Editörler : crops35
04 Ağustos 2021 17:25

Toplu sözleşme
Toplu sözleşme

zmac
Memur
04 Ağustos 2021 17:26

Evet arkadaşlar toplu sözleşmeden haber varmı.en son 9+5 vermişti sanırım hükümet.ne zaman sonuçlanır tahmini bilgisi olan varmıdır.

jeolog1903
Aday Memur
04 Ağustos 2021 18:03

10-8,8-7 şeklinde anlaşacaklarını düşünüyorum.

05 Ağustos 2021 09:10

İllaki bir gün sonuçlanır. Beklemeye alıştık. Daha bunun hakem heyeti aşması var. Sonrasında kurum bazında toplu sözleşmeler başlayacak. Yani sene sonuna kadar bu süreci sürdürürlerse şaşırmam

zmac
Memur
05 Ağustos 2021 09:11

İşçi sözleşmesinden bahsediyorum.memur sözleşmesi değil.işçiler 2021-2022 olan sözleşme yapılacak zamanı geçti bile.
05 Ağustos 2021 11:17

Bende onu diyorum işte. Zamanı çoktn geçti ama hala oyalıyorlar

zmac, 3 yıl önce
İşçi sözleşmesinden bahsediyorum.memur sözleşmesi değil.işçiler 2021-2022 olan sözleşme yapılacak zamanı geçti bile.

aranaankan
Memur
07 Ağustos 2021 08:52

Bu ay sonuna kadar biter diye düşünüyorum.

09 Ağustos 2021 10:06

Bu hafta hükümet teklif sunuyor. Hatta sendikadan söylenene göre bu hafta içinde sonuçlandırılacakmış. Bu durumda insan soruyor. Sendikalar bunu söyleyebiliyorsa hükümetten ne gibi bir garanti aldılar ya da tamamen teslim oldular hükümet ne verirse razıyız diyorlar

zmac
Memur
09 Ağustos 2021 10:21

Belirlenmiştir zam oranı muhtemelen kendi aralarında.acıklaması kalmıstır.9+7 bekliyorum

adilalpman
Aday Memur
09 Ağustos 2021 10:25

Tek tesellim imzalanması ne kadar gecikirse o kadar para birikiyor içeride toplu almak için... (Züğürt tesellisi...)

rednick2016
Genel Müdür
09 Ağustos 2021 13:06

Oda bir teselli değil ,zararına olan bir durum.

53 000 tl den sonra vergi dilimi %20 den %27 ye cıkıyor. Tüm birikmişleri %27 den alırlarsan o zaman sana da zügürt dilimi kalır artık.

%20 vergi diliminde iken toplu geri dönükleri almamız lazım. ....

adilalpman, 3 yıl önce

Tek tesellim imzalanması ne kadar gecikirse o kadar para birikiyor içeride toplu almak için... (Züğürt tesellisi...)

braveheartgs43
Daire Başkanı
09 Ağustos 2021 21:20

İlk altı ay %11 konuşuluyor. Basına sızdırıldı

10 Ağustos 2021 08:55

O nasıl bir hesaptır. Öyle şey mi olur. Bilmeden etmeden bilgi kirliliği yaratmayın. Sizin parayı toplu veya taksit taksit almanız vereceğiniz vergiyi değiştirmez. Senin gelirin neyse o an ondan kesilir. Sen 53bini ister toplu paranla geç istersen maaşla hiç fark etmez. 53001 olduğu an o 1 liradan %27 vergi kesilir. Dikkat ettiysen 1 liradan dedim. Çünkü hesaplanırken aldığın ücret o limitler içerisinde vergilendirilir. Aldığın paranın limitin altında kalan kısmı farklı vergi dilimi ile hesaplanır üst kısmı farklı vergi dilimiyle.

rednick2016, 3 yıl önce

Oda bir teselli değil ,zararına olan bir durum.

53 000 tl den sonra vergi dilimi %20 den %27 ye cıkıyor. Tüm birikmişleri %27 den alırlarsan o zaman sana da zügürt dilimi kalır artık.

%20 vergi diliminde iken toplu geri dönükleri almamız lazım. ....

rednick2016
Genel Müdür
10 Ağustos 2021 09:39

Kendin söyleyip hesaplamissin işte 53 000 in altında iken alırsak o parayı %20 den kesilecek eğer geçerse %27 ...

Fark ortada...

taşeronmemur, 3 yıl önce

O nasıl bir hesaptır. Öyle şey mi olur. Bilmeden etmeden bilgi kirliliği yaratmayın. Sizin parayı toplu veya taksit taksit almanız vereceğiniz vergiyi değiştirmez. Senin gelirin neyse o an ondan kesilir. Sen 53bini ister toplu paranla geç istersen maaşla hiç fark etmez. 53001 olduğu an o 1 liradan %27 vergi kesilir. Dikkat ettiysen 1 liradan dedim. Çünkü hesaplanırken aldığın ücret o limitler içerisinde vergilendirilir. Aldığın paranın limitin altında kalan kısmı farklı vergi dilimi ile hesaplanır üst kısmı farklı vergi dilimiyle.

10 Ağustos 2021 10:01

Anlama kıtlığı mı çekiyorsun. O parada senin bir gelirin. O parada senin vergin sayılır. Dolayısıyla da o paradan da vergi kesilecek. Şu anki vergi dilimin neyse ondan kesilecek diye birşey yok. Gelirin 53 bini geçtiği an 53 üstünden %27 vergi kesilir.

1 yılda alacağın para belli olduğunda vergi dilime girdiğin ay ocak da olsa aralık da olsa değişen birşey olmaz. Ocakda 100.000 lira toplu para alsan bu %15 vergi olmaz yani. İçerisinden dilim lere tekabül eden kısımlar oranında vergiyi keserler.

Neticede içerde paranın birikmesi yani toplu para almanız elinize geç geçecek olması harici vergide 1 kuruş dahi fark yaratmaz.

Hala daha dediklerimi anlamıyorsan internette maaş hesaplama diye arat çıkan sonuçlarda deneme yanılma yoluyla görürsün. Brüt yıllık gelirin değişmediği sürece istersen gelirini eşit dağıt ylık al istersen biriktir toplu al ne eline geçen para değişir ne de ödeyeceğin vergi.

rednick2016, 3 yıl önce

Kendin söyleyip hesaplamissin işte 53 000 in altında iken alırsak o parayı %20 den kesilecek eğer geçerse %27 ...

Fark ortada...

rednick2016
Genel Müdür
10 Ağustos 2021 13:31

Anlama kıtlıgı ceken sensin bizim maaşımız her ay sabit yatsa degismez. (Ağır laf etmiycem sana sakinim) .

Biz toplu sözleşmeden sonra toplu para aldigimiz icin vergin degisir!

Cünkü toplu para alırken hangi vergi dilimindeysen ondan alıcaksın parayı!

Sayısalcı lisr mezununa sorsan o bile hesaplar bunu!

taşeronmemur, 3 yıl önce

Anlama kıtlığı mı çekiyorsun. O parada senin bir gelirin. O parada senin vergin sayılır. Dolayısıyla da o paradan da vergi kesilecek. Şu anki vergi dilimin neyse ondan kesilecek diye birşey yok. Gelirin 53 bini geçtiği an 53 üstünden %27 vergi kesilir.

1 yılda alacağın para belli olduğunda vergi dilime girdiğin ay ocak da olsa aralık da olsa değişen birşey olmaz. Ocakda 100.000 lira toplu para alsan bu %15 vergi olmaz yani. İçerisinden dilim lere tekabül eden kısımlar oranında vergiyi keserler.

Neticede içerde paranın birikmesi yani toplu para almanız elinize geç geçecek olması harici vergide 1 kuruş dahi fark yaratmaz.

Hala daha dediklerimi anlamıyorsan internette maaş hesaplama diye arat çıkan sonuçlarda deneme yanılma yoluyla görürsün. Brüt yıllık gelirin değişmediği sürece istersen gelirini eşit dağıt ylık al istersen biriktir toplu al ne eline geçen para değişir ne de ödeyeceğin vergi.

11 Ağustos 2021 08:45

Şakamısın sen :) İlkokul çocuğuna anlatsam anlardı sende hala aynı tas aynı hamam. Daha tartışmaya gerek yok. Ne sen benim söyleyeceklerimi anlayacak düzeydesin ne de ben sana en baştan başlayarak sana sıfırdan maaş nasıl hesaplanır vergi nasıl hesaplanır vergi dilimleri nedir gibi teknik bilgileri verecek durumdayım.Resim çizerek mi anlatıyım sana :) En iyisi sen maaş günü git maaşını çek harca. Mali konuları boşver. Sana göre değiller belli ki.

rednick2016, 3 yıl önce

Anlama kıtlıgı ceken sensin bizim maaşımız her ay sabit yatsa degismez. (Ağır laf etmiycem sana sakinim) .

Biz toplu sözleşmeden sonra toplu para aldigimiz icin vergin degisir!

Cünkü toplu para alırken hangi vergi dilimindeysen ondan alıcaksın parayı!

Sayısalcı lisr mezununa sorsan o bile hesaplar bunu!

rednick2016
Genel Müdür
11 Ağustos 2021 09:11

Senden bilmedigin egitimi alacak degilim ama istersen sana egitim verebilirim 4 üniversite bitirdim 5. yi okuyorum .Belki bu mali konular sana göre degildir. o 1 kuruşluk nuans farkını anlamayacak seviyede oldugun icindir ..neyse takılsen kafana göre.

taşeronmemur, 3 yıl önce

Şakamısın sen :) İlkokul çocuğuna anlatsam anlardı sende hala aynı tas aynı hamam. Daha tartışmaya gerek yok. Ne sen benim söyleyeceklerimi anlayacak düzeydesin ne de ben sana en baştan başlayarak sana sıfırdan maaş nasıl hesaplanır vergi nasıl hesaplanır vergi dilimleri nedir gibi teknik bilgileri verecek durumdayım.Resim çizerek mi anlatıyım sana :) En iyisi sen maaş günü git maaşını çek harca. Mali konuları boşver. Sana göre değiller belli ki.

zmac
Memur
11 Ağustos 2021 17:21

Şimdi bu zam %12 2021 ilk 6 ayı için ikinci altı ayı için %5+enflasyon ve 2022de %5+enflasyon şeklinde mi tam anlayamadım.

lakkidi
Şef
11 Ağustos 2021 17:53

İyiye iyi demek lazım. Güzel zam oldu. Tediyeler ile birlikte 5000 i geçiyor artık maaş. Emeği gecenlere teşekkürler.

memnunoldum
Aday Memur
11 Ağustos 2021 18:17

Vay burda bazı fesat memurlar işçinin aldığı zammı kıskanıyor çatlayın bankamatik adamlar

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi