Editörler : crops35
15 Kasım 2017 10:43

Bir dönem ankaradan duyum-sağlam bilgi alanlar nerde?

Bir

dönem ankaradaki bir danışmandan, mahallenin bakkalından, çok sağlam kaynakdan

diye duyum alanlar vardı ? Sahi ne oldu onlara : )

Demek ki eskiden çalışma yoktu

duyum vardı, şimdi taşeron çalışması iyi yada kötü var ama duyum alan yok...

ANIL_26
Şube Müdürü
15 Kasım 2017 11:05

Öncelikle taşerona kadro ya da sözleşme yok. Yıl sonuna kadar şartlar açıklanacak Belediyeler, kitler kapsam dışında... ÖSP dediğimiz sistem ilk önce sağlık alanından başlayacak röntgen teknisyeni , tıbbi sekreter, hasta bakıcı vs. olarak sözleşmeye alınacak. Sakın kadro , iş guvencesi diye bir àey beklemeyin. Benden sizlere uyarı...

ado67
Memur
15 Kasım 2017 11:14

HERŞEY NET Kİ DUYUM ALMAYA GEREK Mİ VAR ? GERİSİ LA FONTAİNE'DEN MASALLAR

15 Kasım 2017 11:20

belediyeler ve kitler ayrı tutulacak diyorsun ..

burdaki taşeron sayısını tahmin edebilirmisiin ?

ayrı tutulacaksa ne denilecek , siz taşeron kalıyorsunuz .. yada iki sene sonra alınacaksınız.. ne denilecek bu ayrı tutulan kesime..

bana sorarsan kardeşim bu duyumun biraz zayıf ...

ANIL_26, 6 yıl önce

Öncelikle taşerona kadro ya da sözleşme yok. Yıl sonuna kadar şartlar açıklanacak Belediyeler, kitler kapsam dışında... ÖSP dediğimiz sistem ilk önce sağlık alanından başlayacak röntgen teknisyeni , tıbbi sekreter, hasta bakıcı vs. olarak sözleşmeye alınacak. Sakın kadro , iş guvencesi diye bir àey beklemeyin. Benden sizlere uyarı...

AYKlRl
Daire Başkanı
15 Kasım 2017 11:32

Ben 16 yıldır akp yi bilirim arkadaş, ilk beş sene iyiydiler, hatta erdoğan ilk üç sene memurlar benden bir şey beklemesin diyecek kadar açık sözlüydü. Ve o ilk beş senede bile memura verdiği sözleri tutmadı. Sonra da numan kurtulmuş'un tabiriyle firavunlaştılar, karunlaştılar.

Şimdi de başkanlık seçimi oylamasını kaybetme riski çok belirgin diye defalarca yalan söyledikleri kadro konusunda hem önceden sözünü vermedikleri yeni şeyler sunuyorlar, hem de o ucube sözleşmeyi bile süründüre süründüre yapacağız diyorlar ki hala bir şey yok ortada.

Ben unutmam bu yapılanları. Hakkım varsa ki,2010da sorular çalındığında hepsi ben tatmin oldum dediler, hakkım var. Allahlarından bulsunlar. Bize kadro verebilecekleri paranın kat be kat fazlasını yandaş firma sahiplerine yedirip elalemin hukuk mahkemelerine göz dikmeleri fitil fitil çıksın gözümüzün önünde.

Ne naci ağbalı unuturum bu saatten sonra ne müezzinoğlunu ne mehmet şimşeği. Ne de kendi itibarları için katrilyon harcarken halkının itibarını düşünmeyip maaşının yüzde 60ına çöken sürdürdükleri bu sistemi.

hakky
Aday Memur
15 Kasım 2017 11:37

Belediyelere kendi şirketlerini kurdurup, onun üzerinden aynen devam.

kbrsrht34
Aday Memur
15 Kasım 2017 12:08

Ankaradan duyum almaya gerek yok arkadaşlar maliye bakanı başbakan çalışma bakanı hepsi çok net ve kararlı yılbaşından önce mutlaka meclisten geçecek. Aralık ayında dananin kuyrugu kopacak. Ne olacak bilmiyorum iyimi kötümü ama belli olacak 1 ay sabredelim. Benim de güzel şeyler olacağına dair hiç umudum yok. Yasanın içeriğine dair ip ucu bile vermiyorlar. Çok kapalı kutu ağız birliği yapmışlar

CUMARTESI GÜNÜ ÇALIŞTAY OLACAK BU BENCE ÖNEMLİ VE BIZLERIN BUNA BI SEKILDE DESTEK OLMAMIZ GEREK

gursel
Aday Memur
15 Kasım 2017 13:02

Hükümet Kanadı Bir çalışmanın içinde lakin...

Burda Hem iş verenler ( Onlar İçin en Önemlisi Bence )

Taşeron Sistemde çalışanlar,

Kurumların çeşitliliği, İhale türü farklılıkları ( Hizmet Alımı,Araç Kiralama, Yemek.. vs)

Herkesi ortak bir paydada mutlu etmek planlansada. Taşeron için sizlerinde bahsettiği ÖSP gelir ise sadece sistemin adı değişir küçük çaplı iyleşmeler olur. Hatta Taşeron İşçilik bitsin mücadelesi, ÖSP bitsin diye mücadele devam eder ancak ismi değişir.

Belediyeler ve Kitler de ayrı tutulmaz diye düşümüyorum...

Zaten son 45 gün...

Ancak herne olursa olsun bu kısıtlı sürede bazı şeylerin servis edilmemesi, basına sızdırılmaması çok düşündürücü ki iyi şeyler olsaydı şimdiden reklamları başlardı...

kbrsrht34
Aday Memur
15 Kasım 2017 13:19

Aynen katılıyorum. Taşeron ihaleleri hep hükümete yakın kişilerde birazda bundan geç kalınıyor. Arkadaşlar AKP yi eleştirebilirsiniz. Ama 15 yıldır hiç bu kadar oy kaygısı yaşamadılar. Bu bizim lehimize olabilir. Taşeronların sayısı aileleriyle birlikte 3..5 milyon demek. Mecburlar bu insanları artık memnun etmeye. Yoksa inanın artık secim kazanmazlar. Zamların hızına yetişilmiyor. Dolar 4 Tl Mazot 5 tlyi geçti. Benzin 6 tlye merdiven dayadı. Markete gidiyorsun 2 poşet birşey alsan yüz tl. En dandik evler 300 bin tl den başlıyor.Eli yüzü düzgün bir ev kiralamak istense 1000 tl den aşagi ev yok. Suriyeliler yüzünden insanlar dogup büyüğü mahallelerden taşınıyorlar. Kendi memleketinizde yabancı olduk. Referendum da kıl payı evet çıktı. Eğer yüzde 55 veya üzeri çıksaydı inanın taşeron konusunu bu kadar ciddiye almazlardı

Eğer ıyi birşeyler olacaksa bunun tek sebebi oy kaygısı yüzünden buda işin üzücü tarafı.

gursel, 6 yıl önce

Kurumların çeşitliliği, İhale türü farklılıkları ( Hizmet Alımı,Araç Kiralama, Yemek.. vs)

Herkesi ortak bir paydada mutlu etmek planlansada. Taşeron için sizlerinde bahsettiği ÖSP gelir ise sadece sistemin adı değişir küçük çaplı iyleşmeler olur. Hatta Taşeron İşçilik bitsin mücadelesi, ÖSP bitsin diye mücadele devam eder ancak ismi değişir.

Zaten son 45 gün...

Ancak herne olursa olsun bu kısıtlı sürede bazı şeylerin servis edilmemesi, basına sızdırılmaması çok düşündürücü ki iyi şeyler olsaydı şimdiden reklamları başlardı...

unscarred
Kapalı
15 Kasım 2017 13:22

Kesinlikle Zaten AKP hükümetinin yaptığı şu var önce basın yolu ile bir şey yapılacaksa duyuruluyor halkın nabzı ölçülüyor. Sonra tepkilere göre açıklamalar yetkililer tarafından yapılıyor. Şayet sert tepki olursa yumuşatılıp gece 00.00'dan sonra meclisten geçiriliyor. Ancak ne gariptir ki Taşeron işçilik konusunda basına hiç bir bilgi sızdırılmadı direkt birinci ağızlardan taşeron işçilerin ağzına bal sürülüp beklenmesi söylendi durum böyle oluncada herşey sürümcemede kalıyor. Kimse ne olacağını bilmediği gibi meraklı bekleyişler her geçen gün artıyor. Ancak bilinen tek bir şey var şayet beklenen kadro gelmez ise 2019 dahil seçimler AKP hükümeti için oldukça zor gececek 7 Haziran seçimlerinden ders çıkarmayan siyasiler bu defa tepe taklak olacaklar.

gursel, 6 yıl önce

Zaten son 45 gün...

ocan1903
Kapalı
15 Kasım 2017 20:14

Hangi duyum doğru çıktı ki?Duyumculardan medet umuyoruz.

Az daha sabredicez yapıcak bişi yok,Resmi ağızlardan,ilgili bakanlıklar dışında hiçbir duyuma itibar etmemiz bizim hayrımıza.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi