Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Mart 2023 15:43

Sendikalardan depremzede öğretmenlere mazaretsiz tayin verilmemesi hakkında açıklama geldi mi?

Bakanla toplandıkları gün sözde tüm sendikalardan yetkililer oradaydı. Deprem bölgesindeki öğretmenlerin tayin durumu hakkında konuşulacaktı. Sonra ne olduysa toplantıda mazaretsiz tayin kararı çıkmadı, göstermelik bir şey oldu ve arada kaynadı.

Her bakanlık önce memurunu düşünürken bir tek meb şartlar daha fazla nasıl zorlaştırılır diye düşündü sanırım.

Merak ediyorum, o sendikalar ne demeye o toplantıda oturdular o zaman öğretmenlerin taleplerini dile getirmeyeceklerse? Bununla alakalı bir açıklama yapan sendika oldu mu? Ben görmedim.

Bir de o günden sonra ne hikmetse "oradakiler başka şehire kaçarsa kim hizmet verecek" argümanı da bir tek öğretmenler için kullanılmaya başlandı. Başka bakanlığın memuruna aynı argümanı söyleyen yok. Gerçekten ayıp

Buradaki en büyük ayıp da sendikaların

o bir ogrenci
Kapalı
13 Mart 2023 16:49

Her dediğinize katılıyorum. Herkese şartsız tayin hakkı verilirken bize gelince siz giderseniz ne olacak memleketin hali diyorlar. Şu zamana kadar sendikaya üye olmadım, iyi ki de olmamışım. Onlara yazıklar olsun yüz binlerce üyenin hakkını savunmuyorlar. Asla birlik olup da hakkımızı koruyamıyoruz. Gerçekten böyle rezillik olmaz olsun. Ha bu arada, şehri ilk terk eden de Hatay Il Milli Egitim Muduruydu.

LaleBahcesi
Şube Müdürü
13 Mart 2023 18:46

Hem depremzede hem mazeretsiz nasıl oluyor o iş öyle?

Eğer Şanlıurfa, Gaziantep, Adana gibi şehirlerde, hasar olmayan bölgedeki öğretmenlerin fırsattan istifade batıya kaçmasını desteklemek için böyle bir başlık açtıysan, sana tek şey söylemek istiyorum: Depremzede vatandaşlarımızdan, yakınlarını kaybedenlerden hiç mi utanmadın, hiç mi vcdan yok sende? Bu yaptığın şey için daha ağır kelimeler kullanırdım ama bence bu kadar yeter!. Enkaz çevrsinde, deprem bölgesinde fırsatçılık yapanlar aklıma geliyor bu başlığı okudukça. Ayıp, utan biraz.

mh23
Şef
13 Mart 2023 21:14

Katılıyorum hocam size fakat özellikle Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya çok zor durumda..bu illerdeki öğretmenlere verilebilir tayin hakkı.

LaleBahcesi, 1 yıl önce

Hem depremzede hem mazeretsiz nasıl oluyor o iş öyle?

Eğer Şanlıurfa, Gaziantep, Adana gibi şehirlerde, hasar olmayan bölgedeki öğretmenlerin fırsattan istifade batıya kaçmasını desteklemek için böyle bir başlık açtıysan, sana tek şey söylemek istiyorum: Depremzede vatandaşlarımızdan, yakınlarını kaybedenlerden hiç mi utanmadın, hiç mi vcdan yok sende? Bu yaptığın şey için daha ağır kelimeler kullanırdım ama bence bu kadar yeter!. Enkaz çevrsinde, deprem bölgesinde fırsatçılık yapanlar aklıma geliyor bu başlığı okudukça. Ayıp, utan biraz.

hicc
Aday Memur
13 Mart 2023 21:31

14 yıldır aynı ilçede çalılyorum, evimiz orta hasarlı ve yıkım kararı verildi geçen hafta.Zaten tayin hakkım da, yeterince puanım da var.Üstelik branşın gereği ülkenin her yerinde rahatlıkla yer bulabilirim( Bunları depremi fırsata çevirmeye çalışıyorsunuz diyebilecek kapasitedeki su-i zancılar boş yere zanna girmesin diye yazdım)tayin hakkı vermedikleri için normal zamanı bekliyorum, kalacak evimiz yok, orada burada göçebe hayatı yaşıyorum, iki çocuğum okula gidemiyor güya 27 martta okul açılacakmış, tüm okulların doğalgaz kazanı patlamış, okulların birinde belediye, birinde kaymakamlık, diğerinde asker polis kalıyor bir kaç tanesi sosyal market oldu..Tayin verilir diye bekledik, belirsizlikten kurtuluruz hayatımız düzene girer çocuklarımız okula başlar diye umduk ama hiç kimse bizi düşünmedi..Nedense deprem bölgesinden tayin istemek batıya kaçmanın yolu olarak görülmek ve gösterilmek iştendi.. DEPREM BÖLGESİ BENİM MEMLEKETİM VE 14 YILDIR BURADAYIM, ama ınsaf evim yokken, göçebe bir şekildeyken nasıl hayat devam ettirilir..sendikalar bizim için hiçbir şey yapmadı, yapmak istemedi..Bu forumda olur olmaz herkes siz kaçarsanız çocuklarımızı kim okutacak dedi..Ancak askere polise şartsız tayin verildi, şuanda da sağlık personeline tayin gündemde..Bizim güvenliğimizi kim sağlayacak, bizi kim tedavi edecek diye sormayanlar, okulların ne zaman açılacağı muğlakken çocukları kim okutacak diye sordular..Ama sizin çocuklarınız şuanda eğitimsiz kaldı diye aklıllarına gelmedi gelemedi..Biz öğretmenler sanırım bu ülkenin üvey evlatlarıyız...

o bir ogrenci
Kapalı
13 Mart 2023 21:37

Hatay'da görev yapıyorum ben ,kim fırsatçılık yapsın ya böyle bi durumda şaka mısınız siz?

o bir ogrenci
Kapalı
13 Mart 2023 21:39

Tayin hakkı isteyenleri nasıl fırsatçılıkla suçlarsınız , yazıklar olsun!!!

tarafsızımki
Kapalı
13 Mart 2023 21:40

Bir afetzede olarak şunları söyleyebilirim . İlcemiz selde gitti . Kamu binalarının çoğu yıkıldı .polis , jandarma , kaymakamlık çalışanların hepsine selden sonra tayin verdiler ama sadece öğretmenlere vermediler .. Sendika , milletvekili, atama dairesi başkanlığı ulasabildigimiz yerlere ulaşmaya çalıştik ama 1 sene boyunca hiçbir şey olmadı. Milli eğitim bakanı geldi öğretmenleri görmeden gitti ... Aklım almadı ama alıştım ...

mfktprk
Aday Memur
13 Mart 2023 23:03

Maalesef hocam. Depremi yaşamayan hadsizler gelmiş burada bizi vicdansızlıkla suçlama cüretinde bulunuyorlar, onlara söyleyecek bir şeyim yok. O gece yaşadıklarımızı bir biz biliriz maalesef. Mesai arkadaşlarımı kaybettim, günlerce bir ateşin başında ısınabilmek için bekledik, bir suya ekmeğe hasret kaldık, hala geceleri uyku girmiyor gözümüze ama buna rağmen tayin hakkını dillendirince fırsatçı oluyoruz? Nedense bu fırsatçılık olayı da sadece öğretmenlerin tayini söz konusu olunca açılıyor.

Sendikalar da dediğiniz gibi hiç uğraşmadılar, bir açıklama nezaketinde bile bulunmadılar. Asrın felaketi dediler ama o asrın felaketi bile öğretmenlere tayin hakkı vermelerine yetmedi. Çok yazık.

hicc, 1 yıl önce

14 yıldır aynı ilçede çalılyorum, evimiz orta hasarlı ve yıkım kararı verildi geçen hafta.Zaten tayin hakkım da, yeterince puanım da var.Üstelik branşın gereği ülkenin her yerinde rahatlıkla yer bulabilirim( Bunları depremi fırsata çevirmeye çalışıyorsunuz diyebilecek kapasitedeki su-i zancılar boş yere zanna girmesin diye yazdım)tayin hakkı vermedikleri için normal zamanı bekliyorum, kalacak evimiz yok, orada burada göçebe hayatı yaşıyorum, iki çocuğum okula gidemiyor güya 27 martta okul açılacakmış, tüm okulların doğalgaz kazanı patlamış, okulların birinde belediye, birinde kaymakamlık, diğerinde asker polis kalıyor bir kaç tanesi sosyal market oldu..Tayin verilir diye bekledik, belirsizlikten kurtuluruz hayatımız düzene girer çocuklarımız okula başlar diye umduk ama hiç kimse bizi düşünmedi..Nedense deprem bölgesinden tayin istemek batıya kaçmanın yolu olarak görülmek ve gösterilmek iştendi.. DEPREM BÖLGESİ BENİM MEMLEKETİM VE 14 YILDIR BURADAYIM, ama ınsaf evim yokken, göçebe bir şekildeyken nasıl hayat devam ettirilir..sendikalar bizim için hiçbir şey yapmadı, yapmak istemedi..Bu forumda olur olmaz herkes siz kaçarsanız çocuklarımızı kim okutacak dedi..Ancak askere polise şartsız tayin verildi, şuanda da sağlık personeline tayin gündemde..Bizim güvenliğimizi kim sağlayacak, bizi kim tedavi edecek diye sormayanlar, okulların ne zaman açılacağı muğlakken çocukları kim okutacak diye sordular..Ama sizin çocuklarınız şuanda eğitimsiz kaldı diye aklıllarına gelmedi gelemedi..Biz öğretmenler sanırım bu ülkenin üvey evlatlarıyız...

ma_vi222
Aday Memur
14 Mart 2023 05:41

Öğretmenlerede tayin hakkı verilsin de ,askerle polisle kıyaslama dan isteyin isteyeceğinizi asker ve polisler afet gününden bu yana aktif gorevdeler ailesiyle çocuklarini güvenli bölgelere götürebilmek için ücuncu dördüncü günün sonunda vakit bulup götürüp tekrardan göreve döndüler bazisida hiç görevi birakamadi otobüs le yolladı.hangi yurda veya pansiyona yerlestirilecegini bilmeden,ama öğretmen lerin çoğu arabaya atlayıp Türkiye'nin istedikleri bölgesine gönülleri rahat ulaştılar.gozleri arkada kalmadan.

Not polis eşi öğretmenim her şeyi gördüm biliyorum yaşıyorum.depremzedeyim hala eşime izin yok çocuklarima kolla kanat germeye çalışıyorum, aklım Orada ne diyeyim ki

ma_vi222
Aday Memur
14 Mart 2023 05:43

depremden sonra üç gün arabada çocuklar la yatıp kaldık yağmur ve soğukta

hicc
Aday Memur
14 Mart 2023 08:05

Konuyu lütfen asker polis öğretmen kıyaslamasına getirmeyelim, kolluk kuvvetleri bu ülkenin can damarıdır, can damarı koparsa her şey elden gider.Buradaki cümlem öğretmenlere bakış açısını dile getirmek adına, sadece öğretmenler görev yapmıyor bu ülkede bakin diğer evlet memurları da gerekli, nasıl ki onlara tayin verilince korunmasız, tedavisiz kalmıyorsak, bize tayin verilince de eğitimsiz kalmazsınız şeklinde anlaşılması içindi...bu forumda sürekli meslek kıyaslaması yapılıyor, bu çok basit bir düşünce şekli..Depremin ilk gününden beri, görevi eğitim öğretim olduğu halde çadırkentlere koordinasyon merkezlerinde çalışan çabalayan yüzlerce öğretmenimizi saygıyla minnetle anıyorum...Arabasına binip şuraya buraya gideni de ayıplamıyorum çünkü öğretmenin görev yeri ve tanımı açıkça bellidir..

o bir ogrenci
Kapalı
14 Mart 2023 22:12

Al işte.. Öğretmenin en büyük düşmanı yine öğretmendir diye boşuna demiyorlar. Siz niye savunmaya geçtiniz ki hemen? Sanırım bihabersiniz çoğu kurumun tayin hakkı verdiğinden. Biz bu yüzden hiç sesimizi duyuramıyoruz işte. Sürekli birbirimizin açığını arayıp birbirimize köstek olduğumuz için.

ma_vi222, 1 yıl önce

Öğretmenlerede tayin hakkı verilsin de ,askerle polisle kıyaslama dan isteyin isteyeceğinizi asker ve polisler afet gününden bu yana aktif gorevdeler ailesiyle çocuklarini güvenli bölgelere götürebilmek için ücuncu dördüncü günün sonunda vakit bulup götürüp tekrardan göreve döndüler bazisida hiç görevi birakamadi otobüs le yolladı.hangi yurda veya pansiyona yerlestirilecegini bilmeden,ama öğretmen lerin çoğu arabaya atlayıp Türkiye'nin istedikleri bölgesine gönülleri rahat ulaştılar.gozleri arkada kalmadan.

Not polis eşi öğretmenim her şeyi gördüm biliyorum yaşıyorum.depremzedeyim hala eşime izin yok çocuklarima kolla kanat germeye çalışıyorum, aklım Orada ne diyeyim ki

LaleBahcesi
Şube Müdürü
14 Mart 2023 22:20

Bırak şimdi bu lafları. Neymiş öğretmenler birbirine destek olmuyormuş, açığını arıyormuş. Birilerinin yapmaya çalıştığı usulsüzlüğe niye öğretmenler destek olacakmış?

Bu lafları kullannların büyük çoğunluğu gayrü meşru iş peşindedir ve etrafına şakşakçı arıyordur. Kimse sizin destekçiniz ve şakşakçınız olamaz.

Yasal olmayan usulsüz işler çevirmeye çalışıp, sonra yanına adam toplamak için "öğretmenler destek olmuyor" diye gürültü yapmayın.

o bir ogrenci, 1 yıl önce

Al işte.. Öğretmenin en büyük düşmanı yine öğretmendir diye boşuna demiyorlar. Siz niye savunmaya geçtiniz ki hemen? Sanırım bihabersiniz çoğu kurumun tayin hakkı verdiğinden. Biz bu yüzden hiç sesimizi duyuramıyoruz işte. Sürekli birbirimizin açığını arayıp birbirimize köstek olduğumuz için.

o bir ogrenci
Kapalı
14 Mart 2023 22:20

Bu forum tamamen boşmuş. Burada kimse olumlu bir şey yapalım diye çabalamıyor. Doğru düzgün mesaj yok. Gelen de fesatlık yapmaya gelmiş.

o bir ogrenci
Kapalı
14 Mart 2023 22:23

Hadi ya, şakşakçılıkmış. Birlik olmayı şakşakçılık olarak adlandırıyorsan Türkçende sıkıntı olsa gerek. Sen galiba öğretmen bile değilsin burada kin kusmaya gelmişsin.

LaleBahcesi, 1 yıl önce

Bırak şimdi bu lafları. Neymiş öğretmenler birbirine destek olmuyormuş, açığını arıyormuş. Birilerinin yapmaya çalıştığı usulsüzlüğe niye öğretmenler destek olacakmış?

Bu lafları kullannların büyük çoğunluğu gayrü meşru iş peşindedir ve etrafına şakşakçı arıyordur. Kimse sizin destekçiniz ve şakşakçınız olamaz.

Yasal olmayan usulsüz işler çevirmeye çalışıp, sonra yanına adam toplamak için "öğretmenler destek olmuyor" diye gürültü yapmayın.

o bir ogrenci
Kapalı
14 Mart 2023 22:28

"Yasal olmayan usulsüz işler çevirmeye çalışıp, sonra yanına adam toplamak için "öğretmenler destek olmuyor" diye gürültü yapmayın."

Hele lafa bak lafa. Ciddiye alınacak gibi değilsin valla.

medefe
Aday Memur
15 Mart 2023 04:45

Depremi uzaktan duyan, televizyonda deprem görüp amanın psikolojisi bozulan değil, depremde yatağının yanındaki duvar yıkıldıktan sonra evinden kaçan insanlardan bahsediyoruz.

Öğretmene laf söyleyenler Akşam karanlığı çöktüğünde (Örnek) Nurdağı'na gitsin, mertse göreyim yanına ışık ve ateş almasın, suyu da olmasın, üzerine zaten yağmur yağacaktır. Bugünlerde öyle ölmek üzere olan insanlar çığlık atmıyor, korkmayın, ölen öldü. Kedi köpek sesinden başka ölümün sessizliği var. Bir gece böyle bekleyip sonra görev yerinize dönün ve görevinize de devam edin.

kitapkurdu86
Aday Memur
15 Mart 2023 07:17

Ben bir sağlıklıyım. Depremin başımdan beri iki küçük cocugumu arabada öğretmen eşime bırakıp hastanede çalıştım. Sürekli artçı sürekli deprem oldu hem kendim hem çocuklarım hemde içeride hastalar adına korktum. İlk baslarda öyle bir arbede yaşandı ki anlatamam. Hala deprem bölgesinde kalıyorum o iki küçük çocuğumla. Eşimin öğretmen arkadaşları daha 2. Gün olmadan bastı gittiler çocuklarını okullara yazdırdilar kendilerine hemen bir düzen kurdular malatyada zaten okul açılmaz diyerek..

Şimdi soruyorum size saglikciya verilen tayininde detayları bile belli değilken niye gözünüzünu sürekli kolluk kuvvetine ve saglikciya dikiyoruz? Belliki yeriniz rahat ve canınız sıkılıyor...

Entellektüelizm
Şube Müdürü
15 Mart 2023 09:47

Şu meslek kıyaslamalarını bırakın artık. Her mesleğin zorlandığı dönemler vardır, belli dönemlerde işi gereği yapması gereken görevler vardır.
Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi