Editörler : supporters.
04 Ekim 2018 15:52

Kpss 80 civarı ve üstü alanların kullandıkları kaynaklar

p48 puan türünden bu civarlarda puan alanlar çalıştığınız sorubankalarını söylerseniz ve hangi dersten kaç net yaptığınızı söylerseniz bu yıl için 80 ve üstü puanları hedefleyenlere çok yardımınız dokunur.konu sıkıntım yok.soru bankası yeterli

Artemissss
Kapalı
05 Ekim 2018 01:06

90 üstü alanlara sor bence zira 80 85 alanlar bu sene boşta kalir

fesbi
Aday Memur
05 Ekim 2018 01:17

aklınca insanların motivasyonunu düşürerek rakip mi eliyosun hanimiş artemiss çakal :dd

Artemissss, 6 yıl önce

90 üstü alanlara sor bence zira 80 85 alanlar bu sene boşta kalir

Artemissss
Kapalı
05 Ekim 2018 06:59

86 puanla siralamam imkansiz atanmak için yani rakip nasi elenicek bu şekilde anlam veremedim ama elemekle olucak bir iş değil.Ben gerçek düşüncemi söyledim arkadaşın hedefi 90 dan başlasın diye taban puanlar açıklanınca pek çok bölümde 80 nin fayda etmetmedigini görürsünüz.

fesbi, 6 yıl önce

aklınca insanların motivasyonunu düşürerek rakip mi eliyosun hanimiş artemiss çakal :dd

05 Ekim 2018 09:11

geçen yıl tcdd müfettiş yrd. başvuruları taban puan 83 ile kapattı ama ?

Artemissss, 6 yıl önce

86 puanla siralamam imkansiz atanmak için yani rakip nasi elenicek bu şekilde anlam veremedim ama elemekle olucak bir iş değil.Ben gerçek düşüncemi söyledim arkadaşın hedefi 90 dan başlasın diye taban puanlar açıklanınca pek çok bölümde 80 nin fayda etmetmedigini görürsünüz.

05 Ekim 2018 09:14

yada bu yılın başıydı sınav sanırım bence siz biraz karamsarsınız o puanla atanırsınız.kaynaklarını bi yazın önce :) sonra tartışalım bu konuyu

çalışmadanbaşarmış, 6 yıl önce

geçen yıl tcdd müfettiş yrd. başvuruları taban puan 83 ile kapattı ama ?

papercut83
Aday Memur
05 Ekim 2018 16:40

GK GY için Tarihte Birol Yetimoğlu ideal tarihten şaşmayın. Coğrafya içinse Mehmet Eğitin yakında yenilenmiş hem konu anlatımlı hem soru bankası hem de hafıza teknikleri ile coğrafya kitabı çıkacak çok güzel bir kitap mutlaka alın ayrıca youtubeda videoları var coğrafyadan en fazla 1 soru kaçırırsınız o kadar güzel anlatıyor.

Alan içinse Muratın kaynaklarını tavsiye ederim A grubu alanda başarılı.

Diğer dersler için bişey diyemem.

Allah hepimize kolaylık versin yardımcısı olsun.

05 Ekim 2018 17:33

kardeş alan için muratmı ? :(

papercut83, 6 yıl önce

GK GY için Tarihte Birol Yetimoğlu ideal tarihten şaşmayın. Coğrafya içinse Mehmet Eğitin yakında yenilenmiş hem konu anlatımlı hem soru bankası hem de hafıza teknikleri ile coğrafya kitabı çıkacak çok güzel bir kitap mutlaka alın ayrıca youtubeda videoları var coğrafyadan en fazla 1 soru kaçırırsınız o kadar güzel anlatıyor.

Alan içinse Muratın kaynaklarını tavsiye ederim A grubu alanda başarılı.

Diğer dersler için bişey diyemem.

Allah hepimize kolaylık versin yardımcısı olsun.

Strugg
Kapalı
05 Ekim 2018 21:57

sınavdan 98 aldığında atak geçirip hocanın yanına gidip "nereden kırdınız ama hocam "diye yaklaşan o tiplerden miydin?
Artemissss, 6 yıl önce

07 Ekim 2018 22:03

cevap verecek kimse yok sanırım dayanışma bitmiş forumda

Ben De
Aday Memur
07 Ekim 2018 23:57

P48 84 4 dersinde çıkmış soruları konsensus, 4t, ferhat yıldız ve zeynel dinler maliye kolay olduğu için önüme gelen rastgele yaprak test dershane soru bankası çözdüm sadece diğerlerinde özgün falan bulaşmadım hiç sınavdaki basit dikkatsizliklerle bi 8-10 sorum gitmiştir buna rağmen 97 net en önemlisi p3 puanım 83 onunda çok faydası var

Ben De
Aday Memur
08 Ekim 2018 00:03

netleri söyleyecek olursam Hukuk:25 Maliye: 28,25 İktisat: 24,5 Muhasebe: 19,25 ayrıca dezavantajım matematikte işlemlerim yavaş old için muhasebede 4-5 soru ve hukukta icra/iflas ve idari yargırıyı salladığıö için yine 4-5 sorum haybeye gitti yani 110-120 arası çok rahat yapabilirdim çözdüğüm aoru bankaları fazlasıyla yetti

08 Ekim 2018 04:55

öncelikle cvp verdiğiniz için çok teşekkürler bir sorumda şu olacak son 4 lü için hangi kaynağı çalıştınız yani konu olarak ve çıkmış sorular hariç bu dersten özgün çözdünüzmü.birde gelen sorular sınavda nasıldı.yani çıkmış sorularla parelellik gösteriyormuydu.duyduğuma göre bu ders son 2 yıldır kpss formatı kaynaklarla yapılamıyormuş.kpss de sorular çok ayrıntı geliyormuş.katalaksi den falan çalış dendi.acaba doğruluk payı varmıdır.özellikle büyüme kalkınma için. bu yıl büyüme kalkınma soruları falan nasıldı acaba

Ben De, 6 yıl önce

netleri söyleyecek olursam Hukuk:25 Maliye: 28,25 İktisat: 24,5 Muhasebe: 19,25 ayrıca dezavantajım matematikte işlemlerim yavaş old için muhasebede 4-5 soru ve hukukta icra/iflas ve idari yargırıyı salladığıö için yine 4-5 sorum haybeye gitti yani 110-120 arası çok rahat yapabilirdim çözdüğüm aoru bankaları fazlasıyla yetti

papercut83
Aday Memur
08 Ekim 2018 16:56

Themis i de tavsiye eden çok alanda

çalışmadanbaşarmış, 6 yıl önce

kardeş alan için muratmı ? :(

Ben De
Aday Memur
08 Ekim 2018 18:58

Pegem konu anlatımı ve dershane hocasının notlarından çalıştım bu yıl için gözlemlediğim çok temel şeyleri sordular yani kitapta koyu yazılmış bariz şeylerdi ve çıkmış soruda fazla olmadığı için para-banka dışında soru çözmedim(pegem) sebebi daha grafiksel yorumsal soru tarzları gelebildiği için dediğim gibi çok temel şeylerdi hiçbir soru hakkında bunu nerden çıkardılar demedim türkiye ekonomisinde 1-2 soru hariç malum dersten soru sorabilecekleri alan aşırı fazla yüzden büyüme kalkınma özelinde söylersem direk ufak tanımlar falan çıktı bu sınava geçen yılki sınavlara göre kolay falan diyorlar belki öyle olabilir ama zorlamış olsalardı ben 97 net değil 85 yapmış olsaydım yine aynı puan gelirdi bir şey değişmiyor bol bol çıkmış soru çözün ve konu anlatımı alacaksanız ya alanında güvendiğiniz biri olsun ki bence komisyon kitapları alın daha güvenilirmiş gibi geliyor onlar nullbana

Methanos
Aday Memur
13 Ekim 2018 19:07

Başka yorumu olan yok mu ?

Yüksek net yapan arkadaşlar yaptıkları netleri ve hangi kaynaklardan hazırlandıklarını ve nasıl bir çalışma stratejisi izlediklerini yazarlarsa seviniriz.

Okkkya
Aday Memur
04 Kasım 2018 15:15

İktisat konu: Erdal ünsal (makro-mikro)

İktisat özgün soru: Tufan samet iktisat çalışma soruları

İktisat çıkmış soru: 4T Yüksel bilgili

Muhasebe konu: Alican dovletov

Muhasebe özgün soru: Rasyo

Muhasebe çıkmış soru: 4T

Maliye konu:Themis

Maliye özgün soru: salim Göl optimus

maliye çıkmış soru:4T

Hukuk konu:Kutluay Kararlı

Hukuk özün soru:Kutluay kararlı 3y

Hukuk çıkmış soru:Kutluay Kararlı Tüyo

Dipnot: Çıkmış sorularda tek yayın(4T) kullandım ve şuan da sadece obu öneriyorum çğnlü son yılların tüm soruları da var herhangi bir değişme uğramadan artık soru tarzı değiştiği için son sınavların sorularını görmek doğru bir yolda ilerletir. Ben bu saydığım kaynakları kullandım çok da memnun kaldım gönül rahatlığıyla tavsiye ederim

Dipnot2: son 4'lü için ben pegem in eski öğrencisi olduğumdan dershanenin verdiği kırmızı kitabı kullanıyordum bulabilirseniz onu tavsiye ederim ama ben kitabımı kaybettim katalaksi aldım o da iyiydi biraz detay ama yeni formata uygun

04 Kasım 2018 16:16

teşekkürler cvp için sınavlarda ve mülakatlarda başarılar

Okkkya, 5 yıl önce

İktisat konu: Erdal ünsal (makro-mikro)

İktisat özgün soru: Tufan samet iktisat çalışma soruları

İktisat çıkmış soru: 4T Yüksel bilgili

Muhasebe konu: Alican dovletov

Muhasebe özgün soru: Rasyo

Muhasebe çıkmış soru: 4T

Maliye konu:Themis

Maliye özgün soru: salim Göl optimus

maliye çıkmış soru:4T

Hukuk konu:Kutluay Kararlı

Hukuk özün soru:Kutluay kararlı 3y

Hukuk çıkmış soru:Kutluay Kararlı Tüyo

Dipnot: Çıkmış sorularda tek yayın(4T) kullandım ve şuan da sadece obu öneriyorum çğnlü son yılların tüm soruları da var herhangi bir değişme uğramadan artık soru tarzı değiştiği için son sınavların sorularını görmek doğru bir yolda ilerletir. Ben bu saydığım kaynakları kullandım çok da memnun kaldım gönül rahatlığıyla tavsiye ederim

Dipnot2: son 4'lü için ben pegem in eski öğrencisi olduğumdan dershanenin verdiği kırmızı kitabı kullanıyordum bulabilirseniz onu tavsiye ederim ama ben kitabımı kaybettim katalaksi aldım o da iyiydi biraz detay ama yeni formata uygun

Strugg
Kapalı
04 Kasım 2018 18:41

kaynak : piyasadaki tüm yayınlar aynı şeyi anlatır çok sıyrılmak istersen hukukları themisin setinden halledersen 30 un altına düşme şansın yok zaten düzenli çalışma ve tekrarla tabi muhasebe ve iktisatın belli başlı konuları dışında başarı sindirme öze inme mantığını kavramayla olur yani özellikle kamu hukukundaki salt ezberle çok zor soru tarzıyla ufak oynadıklarında kaynaklarda da yoksa sınav sıkıntıya giriyor Maliyeden diğerleri kadar başarılı değildim tavsiyesi olan varsa ben de alıyım

Quetzicoatl
Genel Müdür
04 Kasım 2018 19:56

Arkadaşlar naçizane düşüncem çift yıllarda tamamen B Grubuna çalışıp 90 puanı çakın ve keyfinize bakın. Hem en az GUY maaşı kadar maaşınız olur hem de A Grubuna kafanız rahat çalışırsınız. İyi bir puan almış olmasına rağmen 10.mülakatından elenenler var. Yazık günah bu emeklere.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi