Editörler : ayşegül bgm
06 Aralık 2022 23:10

Tds tavsiye

Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz üzere tercih süreci bitti ve çok büyük bir mucize olmazsa ilk tercihime atanacağım. Açıköğretim mezunuyum ve takdir edersiniz ki meslekli ilgili donanımım çok sınırlı. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp mottosuyla işe başlayana kadar kendimi geliştirmek adına neler yapabilirim? Tavsiyelerinizi paylaşın lütfen

Ugur06645
Aday Memur
07 Aralık 2022 00:14

Açık öğretime giderken bize mi sordun? Hastanede öğrenirsin

ibrhmtmz
Aday Memur
07 Aralık 2022 03:00

Üslubunuz ne kadar çirkin... Bu kadar alım yaparken bilmiyorlar mıydı 32k kişinin hatrı sayılır kısmının açıköğretim mezunu olacağını? Pandemide örgünden mezun olan tonla kişi de var. Örgünde okuyanlar staj falan yapıyor evet ama her hastanenin sistemi farklı zaten. Her şeyi siz biliyorsunuz.

Ugur06645, 1 yıl önce
Açık öğretime giderken bize mi sordun? Hastanede öğrenirsin

babybell
Memur
07 Aralık 2022 03:29

Her ne kadar açıktan bu bölümü tasvip etmesem de sonuçta bu da sizin hakkınız. Endişe etmenize gerek yok bikaç günde işi kavrayacak düzeye gelirsiniz. Rapor vs yazımı ya da hastane içi iletişim için bi miktar tıbbi terminoloji gerekebilir. Ona da zamanla alışırsınız pratik yaparak

babybell
Memur
07 Aralık 2022 03:30

Ayrıca bence sizin en çok işinize yarayacak olan eğer bilmiyorsanız on parmak klavye öğrenmeye başlayın. İşinizi daha hızlı yapmanızı sağlar
ibrhmtmz, 1 yıl önce

Üslubunuz ne kadar çirkin... Bu kadar alım yaparken bilmiyorlar mıydı 32k kişinin hatrı sayılır kısmının açıköğretim mezunu olacağını? Pandemide örgünden mezun olan tonla kişi de var. Örgünde okuyanlar staj falan yapıyor evet ama her hastanenin sistemi farklı zaten. Her şeyi siz biliyorsunuz.

ibrhmtmz
Aday Memur
07 Aralık 2022 03:34

Çok teşekkür ederim

babybell, 1 yıl önce
Ayrıca bence sizin en çok işinize yarayacak olan eğer bilmiyorsanız on parmak klavye öğrenmeye başlayın. İşinizi daha hızlı yapmanızı sağlar

Karayka
Memur
07 Aralık 2022 11:10

Bu ugurmudur nedir ,bu da AÖF den mezunlardan kuduran tayfadannn...kudurr...klavye delikanlısı seni ...

she85
Aday Memur
07 Aralık 2022 11:31

aöf mezunları bu gidişle bakanlığı pişman ettirecek

she85
Aday Memur
07 Aralık 2022 11:33

bilgisayar bilmeyen tıbbi terimlerden anlamayan tıbbi sekreter kısa fıkra gibi:))

ibrhmtmz
Aday Memur
07 Aralık 2022 11:39

Bu gönderi bilgili kişilerden tavsiye almak için açıldı. Sizin gibi ukalaların boş yorumlarını belirtmesi için değil. Kendinize saklayın gereksiz fikirlerinizi lütfen.

she85
Aday Memur
07 Aralık 2022 11:42

ya kusura bakma da gittiğiniz hastanelerde radyoloji acile gitseniz yandınız yani demek yuksek puan almak yetmiyor bazen yeterlilik sınavı gelmeli diyorum

ibrhmtmz
Aday Memur
07 Aralık 2022 11:46

Yukarıda tavsiye almak için bu gönderiyi açtığımı belirttim ama hala devam ediyorsunuz. Kusura bakıyorum ayrıca. Sizinki açıksözlülük falan değil direkt patavatsızlık çünkü.

she85, 1 yıl önce

ya kusura bakma da gittiğiniz hastanelerde radyoloji acile gitseniz yandınız yani demek yuksek puan almak yetmiyor bazen yeterlilik sınavı gelmeli diyorum

byrizeli1453
Aday Memur
07 Aralık 2022 11:54

Herkes yapabilir de...Çalıştığım dönemde başhekimlerimden birisi bizimle yapılan toplantıda "beğenmeyen gidebilir sanayiden adam alıp bir hafta eğitimle bilgisayar başına koyabilirim" demişti. Bizim farkımız 650 sayfalık ICD-10 kodlama kitabı, tıbbi terminoloji, aktif bilgisayar kullanımı... Okulunu bitirip bu dediklerim varsa hekim bizi el üstünde tutuyor iş yükünün yarısını üstleniyoruz. 6 Radyolog, 3 dahiliye ve 1 genel cerrah toplam 11-12. yılım.. Tıbbi terminoloji (özellikle radyoloji için). Aöf de verilen it its= iltihaplanma ne bilim ectomy: kesip çıkarma bilmem ne o kadar basit değil yani, Bizim sorunumuz alan sınavı yapılmaması, ben 83 ile atandım kpss ile ama alan yapsa belki 95-100 ile direk işe başlardım. matematiği iyi diye 90 alıp sonra sıfır sağlık bilgisi ile kadın hastaya prostat raporu yazar tahlili ister, 60-70 yaşına gebelik raporu yazar vs vs vs Bi yolu düz gitmek var bi de dolarak uzatarak gitmek var. Herkes hakkına hayırlısı.

hayaller2
Aday Memur
07 Aralık 2022 12:02

Bende açıktan okudum zaten bu bölümü okuyanların çoğu açıktan bitirme. Sen ne yapıyorsun çok merak ediyorum dünyayı mı kurtarıyorsun? Adam insan gibi bir soru sormuş ve öneri istemiş yaptığınız ukalaca ve patavatsız cevapları kendinize saklayın. İşte bu Ülke sizin gibiler yüzünden gelişmiyor. Yarın öbür gün iş başı yaptığımızda illa ki karşımıza sizin gibi insanlar çıkacak ve insanları meslekten soğutacak.

she85, 1 yıl önce

bilgisayar bilmeyen tıbbi terimlerden anlamayan tıbbi sekreter kısa fıkra gibi:))

xBarkınx
Daire Başkanı
07 Aralık 2022 12:39

Atama atama diye ağlıyorsun atandığında sana eğitimi AÖF mezunu tds abilerin verecek(bakanlıkta tecrübe sahibi aranan eleman olan %90 AÖF mezunu)seni eğitmek biraz zor olacak onlar için mesleki hayatlarının en zor işi olabilir ama yine de üstesinden gelebilirler sanırım atandığında böyle tavırlar sergileme bundan bi halt olmaz diyip tek başına bırakırlar haberin olsun okulda öğrendiğin tek bi şeyin gerçek iş ile zerre alakası yok bilgisayarı en ufak hata verdiğinde eli ayağına dolaşan kişiler 5 yaşında internet kafeye oturup büyümüş her yazılımı programı hızlıca kapmış kişilere laf ediyor her hastanenin sistemi farklı sen başladığında sıfır bilgiyle başlayacaksın haberin olsun sen okulda hiçbir şey öğrenmedin bunu işe başlayınca daha rahat anlarsın sora sora öğreneceksin herkes gibi sana da şunu söyleyim mesela ben nasıl olsa memur oldum diye boşlamayıp kendimi nasıl geliştirebilirim diye soran bu arkadaş senden daha iyi olacak çünkü sen zaten biliyorum triplerine giriyorsun hiçbir şey bilmemene rağmen,bunu da okulda öğretemezler mesela içten gelir kısaca bu arkadaş gibi düşünen kişiler senden 1 adım ileride başlayacak haberin olsun.

she85, 1 yıl önce

aöf mezunları bu gidişle bakanlığı pişman ettirecek

uluka
Şube Müdürü
07 Aralık 2022 13:05

Hocam ülkenin en büyük hastanesinde bu meslekte ilk defa çalışmış "AÖF mezunu" birisi olarak naçizane görüşlerimi yazayım. Ki ben işe başladığımda sıfırdım. Terminoloji dersimin notu yüksek olmasına rağmen birçok terimi (doğal olarak) anlayamadım ilk başlarda. Yanında çalışan iş arkadaşlarından bakarak ya da onlara sorarak, aklına takılan noktalarda da hocalara sorarak öğreniyorsun. Bu iş tamamen pratik işi. Bazı meslekler vardır ki teorik eğitim çok önemli değildir, pratik eğitim daha önemlidir. Bence tds tam olarak böyle bir meslek. Sosyal ilişki becerilerin gelişmiş olursa her yerde ve her zaman sevilen personel olursun. Şöyle bir örnek vereyim, ben muayene falan olacağım zaman polikliniği olmayan hocalara direkt muayene oluyordum. Muhattap olduğum insanlar onlardı, çoğu zaman beraber sigara çay muhabbeti yapardık. Fakat aynı hocalar birçok asistana ya da uzmana selam dahi vermezdi. Çünkü o asistan ya da uzmanların sosyal iletişim becerileri sıfırdı çoğunun. İnşallah atamam yine aynı hastaneye olursa (Bilkent şehir hastanesi) o diyor ki yanıma aldırırım diğeri diyor ki yok uluka'yı ben yanıma alacağım. Yalaka ol demiyorum (ki nefret ederim yalakalardan) fakat sosyal ilişki iletişim becerilerin yüksek olsun. Unutma hangi hastane olursa olsun herkesin herkese yardımı dokunur. Çünkü sağlık sistemi bir bütündür. Bana gelen hangi personel olursa olsun hepsine elimden gelenin fazlasını yaparak yardımcı olmaya çalıştım hep. Dolayısıyla onlarda benim için aynı şeyi yaptılar, yapıyorlar da hâlen.

ibrhmtmz, 1 yıl önce

she85
Aday Memur
07 Aralık 2022 13:15

ben memurum:))))))) hemde 4 yıl oldu kardeşim için soruyordum bu kadar içini dökmeye gerek yoktu 4 yıldır bu tür sorunları gördüğüm için yazdım yine yazıyorum aöflerden çok çekecekler hele ki bilgisayar bilmeyenlerden daha çok

xBarkınx, 1 yıl önce

Atama atama diye ağlıyorsun atandığında sana eğitimi AÖF mezunu tds abilerin verecek(bakanlıkta tecrübe sahibi aranan eleman olan %90 AÖF mezunu)seni eğitmek biraz zor olacak onlar için mesleki hayatlarının en zor işi olabilir ama yine de üstesinden gelebilirler sanırım atandığında böyle tavırlar sergileme bundan bi halt olmaz diyip tek başına bırakırlar haberin olsun okulda öğrendiğin tek bi şeyin gerçek iş ile zerre alakası yok bilgisayarı en ufak hata verdiğinde eli ayağına dolaşan kişiler 5 yaşında internet kafeye oturup büyümüş her yazılımı programı hızlıca kapmış kişilere laf ediyor her hastanenin sistemi farklı sen başladığında sıfır bilgiyle başlayacaksın haberin olsun sen okulda hiçbir şey öğrenmedin bunu işe başlayınca daha rahat anlarsın sora sora öğreneceksin herkes gibi sana da şunu söyleyim mesela ben nasıl olsa memur oldum diye boşlamayıp kendimi nasıl geliştirebilirim diye soran bu arkadaş senden daha iyi olacak çünkü sen zaten biliyorum triplerine giriyorsun hiçbir şey bilmemene rağmen,bunu da okulda öğretemezler mesela içten gelir kısaca bu arkadaş gibi düşünen kişiler senden 1 adım ileride başlayacak haberin olsun.

she85
Aday Memur
07 Aralık 2022 13:17

devlet hastanesinde tıbbi sekreter olarak görev yapıyorum 4yılda oldu yani düz memur haliyle beni cebinden çıkaracak yani:)))))) yardımcı oluyorsun diye soru soruyorduk diye ego yapman da ayrı saçma

she85
Aday Memur
07 Aralık 2022 13:18

madem deneyim istiyorsun bilgisayari iyi öğren :)) tek istedikleri bu olacak

she85
Aday Memur
07 Aralık 2022 13:26

sırf sinir olduğum için yazıyorum bunu madem öyle önyargılı konustun biz tıbbi sekreterler olarak bölüm kalitesinin düştüğünü konuşuyorduk 32 bini duyunca neden derseniz işi bilmeyen adamlar gelince bizden değil bilgi işlem personelinden iyice öğrenirler merak etmeyin vize final konularını çalışıp sınava girip 85 almakla olmuyor bu işler kimse sıfırdan bilgisayarı öğretmez kimseye

ibrhmtmz
Aday Memur
07 Aralık 2022 13:59

Tek temennim sizin gibi ukala, patavatsız ve önyargılı çalışma arkadaşlarına denk gelmemek. Yoksa iş her türlü öğrenilir sadece zaman ve pratik lazım.

she85, 1 yıl önce

sırf sinir olduğum için yazıyorum bunu madem öyle önyargılı konustun biz tıbbi sekreterler olarak bölüm kalitesinin düştüğünü konuşuyorduk 32 bini duyunca neden derseniz işi bilmeyen adamlar gelince bizden değil bilgi işlem personelinden iyice öğrenirler merak etmeyin vize final konularını çalışıp sınava girip 85 almakla olmuyor bu işler kimse sıfırdan bilgisayarı öğretmez kimseye

Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi