Editörler : swat3410E.Kayı Han

Aghyt
Aday Memur
09 Ocak 2022 04:38

Eskiden polis çocugu olmanın bir artısı olurdu sahipsiz değildik ama son seneler de diğer adaylar biz bu vatanın evladı değil miyiz diye diye olayı tersine çevirdiler artık polis çocukları dışarı da kalıp onlar kazanmaya başladı ne diyelim diyecek söz yok.

Mehmet9607, 2 yıl önce
Ben de aynı durumdayım kardeşim. Rahmetli babam terörle mücadele bomba imha uzmanıydı

Schwerzuwissen
Aday Memur
09 Ocak 2022 14:03

Geçmiş olsun. Saglikta neyden dolayi elendiniz acaba ?benimde gozumde problem var korkuyorum onumuzdeki doneme hazirlanma konusunda tereddüt yaşıyorum.

Yakup Snmz, 2 yıl önce

27 dönem de asil kazandım. Lisansım puanlarım böyle

kpps 60.7

spor 100

sözlü 80 vermişler

adp 80.14

daha önceden cimere yazmıştım.

Not :ama sağlık nedeni ile istifa etmek zorunda kalmıştım.

Yakup Snmz
Aday Memur
10 Ocak 2022 00:00

Soru bilmediğm yerden gelmişti. az çok birşeyler söyledim. neden polis olmak istiyorsun. sorusunu söyledi takılmadan söyledim.

Coflaz01, 2 yıl önce

Bro öncelikle geçmiş olsun mülakattaki soruyu bilebilmişmiydin nasil gecmisti mülakatın

chandlerbingg
Aday Memur
10 Ocak 2022 00:26

Lisans erkek kpss 72,spor 70,sözlü 70 sonuç 2403. Yedek

Coflaz01
Memur
10 Ocak 2022 09:01

Eger dedgiin gibiyse virgullerde birikme cok olmus knk 71.25 le yedekten girmis arkadas

chandlerbingg, 2 yıl önce

Lisans erkek kpss 72,spor 70,sözlü 70 sonuç 2403. Yedek

Coflaz01
Memur
10 Ocak 2022 09:02

Orda saçmalamadan yorum yapmaya çalışmak yararımıza olur ozaman

Yakup Snmz, 2 yıl önce

Soru bilmediğm yerden gelmişti. az çok birşeyler söyledim. neden polis olmak istiyorsun. sorusunu söyledi takılmadan söyledim.

Yakup Snmz
Aday Memur
10 Ocak 2022 14:25

kısa ve net olucan sesin pasif çıkmasın öyle bir tanıt ki kendini karşıdakiler seni tam ve net anlasın kendini tanıtırken sesin yüksek . şayet ben öyle yaptım sesimi çok yükselterek konuştum kuruldakiler hepsi sesi duyunca kafalarını yukarı kaldırıp bana baktı.

Coflaz01, 2 yıl önce

Orda saçmalamadan yorum yapmaya çalışmak yararımıza olur ozaman

Muhammedsfat
Aday Memur
10 Ocak 2022 23:26

Cidden her polis çocuğunu elemişler herhalde lise sondaydım başvurmak için gün sayıyordum 14 gün küçüğüm diye başvuramamıştım neyse seneye girerim dedim girdim spor 42+2 sn cezalı şekilde idi. Mülakatta çok basit eski Türk devletlerinden bir soru geldi cevapladım hatta komisyonla sohbet bile ettim asla laubali davranmadım. Kendileri sorana kadar babam polis bile dememiştim. Belki seni de polis yaparız dedi komisyondaki psikolog göz kırptı takdir sizin ben istiyorum ki karşınızdayım dedim. Gülümsedi çıkabilirsin dedi teşekkür edip baş selamı verip arkamı dönmeden çıktım kapıdan. İnanır mısınız Türkçe konuşamayan iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlar vardı bizzat şahit olduğum ben de çalışmışım ya hani mülakat tekniklerine, duruşlara, jest ve mimiklerime ki diksiyonum da düzgündü diğerleri Türkçe konuşamazken ben bu kadar dikkat ettim kazanırım herhalde demiştim sonuçta seni de polis yapalım demişlerdi eminim ki gözlerim parlamıştır. Belki içinizde kızacaklar olacak ama polis çocuğu babasından gördüğü kadarıyla mesleğin getirdiği her türlü zorluğu gözlemlemiş, tartmış, yaşamış olmasına rağmen o mesleğe yönelmişse gerçekten istediğinden oradadır. Sonuç itibariyle elendim PMYO dan. Gittim hemşirelik okudum şimdi Bakırköy Ruh Sinir EAH a atandım. Içimde bir burukluk kalmıştı yine başvurdum belki bu sefer olur lojmanda anlatıyorum polis abilere, deli misin git mesleğini yap mis gibi diyorlar ama nafile tabi gönül verdiğin meslek başka olunca o iş hayatı zehir olur insana. POMEM de olmazsa Allah hemşireliği sevdirsin ne diyeyim. Tüm POMEM adaylarına başarılar. Dayısı olmayana ayrıca başarılar.

Aghyt
Aday Memur
11 Ocak 2022 00:23

Valla zor kardeşim artık kazanmak için başka değişkenler lazım baban polismiş falan filan kimsenin umurunda değil aldıkları adamları ben bu sene gözümle gördüm bir çoğu maaşı için mesleği seçen tipler en azından benim etrafımdakiler hep öyleydi 1 sene hepsiyle iletişim halindeydim haliyle gözlem yapma şansım oldu daha çok şey var ama neyse.

Muhammedsfat, 2 yıl önce

Cidden her polis çocuğunu elemişler herhalde lise sondaydım başvurmak için gün sayıyordum 14 gün küçüğüm diye başvuramamıştım neyse seneye girerim dedim girdim spor 42+2 sn cezalı şekilde idi. Mülakatta çok basit eski Türk devletlerinden bir soru geldi cevapladım hatta komisyonla sohbet bile ettim asla laubali davranmadım. Kendileri sorana kadar babam polis bile dememiştim. Belki seni de polis yaparız dedi komisyondaki psikolog göz kırptı takdir sizin ben istiyorum ki karşınızdayım dedim. Gülümsedi çıkabilirsin dedi teşekkür edip baş selamı verip arkamı dönmeden çıktım kapıdan. İnanır mısınız Türkçe konuşamayan iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlar vardı bizzat şahit olduğum ben de çalışmışım ya hani mülakat tekniklerine, duruşlara, jest ve mimiklerime ki diksiyonum da düzgündü diğerleri Türkçe konuşamazken ben bu kadar dikkat ettim kazanırım herhalde demiştim sonuçta seni de polis yapalım demişlerdi eminim ki gözlerim parlamıştır. Belki içinizde kızacaklar olacak ama polis çocuğu babasından gördüğü kadarıyla mesleğin getirdiği her türlü zorluğu gözlemlemiş, tartmış, yaşamış olmasına rağmen o mesleğe yönelmişse gerçekten istediğinden oradadır. Sonuç itibariyle elendim PMYO dan. Gittim hemşirelik okudum şimdi Bakırköy Ruh Sinir EAH a atandım. Içimde bir burukluk kalmıştı yine başvurdum belki bu sefer olur lojmanda anlatıyorum polis abilere, deli misin git mesleğini yap mis gibi diyorlar ama nafile tabi gönül verdiğin meslek başka olunca o iş hayatı zehir olur insana. POMEM de olmazsa Allah hemşireliği sevdirsin ne diyeyim. Tüm POMEM adaylarına başarılar. Dayısı olmayana ayrıca başarılar.

Mrt117
Aday Memur
11 Ocak 2022 00:44

Benide dertlendirdiniz be bende polis cocuguyum abimde polis kpss 75 lisans spor 45 mulakatta guzel gecti ama elediler direk sozlude 60 verip 70 verseler asil olurdum belki

burak halac, 2 yıl önce

Ben sana anlatayım dostum. parkurum 42 saniye yani 90 puan. Sözlüm çok güzel geçti kendimi tanıttım hiç heyecan yapmadım. 1 2 basit soru sordu cevapladım. Kart çektim atasözü çıktı güzelce açıkladım. Diksiyonum ses tonum herşey güzeldi. Hatta hızlı ve net cevap verdiğim için askerlik yaptın mı gibi sorular sordular yapmadım dedim. Babam hayatında soruşturma dahi geçirmemiş mesleğini severek yapan bi polis memuru. Babamı sordular söyledim. Tamam çıkabilirsin dediler. Sevindim. Parkurum iyi sözlü mükemmel geçti ee babamda polis belki kanaat notuda verirler dedim. Hatta ona bile gerek yok en düşük sözlü puanı verseler yani 70 adp 75 yapıyordu kazanırım dedim. Sonuç başarısız😂 küçüklükten beri hayaliyle büyüdüğüm mesleğe bu puanla ve sözlüyle giremedim. Ama yakınımda mülakatı rezil geçen parkuru kılpayı geçen devlete küfür eden adamlar kazandı. Hakkıyla kazanan yok mu tabiki var. Ama kendi gözümle şahit olduklarımdan bahsediyorum. Bizim gibi şerefli üniformaya canı gönülden talip olan kişiler başarısız. Parası için sırf forsu için girenler başarılı (herkes için demiyorum) çoğunluk böyle bunu herkes iyi biliyor. Yani size diyeceğim sakın benim gibi 1 yıl parkur 3 5 ay sözlü çalışmayın hiçbir işinize yaramıyor. Girin ve bekleyin olmayacak gibi davranın kesinlikle b planı yapın. Yoksa hem hayata hem devlete küsersiniz. Yazık etmeyin

Aghyt
Aday Memur
11 Ocak 2022 12:41

70 alsan yedeklerden gireceğin için direk elemişler iğrenç bir mülakat sistemi.

Mrt117, 2 yıl önce

Benide dertlendirdiniz be bende polis cocuguyum abimde polis kpss 75 lisans spor 45 mulakatta guzel gecti ama elediler direk sozlude 60 verip 70 verseler asil olurdum belki

Coflaz01
Memur
11 Ocak 2022 13:43

Adp 72.5 yapar asil girer o adp ile 71.25 le 10 kusuruncu yedek arkadas vardı

Aghyt, 2 yıl önce

70 alsan yedeklerden gireceğin için direk elemişler iğrenç bir mülakat sistemi.

Aghyt
Aday Memur
11 Ocak 2022 13:49

Kardeşim 77 adp li adamlar vardı ilk 100 de bir yanlışız var cimer teyitli bu arada

Coflaz01, 2 yıl önce

Adp 72.5 yapar asil girer o adp ile 71.25 le 10 kusuruncu yedek arkadas vardı

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
11 Ocak 2022 13:53

Kamuya personel alımında mülakat kaldırılmalıdır.

https://forum.memurlar.net/konu/2469931/

chandlerbingg
Aday Memur
11 Ocak 2022 17:51

Dediğim gibi yanlış bilgi vermek için bir nedenim yok ortalamam 70,4 2403.yedeğim sanmıyorum 71,25 yedekle içerde olsun zira yaklaşık 0,75 puana 2000 kişi sığmaz diye düşünüyorum.

Coflaz01, 2 yıl önce

Eger dedgiin gibiyse virgullerde birikme cok olmus knk 71.25 le yedekten girmis arkadas

Coflaz01
Memur
11 Ocak 2022 18:39

Yedek 100 mü 77 adp lisans ? Knk imkansız o dedigin önlisansla karıstırıyosundur sen lisans adp si 73 74 olan içerde garanti yani

Aghyt, 2 yıl önce

Kardeşim 77 adp li adamlar vardı ilk 100 de bir yanlışız var cimer teyitli bu arada

Coflaz01
Memur
11 Ocak 2022 18:43

Knk benim dedigim 26. Dönem olabilir tam emin değilim adp arastirmasi yaparken denk geldim okudum 71.25 le yedek 100lerdeydi cocuk bu sene değişmiş olabilir ama 70.4 adp ile de 2 bin yedek çok fazla 73 74 le asil girilir ama

chandlerbingg, 2 yıl önce

Dediğim gibi yanlış bilgi vermek için bir nedenim yok ortalamam 70,4 2403.yedeğim sanmıyorum 71,25 yedekle içerde olsun zira yaklaşık 0,75 puana 2000 kişi sığmaz diye düşünüyorum.

TEMUR23
Aday Memur
11 Ocak 2022 20:08

Ankara?da dayınnn yoktur mamudo kurbaaan niye doğdun

Muhammedsfat, 2 yıl önce

TEMUR23
Aday Memur
11 Ocak 2022 20:09

Beyler 30 saniyelik mülakatta sizin orda ne yaptığınızın bir önemi var mı sizce.

Aghyt
Aday Memur
11 Ocak 2022 21:23

Kardeşim ben yedektim ya adp m her şeyim ortada imkansız 73-74 kazanmadı bu yıl yedekti hepsi.

Coflaz01, 2 yıl önce

Knk benim dedigim 26. Dönem olabilir tam emin değilim adp arastirmasi yaparken denk geldim okudum 71.25 le yedek 100lerdeydi cocuk bu sene değişmiş olabilir ama 70.4 adp ile de 2 bin yedek çok fazla 73 74 le asil girilir ama

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi