Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Haziran 2020 20:54

Yer değiştirmede güvenlik soruşturması yapılacak mı?

merhabalar,

biz şimdi yer değiştirmeye bağlı olarak yeniden (iller arası başka kuruma) atanırsak, ne olacak?

hakkımızda güvenlik soruşturması yapılacak mı ? ve arada kalan zaman içinde maaş alacak mıyız (bekleme süresinde yada süreçte)?

30 Haziran 2020 21:29

Güvenlik soruşturmasının yapılıp-yapılmayacağı atandığınız kuruma bağlı...

rodiva
Genel Müdür
30 Haziran 2020 22:10

burası meb de çalışan öğretmenlere has bir forum gibi düşündüm. bende meb de öğretmenim bu arada.

Turhan06
Daire Başkanı
01 Temmuz 2020 00:20

Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması ılk defa ve yeniden atanacaklara yapılacak hocam. Naklen atama, tayin yeniden atama değil.
rodiva, 4 yıl önce

burası meb de çalışan öğretmenlere has bir forum gibi düşündüm. bende meb de öğretmenim bu arada.

rodiva
Genel Müdür
01 Temmuz 2020 14:54

teşekkürler. o zaman şunu söyleyebilir miyiz. bu yeniden atama olmadığına göre, yer değiştirme ile yapılan tayin sırasında ilgili öğretmen yolluk da alamaz?

Turhan06, 4 yıl önce
Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması ılk defa ve yeniden atanacaklara yapılacak hocam. Naklen atama, tayin yeniden atama değil.

Turhan06
Daire Başkanı
01 Temmuz 2020 14:55

Yolluk alır hocam ben Agrı'an Ankara'ya tayin oldum. Yolluk aldım. Öğretmenim.
rodiva, 4 yıl önce

teşekkürler. o zaman şunu söyleyebilir miyiz. bu yeniden atama olmadığına göre, yer değiştirme ile yapılan tayin sırasında ilgili öğretmen yolluk da alamaz?

rodiva
Genel Müdür
01 Temmuz 2020 14:56

süreçte bu öğretmen maaş almaya devam eder mi bu arada. örneğin meb tayine ok dese aradan 10 gün geçse bu sefer de sokağa çıkma yasakları nedeniyle 1-2 ay veya daha fazla bir zaman alsa bu aradaki zaman diliminde öğretmen maaşsız mı olur yoksa maaşını almaya devam mı eder?

Turhan06
Daire Başkanı
01 Temmuz 2020 14:57

Yeniden atama; önceden memuriyet geçmişi olup herhangi bir sebeple, görevlerinden ayrılan istifa eden ihraç edilen vs. kişilerin yeniden kamu görevlisi olarak atanmasıdır. Bu kişiler yolluk alamazlar. Ancak tayin olan bir memur yolluk alır. Çünkü ilk atama ya da yeniden atama değil.
rodiva, 4 yıl önce

rodiva
Genel Müdür
01 Temmuz 2020 14:58

benim kafam karıştı biraz çünkü .. ben ilk defa atanırken memur bana "ilk atamada" yolluk verilmez dedi. siz de diyorsunuz ki bu yeniden atama olmaz ..ee o zaman bunun adı ne ? ve yolluk varmış o zaman bu yeniden atama olmuyor mu acep.

Turhan06, 4 yıl önce
Yolluk alır hocam ben Agrı'an Ankara'ya tayin oldum. Yolluk aldım. Öğretmenim.

rodiva
Genel Müdür
01 Temmuz 2020 15:02

hımm anladım sanırım. yani başlık muhatap alındığında güvenlik soruşturması yok kesinlikle. teşekkürler

yorguntarihçi
Genel Müdür
01 Temmuz 2020 17:19

Hocam siz kurumlar arası geçiş mi yaptınız?

rodiva, 4 yıl önce

hımm anladım sanırım. yani başlık muhatap alındığında güvenlik soruşturması yok kesinlikle. teşekkürler

rodiva
Genel Müdür
01 Temmuz 2020 22:52

yok hayır. normal yer değiştirmeden bahsediyorum zaten kurumlararası oluyor mu ki?

yorguntarihçi, 4 yıl önce

Hocam siz kurumlar arası geçiş mi yaptınız?

yorguntarihçi
Genel Müdür
02 Temmuz 2020 00:46

Hocam bahsetiğin şayet il dışı eğitim hizmetleri sınıfı (öğretmen) tayini ise kendiniz için şayet çalışmıyor ise eşiniz ve varsa çocuklarınız için yolluk alırsınız bu durum ister il içi (Büyük şehir içi hariç) ister il dışı ister mazeret atamaları hiç fark etmez yolluk ödenir. ve okul ile ilişik kestikten sonra il dışında 15 gün mehil müddeti verilir ve bu süre içinde işe başlamanız istenir

rodiva, 4 yıl önce

yok hayır. normal yer değiştirmeden bahsediyorum zaten kurumlararası oluyor mu ki?

Bitsedegitsek85
Aday Memur
03 Temmuz 2020 15:04

Hocam yasa geçerse , tayinde gs yok tamam ama arşiv Araştırması yapılacak mı ??

sportif44
Genel Müdür
03 Temmuz 2020 15:09

Her atama dönemi güvenlik soruşturması yapılır, diğer atandığınız kurumda işe başlayana kadar maaş alamazsınız, bu durumdaki memurlar, muhtardan fakirlik belgesi alarak valiliklersen sosyal yardım alabilirler, ve güvenlik soruşturmasından olumsuz rapor gelmesi durumunda, sakıncalı denilerek eski okulunuza geri dönüş yaptırılır

Turhan06
Daire Başkanı
03 Temmuz 2020 15:44

A şehrindeki okul ile B şehrindrki okul arasında ne fark var? A şehrinden B şehrine tayin olacak adam. A şehrindeki okulda calisirken sıkıntı yok ama B şehrindeki okula geçince arşiv araştırmasına takılacak. Bunun mantığı nedir? Her iki şehirdeki ya da aynı şehir de olsa her iki okul da devletin okulu değil mi? Arşiv araştırması statüsüne bakılmaksızın ilk defa veya yeniden atamalar (Yeniden atama, memuriyet geçmişi olan ancak herhangi bir sebeple; İstifa, ihraçtan dönüş gibi memuriyetlerinden ayrılmış olanlara yapılacak. Madde gayet açık.
sportif44, 4 yıl önce

Her atama dönemi güvenlik soruşturması yapılır, diğer atandığınız kurumda işe başlayana kadar maaş alamazsınız, bu durumdaki memurlar, muhtardan fakirlik belgesi alarak valiliklersen sosyal yardım alabilirler, ve güvenlik soruşturmasından olumsuz rapor gelmesi durumunda, sakıncalı denilerek eski okulunuza geri dönüş yaptırılır

Bitsedegitsek85
Aday Memur
03 Temmuz 2020 16:09

Turhan hocam bende sizin anladığınız gibi anladım , ya idareler sportif 44 hocamın anladığı gibi anlayıp her atama dönemi arşiv araştırması yaparsa , yazışmalar zaten 3 ay sürüyor karar vermede 3 ay , tayin istedik diye toplam 6 ay beklemek zorunda kalmayız inşallah .

sportif44
Genel Müdür
03 Temmuz 2020 16:51

Turhan06, bitsedegitsek yazımı okudunuz mu siz? :)) okumadıysanız muhtardan sizde fakirlik kağıdı alın

Medreseli.47
Memur
05 Temmuz 2020 00:07

Ya kardeşim sen ne saçmalıyorsun tayinlerde Güvenlik ve Arşiv araştırması yoktur. Allah aşkına kafayı mı yediniz.
sportif44, 4 yıl önce

Turhan06, bitsedegitsek yazımı okudunuz mu siz? :)) okumadıysanız muhtardan sizde fakirlik kağıdı alın

Lobolop
Aday Memur
06 Temmuz 2020 22:07

Hocam ironi yapmışsınız, dalga geçmişsiniz ama baya baya size cevaplar yazılmış. :) Bence bu insanlara güvenlik soruşturması değil beyin soruşturması yapmak gerekiyor. :) Hem öğretmenim, hem devlet memuruyum diyorlar ama hiç mi bir şey bilmezler. Bunların adaylıkları nasıl kaldırılmış onuda bilmiyorum ki.
sportif44, 4 yıl önce

sportif44
Genel Müdür
06 Temmuz 2020 22:10

Lobolop hocam, süpersiniz, bende beni anlayan biri çıkar mı diye düşünüyorum, selamlar saygılar

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi