Editörler : swat3410

kocagobek
Memur
03 Nisan 2020 12:17

icradan döner sermaye alan kurumdan gorus almak, Sadece Türkiye de olacak bir iş, Cumhurbaşkanının kararını iki madde de red etmiş, şikayet ve talepler kabul edilmez diyor ama görüşte mahkemeye gitsin borçlu diyor

petro1903
Şef
03 Nisan 2020 14:02

Ne yani kesintiye devam mı

Uzakd
Kapalı
03 Nisan 2020 14:30

Aynen kral devam

petro1903, 4 yıl önce

Ne yani kesintiye devam mı

petro1903
Şef
03 Nisan 2020 15:51

Yaziklar olsun reis kesmeyin diyor bunları allah bildiği gibi yapsın Allah büyük

petro1903
Şef
03 Nisan 2020 20:13

Kesinti olursa icra müdürünü şikayet edeceğim herkes yapsın lutfen

Emir36911
Şef
05 Nisan 2020 14:59

Bu nasıl bir görüş kardeşim saçma sapan bir görüş yazısı. Kendisine okutsan ne anlatmak istiyorsun diye o da yazdığı bu yazıya inanmaz kafası güzelken yazmış herhalde bu görüş yazısını. Mutemetler bilmiyor mu yaptığı kesintinin nafaka olup olmadığını. Bilmiyorsa kesintisi olan memurdan yazı istesinler yapılan kesinti nereye diye ya da icra müdürlüğünden istesinler nafaka kesintileri hangileri diye. Yok postada bekleme süresini bilemezmiş .... neyi bilmiyorsun. Kardeşim bu ay için kesinti yapılmasın diyor. Cumhurbaşkanı. Hangi kafayla bu görüşühazırlandın anlamak mümkün değil. Ben anlamıyorum görüş yazısı nasıl Danıştay kararının, Mahkeme kararının Cumhurbaşkanı genelgesinin önüne nasıl geçiyor. Görüş yazısı sadece kanaat bildiriyor, uygulayıp uygulamamak senin elinde.

kocagobek
Memur
05 Nisan 2020 15:29

icra kesintilerinden döner sermaye alan kuruma görüş sorulursa, madde madde kesilmemesi gerektiğini açıklar en sonunu da kesilecek diye görüş belirtir
Emir36911, 4 yıl önce

Bu nasıl bir görüş kardeşim saçma sapan bir görüş yazısı. Kendisine okutsan ne anlatmak istiyorsun diye o da yazdığı bu yazıya inanmaz kafası güzelken yazmış herhalde bu görüş yazısını. Mutemetler bilmiyor mu yaptığı kesintinin nafaka olup olmadığını. Bilmiyorsa kesintisi olan memurdan yazı istesinler yapılan kesinti nereye diye ya da icra müdürlüğünden istesinler nafaka kesintileri hangileri diye. Yok postada bekleme süresini bilemezmiş .... neyi bilmiyorsun. Kardeşim bu ay için kesinti yapılmasın diyor. Cumhurbaşkanı. Hangi kafayla bu görüşühazırlandın anlamak mümkün değil. Ben anlamıyorum görüş yazısı nasıl Danıştay kararının, Mahkeme kararının Cumhurbaşkanı genelgesinin önüne nasıl geçiyor. Görüş yazısı sadece kanaat bildiriyor, uygulayıp uygulamamak senin elinde.

petro1903
Şef
06 Nisan 2020 11:10

En guzeli bu süreçte alacaklinin hakkindan 2 3 ay feragat etmeli en güzel davranış bu olmalı

qelement1983
Şube Müdürü
06 Nisan 2020 12:15

İşin en saçma tarafida o kadar hukuk profesörü kesilmemesi yönünde görüş bildirdi ama bir hâkim çıkıp kesilmeli dediği için kesintiler devam ediyor çok saçma...

OnuR7414
Aday Memur
07 Nisan 2020 11:16

arkadaşlar mersinde görev yapıyorum. az önce maaş büroyu aradım maaşımda bir icra vardı o geçen ay bitti sıreadakine geçilecekmiş o şekilde bilgi verdi maaş büro hazırda olanlar için geçerli değil dendi. net bilgidir. Allaha havale ediyorum genelgeye rağmen bu uygulamayı yapanları elden gelen bir şey yok malesef. ne yapabiliriz acaba yapılacak bir şey yok mu?

petro1903
Şef
07 Nisan 2020 12:32

Düşeni n dostu yok kardeşim teskilat ta o kadar mağdur arkadaşımız var hiç duydunuz mu yardım kampanyası istisnalar haric sosyal büro ne iş yapar

petro1903
Şef
07 Nisan 2020 12:34

Devletimiz biran once bu icralarda uygulanan faiz oranlarını ve kesintileri degistirmeli para faize ve kesintiye gidiyor

Mrpolice
Aday Memur
07 Nisan 2020 13:26

topladıkları para nere gider belli değil teskilat ici ihtiyacı olana verildiğini görmedim ama makam arabası yenileyeni gördüm
petro1903, 4 yıl önce

Düşeni n dostu yok kardeşim teskilat ta o kadar mağdur arkadaşımız var hiç duydunuz mu yardım kampanyası istisnalar haric sosyal büro ne iş yapar

Mato319
Aday Memur
09 Nisan 2020 05:34

dün maaş tahakkuku aradım. bizlik birşey yok kesinti devam edecek dedi ne yazıkki

cankats
Kapalı
11 Nisan 2020 20:37

....... İCRA DAİRESİNE

Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı 23/03/2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan?ın kararıyla nafaka dışında icra dairelerindeki bütün iş, işlem ve takipler durduruldu.Bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra takip taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine karar verildi.

Adalet Bakanlığı ı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı iik 330 gereği takipler durduruldu maaş kesintisi muhafaza tedbiri olduğundan kurumlar kesinti yapmamalı fakat bakanlık icra dairelerine iik 330 a aykırı bir karar alarak kesintilerin yapılması ile ilgili görüş bildirmiştir bunun hukuka aykırı yanlış bir karardır.Kararname daha üst normdur.Genelge yayınlayarak görüş bildirilerek maaş hacizleri devam ettirilemez.

Bu bağlamda maaş kesintisi muhafaza tedbiri olduğundan Yargıtay kararlarında maaştan yapılan kesintiler muhafaza işlemi niteliğindedir.Takibin durmasına yönelik tedbir kararı verilmesi halinde haciz maaş üzerinde durmakla birlikte kesintiye devam edilemez.Maaş haczine ilişkin kesintilerin durdurulması gerekir.

Nisan Ayı maaş kesintisi dosyanıza yatırıldığında tarafıma iadesini talep ediyorum.

Gereğini Rica ederim.

hasanazizz
Yasaklı
13 Nisan 2020 23:32

Bordrolar yayınlanmis icralari catır catır kesmişler.

petro1903
Şef
14 Nisan 2020 11:38

Aynen devam icralar kesin kesin kesinnn

cankats
Kapalı
14 Nisan 2020 18:31

İLGİLİ İCRA DAİRESİNİN CEVABI:

.......İCRA DAİRESİ

KARAR TENSİP TUTANAĞI

Borçlunun uyap sistemi üzerinden göndermiş olduğu talebi ile Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı 23/03/2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan?ın kararıyla nafaka dışında icra dairelerindeki bütün iş, işlem ve takipler durdurulduğu, bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra takip taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine karar verildiği, Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı iik 330 gereği takipler durduruldu maaş kesintisi muhafaza tedbiri olduğundan kurumlar kesinti yapmamalı fakat bakanlık icra dairelerine iik 330 a aykırı bir karar alarak kesintilerin yapılması ile ilgili görüş bildirdiği,bunun hukuka aykırı yanlış bir karar olduğu, kararname daha üst norm olduğu, genelge yayınlayarak görüş bildirilerekmaaş hacizleri devam ettirilemeyeceği, bu bağlamda maaş kesintisi muhafaza tedbiri olduğundan Yargıtay kararlarında maaştan yapılan kesintiler muhafaza işlemi niteliğinde olduğu, takibin durmasına yönelik tedbir kararı verilmesi halinde haciz maaş üzerinde durmakla birlikte kesintiye devam edilemeyeceği, maaş haczine ilişkin kesintilerin durdurulması gerektiği, bu nedenle nisan ayı kesintisinin tarafına iadesi talepli talebi geldi.

Okundu, dosyasına kaydedildi. Borçlunun talebi ve dosya incelendi. 2279 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile İİK m 330 gereği takipler durdurulmuş, İcra İşleri Dairesi Başkanlığınca ödemelerin yapılması yönünde görüş bildirilmiştir. Müdürlüğümüz dosyasında borçlunun maaşına daha önceden haciz konulmuş ve kesinti gönderilmeye başlanılmıştır. 2279 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı dana önce tamamlanmış olan işlemlerin etki ve sonuçlarını ortadan kaldırmamakta, 22/03/2020 tarihinden itibaren tamamlanmamış işlemler yönünden hüküm ve sonuç doğurmaktadır. Bu nedenle borçlunun nisan ayı kesintisinin iade edilmesi talebinin reddine karar vermek gerekmiştir. Gereği düşünüldü. Karar: Yukarıda açıklanan nedenlerde borçlunun talebinin icra mahkemesi nezdinde şikayet yolu açık olmak üzere reddine, kararın borçlu tarafça uyaptan öğrenilmesine karar verildi. 14/04/2020 ......... İcra Müdürü

cankats
Kapalı
14 Nisan 2020 18:34

İCRA DAİRESİ

İCRA MÜDÜRÜ cevabında bakanlık görüşü bu yöndedir denmektedir.Ötelenmesinin mantığı olmaz bu görüş hukuka aykırıdır.Çünkü her türlü mevzuat lafzi ve ruhu ile değerlendirilir.

petro1903
Şef
14 Nisan 2020 18:45

Kardes Allah büyük inşallah biran once tüm borclular kurtulur borctan

Toplam 222 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi