Editörler : swat3410
«147014711472147314741475147614771478147914801481»

maho58
Memur
09 Ekim 2019 22:39

Müfertişler idari soruşturmayı yürütürken hakkında gizli yada açık adli bir soruşturma var ise adli soruşturmanın selameti açısından elde edilen delilleri size sormaz.
sessiztakippp, 5 yıl önce

Arkadaslar bende idari zarf ile ifade vereli 2 yıl olmaküzere merak ettiğim nokta şu tanık ifadesi var hakkımda onun dısında matbu sorular idari ifadede kodlama olsaydı bunu ögrenirmiydim yani müfettiş sorarmıydı

maho58
Memur
09 Ekim 2019 22:50

2018 kasım da uzatma tebliği yapıldımı size? Yapıldıysa, Takipsizliği uzatmadan önce aldıysanız yapılan uzatma bakan oluru ile yapıldı yani 1 yıllık idari soruşturma nedeniyle açıkta bekleme süren başlamıştır. 2019 kasım da bu süre dolacak. Hakkında adli bir soruşturma yok ise göreve başlarsın. Ancak varsa tebliğ bile gelmez.
10agustos, 5 yıl önce

Bulunduğum ilin personelcisini bir hafta önce gördüğümde sizinle ilgili bizde bir şey yok bütün her şey Ankarada demişti ama uzatma yazınızı yazdık demişti ben 38 aydır aciktayim takipsizlik alalı bir yıl oldu idari olarakta ifade vereli 20 ay oldu hala sonuçlanmadı anlaşılan adlı bitse bile bizede uzatma verecekler

10agustos
Memur
09 Ekim 2019 22:53

2018 kasımda uzatma yapıldı takipsizligi uzatmadan sonra aldim

maho58, 5 yıl önce
2018 kasım da uzatma tebliği yapıldımı size? Yapıldıysa, Takipsizliği uzatmadan önce aldıysanız yapılan uzatma bakan oluru ile yapıldı yani 1 yıllık idari soruşturma nedeniyle açıkta bekleme süren başlamıştır. 2019 kasım da bu süre dolacak. Hakkında adli bir soruşturma yok ise göreve başlarsın. Ancak varsa tebliğ bile gelmez.

Volf61
Şef
09 Ekim 2019 22:54

Maho58 ben takipsizligi uzatmadan 15 gün sonra aldım. Benim durum nasıl degerlendirilecek

maho58
Memur
09 Ekim 2019 23:00

Devrem benimde kafamda bir sürü soru var. Kasım 2018 ile kasım 2019 arası takipsizlik ve beraat alanlara dair EGM ne yapacak. Çünkü kanun çok yuvarlak adli soruşturma var diye 1 yıl. Sonra idari var diye 1 yıl daha uzatırlarsa bize çok sıkıntı olur.
Volf61, 5 yıl önce

Maho58 ben takipsizligi uzatmadan 15 gün sonra aldım. Benim durum nasıl degerlendirilecek

maho58
Memur
09 Ekim 2019 23:03

Tüm cevaplar 1 kasımda. Bekleyip göreceğiz

Yeniay12
Daire Başkanı
09 Ekim 2019 23:05

2018 ekim ayında takipsizlik alana kadar benimde yok sanıyordum. 2019 mart ayına kadar adliyede dosya görünmüyordu.( çünkü gizliydi) şimdi ise dosya görünüyor. (kısıtlama olanlar görünmüyor) Hiç olmayalar bence yok. yada çok az.
586158, 5 yıl önce

İyi Dion has Dion da benim dosyam yok abi fişleme filanda yok ismim yok olan dosyadan da 3 ay önce takipsizlik aldım telefonum dahi incelendi bitti teslim edildi ama uzatma verdiler bana bi yorum abi idari devam etyo bu arada ama idari adlı den sonra acildi

maho58
Memur
09 Ekim 2019 23:06

Bu tamamen kendi görüşümdür. Adli soruşturma nedeniyle süre uzatması yapılan personel adlisi sonuçlanınca idari soruşturma nedeniyle açıkta bekleme kutusuna düşer. Çünkü EGM adli neticeleri bildirin demişti. Adlisi bitip de tebliğ yapılmadığı için de 1 yıllık uzatmaya dahil olmuşlardır diye düşünüyorum.

Mekmeke
Genel Müdür
09 Ekim 2019 23:08

kısıtlama dan kasıt ?
Yeniay12, 5 yıl önce
2018 ekim ayında takipsizlik alana kadar benimde yok sanıyordum. 2019 mart ayına kadar adliyede dosya görünmüyordu.( çünkü gizliydi) şimdi ise dosya görünüyor. (kısıtlama olanlar görünmüyor) Hiç olmayalar bence yok. yada çok az.

Yeniay12
Daire Başkanı
09 Ekim 2019 23:08

illere gitmiş mi bilmiyorum. Ama gitmiş olması senin dosyanı göreceğin anlamına gelmez kısıtlama var ise dosya görünmüyor yok ise ön büroda görünüyor.
10agustos, 5 yıl önce

Peki devrem Ankara bu dosyaları illere göndermişler mi Savcılık ön büroya sorduğumuzda soruşturma bulunduğumuz ilde değilse göremiyorlar dosyayi

maho58
Memur
09 Ekim 2019 23:09

Ama bu 1 yıllık süre takipsizlik yada beraat kararı ile mi başlar yada uzatma tebliği ile mi başlar. 1 kasımda öğreneceğiz.
maho58, 5 yıl önce
Bu tamamen kendi görüşümdür. Adli soruşturma nedeniyle süre uzatması yapılan personel adlisi sonuçlanınca idari soruşturma nedeniyle açıkta bekleme kutusuna düşer. Çünkü EGM adli neticeleri bildirin demişti. Adlisi bitip de tebliğ yapılmadığı için de 1 yıllık uzatmaya dahil olmuşlardır diye düşünüyorum.

Yeniay12
Daire Başkanı
09 Ekim 2019 23:13

Evet bahsettiğim bu. Bende senin gibi kyok aldım. Ancak bu ors ç.nun fişlemesi ayrı bir dosya olarak bekliyormuş tekrar sisteme girilmiş. işlem yapılmadan kyok alanda olacak ama uzatmaya bir sebep maalesef.
Volf61, 5 yıl önce

Yeniay12 devrem.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında ele geçirilen dijital materyaller üzerinde emniyet mahrem yapılanmasına yönelik yapılan inceleme sonucunda şüpheliler haklarında ayrı ayrı tanzim olunan veri inceleme raporuna göre şüphelilerin derecelerinin AD olarak kodlandığı. ilgili kodlamanın Emniyet içindeki FE TÖ yapılanmasının etki alanı dışındaki kişiler anlamına geldiği,

Senin dediğin şey böyle birşey mi benim takipsizlik kararimda böyle bir kısım var. Alt alta yazan kriterlerin sonunda yazan bu. 37 ay oldu idari olarak hiç ifade vermedim arayan olmadı. 15 Kasim 2018 de kyok aldım. Yaptığın aciklamaya yardımcı olmaya çalıştım.

kaynak_06
Şef
09 Ekim 2019 23:14

Dostlar hayırlı geceler. Personel daireden yine bu ay içinde bi hareket olacak şeklinde sohbet arası arkadaşlar duymuş detay yok bilginize. burda birbirimizi tanımayız ama 3 yıldır sürekli yazan nickler belli karakterleri belli. Ben bı arkadaşlara sesleniyorum sizlerde benim gibi en çok sevdiğimiz şeylerle imtihan oldunuz Rabbim masumun mazlumun mağdurun duasını kabul eder bu gece şanlı Türk Ordusundan dualarınızı eksik etmeyin dostlar...

Yeniay12
Daire Başkanı
09 Ekim 2019 23:23

Amin.. Personel Daire ki komisyon açıklar için çalışıyormuş bende duydum ama zaten süre geldi uzatma iade için zaten toplanmak zorunda. Önemli olan bu sefer tamamına hayırlı bir karar verirler inşallah. Rabbim iki iyilikten birini nasip et bizlere amin. (iade yada uzatma) Amin..
kaynak_06, 5 yıl önce
Dostlar hayırlı geceler. Personel daireden yine bu ay içinde bi hareket olacak şeklinde sohbet arası arkadaşlar duymuş detay yok bilginize. burda birbirimizi tanımayız ama 3 yıldır sürekli yazan nickler belli karakterleri belli. Ben bı arkadaşlara sesleniyorum sizlerde benim gibi en çok sevdiğimiz şeylerle imtihan oldunuz Rabbim masumun mazlumun mağdurun duasını kabul eder bu gece şanlı Türk Ordusundan dualarınızı eksik etmeyin dostlar...

Legolas16
Aday Memur
09 Ekim 2019 23:24

adli 6 ay once.1 yıl öncede idari bitmişti.bu hafta EGM personeli arayıp durumumu anlattım.sicil sorup baktı.senin idari sorusturman açık dedi. aynı konudan yani fetoden adli açılabilir ama idari olamaz bunu bana müfettiş söylemişti.idari yalnızca 1 tane olur dendi.7145 e göre bence idari tekrar açıldı.hukusuzluk içinde hukuksuzluk.tam iade olcaz dedik 7145 çıktı.o bitecek birşeyler daha çıkacak.sanki bu işin sonu yok gibi

Legolas16
Aday Memur
09 Ekim 2019 23:29

duyumlar çok güzel. İnşallah iade oluruzda kurtuluruz bu zulümden

maho58
Memur
09 Ekim 2019 23:34

İdari soruşturmanın kapandığı tebliğ edilmişmiydi. Eğer edildi ve tekrar açıldıysa 7145 sayılı kanuna göre sadece 1 yıl açıkta bekletebilirler. Ama tekrar dosya açılması çok garip böyle olursa devamlı uzatma verirler. Kapatıp açarak
Legolas16, 5 yıl önce
adli 6 ay once.1 yıl öncede idari bitmişti.bu hafta EGM personeli arayıp durumumu anlattım.sicil sorup baktı.senin idari sorusturman açık dedi. aynı konudan yani fetoden adli açılabilir ama idari olamaz bunu bana müfettiş söylemişti.idari yalnızca 1 tane olur dendi.7145 e göre bence idari tekrar açıldı.hukusuzluk içinde hukuksuzluk.tam iade olcaz dedik 7145 çıktı.o bitecek birşeyler daha çıkacak.sanki bu işin sonu yok gibi

Legolas16
Aday Memur
09 Ekim 2019 23:36

03.10.2018 de tebliğ edildi.idari soruşturma kapandıgina dair.ama hala açık. dediğin gibi tekrar tekrar açabilirler
maho58, 5 yıl önce
İdari soruşturmanın kapandığı tebliğ edilmişmiydi. Eğer edildi ve tekrar açıldıysa 7145 sayılı kanuna göre sadece 1 yıl açıkta bekletebilirler. Ama tekrar dosya açılması çok garip böyle olursa devamlı uzatma verirler. Kapatıp açarak

Legolas16
Aday Memur
09 Ekim 2019 23:40

yoksa ağam bizle eğlenir mi devrem :)
maho58, 5 yıl önce

maho58
Memur
09 Ekim 2019 23:43

İnşallah öyle değil dir
Legolas16, 5 yıl önce
yoksa ağam bizle eğlenir mi devrem :)
Toplam 39532 mesaj
«147014711472147314741475147614771478147914801481»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi