Editörler : Pangaea
19 Ağustos 2010 13:29

ardeşende ev kiraları nasıl acaba yardımcı olabilir misiniz?

öğretmen evini aradımm günlük 20 tl diyor,battığımın resmidir.ev kiralarıda böyleyse maaşı kiraya yatırıcaz heralde.

19 Ağustos 2010 13:31

güncel

ddmb
Daire Başkanı
19 Ağustos 2010 13:32

çok ucuzdur hocam. ilk öğretmenevine gidin, ardeşen çıkışında deniz manzaralı güzel bir yer. sonra da ev aramaya başlayın, çpk uygun fiyata bulursunuz. sobalı 200tl, kaloriferli 300-400 arası bulursunuz. rize merkez olsaydı 500 den aşağı bulamazdınız mesela.

19 Ağustos 2010 13:36

ddmb hocam sağolun peki eşya fiyatları nasıl pahalı bir yermidir ardeşen

19 Ağustos 2010 13:39

güncel

Nahara
Aday Memur
19 Ağustos 2010 13:42

Hocam merhaba bende ardeşene atandım türk telekoma sizin branş nedir

ddmb
Daire Başkanı
19 Ağustos 2010 13:44

ardeşende var mı bilmiyorum ama rize de 2. el iyi eşyalar satan yerler var. çok ucuza değil ama normal fiyatlara eşyalar bulursunuz. salı günleri pazar kurulur, marketler dışında oradan da meyve-sebzenizi alabilirsiniz. okulun adı ne hocam?

19 Ağustos 2010 13:45

benim sınıf

hocam sözleşmeli atandınız heralde,

öğretmen evi biraz tuzlu ,gerçi kasım da da kadrolua alım var diyorlar ev tutmak da pek akıl karı değil.napayım bilemedim

19 Ağustos 2010 13:48

seslikaya ziya okutan hocam

okul hakında, idarecileri hakkında bilginiz var mı ?

19 Ağustos 2010 13:51

güncel

mimozaa53
Memur

hocam öncelikle öğretmen evinde kalın biraz. sonra ev araştırırsınız. fazla yok ama eşyalı evler de oluyor. bir arkadaşım tüm eşyalar içinde sobalı 300 e 2 ay önce kiralamıştı. hastane tarafıı da 350 ye kaloriferli eşyalı ev vardı. bir ay öncesine kadar . siz gelin ev kiralamakta zorlanacağınızı sanmıyorum.

ddmb
Daire Başkanı

köye çıkacaksınız anlaşılan. ama servis vardır çoook büyük ihtimal ve yollar iyidir bizim buralarda. genel olarak konuşuyorum tabi, direk o köyü bilemiyorum hocam.

bu arada kasım ayında kadrolu alım olacağı nereden çıktı? var mı öyle bir şey?

19 Ağustos 2010 13:55

sanırım tebliğler dergisinde okudum ağustosta gitmeyenlerin yerine alım olacakmış muhtemelen alım az olur ama umut dünyası işte....

mimozaa53
Memur
19 Ağustos 2010 13:56

hocam köyüm diye demiyorum ilk atamaya göre çooook iyi bir yere atandınız. bu yılki idareci kim bilmiyorum ama o okulda çok öğretmen arkadaşım var. genç kadro hepsi. çabuk adapte olursunuz. size yardımcı da olurlar merak etmeyin.

19 Ağustos 2010 13:57

mimoza hocam işallah eşyalı ev bulurum .bu çok iyi olurdu .hastane tarafı dediğiniz yer ilçe çıkışı falan mı?

19 Ağustos 2010 14:01

güncel

ddmb
Daire Başkanı
19 Ağustos 2010 14:02

ama sözleşmeli olur, kadrolu sanmıyorum. belli de olmaz tabi.

bu arada çok şanslısınız böyle bir yere atandığınız için hocam. ilk geldiğinizde insanların konuşmaalrı değişk gelecektir, ne dediklerini anlamayabilirsiniz:) sonra alışırsınız. bazen lazca kelimeler de kullanırlar. öğrencileriyle sıkıntı yaşanacak bir yer değildir. gelirken şemsiyenizi almayı unutmayın :D gerçi bu aralar havalr çok sıcak ama buraların havası belli olmaz, her an yağma potansiyeli vardır.

rize'ye 40 dk ya, trabzon'a 2 saat sürmeden gidersiniz. yollar da eğlencelidir, bir yanda yeşilllik bir yanda deniz...

nereden geleceksiniz?

mimozaa53
Memur
19 Ağustos 2010 14:04

çıkışa doğru evet. atandığınız okulda o taraflarda oturan öğretmenler var. onlardan yardım alın. öğretmen evi daha çıkışta. hastane merkeze daha yakın. ardeşen sahil şeridi fazla daeğil zaten. çıkışta da ev bulsanız zorluk yaratmaz. yüürüyerek her yere gidebilirsiz.

ddmb
Daire Başkanı
19 Ağustos 2010 14:04

bu arada hastane denilen yer ilçe çıkışı, biraz ilerisi de öğretmenevi. o taraflar daha düzenlidir.

19 Ağustos 2010 14:06

teşekkürler hocam ben seçim dolayısıyla yaparlar diye düşünüyorum,bakalım zaman göstecek.bu arada ne güzel anlatmışsınız ardeşeni ,gerçekten şanslıyım galiba.Keşke kadrolu atanabilsetdim.

adasu-t
Şef
19 Ağustos 2010 14:07

hocam ben ardeşende yaşıyorum toki evlerinde.kaloriferli ve kiram 250 lira. eşyalı ev bulan arkadaş da vardı ama sobalı o da 230 liraydı.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi