Editörler : supporters.
«91011121314151617181920»

mnyon
Aday Memur
08 Şubat 2019 19:06

Toplantı oldu mu acaba?

Yasin kaya01, 5 yıl önce
Sosyal etik toplantısı bu cuma yapılacak bilginiz olsun

Akademikdost
Aday Memur
12 Şubat 2019 17:56

Arkadaşlar, sosyal etik toplantısı yapıldı mı bilgisi olan var mı?

Yasin kaya01
Memur
12 Şubat 2019 22:43

Geçtiğimiz cuma günü yapıldı
mnyon, 5 yıl önce

Toplantı oldu mu acaba?

Pasazade323
Aday Memur
14 Şubat 2019 15:59

Sayın hocalarım Fen ve Mühendislik Etik kurulunun ne zaman toplanacağı hakkında bilgisi olan var mı ?

aaakademisyen
Aday Memur
16 Şubat 2019 16:18

Merhaba Arkadaşlar sağlık bilimleri etik kurulu nezaman bileniniz var mı acaba

Ricoric
Aday Memur
17 Şubat 2019 23:26

Kesinlikle
firzap, 6 yıl önce

Kişisel çıkarlar yüzünden milletin hakkını gasp eden sözde PROF. DR. unvanı kapmış hocalar çok fazla.

Size etik kurula sevk eden juri üyesinin;

"Kendi yaptığı tezleri de dahil öğrencilerinin Yüksek Lisans ve Doktora Tezlerini, öğrencileriyle birlikte yapmış olduğu yayınlarını ithenticate, Turnitin programlarında taratın."

İllaki sorun bulacaksınız.

BİMER ve CİMER üzerinden "YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAYIN ETİĞİ YÖNERGESİ" kapsamında etik ihlali yaptığı ve soruşturma başlatılması gerektiğini belirterek şikayette bulunun.

Gerisini kendi düşünsün.

aaakademisyen
Aday Memur
18 Şubat 2019 01:09

Değerli Arkadaşlar

Öncelikle böyle bir forum başlığı açan arkadaşlara teşekkür ederim. forum yazılarını sonuna kadar okudum bana çok faydası oldu.

Şahsıma kişisel husumeti olan bir yedek jüri beni de etik kurula sevketmiş. Etik kurul savunmamı istedi. husumeti olan bir jürinin değiştirilebileceğini bimediğimden ÜAK a bu jürinin değiştirilmesi yönünde bir başvurum olmadı. jürinin iddiası: Tekrar yayım ve bilimsel yanıltma. Tekrar yayından kasıt Üniversitelerarası Kurul Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Yönergesinin Ç bendinde belirtilen Mükerrer yayınlarını akademik atama ve yükselmelerde ayrı yayınlar olarak sunmak mı? öyleyse mükerrer yayın her iki yayınında aynı olması yada aynı yayının farklı dillerde yayınlanması mı? Dilimleme de bu grupta mı? savunmamı yazarken. dilimleme de yapılmadığını kanıtlarıyla yazayım mı? Yoksa sadece yayınlanan makalelerin aynı yani mükerrer olmadığını mı kanıtlamaya çalışayım. yardımlarınızı bekliyorum.

dent45
Aday Memur
18 Şubat 2019 09:57

Bugün aradığımda 3 hafta sonra olacağını öğrendim.

aaakademisyen, 5 yıl önce

Merhaba Arkadaşlar sağlık bilimleri etik kurulu nezaman bileniniz var mı acaba

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur
18 Şubat 2019 15:04

SOSYAL ETİK KURUL MART AYI SONUNDA TOPLANACAK DENDİ BANA DA...

dent45, 5 yıl önce

Bugün aradığımda 3 hafta sonra olacağını öğrendim.

Yasin kaya01
Memur
19 Şubat 2019 18:35

Hocam öncelikle geçmiş olsun iddiada bulunan jüri üyesi yayınların mükerrer olduğunu söylemiş dilimleme tanımına hiç bulaşmayın inceleme iddia ile sınırlıdır çalılmaların sonuçlarının farklı olduğu kısımlara yoğunlaşın atıyorum benzerliklerin sadece literatür kısımları olduğu iki makalelerin referanslarının birbirinden farklı olduğu verilerin farklı olduğu gibi yanlışım varsa forumdaki arkadaşlar düzeltirse memnun olurum

Değerli Arkadaşlar

Öncelikle böyle bir forum başlığı açan arkadaşlara teşekkür ederim. forum yazılarını sonuna kadar okudum bana çok faydası oldu.

Şahsıma kişisel husumeti olan bir yedek jüri beni de etik kurula sevketmiş. Etik kurul savunmamı istedi. husumeti olan bir jürinin değiştirilebileceğini bimediğimden ÜAK a bu jürinin değiştirilmesi yönünde bir başvurum olmadı. jürinin iddiası: Tekrar yayım ve bilimsel yanıltma. Tekrar yayından kasıt Üniversitelerarası Kurul Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Yönergesinin Ç bendinde belirtilen Mükerrer yayınlarını akademik atama ve yükselmelerde ayrı yayınlar olarak sunmak mı? öyleyse mükerrer yayın her iki yayınında aynı olması yada aynı yayının farklı dillerde yayınlanması mı? Dilimleme de bu grupta mı? savunmamı yazarken. dilimleme de yapılmadığını kanıtlarıyla yazayım mı? Yoksa sadece yayınlanan makalelerin aynı yani mükerrer olmadığını mı kanıtlamaya çalışayım. yardımlarınızı bekliyorum.

aaakademisyen
Aday Memur
19 Şubat 2019 22:25

Teşekkürler Yasin Bey

Yayında ismi olan diğer hocalarda şaşkın. Çünkü onlar bu yayınları akademik yükseltilme ve atamalarında kullandılar. ayrıca ben 2016 nisan döneminde de doçentlik başvurusu yaptım hiç bir jüri üyesi böyle bir iddiada bulunmadı. Bu konu kimseye de söylenmiyor bu forumda olmasa tamamen yanlız hissederdim kendimi. o zaman dediğiniz gibi yapayım ve sadece iddialara cevap vereyim. başka bir önerisi yada fikri olan arkadaş varsa ve benimle paylaşırsa memnun olurum. bana ciddi anlamda tavsiyesi olacak arkadaşlarla mail yada telefonla da fikir alışverişinde bulunmak isterim.

Yasin kaya01
Memur
20 Şubat 2019 10:23

Bu cuma toplanacağını duydum hocam
Pasazade323, 5 yıl önce

Sayın hocalarım Fen ve Mühendislik Etik kurulunun ne zaman toplanacağı hakkında bilgisi olan var mı ?

Pasazade323
Aday Memur
21 Şubat 2019 08:46

Sağolun hocam bende ÜAK'ı aradığımda söylediler. Fakat bir türlü bilirkişilerin dosyasının gelip gelmediğini söylemedi, haftaya ararsanız durumunuzdaki gelişmeleri söyleriz dediler.

Yasin kaya01, 5 yıl önce
Bu cuma toplanacağını duydum hocam

blglbyn
Aday Memur
21 Şubat 2019 09:54

Hocam bence de dilimleme farklı birşey, sadece tekrar yayın olmadığına yönelik savunma yazın. Referanslarınızda ortak olan ve olmayanları belirtmek ve sadece giriş bölümünde varsa benzerlik olduğunu belki belirtmek gerekiyor. Atıf sayılarını da belirtebilirsiniz. Şu yayının bu, bunun bu ve oortak atıf yoksa onu da belirtin derim. Kolay gelsin, inşallah çabuk biter süreciniz.

blglbyn
Aday Memur
21 Şubat 2019 09:58

Hocam maalesef bitene kadar ser verilip sır verilmiyor. Allahtan sadece o birime ulaşabiliyoruz yine de...

Pasazade323, 5 yıl önce

Sağolun hocam bende ÜAK'ı aradığımda söylediler. Fakat bir türlü bilirkişilerin dosyasının gelip gelmediğini söylemedi, haftaya ararsanız durumunuzdaki gelişmeleri söyleriz dediler.

21 Şubat 2019 10:13

Yasin hocam sağlık etik kurulu toplantı tarihi ile ilgili herhangi bir bilginiz varmı ?

Pasazade323, 5 yıl önce

aaakademisyen
Aday Memur
21 Şubat 2019 20:01

Merhaba Hocam

dediğiniz husulara dikat edeceğim. İlginiz için teşekkür ederim

blglbyn, 5 yıl önce

Hocam bence de dilimleme farklı birşey, sadece tekrar yayın olmadığına yönelik savunma yazın. Referanslarınızda ortak olan ve olmayanları belirtmek ve sadece giriş bölümünde varsa benzerlik olduğunu belki belirtmek gerekiyor. Atıf sayılarını da belirtebilirsiniz. Şu yayının bu, bunun bu ve oortak atıf yoksa onu da belirtin derim. Kolay gelsin, inşallah çabuk biter süreciniz.

aaakademisyen
Aday Memur
23 Şubat 2019 19:08

Merhaba Yasin Bey

Etik incelemeyle ilgili savunma dosyalarımızı 15 gün içinde mutlaka göndermemiz mi gerekiyor bi kaç gün geçikse olur mu. forumda geçiksede bir şey olmaz cünkü etik kurulllar 6 haftada bir toplanıyor diye bir ifade vardı

Yasin kaya01
Memur
24 Şubat 2019 01:02

Savunmamız alınmadan karar verilmiyor hocam toplantıdan iki üç gün önce yetiştirmeniz yeterli bir problem olmuyor ben de öyle biliyorum

Merhaba Yasin Bey

Etik incelemeyle ilgili savunma dosyalarımızı 15 gün içinde mutlaka göndermemiz mi gerekiyor bi kaç gün geçikse olur mu. forumda geçiksede bir şey olmaz cünkü etik kurulllar 6 haftada bir toplanıyor diye bir ifade vardı

Competency
Aday Memur
24 Şubat 2019 14:55

Merhaba Hadi Hocam, Bildirinin makaleye dönüştürülmesi aşamasında bildirideki ismin makalede çıkarılamayacağına iliskin varlığını söylediğiniz mahkeme kararına nasıl ulaşabiliriz. Benim jürimden bir tanesi ayni şeyi bahane ederek süreci durdurdu. Ben böyle bir karara ulaşamadım Teşekkür ederim
Hadi1212, 6 yıl önce

Bildiri yada poster olarak sunulan bir çalışmanın makaleye dönüştürülmesi sırasında yazar sırasının değişebileceği, yeni yazar eklenebileceği ancak bildiri ve posterdeki ismişn çıkarılamayacağına ilişkin bir idari yargı kararı var. Ankara 5. idare mahkemesi .2008 diye not almışım. Kontrol edin yine de

Toplam 8076 mesaj
«91011121314151617181920»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi