Editörler : swat3410E.Kayı Han
09 Aralık 2019 18:48

Komiserlik ve Subaylık
Arkadaşlar eğer komiserlik ve subaylık arasında bir tercihiniz olsaydı hakkınızı hangisinden yana kullanırdınız? Kararınızı vermenizdeki en büyük etkenler neler olurdu?

yakuzas
Aday Memur
09 Aralık 2019 19:11

Subaylığın Hangi sınıfı ama?

Trpoh55
Aday Memur
09 Aralık 2019 19:11

para ile huzur olur diyosan askerlik ,yaptigim isten zevk alayim insan icinde yasayayim diyosan polislik
09 Aralık 2019 19:19

Kardesım subaylığın bölümü önemli yardımcı sınıfsa benım görüşüm subaylık > emniyet amirliği bırak komiserliği 4.sınıf emniyet amirinden iyidir. Ama muharip sınıflar zor olur o konuda paem tercih ederdim sanırım

KOZAN-01
Şef
09 Aralık 2019 19:24

Kardeşim ben olsam komiserliği tercih ederdim ettim de. Bu bir tercih meselesi subaylığı da tercih edenler olayacaktır her ikisininde avantajları dezavantajları var. Kısaca bahsedeyim subaylık özlük hakları ve maaş olarak biraz daha iyi özellikle Doğu tazminatları daha fazla batıda komiser le hemen hemen aynı. bu subaylığın avantajı her ikisi de emir komuta mesleği askerlik de çok daha katı kurallar var emniyet bu konuda daha esnek komiser olursan 3 tayinle emekli olabilirsin subay olursan en az 6 il görürsün bunun 3 ü Doğu olması muhtemel çalıştığın kuvvetle de alakalı tabi hava ve denizde bu kadar Doğu olmaz emniyet toplumla daha iç içe çalışır asker olursan kışlada olacaksın jandarma olursan da köylerde olacaksın yani ben toplumdan soyut olmak isterim dersen subaylık daha iyi seçenek olur halkla iç içe çalışmayı istersen emniyeti tercih et emniyet de sivil bir şubede, birimde çalışma ihtimali hiç de az değil asker olursan üniformalı olursun.

Mirliva111
Memur
09 Aralık 2019 19:39

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Her iki mesleği de vatan ve milletim için ifa etmeye çalışacağımdan dolayı benim için çok şerefli ve önemli. Ancak tüm bunların yanında bir etken daha var. O da aile yaşantısı. Bu iki kutsal meslek aile yaşantısı olarak kıyaslandığında artıları ve eksileri nelerdir? Bilgi verebilir misiniz?

Ottoman53
Kapalı
09 Aralık 2019 23:24

Aynen bu arkadaşın dediği gibi, yardımcı sinifsan hiç düşünme direkt subaylik seç. Benim maliye sınıfı 78 puanla olmadı. 84 ile kapadı şansım yok. Hiç düşünme derim eğer yardımci sinifsa..
Asayisberkemal7, 4 yıl önce
Kardesım subaylığın bölümü önemli yardımcı sınıfsa benım görüşüm subaylık > emniyet amirliği bırak komiserliği 4.sınıf emniyet amirinden iyidir. Ama muharip sınıflar zor olur o konuda paem tercih ederdim sanırım

vanhelsing3535
Kapalı
10 Aralık 2019 18:43

Subaylikta hangi kuvvet ve hangi sinif oldugun cok onemli. Ornegin hava kuvvetleri ile kara kuvvetleri cok farkli. O yuzden subaylik deyip genel kiyas hatali olur. Ama şunu söyleyim. Iki tercih arasinda kalirsan hic dusunme subayligi sec. Her bakimdan subaylik daha iyidir.

Mirliva111
Memur
10 Aralık 2019 19:13

Kara kuvvetleri Muharip sınıflar için de aynısını söyler misiniz?
vanhelsing3535, 4 yıl önce

Subaylikta hangi kuvvet ve hangi sinif oldugun cok onemli. Ornegin hava kuvvetleri ile kara kuvvetleri cok farkli. O yuzden subaylik deyip genel kiyas hatali olur. Ama şunu söyleyim. Iki tercih arasinda kalirsan hic dusunme subayligi sec. Her bakimdan subaylik daha iyidir.

vanhelsing3535
Kapalı
10 Aralık 2019 22:05

Evet söylerim. Evet kara muharip sınıflar zordur ama komiserlikte cok kolay oldugu söylenemez. Hani idari hakimlikle kıyaslamiyorsun neticede mesela. Asagi yukari ayni sartlarda calisiyorlar.

Mirliva111, 4 yıl önce
Kara kuvvetleri Muharip sınıflar için de aynısını söyler misiniz?

hackerandkoch
Aday Memur
16 Aralık 2019 17:42

kesinlikle komiserlik diyorum. tsk'da muharip yada yardımcı sınıf farketmiyor surekli amir baskısı ve sık sık tayinler, denetlemeler aile düzenini bozabilir. fakat emniyet bu konuda daha yumuşak. maas konusunda ise tsk 1-2 bin fazla veriyor evet ama çektiğin sikintiya deger mi senin vereceğin karar. biraz da kisilikle alakali tercih senin. ama iyi karar ver.

Eksisoz
Memur
16 Aralık 2019 18:00

olaylarda oradan oraya koşmak izinsiz hayat sürmek olaylarla karşı karşıya gelip sürekli suçlularla uğraşmak savcısı amiriyle uğraşmak hiç bir zaman yardımcı sınıftan iyi olamaz.

Muharipi bilmem zor mudur işleri, hava kuvvetleri deniz kuvvetlerini söylememe gerek yok zaten.

hackerandkoch, 4 yıl önce
kesinlikle komiserlik diyorum. tsk'da muharip yada yardımcı sınıf farketmiyor surekli amir baskısı ve sık sık tayinler, denetlemeler aile düzenini bozabilir. fakat emniyet bu konuda daha yumuşak. maas konusunda ise tsk 1-2 bin fazla veriyor evet ama çektiğin sikintiya deger mi senin vereceğin karar. biraz da kisilikle alakali tercih senin. ama iyi karar ver.
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi