Editörler : Pangaea
08 Ocak 2019 21:13

Atama tercihleri nasıl yapılır?

İyi akşamlar öğretmen arkadaşlarım. 2019 Şubat atamasını bekliyorum okul öncesi öğretmeniyim sıralamam 580 doğu mu yazmalıyım güneydoğu mu bilemedim. Okul öncesi için merkez ya da merkez köy okullarından şehir olarak nereleri önerirsiniz? Yani söz gelimi 2/5 Urfa'nın Merkez köy okulu mu yoksa 3/5 Kars merkez okulu mu daha mantıklıdır?

08 Ocak 2019 21:38

Bence bu tamamen senin kişisel tercihine kalmış bir konu. Eğer daha gelişmiş, iklim yönünden ılıman, sosyal yaşamı daha hareketli bir şehir istiyorsan Urfa derim. Ama benim için soğuk dert değil, büyük ve gelişmiş bir şehir olmasa olur diyorsan Kars derim. Urfa da Kars da güzel şehirler zaten

fayel
Kapalı
08 Ocak 2019 22:04

bende okul öncesiyim, sıralamamı 350 sanıyordum şimdi baktım 369 diyor 350 nerden aklımda kaldıysa :Dbenimde merak ettiğim, diyelim ki 1/3 bir okula atandım , iyi şartları olan bir okul yani. bu zorunlu doğu görevi olarak sayılıyormu 6 yıllık çakılı öğretmenlikte yoksa kadroya geçtikten sonra yine 3/5gibi mahrumiyet bölgelerinde zorunlu şark görevi yapmamı isteyecekler mi? bilgisi olan yazarsa mutlu olurum

08 Ocak 2019 22:17

Hocam 1/3 zorunlu bölge değil. O yüzden zorunlu görevi yapmamış sayılırsınız. Daha sonra zorunlu görevini doğuda yapma zorunluluğunuz yok ama. Mesela batıdaki zorunlu hizmet bölgesine giren bir okula da gelebilirsiniz. 1/4 1/5 1/6 2/3 2/4 2/5 3/4 3/5 3/6 zorunlu hizmet kapsamına giriyor. Bu okullar illa doğuda olacak diye bir şey yok. Batıda da her ilde böyle okullar mevcut
fayel, 5 yıl önce

bende okul öncesiyim, sıralamamı 350 sanıyordum şimdi baktım 369 diyor 350 nerden aklımda kaldıysa :Dbenimde merak ettiğim, diyelim ki 1/3 bir okula atandım , iyi şartları olan bir okul yani. bu zorunlu doğu görevi olarak sayılıyormu 6 yıllık çakılı öğretmenlikte yoksa kadroya geçtikten sonra yine 3/5gibi mahrumiyet bölgelerinde zorunlu şark görevi yapmamı isteyecekler mi? bilgisi olan yazarsa mutlu olurum

08 Ocak 2019 22:18

Pardon 2/4 2/5 2/6 diyecektim yanlış yazmışım orada
okuloncesiegitimi, 5 yıl önce
Hocam 1/3 zorunlu bölge değil. O yüzden zorunlu görevi yapmamış sayılırsınız. Daha sonra zorunlu görevini doğuda yapma zorunluluğunuz yok ama. Mesela batıdaki zorunlu hizmet bölgesine giren bir okula da gelebilirsiniz. 1/4 1/5 1/6 2/3 2/4 2/5 3/4 3/5 3/6 zorunlu hizmet kapsamına giriyor. Bu okullar illa doğuda olacak diye bir şey yok. Batıda da her ilde böyle okullar mevcut

fayel
Kapalı
08 Ocak 2019 22:21

anladım hocam cook tesekkr ederım

okuloncesiegitimi, 5 yıl önce
Pardon 2/4 2/5 2/6 diyecektim yanlış yazmışım orada

KronikMuallime
Aday Memur
08 Ocak 2019 22:29

Soğuk benim için sıkıntı. Ama Urfa'da olan arkadaşlarım merkez dışında asla önermiyorlar. Doğu olarakta Kars'ta olan arkadaşlarım var diye Kars örneğini verdim. Kafam çok karıştı. Nereyi yazacağımı ben de bilemiyorum.

fayel, 5 yıl önce

syl11
Aday Memur
08 Ocak 2019 23:16

merkez dışındakileri önermeme sebebi nedir hocam bende ilçeleri yazmayı düşünüyordum ne açıdan kötü merak ettim

KronikMuallime, 5 yıl önce

Soğuk benim için sıkıntı. Ama Urfa'da olan arkadaşlarım merkez dışında asla önermiyorlar. Doğu olarakta Kars'ta olan arkadaşlarım var diye Kars örneğini verdim. Kafam çok karıştı. Nereyi yazacağımı ben de bilemiyorum.

ikinciiisark
Memur
09 Ocak 2019 10:43

arkadaslar 1/3 3/5 ne demek bırı acıklayabılırmı . bende sıralama olarak ılk 100 deyim..

09 Ocak 2019 10:48

zorunlu hizmet bölgeleri

ikinciiisark, 5 yıl önce

arkadaslar 1/3 3/5 ne demek bırı acıklayabılırmı . bende sıralama olarak ılk 100 deyim..

fatih ç.
Genel Müdür
09 Ocak 2019 22:40

https://drive.google.com/file/d/1hO2BPJfdNtmTK3wEQuvQTtw5QuysQMGe/view

Şuradan okulların hizmet puanlarına vs bakabilirsiniz. 1/4 denilen şey de soldaki "1" hizmet bölgesi yani şehri ifade ediyor. Türkiyedeki tüm şehirler 3 gruba ayrılmış durumda. Sağdaki "4" ise hizmet alanı. Okulun durumuna, ulaşımına, imkanlarına göre değişiyor.

Sağdaki rakam "4-5-6" olanlar doğu hizmeti sayılıyor bildiğim kadarıyla. Bu okullardan hemen tüm şehirlerde var.

ikinciiisark, 5 yıl önce

13 Ocak 2019 17:51

Benim sıralamam da 373 hocam. Ve bende nereleri yazacagımı bilmiyorum, hiç gezmedim görmedim ne doguyu ne güneydoguyu... fikir vermek isteyen olursa seve seve dinlerim

gasto
Aday Memur
14 Ocak 2019 20:24

hocalarım bir şeyi merak ediyorum, şimdi diyelim ki mülakat puanım 81, atama sonucunda alanım 79 la kapattı diyelim, şimdi ben 20 tane tercih yaptım ama hiç biri gelmedi, 21. tercihi açmam yüzde yüz atanma mı sağlar mı?

syl11
Aday Memur
14 Ocak 2019 20:33

Hocam kontenjanda olup 21i açan herkes atanır demişti bir hoca
gasto, 5 yıl önce

hocalarım bir şeyi merak ediyorum, şimdi diyelim ki mülakat puanım 81, atama sonucunda alanım 79 la kapattı diyelim, şimdi ben 20 tane tercih yaptım ama hiç biri gelmedi, 21. tercihi açmam yüzde yüz atanma mı sağlar mı?

14 Ocak 2019 23:16

Evet kesinlikle
gasto, 5 yıl önce

gasto
Aday Memur
15 Ocak 2019 14:00

ben de öyle duymuştum tam emin olamamıştım, 4 kere mülakata girmek o kadar tercih yapmak bir stres yaratıyor herşeyi sorgular oluyorsun, teşekkür ederim çok rahatlattınız..

syl11, 5 yıl önce
Hocam kontenjanda olup 21i açan herkes atanır demişti bir hoca
Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi