Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Haziran 2019 23:47

Yine il dışı yine norm yok

Zaten beklemiyordum da yine bir baktım. Istediğim 2 ilden Amasya hiç yok, Samsun'da ise dilenceye sadaka verir gibi ücra iki okul var. Bakanlık; siz yalnız özür gruplarının ve alan değişikliklerin bakanlığı değil biz il dışı bekleyenlerin de bakanlığısınız. Yönetmelikte ihtiyaç halinde alan değişikliği yapılır yazıldığı halde, benim branşımda dışarıda 50 bin kişi atama beklediği halde alan değişikliği yapıyorsunuz. Nomları özür gruplarına saklayıp, mesleğin 2. yılındaki öğretmeni şehrin göbeğine atıyorsunuz Ne yol, ne gurbet, ne zorunlu hizmet... Kendi adıma okulum memleketime arabayla 1 saat mesafede ama yıllarca uzaklarda zorunlu yapıp il dışı bekleyen öğretmenlere yazık değil mi?.. Sözde çok duyarlı sendikalar, bir kere de bu konuya eğildiniz mi? Yoksa buradan duyarlılık kasamıyor musunuz? Siz bildiğiniz yolda devam edin ama bu insanların da vebali var.

yalnizzlink
Genel Müdür
15 Haziran 2019 00:10

hiçbir il mem boş normları özür gurubuna/şuna/buna saklamaz. sosyal medyadan duyduklarınızı burada doğruymuş gibi gösteriyorsunuz. öncelikle mayıs ayında iliçi atamalar yapılır aynı ildeki öğretmenlerden köydekiler merkeze gelir iliçi atamalar tamamlanır il dışında ise farklı illerin sadece ücra okulları açılır çünkü o ücra okullardakiler iliçi ile başka okula geldikleri için onların değiştirdikleri okullar vardır.Ardından emeklilik işlemleri temmuz ağustos ayları boyunca sürüyor. bu aylar bitikten sonra özür gurubu ataması yapılıyor. emeklilik işlemleri bittikten sonra özür gurubu başladığı için özür gurubu atamalarına çokça yer açılmış olur. Yani bu yerler iller arası atamalarda sümen altına saklanan okullar değil, emekli olan öğretmenlerin boşalan normlarıdır. Olay bundan ibarettir.

Şimdi diyeceksiniz ki niçin emekli olan öğretmenlerden boşalan yerlere özür gurubu geliyor, niçin iliçi atama-il dışı atama isteyenler gelemiyor. bunu yazabilirsiniz, buna ilişkin çözüm önerisi sıralayabilirsiniz. bunun sebebini ben de bilmiyorum. fakat hal durum böyledir.

asd_dfj
Şube Müdürü
15 Haziran 2019 00:19

Hocam yanlış biliyorsun. Misal branşımda Muğlada il içi ihtiyaç listesinde 44 açık varken il dışına 28 tane okul açıldı. Hiçbir zaman il dışına tamamı açılmaz. Bu her sene böyle oldu.

yalnizzlink, 5 yıl önce

hiçbir il mem boş normları özür gurubuna/şuna/buna saklamaz. sosyal medyadan duyduklarınızı burada doğruymuş gibi gösteriyorsunuz. öncelikle mayıs ayında iliçi atamalar yapılır aynı ildeki öğretmenlerden köydekiler merkeze gelir iliçi atamalar tamamlanır il dışında ise farklı illerin sadece ücra okulları açılır çünkü o ücra okullardakiler iliçi ile başka okula geldikleri için onların değiştirdikleri okullar vardır.Ardından emeklilik işlemleri temmuz ağustos ayları boyunca sürüyor. bu aylar bitikten sonra özür gurubu ataması yapılıyor. emeklilik işlemleri bittikten sonra özür gurubu başladığı için özür gurubu atamalarına çokça yer açılmış olur. Yani bu yerler iller arası atamalarda sümen altına saklanan okullar değil, emekli olan öğretmenlerin boşalan normlarıdır. Olay bundan ibarettir.

Şimdi diyeceksiniz ki niçin emekli olan öğretmenlerden boşalan yerlere özür gurubu geliyor, niçin iliçi atama-il dışı atama isteyenler gelemiyor. bunu yazabilirsiniz, buna ilişkin çözüm önerisi sıralayabilirsiniz. bunun sebebini ben de bilmiyorum. fakat hal durum böyledir.

meclishaber
Yasaklı
15 Haziran 2019 13:40

Haklısınız hocam. Özelilkle sizin Edebiyat branşında malesef durum çok üzücü.

İl dışı olayı bitmiştir, sistem tıkanmıştır.

Ya özür grubu ile, ya da proje okuluna bakmak lazım.

Sistem değişmedikçe il dışı hayal.

400 civarında sınıfçı, en iyi il-ilçe merkezlerinin liselerine alan değeişikliği ile Edebiyatçı yapılıdı.

Bu kişiler il içi boş yerleri kapattığı gibi, şimdi de iller arasında geçiş yapıp iyi yerleri kapatacaklar. Ve daha da üzücü olanı, alan değişikliği sistemi birilerine cesaret verdi. Herkes açıköğretim, yurt dışı, uzaktan naylon diplomalarla liselere doluşuyor. Adamlar o kadar güçlendiler ki, twitter da diploma denkliği isteyip tt oluyorlar. Diğer yandan sizin dediğiniz gibi yüzbinlerce genç öabt, kpss, eb, mülakat, staj, adaylık falan kasıyor.

yalnizzlink
Genel Müdür
15 Haziran 2019 15:38

iliçindeki 44 açık var, bu açığa iliçindeki öğretmenler yerleşince 44 sayısı sabit kalır fakat kimsenin aklına gelmeyen şeyler var herkes burada düz hesap yapıyor norm fazlası öğretmenler idareciliği bırakanlar da bu kadrolara yerleşiyor. tüm illerde norm fazlası öğretmenler vardır ve genellikle bu öğretmenler norm ataması dışında iliçine de başvurur. idareciler da aynı şekilde. hocam ben ilçe memlerde de çalıştım il memlerde de . Boş olan bir kadro gelip de sümen altı yapılmaz, birilerine peşkes çekilmez, devlette yok böyle birşey, kimse kendini riske atıp böyle şeyler yapmaz.

asd_dfj, 5 yıl önce

Hocam yanlış biliyorsun. Misal branşımda Muğlada il içi ihtiyaç listesinde 44 açık varken il dışına 28 tane okul açıldı. Hiçbir zaman il dışına tamamı açılmaz. Bu her sene böyle oldu.

yemrea
Daire Başkanı
15 Haziran 2019 17:29

İldışına istediğini açar özürde tüm açıkları göstermek zorunludur

memurolm
Genel Müdür
16 Haziran 2019 23:30

92 bin öğretmen ihtiyacı var denildi bundan son atama düşülmüş mü belli değil şuan il dışı açılan kontenjan 88177 yani %95den fazlası açılmış daha ne olacak ?

17 Haziran 2019 11:23

İl dışına her yeri açmak zorunda değil .Açmamalı da zaten .Her yeri açarsa özür grubundan eş ya da sağlık durumu olanlar nasıl tayin isteyecek?Siz sadece kendi açınızdan düşünüyorsunuz.Aile birliğini saplamak her şeyden daha önemlidir.

17 Haziran 2019 11:24

Bakanlığın açmasından ziyade talep gören yerlerde boşluk yok dolu zaten nereyi açsın

dehneliler
Genel Müdür
17 Haziran 2019 13:00

O zaman o eş durumundan merkeze kaçan hanımzade ve beyzadelere rotasyon çıksın da zorunlu görevini yapanlar gelsin. Birazcık yol ile gurbet görür nazlı hocalarımız. Ha bu arada il dışı bekleyenlerin ailesi yok dimi? Onlar cami avlusunda öyle takılırlar.

iambilisimci, 5 yıl önce

Bakanlığın açmasından ziyade talep gören yerlerde boşluk yok dolu zaten nereyi açsın

fatma6onan
Memur
18 Haziran 2019 01:52

Ne güzel yazmışsınız hocam

Kelimeler kifayetsiz

dehneliler, 5 yıl önce

O zaman o eş durumundan merkeze kaçan hanımzade ve beyzadelere rotasyon çıksın da zorunlu görevini yapanlar gelsin. Birazcık yol ile gurbet görür nazlı hocalarımız. Ha bu arada il dışı bekleyenlerin ailesi yok dimi? Onlar cami avlusunda öyle takılırlar.

27 Haziran 2019 09:22

Eş durumuna çoğunlukla 1,2,3 hizmet alanlarının saklanması ı ben de doğru bulmuyorum. Bütün hizmet alanlarından dengeli bir şekilde ayrılmalı. Yani kısaca eş durumu merkeze geçmek için taktiksel amaçlı kullanılmamalı. Eş durumu tercihinde eşinin bulunduğu ilçeyi üst tercihe yazmak zorunlu tutulmalı

dehneliler, 5 yıl önce

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
27 Haziran 2019 10:46

:)

dehneliler, 5 yıl önce

dehneliler
Genel Müdür
27 Haziran 2019 12:12

Hocam sizi severiz, Malatya'nın en güzel okulları senin olsun. Ama bi ara yine kapışalım.

a_durmaz, 5 yıl önce

:)

fatma6onan
Memur
18 Ağustos 2019 02:20

Kanayan yara.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi