçlar 0 ikinci el değil. Piyasaları da vardır dert etme çünkü her malında bi alıcısı vardır. Son olarak böyle bakıp bakıp sende Golf alırsın :)

erdem.k88
Genel Müdür
18 Mart 2019 18:21

tespit on numara bakıp bakıp golf alırsın :) Valla golf almamak için kendimi şartlandırdım A3 sedan olur cla olur , 3,20ied vs olur diye düşünüyorum. bakalım hala araştırıyorum araçları.

erdil123, 5 yıl önce
Dostum sana tavsiyem yakıtı biraz fazla olsa da şu sıralar kampanya olduğu için söylüyorum Volvo s60 170 bin küsür fiyat aralığında bayiye gittiğinde sıkı pazarlıkla alabilirsin yada v40 kesinlikle daha da ucuza alabilirsin. Ayrıca mazda 3 dizel otomatikte bakabilirsin. Bahsettiğim araçlar 0 ikinci el değil. Piyasaları da vardır dert etme çünkü her malında bi alıcısı vardır. Son olarak böyle bakıp bakıp sende Golf alırsın :)

idealistogretment34
Aday Memur
19 Mart 2019 13:41

Kendim Audi A3 sedan o uzun süre kullanan birisi olarak şunları söyleyebilirim . BMW(3.16 -2015 model) takılacağın kız gibidir kar yağar çise atar arabayı hafif gazda yolda tutamazsın . ( arkadan itişli ve economy modu dışında turboyla kalktığı için ) Ancak Audi A3 karı olcak arabadır . önden çekiş , kar yağmur çamur dinlemez . Muhteşem tork ve verim bütün bunların yanında BMW bin benzinlisine karşı Audi dizel alabilirsiniz fiyat bazında . A3 ve 3.16 msport paket 0-100 kalkışta A3 resmen fark attığınızda belirtiyim . Tabi a 3 ün içi BMW ye göre 1 tık daha basit kalıyor . Ancak bayilere gidip iki modelinde sürş testini yapmanızı öneririm . Aileniz için ekonomik sağlam Alman yüksek performans vs açılardan Audi A3 Sefa'n sizi mutlu edecektir. Gönlünüze göre olsun inşallah ..

Son detail bükücü
Genel Müdür
19 Mart 2019 15:06

Sayın idealistogretment34 ,

2500 kitap okudum , harp tarihi - strateji ve taktik -cumhuriyet tarihi - dil ve edebiyat alanında ...

Yorumunuzu okuyana değin iyi olduğumu düşünüyordum , iyi olmadığımı henüz anladım ...

Kullandığınız tecahul-i arifler ve hüsn-ü tâliller Recaizade Mahmut Ekrem in Araba Sevdası isimli eserinde dahi yoktu ...

Şimdi , geçmişte kullandığım otomobilleri düşünüyorum

Aklıma cennetmekan Leydi Diana ve Prens Muhammed bin Salman geliyor ...

Tebrikler ve teşekkürler ...

idealistogretment34, 5 yıl önce
Kendim Audi A3 sedan o uzun süre kullanan birisi olarak şunları söyleyebilirim . BMW(3.16 -2015 model) takılacağın kız gibidir kar yağar çise atar arabayı hafif gazda yolda tutamazsın . ( arkadan itişli ve economy modu dışında turboyla kalktığı için ) Ancak Audi A3 karı olcak arabadır . önden çekiş , kar yağmur çamur dinlemez . Muhteşem tork ve verim bütün bunların yanında BMW bin benzinlisine karşı Audi dizel alabilirsiniz fiyat bazında . A3 ve 3.16 msport paket 0-100 kalkışta A3 resmen fark attığınızda belirtiyim . Tabi a 3 ün içi BMW ye göre 1 tık daha basit kalıyor . Ancak bayilere gidip iki modelinde sürş testini yapmanızı öneririm . Aileniz için ekonomik sağlam Alman yüksek performans vs açılardan Audi A3 Sefa'n sizi mutlu edecektir. Gönlünüze göre olsun inşallah ..

Kutadgu4
Kapalı
19 Mart 2019 15:49

Şu an oto sektörü, benzin dizel ikilisinden hybrit-elektrik şeklinde bir dönüşüme girdi. İlk önce dizeli bitiriyorlar. Toyota dizele son verdi sayılır. Renault da yeni 2019 clio modelini hibrit benzin şeklinde çıkarıyor. Yerinde olsam, hibrit olmazsa az yakan benzinli bir araç alırdım. Muhtemelen 2020 de hibrit konusunda seçenekler iyice çoğalacak. Bekleyebilirsen 1 sene daha bekle. Bekleyemiyorsan Toyota Corolla hybrit veya chr hybrit şimdilik güzel seçenekler. Tek eksisi 1.8 lik yüksek vergili motoru. Hyundai iconic de düşünebilirsin.

onurm
Şef
19 Mart 2019 18:00

2012 model ve ustu a6 diger araclara arac demessiniz a6 ya binince

erdem.k88
Genel Müdür
22 Mart 2019 22:16

Hocam Audi a3 1.6tdi şanzımanda kronik arızalar vs var diyorlar doğru mudur? Aracı uzun süre kullanan biri olarak otomatik viteste sıkıntılarınız oldu mu ?
idealistogretment34, 5 yıl önce
Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi