Editörler : ayşegül bgm
12 Aralık 2020 20:03

Cezaevi hemşireliği

Arkadaşlar lisans mezunuyum cezaevi hemşireliğinde maaş ne kadar ve eş durumu tayini var mı?

Osmandsbs
Kapalı
13 Aralık 2020 04:45

Ben lise mezunu hemsireyim. 7.5 senedir cezaevinde sağlık memuru olarak çalışıyorum.4700 falan alıyorum. Eş durumu tayini de var. Ama sağlık bakanlığına atanma ihtimaliniz varsa önceliğiniz sağlık bakanlığı olsun bence..

Hemssirelisans
Aday Memur
13 Aralık 2020 11:44

Neden ki mesela ben hastane ortamında nöbetli falan çalışmak istemiyorum sağlık ocağı düşünüyordumbu yüzden.Sanırım çalışma saatleri 8-5 miş ve haftasonu boşmuş yani rahat değil mi?

Osmandsbs, 3 yıl önce
Ben lise mezunu hemsireyim. 7.5 senedir cezaevinde sağlık memuru olarak çalışıyorum.4700 falan alıyorum. Eş durumu tayini de var. Ama sağlık bakanlığına atanma ihtimaliniz varsa önceliğiniz sağlık bakanlığı olsun bence..

Osmandsbs
Kapalı
13 Aralık 2020 14:40

Ya hastaneye göre rahat tabi 8-5 dogru haftasonları tatil ama gecenin 10 unda arayıp kuruma çağırabiliyorlar haftasonu da öyle.. istemezsen nöbet olmaz sayınız çok ise nöbet de yapabilirsiniz. Ama şöyle soyleyeyim belki duymussunuzdur pandemi surecindeyiz 10 gün içerde kalıyoruz 20-30 dün dışarıda izin yapiyoruz. Orda yatıp kalkıyoruz 10 gün boyunca ha bu durum geçince yine eskisi gibi normale döner illaki ama artık hemşire olarak alıyor diye biliyorum adalet bakanlığı ünvan değişikliği ile de geçme şansınız kalmıyor. Benim unvanim sağlık memuru kadroluyum 2012 mezunuyum 2020 oldu yıl kpss girdim şuan sağlık bakanlığına geçeyim diye 7-8 sene sonra.. iş aşırı rahat ama ben ısınamadım belki de bu yüzdendir yanlış yönlendirmeyeyim kardeşim.

Hemssirelisans
Aday Memur
13 Aralık 2020 19:20

Çok sağolun çok güzel bir şekilde açıklamışsınız aklımda ki soru işaretlerinin bir kısmı gitti kafamda son bir şey daha var telefon durumu yok mu yani 10 güniçerde kullanamıyor musunuz?

Osmandsbs, 3 yıl önce
Ya hastaneye göre rahat tabi 8-5 dogru haftasonları tatil ama gecenin 10 unda arayıp kuruma çağırabiliyorlar haftasonu da öyle.. istemezsen nöbet olmaz sayınız çok ise nöbet de yapabilirsiniz. Ama şöyle soyleyeyim belki duymussunuzdur pandemi surecindeyiz 10 gün içerde kalıyoruz 20-30 dün dışarıda izin yapiyoruz. Orda yatıp kalkıyoruz 10 gün boyunca ha bu durum geçince yine eskisi gibi normale döner illaki ama artık hemşire olarak alıyor diye biliyorum adalet bakanlığı ünvan değişikliği ile de geçme şansınız kalmıyor. Benim unvanim sağlık memuru kadroluyum 2012 mezunuyum 2020 oldu yıl kpss girdim şuan sağlık bakanlığına geçeyim diye 7-8 sene sonra.. iş aşırı rahat ama ben ısınamadım belki de bu yüzdendir yanlış yönlendirmeyeyim kardeşim.

kmpse
Aday Memur
13 Aralık 2020 21:15

Niye aile bakanlığını düşünmüyor sunuz yurtlarda çalıştı hemşireler koşulların iyi olduğunu söylüyor

Hemssirelisans
Aday Memur
13 Aralık 2020 21:41

O konuda hiç fikrim yok bilgi verebilir misiniz? Maaş çalışma koşulları eş tayini var mı?

kmpse, 3 yıl önce

Niye aile bakanlığını düşünmüyor sunuz yurtlarda çalıştı hemşireler koşulların iyi olduğunu söylüyor

subkutan
Kapalı
13 Aralık 2020 22:37

maaşınız tek kalemdemi yatıyor acaba?

Osmandsbs, 3 yıl önce

Osmandsbs
Kapalı
13 Aralık 2020 22:59

Evet tek kalemde yatıyor kapalı cezaevlerinde telefon yasak açık cezaevlerinde serbest.. biz 10 günlük süreçte en fazla bahçeye çıkıyoruz dolaplarda dışarıda zaman buldukça dışarı çıkıp telefona bakabiliyoruz ama bahçeye bile çıkartmaya cezaevleri var her yerin uygulaması farklı çünkü içerde ankesörlü telefon kullanabilirsin birde..

S taşdemir
Kapalı
25 Şubat 2021 16:44

Arkadaşlar ceza evlerinde hemşire nöbetini tek kişi olarak mı tutuyorsunuz.Güvenlik açısından sıkıntı yaşadınız mı

factotum930
Kapalı
27 Şubat 2021 00:12

Ben de güvenlik açısından nasıl olduğunu merak ediyorum. 😶

S taşdemir, 3 yıl önce

Arkadaşlar ceza evlerinde hemşire nöbetini tek kişi olarak mı tutuyorsunuz.Güvenlik açısından sıkıntı yaşadınız mı

hohohohoho
Aday Memur
27 Şubat 2021 00:36

sıkıntı olmaz tercih edin gitsin

factotum930, 3 yıl önce

Ben de güvenlik açısından nasıl olduğunu merak ediyorum. 😶

Lisanshemşire52
Aday Memur
27 Şubat 2021 11:22

Peki cezaevi hemşireliğinde mülakat ve ya ayrı bir sınav yapılıyor mu?Tercih olumlu olduktan sonra başka bir süreç oluyor mu?

Hemssirelisans, 3 yıl önce

Neden ki mesela ben hastane ortamında nöbetli falan çalışmak istemiyorum sağlık ocağı düşünüyordumbu yüzden.Sanırım çalışma saatleri 8-5 miş ve haftasonu boşmuş yani rahat değil mi?

factotum930
Kapalı
27 Şubat 2021 21:16

Mülakata çağrılıyorsunuz.

5 kişi alınacaksa 15 kişi çağrılıyor mülakata.

Süreç fazla yavaş ilerliyor ama.

Arkadaşım başvuru tarihinden itibaren 8-9 ay beklemiş işe başlayana kadar.

Lisanshemşire52, 3 yıl önce

Peki cezaevi hemşireliğinde mülakat ve ya ayrı bir sınav yapılıyor mu?Tercih olumlu olduktan sonra başka bir süreç oluyor mu?

EnesTürken
Aday Memur
05 Mart 2021 07:53

Merhaba abi, hastaneler haricinde devletin başka organlarında hemşire olarak çalışmak için ne yapmamız gerekiyor? Yani ben geçen dönemlerin hemşire atamalarına baktım tümü hastanelere yapılmış. Mesela cezaevi veya yurtlarda hemşirelik yapmak için nereye başvuru yapmamız gereek? Ve eğer yapıp yerleştiysek devlet memuru mu oluyoruz yoksa sozlesmeli eleman mi? Biraz uzun oldu ama teşekkürler şimdiden. :)

Osmandsbs, 3 yıl önce
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi