Editörler : swat3410
«10111213141516171819202122

kenan004
Aday Memur
29 Temmuz 2020 20:22

davayı kaybedersem avukat ücreti ve mahkeme masrafı ne kadar olur

Tansu altun
Aday Memur
29 Temmuz 2020 20:50

vakıfbanktan konut kredisi cekmıstım ,hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası için dediğiniz gibi e devletten sigortacılık şikayete başvurdum fakat şirket burdan çözüme ulaştıramayız şubeye gidip başvuru yapmalısınız gibi yanıt verdi.

şubeye gidip dilekçe vermem gerekiyor sanırım

dilekçeyi nasıl yazmayalım ve şube de kime vermem gerekiyor bu dilekçeyi gene büyük ihtimal olumsuz yanıt vericeklerdir ama sonrasın da tüketici mahkemesine basvururum sanırım

Tansu altun
Aday Memur
29 Temmuz 2020 21:08

hayırlı günler

14 temmuzda konut kredisi cektim ve benden 2500 hayat sigortası 500 de ferdi kaza yaptılar

bunların iptali için forumda yazdığınız şeylerin harfi harfine yaparak e devletten sigortacılık şikayete basvurdum 10 gün sonra dönüş yaptılar ve diyorlar ki

HAYAT SİGORTASI İÇİN : Bireysel Kredilerle Bağlantılı Sigortalar Uygulama Esasları Yönetmeliği

gereğince farklı bir şirkette düzenlenen teminat ile süre şartlarını sağlayan Dain-i Mürtehin şube olan

poliçenin şubeye ibraz edilmesi ve uygun bulunması halinde, sigorta ettiren / Dain-i Mürtehin şube

tarafından Tan*** AL** ?ın 9185*** numaralı poliçesi iptal edilebilecektir.

BEN İPTAL İSTİYORUM DEDİM ,AMA ADAMLAR FARKLI SİGORTA UYGUN BULUNURSA DEMİŞLER ?

FERDİ KAZA İÇİN İSE , resmi kurumlar iptal talebi merciler olmayıp, poliçe iptal taleblerinizi poliçeyi yaptırdığınız şubeye giderek iletmeniz gerekmektedir. bizde değerlendirmeye alabiliriz demişler.

sizce ben şuan ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim kolay gelsin

shnserdar
Memur
29 Temmuz 2020 22:06

Para alma yöntwmlerinden birincisinş denediniz ve olumsuz yanıt geldi. Hiç problem değil. İkinci yöntemi de daha önceki paylaşımlarımda belirtmiştim ama yine belirtiyorum.

Bahsedilen hayat sigortasının ve ferdi kaza sigortası mutlaka iptal edilerek para iadesi alınabilir.

Yapmanız gerekenler.

Öncelikle İptalini ve iadesini istediğiniz sigortalarla ilgili, bankadan gelen olumsuz yanıtın geldiği tarih gözükecek şekilde ekran fotoğrafını alın,

Daha sonra ferdikaza ve hayat sigortasına ait dekontların ekran fotoğrafını alın ( hesap hareketlerinizden dekontlara ulaşabilirsiniz)

Edevlete uygulmadan değil normal internet sayfasından giriş yaptıktan sonra Bankalar birliği bireysel hakem heyeti sekmesine giriş yap, ilgili bilgileri doldur, daha sonra bahsr konu ekran fotoğraflarını yükle açıklama kısmına da rızan olmadan zoraki olrak yapıldığını, iptalini ve iadesinş istiyorum diye belirt ve başvuruyu tamamla 3 veya 4 ay içerisindre paran hesabına iade edilecek geçmiş olsun.

Tansu altun, 4 yıl önce

hayırlı günler

14 temmuzda konut kredisi cektim ve benden 2500 hayat sigortası 500 de ferdi kaza yaptılar

bunların iptali için forumda yazdığınız şeylerin harfi harfine yaparak e devletten sigortacılık şikayete basvurdum 10 gün sonra dönüş yaptılar ve diyorlar ki

HAYAT SİGORTASI İÇİN : Bireysel Kredilerle Bağlantılı Sigortalar Uygulama Esasları Yönetmeliği

gereğince farklı bir şirkette düzenlenen teminat ile süre şartlarını sağlayan Dain-i Mürtehin şube olan

poliçenin şubeye ibraz edilmesi ve uygun bulunması halinde, sigorta ettiren / Dain-i Mürtehin şube

tarafından Tan*** AL** ?ın 9185*** numaralı poliçesi iptal edilebilecektir.

BEN İPTAL İSTİYORUM DEDİM ,AMA ADAMLAR FARKLI SİGORTA UYGUN BULUNURSA DEMİŞLER ?

FERDİ KAZA İÇİN İSE , resmi kurumlar iptal talebi merciler olmayıp, poliçe iptal taleblerinizi poliçeyi yaptırdığınız şubeye giderek iletmeniz gerekmektedir. bizde değerlendirmeye alabiliriz demişler.

sizce ben şuan ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim kolay gelsin

Tansu altun
Aday Memur
29 Temmuz 2020 22:57

Teşekkür ederim cevap için.

Daha önceki mesajlarınızı okuyarak

Vakıfbank mobilden bankaya ilettim tekrardan olumsuz yanıtını almak için öyle tüketici mahkemesine başvuracaktım.

Şimdi sorum şu : mobilden yaptığım işlemin olumsuz cevabını bekliyim mi

Yoksa , sigortacılık şikayete attıkları cevabı olumsuz olarak kabul edip tüketici mahkemesine başvuru yapmalımıyım ?

Teşekkür ederim tekrardan

shnserdar, 4 yıl önce

Para alma yöntwmlerinden birincisinş denediniz ve olumsuz yanıt geldi. Hiç problem değil. İkinci yöntemi de daha önceki paylaşımlarımda belirtmiştim ama yine belirtiyorum.

Bahsedilen hayat sigortasının ve ferdi kaza sigortası mutlaka iptal edilerek para iadesi alınabilir.

Yapmanız gerekenler.

Öncelikle İptalini ve iadesini istediğiniz sigortalarla ilgili, bankadan gelen olumsuz yanıtın geldiği tarih gözükecek şekilde ekran fotoğrafını alın,

Daha sonra ferdikaza ve hayat sigortasına ait dekontların ekran fotoğrafını alın ( hesap hareketlerinizden dekontlara ulaşabilirsiniz)

Edevlete uygulmadan değil normal internet sayfasından giriş yaptıktan sonra Bankalar birliği bireysel hakem heyeti sekmesine giriş yap, ilgili bilgileri doldur, daha sonra bahsr konu ekran fotoğraflarını yükle açıklama kısmına da rızan olmadan zoraki olrak yapıldığını, iptalini ve iadesinş istiyorum diye belirt ve başvuruyu tamamla 3 veya 4 ay içerisindre paran hesabına iade edilecek geçmiş olsun.

Adalarr
Aday Memur
30 Temmuz 2020 09:22

Bireysel Kredilerle Bağlantılı Sigortalar Uygulama Esasları Yönetmeliği gereğince farklı bir şirkette düzenlenen teminat ile süre şartlarını sağlayan Dain-i Mürtehin şube olan poliçenin şubeye ibraz edilmesi ve uygun bulunması halinde, sigorta ettiren / Dain-i Mürtehin şube tarafından........... numaralı poliçesi iptal edilebilecektir.

VakıfBank dan banada böyle cevap geldi, hayat sigortasını dışardan yapılsa sanırım iade yapılacak ancak ben yaptırmak istemiyorum,edevlet den hakem heyetine başvuru yapacağım sigorta yaptırmadan umarım sıkıntı olmaz bakalım artık.

Adalarr
Aday Memur
30 Temmuz 2020 09:40

Hayat sigortası için hakem heyetine edevlet den başvuru yapacağım,yazım örneği var mı dilekçe şeklinde mi yazıyoruz acaba.

Adalarr
Aday Memur
30 Temmuz 2020 12:38

Bu hayat sigortası için en mantıklısı dışarda uygun fiyata başka sigorta yapılıp bankaya iptali için başvuru yapmak gibi görünüyor,eski yorumlarda genel itibari ile herkes hızlı bir şekilde sonuç olmuş, sigorta yapmadan hakem heyetine iptali için başvuru yapan bu yöntemi izleyen az sanırım, yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

emrcvk
Şef
30 Temmuz 2020 12:53

Bende dün fibaemeklilikten sigorta yaptırıp bankaya sundum bakalım cevap bekliyorum. Olumluolursa yazarım. Fibaemeklilik en uygunuydu ve kaliteli bir şirkete benziyor tavsiye ederim.

Adalarr, 4 yıl önce

Bu hayat sigortası için en mantıklısı dışarda uygun fiyata başka sigorta yapılıp bankaya iptali için başvuru yapmak gibi görünüyor,eski yorumlarda genel itibari ile herkes hızlı bir şekilde sonuç olmuş, sigorta yapmadan hakem heyetine iptali için başvuru yapan bu yöntemi izleyen az sanırım, yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

işsiz hoca :)
Aday Memur
30 Temmuz 2020 13:57

17.07.2020 tarihinde vakıf tan çekmiş olduğum sky limit krediden kesilen hayat sigortası 2366 TL kesilmişti 29.07.2020 de fibaemeklilik ten 670 TL olarak kredili hayat sigorta poliçe kestirerek bankaya sundum önceden kesilen 2366 TL ti iade ettiler bu forumu açıp bize yol gösteren herkese. Teşekkür ederim ...

Adalarr
Aday Memur
30 Temmuz 2020 15:56

Yaptırdığımız sigorta poliçesini edevlet den yaptığımız yerden poliçe yi göndererek iptal talebinde bulunsak olur mu yoksa bankaya dilekçeyle elden mı başvuru yapmak lazım, bankaya dilekçe verirsek işlem daha mı hızlı olur acaba.

Tansu altun
Aday Memur
30 Temmuz 2020 18:45

Hazine ve maliye başkanlığına gönderdiğim şikayet sonucu

Bankanın cevabı özet olaraK

Kredi hayat sigortası için, dışarda farklı bir sigorta yapın uygun bulursak iptal ederiz.

Ferdi kaza sigortası için , sizin tarafınızdan imzalanmış ve bir nüshası size verilmiştir buradan poliçeniz ile ilgili işlem yapılmamaktadır şubeyegidin.

Bende bu cevapları ve şikayetimi tüketici mahkemesine e devlet üzerinden gönderdim

İkisini de ayrı ayrı başvuru açarak gönderdim.

Bakalım sonuç ne çıkacak artık beklemedeyiz.

Halimiz Dumann
Aday Memur
31 Temmuz 2020 08:48

Güzelmiş teşekkürler

emrcvk
Şef
05 Ağustos 2020 17:09

433tl fibadan yaptığım sigorta sonucu banka 1500tl iade etmiş arkadaşlar bilginize

Adalarr
Aday Memur
12 Ağustos 2020 11:37

Fibadan senelik hayat sigortası ne kadara yaptırıdınız acaba,can kurtaran sigortası için bankalar birliğine başvuru yapmıştım, vakıfbank imza attığım için iptal yapamayız demiş, hayat sigortası için başvuru hakem heyetine başvuru yaptım şimdi de can kurtaran sigortası için başvuru yapacağım,güneş sigortasınımı vakıfbankı mı şikayet edeceğiz, güneş sigortası topu vakıfbanka attı çünkü.

bturan23
Aday Memur
12 Ağustos 2020 11:40

Vakifbank gittim. 1 konut kredisinden bana dask hariç 5 sigorta yapmışlar. İmzaladığı evrakları istedim. Vermediler üstüne terslediler bile. Git bizi mahkemeye ver makkemeye sunarız sadece dediler. Onlarda biliyor eğer haklı çıkarlara tüm masrafları bana odetrcek mahkeme. Ben tüketici haklarına sunacam dedim. Mahkemeye ver onlar bizden ister dedi. Tüketici hakem heyetine gittim. Onlar da sen getireceksin dediler. Napmam gerekir. Vakifbank bir dilekçe ile mi basvursam

bturan23
Aday Memur
12 Ağustos 2020 11:41

Bana da aynı cevap geldi.
Tansu altun, 4 yıl önce

vakıfbanktan konut kredisi cekmıstım ,hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası için dediğiniz gibi e devletten sigortacılık şikayete başvurdum fakat şirket burdan çözüme ulaştıramayız şubeye gidip başvuru yapmalısınız gibi yanıt verdi.

şubeye gidip dilekçe vermem gerekiyor sanırım

dilekçeyi nasıl yazmayalım ve şube de kime vermem gerekiyor bu dilekçeyi gene büyük ihtimal olumsuz yanıt vericeklerdir ama sonrasın da tüketici mahkemesine basvururum sanırım

shnserdar
Memur
12 Ağustos 2020 12:17

Başvuru için herhangi bir yere gitmene gerek yok. Defalarca yazdım yine yazıyorum.

Vakıbankın yapmış olduğu sigortalar ve paketlerden dask hariç hepsini iptal ettirip para iadesi alabilirsin.

Hatta kıllık yapmak istiyorsan daskı da herhangi bir sigorta acentesine giderek poliçeyi yaptırdıktan sonra bankaya ibrqz edip bankanın yapmış olduğu daskı iptalini ve para iadesinş alabilirisin. Yani sigortanı bankaya yaptırmak zorunda değilsin.

Yapman gerekenler

Vakıfbankasının mobil bankacılık uygulaması bize yazın kısmından bankaya müracaat ederek bahsettiğin 5adet sigortanın yapılmasında rızan olmadığını, vahse konu sigortaları iptalini ve iadesini istediğini belirt gönder.

Bankadan 2 veya 3gün içinde olumsuz yanıt geldikten sonra gelen olumsuz yanıtın geldiği tarih gözükecek şekilde ekran fotoğrafını al.

Daha sonra hesap yine vakıfın mobil bankacılık uygulamasından hesap harwketlerine gir ve beş adet sigortanın dekontlarının ayrı ayrı ekran fotoğrafını al

Akabinde edevlete uygulamdan değil normal internet sayfasından giriş yapmalısın eğer edevlet uygulamasından giriş yaparsan başvuruda bulunacağın sayfayı bulamazsı.

Edevlete giriş yaptıktan sonra bankalar birliği bireysel hakem hyetine giriş yapıyorsun TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE değil.

Sonrasında, bankadan gelen olumsuz yanıtın ekran fotoğrafıyla birlikte beş adet sigortatanın ekran fotığrafının dosya yükleme bölümünden tek tek yüklüyorsun.

Açıklama ve talep kısmına da rızan olmadan zoraki olarak yapıldığını belirtikyen sonra iptsl ve iadeni yapıp başvuruyu tamamlıyorsun 3 veya 4 ay içinde para hesabına iade edilecek geçmiş olsun.

bturan23, 4 yıl önce
Vakifbank gittim. 1 konut kredisinden bana dask hariç 5 sigorta yapmışlar. İmzaladığı evrakları istedim. Vermediler üstüne terslediler bile. Git bizi mahkemeye ver makkemeye sunarız sadece dediler. Onlarda biliyor eğer haklı çıkarlara tüm masrafları bana odetrcek mahkeme. Ben tüketici haklarına sunacam dedim. Mahkemeye ver onlar bizden ister dedi. Tüketici hakem heyetine gittim. Onlar da sen getireceksin dediler. Napmam gerekir. Vakifbank bir dilekçe ile mi basvursam

bturan23
Aday Memur
12 Ağustos 2020 12:30

Özelden numara gonderebilirmisin. Evrakları atayım detaylı konusalim
shnserdar, 4 yıl önce

Başvuru için herhangi bir yere gitmene gerek yok. Defalarca yazdım yine yazıyorum.

Vakıbankın yapmış olduğu sigortalar ve paketlerden dask hariç hepsini iptal ettirip para iadesi alabilirsin.

Hatta kıllık yapmak istiyorsan daskı da herhangi bir sigorta acentesine giderek poliçeyi yaptırdıktan sonra bankaya ibrqz edip bankanın yapmış olduğu daskı iptalini ve para iadesinş alabilirisin. Yani sigortanı bankaya yaptırmak zorunda değilsin.

Yapman gerekenler

Vakıfbankasının mobil bankacılık uygulaması bize yazın kısmından bankaya müracaat ederek bahsettiğin 5adet sigortanın yapılmasında rızan olmadığını, vahse konu sigortaları iptalini ve iadesini istediğini belirt gönder.

Bankadan 2 veya 3gün içinde olumsuz yanıt geldikten sonra gelen olumsuz yanıtın geldiği tarih gözükecek şekilde ekran fotoğrafını al.

Daha sonra hesap yine vakıfın mobil bankacılık uygulamasından hesap harwketlerine gir ve beş adet sigortanın dekontlarının ayrı ayrı ekran fotoğrafını al

Akabinde edevlete uygulamdan değil normal internet sayfasından giriş yapmalısın eğer edevlet uygulamasından giriş yaparsan başvuruda bulunacağın sayfayı bulamazsı.

Edevlete giriş yaptıktan sonra bankalar birliği bireysel hakem hyetine giriş yapıyorsun TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE değil.

Sonrasında, bankadan gelen olumsuz yanıtın ekran fotoğrafıyla birlikte beş adet sigortatanın ekran fotığrafının dosya yükleme bölümünden tek tek yüklüyorsun.

Açıklama ve talep kısmına da rızan olmadan zoraki olarak yapıldığını belirtikyen sonra iptsl ve iadeni yapıp başvuruyu tamamlıyorsun 3 veya 4 ay içinde para hesabına iade edilecek geçmiş olsun.

bturan23
Aday Memur
12 Ağustos 2020 14:36

Vakıf mobilden dediğini yaptım. Diğer adımları sırası gelince uygulayacagim
bturan23, 4 yıl önce
Özelden numara gonderebilirmisin. Evrakları atayım detaylı konusalim
Toplam 423 mesaj
«10111213141516171819202122

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi