Editörler : supporters.

Kapalı
08 Eylül 2011 01:11

Bütünleşik doktora nedir ?

Nedir bu bütünleşik doktora analatınız lütfen :)

Dikkas
Kapalı
15 Eylül 2011 17:33

Yardımcı olacak yok mu

muhittin yılmaz
Yasaklı
15 Eylül 2011 17:45

yüksek lisans + doktora demektir. Normalde 2 + 4 yıl olan eğitimi 5 yılda tamamlama imkanı veriyor. Sadece yüksek lisanstaki eğitim + tez dönemindeki tez verme islemini vermiyorsun ve bir yıl kazanıyorsun.

Dikkas
Kapalı
15 Eylül 2011 17:56

Peki nasıl başvurabiliriz ?

İşleyişi anlatabilirmisiniz ?

MahmutYARAN
Kapalı
15 Eylül 2011 20:13

her üniversitenin yönetmeliği farklı olduğundan ince3lemeniz gerekit. lisansüstü eğitim yönetmeliğinde lisans diploması ile doktora programına başvuracaklar için ales puanı şartı farklıdır. ales şartını yerine getirdikten sonra üds den de 55 üzeri aldığınızda açılan doktora programına başvurabilirsiniz. ancak mülakat sınavında ne kadar başarılı olursunuz tartışılır. genelde arkadaşlar hem yüksek lisansa hem de doktoraya başvururlar hangisi olursa ona başlıyarak akademik hayata adım atarlar. çünkü bazen hocalar yüksek lisans yapmayan öğrenciyi doktoraya almak istmezler ama bu heryerde böyle değildir.

Dikkas
Kapalı
16 Eylül 2011 01:30

Peki yüksek lisans yapınca 1 yan

Doktora yapınca 2 yan veriliyor devlette .

Bütünleşik doktora yapanlar , yüksek lisans yapmamış gibi oluyorya ondan dolayı bütünleşik doktora yapanlar kaç yan alır ? gene 2 mi ? Yoksa 3 mü ?

Yan : Görevine +1 yıl kıdem :)

usaturk
Yasaklı
16 Eylül 2011 04:37

sizin gibilerden anca memur olur bilimadami olmaz yan mi kenarmi die olaya bakarsaniz simdiden

Dikkas
Kapalı
16 Eylül 2011 13:12

ya kardeşim bırak bu işleri diyorum sana , Bilim adamı olmazmış . Bizim amacımız önce bilim adamı olmak ama sorudamı soramıyacağız . Muhtemelen akademisyensin . Saçma konuşmayın lütfen . Aklıma takılanları soruyorum . Suç mu ? Forumun amacı bu değil mi ? Merakımızı gidermek ve sorularımıza cevap bulmaktır .

16 Eylül 2011 13:33

Bu forumda ne kadar çok yancı var ya :) bence doğrudan profesörlük programı açılması için dilekçe yazın yök'e. iki yan bir orta pat prof olursunuz :) aah bu akımlar hep öyp ile başladı ama sonu hayırlı olur inşallah.

Dikkas
Kapalı
16 Eylül 2011 13:41

Abim haklısın ama , sormakta mı suç ?

Böyle şeyleri öğrenecez ki sorunlarımız - sorularımız kalmasın :)

16 Eylül 2011 13:51

Anlıyorum seni kardeşim. Bakma takılıyorum ama en doğrusunu yapıyorsun. Çoğu öypli gibi kazandıktan sonra öyp nedir diye sormadın :) eğer başından itibaren akademi düşünüyorsa yüksek lisans ve sonrasında doktora yapman senin için daha avantajlı. Bütünleşik doktora ise zaman açısından daha avantajlı. Bir yıldan nolur diye düşünemiyorum çünkü zaten yaş ilerliyor. Bütünleşik doktoranın giriş şartları normal doktoraya göre çok daha zordur. Çok az ilan açılır ve çok az adam alınır. Yani lisans sonrasında direk doktoraya başlayabilmen için okul birincisi olman bile yetmeyebilir. Birde bütünleşik doktora yaparken açılan araştırma görevlisi ilanlarından yüksek lisans yapıyor olma şartı koyanlara başvuramıyorsun diye biliyorum ama yanlış olabilir net olarak öğrenmek gerekir.

Dikkas
Kapalı
16 Eylül 2011 19:42

Teşekkür ederim abi :)

Abi araştırma görevlilerinin sorunlarını duymuştum 33 lü olanlar kadrolu , 50li li olanlar sözleşme üsülü varmış . çoğu 50 d li olduğu için gelecek kaygısı var . hayatı 2 dudak arasında . Riskli ..

ALLAH İzin Verirse İNŞALLAH , Ben kamuda mühendis olarak çalışıp . Devlette çalışırken yüksek lisans + doktora yapmayı veya bütünleşik doktorayı düşünüyorum . Doktora bittikten sonra ise Üniversitelerde Yrd.doç.dr kadrosuda sözleşmeli olduğu için . Planım şu abi ;

Şimdi 657 ye tabi memur istifa ederse 6 ay kadrolu çalışamıyor. eee yrd. doç. dr da sözleşmeli olduğu için , Hedef şu abi . Yrd.doç.dr ünvanını aldıktan sonra direk istifa edecem kamudaki mühendislikten .

Yani işi riske atmıyacam inşALLAH . Ha adam beni elerse mülakatta . gene kamudaki görevime devam edecem . YRD. DOÇ . DR . ünvanını almadan istifa etmeyecem kamudaki işten :)

Ailem araştırma görevlisi olarak başla diyor . Ama hem riskli . Hemde hoca var hocacağız var . Ne profesör ne doç var . Eğitimin hakkını veriyor Tebrik ediyorum onları .

Ama ne profesör ne doç var . Afedersiniz ama 5 para etmez . Bunları hepimiz görüyoruz yani :)

Benim amacım bilimsel çalışmaları kaliteli olmasını sağlayıp YRD. DOÇ. DR kadrosunu almak inşALLAH :)

Dikkas
Kapalı
17 Eylül 2011 18:04

Diğer arkadaşlarında görüşlerini almak istiyorum :)

Dikkas
Kapalı
06 Kasım 2011 01:56

Hangi üniversitelerde bütünleşik doktora programı var ? Bilen var mı ?

GOP ta var . başka nerelerde var acaba ?

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi